Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zaman Atlamasında Smoker Ne Kadar Güçlenmiştir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet arkadaşlar tartışılması zevkli bir konu olacağını düşünüyorum o yüzden açıyorum bu konuyu hep beraber değerlendirelim Smoker'ın ne kadar güçlü olduğunu.

Kısa bi bilgilendirme yapalım;

İki senelik aranın ardından Kor-Amiral olarak karşımıza çıktı Smoker. Ayrıca gözünde yara izi vardı. Hepimiz haki konusunda daha bilgili olduğunu düşündük yara izini görünce ve hatta haki savunması öğrenebileceğini düşünen arkadaşlar vardı. Ardından herzamanki gibi Luffy'nin peşine düşen Smoker 2y sonra karşımıza Shic olarak çıkan Law ile karşılaştı ve dövüştüler. Bende dahil çoğumuz Smoker'ın yeneceğini düşünmüştük. Ama Smoker kolay bir şekilde olmasada Law'a karşı pek bi varlık gösteremeden yenildi ve gördükki 2y sonra sadece tecrübe kazanmış Smoker. Meyvesi,saldırıları,hareketleri hemen hemen aynıydı. Gözle görülür bi gelişme yoktu Smoker'da. Kısa dedim ama uzun oldu resim koymayı bilsem tek cümle tek resim devam edecem olaya ama bilmiyorum işte:(

Benim görüşüm;

Smoker en güçlü Kor-Amiral değildir ama ilk 3'e girmiştir. Ve Kor-Amiral seviyesinin hakkını vermiştir. Ama o kadar,daha fazlası yok. 2y sonra Monster Trio'dan herhangi birini yenebileceğini düşünmüyorum. Bu saatten sonra Smoker'ın çok gelişeceğinide düşünmüyorum. Bana göre Sanji Smoker'ı yener. Smoker karşısında Jyabura vs sinde zorlandığından daha fazla zorlancağını sanmıyorum Sanji'nin. Smoker uçarak hızlı hareket ederek vsyi uzatabilir belki ama uçma ve hızlı olma konusunda Smoker'dan aşağı kalır yanı yok bence Sanji'nin. Yener Smoker'ı. Ayrıca Smoker'ı yeni Garp olarak görme mevzusuda bana göre Garp'a hakarettir. İlla bi Garp çıkarcaksak 2y sonraki Coby bekliyelilm derim nasıl bi gelişim gösterdiğine bağlı olarak bu çoçuk ilerde Garp olabilir belki deriz. Ama Smoker için bu saatten sonra böyle bişey olacağını sanmıyorum. Bana göre yeni Garp olmasına gerek yok zaten. Herkesin Smoker konusunda iyi kötü bi görüşü vardır bu konu altında bunu dile getirelim,tartışalım,fikir alışverişi yapalım arkadaşlar.

Şimdi Logia hepimizin bildiği gibi güçlü bir avantaj smokerda yeterince olmasa da haki de var. Bundan şüphe edilemez. Ama Law karşısında bile yeterince hızlı davranamadı. Logia avantajı Lawa sökmezdi. Logia avantajını kullanamadığı içinde bir yenilgi gördü. Ama Law çok rahat kazanmadı en azından terledi bu bile bence bir gelişmedir. Çünkü Law şu anda gerçekten yeteneklerini çok iyi geliştirmiş. Ayrıca Law Smokerın kalbini kestiğine göre Smoker şu an için haki de ustalaşmamış tersi bir durum olsaydı kalbini kesip çıakrmasını haki yardımıyla engellerdi. Yani nasıl desem üzülerek söylüyorum G-5 koramirali oalrak beklentilerimi karşılamadı :(

Ben Smoker'ın Law'la olan dövüşünü ölçüt almıyorum. Çünkü isimli bir tekniğini bile kullanmadı. İki tarafta ciddileşmeden Law kazandı. Haki konusunda ise böyle olması normal. Logia türleri Haki kullanamıyorlar zaten. O yönden bir beklentim yoktu. Logia avantajı olmamasına rağmen, hiç düşünmeden Law'dan kalbini geri almaya gidiyor sonuçta. Luffy'nin Garp'ı da kesinlikle Smoker'dır bana göre.

Not: Smoker'ın Law'a yenilmesi, onu neden güçsüz biri yapıyor onu hiç anlamış değilim. Alanında her şeyi kontrol edebilen, kesebilen ve insanların ruhlarını değiştirebilen bir adama yenildi. Böyle birine yenilen güçsüz oluyorsa, Law'ı yenen kişinin de çok güçlü olmaması gerekir.

hep söylemişimdir yine söylüyorum smokerın meyvesinin tek iyi yanı logia olması paramecia ya da zoan bi meyve yemiş olsaydı ve loguetownda luffy ile karşılaşsalardı yenilmiş bir adam olarak orda kalırdı
o işler öyle olmuyor ateş logiası karşısına geldiğinde hiç bir üstünlük sağlıyamamıştı ace tırıvırı bir adam olsa orada ezilir giderdi ha dersen ki lawa yenildi direk kompleks bir savaş olmadı lawla olsaydı durum değişe bilirdi bir anlık boşlukta sadece kalbini söktü aldı ...

kabul etmiyorsundan kastım onu ölçüt almam lawın kendi alanında yenmesi normal smokerdan güçlü değil demendi
Almıyorum. Şartlar eşit değildi. Smoker arkadaki adamlarını ve kendini korumaya uğraşıyor, Hasır Şapka Korsanları kaçmasın diye de aceleyle içeri girmeye çalışıyordu. Bana göre eşit şartlarda olmayan bir dövüş olduğundan bunu ölçü almıyorum. Sen alıyorsan da bu senin bileceğin iş. Hala da Law'ın, Smoker'dan güçlü olduğunu düşünmüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık