Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sizce Baam'a En Çok Değer Veren Kim?

Sizce Baam'a En Çok Değer Veren Kim?

• Yuri Hazard

Kullanılan: 13 25.5%
  • Androssi Hazard

Kullanılan: 27 52.9%
  • Hwa Ryun

Kullanılan: 3 5.9%
  • Yeon Yihwa

Kullanılan: 1 2.0%
  • Elaine/Kaiser

Kullanılan: 0 0.0%
  • Yeo Miseng

Kullanılan: 1 2.0%
  • Xia Xia

Kullanılan: 0 0.0%
  • Rachel

Kullanılan: 6 11.8%

• Kullanılan toplam oy
    51
Bende oyumu androssi den yana kullandım ama gönül ister ki yuri zahard olsun. Ama Baam kadın dan ne anlar. İkisine de yar etmez kendini gider gay falan çıkar :hhh:

Rachel komik durmuş.

Yuri ya da Androssi'dir.

Eğer erkeklerde işin içine yani Baam'ım tüm çevresini de sokacak olsaydık,Khun ve Rak derdim.
Yazar bir bakmışsın rachelin herşeyi baam için yaptığıyla alakalı bir senaryo kurabilir. O yüzden olmalı. Gidişat gidebilir oraya doğru küçük bir ihtimalde olsa. Nedense saske gibi yazar rachele takıntılı ve kopartmıyor onu seriden.

Anketi açmama rağmen ben cevap vermemişim. Aradan aylar geçmiş resmen. :D Neyse seriye sıfırdan başlayınca aklımdaki şey netleşti. Daha önceden oy kullanmıştım ama bir de açıklama ekleyelim.

Yuri benim için, Baam için gereken bir abla figürü gibi. Zaten ilk başlarda Baam ona, Yuri nee-san diye sesleniyordu. İlerleyen bölümlerde (çeviriden mi kaynaklı bilemedim ama) sadece ismiyle seslense de Yuri'nin Baam'a aşık olması ve ya tersi bir durum gözüme çarpmadı.

Androssi benim için, Baam'ı toparlayacak ve kendine getirecek bir karakter. Tamam, erkeklerin içinde Rak ve Koon'un da etkisi var lakin bu üçlünün içine dahil olabilecek en uygun kişi bana kalırsa kadınlardan Androssi. İlk bölümlerden bu yana yavaş yavaş da olsa Baam'a yakınlaşmaya başlamıştı. İlgisini ilk, Rachel ile tuvalette karşılaştıktan sonra belli etmişti zaten, Baam'a gerçeği söyleyip söylememe konusunda. Onu takip eden bölümlerde Quant ile yapılan testte de ilgisi biraz daha artmıştı. Hatta Baam öldüğünde Rak gibi en çok üzüntüyü yaşayanlardan birisiydi. Bu olaydan sonra tamamen benmerkezci olmuştu zaten. Daha sonra çıktıkları randevu da ona aşık olduğunu kendisine de itiraf etmişti. Daha da ilerisinde Garam Zahard ona iki seçenek sunmuş, bu ikisinden birini seçmediği takdirde ikisinin de incineceğinden bahsetmişti. Okuduklarıma göre Androssi sırf kuleyi değiştireceği için değil, Baam'ı gerçekten sevdiği için prensesliği bırakma niyetinde. Tabii SIU eski bölümlerde böyle bir şeyden bahsettiğine göre, büyük olasılıkla ikisinin de incineceği bir senaryo okutacak bize :) Orasını beklemek lazım. Yorumumun uzunluğundan verdiğim cevap kestirilmiştir tabii :)

Hwa Ryun, Baam'a yardımcı oluyor, bazı durumlarda kullanıyor ama değer verme konusunda üstteki ikisiyle yarışabilecek bir durumda değil.

Yeon Yihwa Baam'a değil de daha çok Jyu Viole Grace'e ilgi duyuyor gibi. Tabii bu ilgi de şıpsevdi gibi geliyor bana. Ancak Androssi ile olan buluşmasında Baam'ı kıskandığı da bir gerçek. :) İlerleyen bölümlerde ne olur bilemiyorum.

Elaine/Kaiser ile Baam arasında çok da bir diyalog geçmedi zaten. Onu da beklemek lazım.

Yeo Miseng ise Baam için tam bir kız kardeş profilinde. İlk tanıştıklarından sonra korkmasına rağmen ona da atıştırmalık vermişti. (Bi Akraptor'a vermemişti. Tekrar hatırladım bak. :( ) Daha sonraki ilişkilerin de tıpkı abi kardeş gibilerdi.

Xia Xia hakkında pek söylenecek söz yok. Paraya tapıyor ve orantılı olarak Baam'a değer veriyor gibi.

Evet geldik en civcivli zamana, sıradaki:

Rachel. Baam için yıkılmaz bir tabu gibi olan bu kız da arayabileceğiniz çoğu kötü özellik bir pakette. Seriyi takip eden çoğu kişi için pek de olumlu bir karakter değil ve bu anket değeri ölçtüğüne göre ne yazık ki Yuri ve Androssi'den sonra geliyor. Tabii Baam'a değer vermesi sevgiden, saygıdan ve ya aşktan kaynaklanmıyor. Hem kıskançlık hem de mecburiyet var gibi gözüküyor. Ona değer vermesindeki amaç tamamen Baam'ı basamak olarak kullanıp o çok görmeyi istediği yıldızıyla buluşmak. Elbette hakkında söylenecek çok şey var ama bu kadar yeterli.

Formalite icabı da olsa ben de cevabımı belirteyim. Benim oyum Androssi'den yana. Ancak eski hesabımda yaşadığım bir takım sıkıntılardan(Taşmaymun) dolayı yeni bir hesap açmak zorunda kaldım. O hesabımdaki oyum Androssi'ye idi. Anket sonuçları değişmesin diye bu hesaptan oy atmıyorum.

Yakın zamanda da sadece erkek karakterlere özel de bir anket yapmayı planlıyorum. :)
Aradan bir kaç ay geçti, kusura bakmayın. Yeni yıla girmeden erkek karakter anketi yapmayı düşünüyorum. Bakarsınız yanında tatlı olarak farklı anketler de gelebilir. :cool:

Daha 200deyim ama şimdiden Rak ve koon aşırı aşırı iyi karakterler.
Rachelde tam bir irispi. Tilt oldum

Khun AA, Yuri veya Androssi'den biridir.

Khun hayatını değiştirdi Baam ile
Yuri hayatını iddiaya koydu Baam için
Androssi de prenseslikten vazgeçecek kadar seviyor.

Yuri, Baam'a anaç yaklaşıyor.
Yuri derim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık