Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Siz Hangisini İsterdiniz?

Sizi Hangi hali İsterdiniz!?

• Var etmek

Kullanılan: 12 40.0%
  • Yok etmek

Kullanılan: 8 26.7%
  • Hiç birşey

Kullanılan: 10 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    30
Öncelikle özrümü kabul edin neden derseniz mobilden yazarken mecbur bazı kurallara uyamıyorum daha sonra düzeltmeye uğraşırım. (Tek tek çok zor ya :( )
Şimdi cok uzatmadan ve fazla yerde kaplamadan konuya girip sonucu getireyim. Üç başlığımız var ve siz hanğisini seçerdiniz. Sadece seçimde yapabilirsiniz veya seçiminizle neden seçtiğinizide yazabilirsiniz, tamamiyle keyfinize kalmiş.

1-) Var etmek : Aslında direkt adı üstünde bir şeyleri oluşturmak, şekilledirmek ve yön verdirmek. Örnek dersek yeni bir bina yapmak, bir kitabı okumak, bir hedef oluşturmak, bir insana yardım etmek, bir yemek yapmak vb. Kısaca özetle iyi birşeyler yapmak veya yeni şeyler oluşturmak gibi. Benim sevdiğim örneklendirme bir strateji oyununda ülkeni savaş harici herşeyi ile sonuna kadar geliştirmek falan filan...

2-) Yok etmek : Aynı şekilde özünde var etmenin tam tersini içeren, silmeyi, yıkmayı, yok etmeyi ve öldürmeyi. Örneklere gelirsek birini incitmeyi, bir şeyleri kırmayı, bir şeyleri yok etmeyi, yoldan geçen birini vurmayı, sebebsizce bir binayı yıkmayı, birine işkence etmeyi vb. Kısaca özünde kötülük olan herşeyi. Benim en sevdiğim kısım bir oyunda karşı rakibi son vuruşu yapmayıp çektirmeyi özelikle bunu strateji oyunlarında seviyorum, ana merkezine girmeyip etrafını sarmayı çıkardığı adamları vurmasını izlemeyi gibi...

3-) Hic birşey : Özünde ne var etmeyi nede yok etmeyi barındıran tamamiyle duyarsız bir durum işte. Örnekte bulamadım desem yeridir. Kısaca herkesin eğlendiği, çoştuğu veya herkesin üzüldüğü, acı çektiği bir ortamda tamamiyle her şeye fransız kalan biri gibi... Benin şuan ki halim gibi :S.

Sizce hangi ruh hali size uyar ve size haz verir. Şimdi diyeceksiniz sonuncusu nasil haz veriyor oda veriyor işte çokta ayrıntıyı şey etmeyelim :).

Şimdi açıklama desemde isteğe bağlı olduğu için ankette kimin neye attığı gözükmeyecek.

Mecburi bir açıklama, uzun oldugu icin spoiler içine aldım.

Mecburi bir aciklama mesaji daha yazmak zorundayim anlamayan veya tam konuyu sokemeyen icin. Biraz uzun olabilir.

Oncelikle var etmek veya iyi olan seylerden baslayalim. En basitten yemek yemeyi dusune bilirsiniz. Ben et yemegi severim ve farkli etler imkanim oldukca denemeye ugrasirim. Inek, koyun, tavuk gibi en bilinenden geyik tavsan gibi yenilebilecegini dusune bildiginizden tutunda aslan kaplan fil gibi farkli hayvanlara hatta insan etti (yuh diye bilirsiniz merak iste :) ) bile. Bir nevi Toriko gibi hatta sacma bile gelse boyle bir akim gercektende mevcuttur. Ozellikle 19 yy da bir cok avrupa seckini boyle gruplara uyeydi ve en basit ornekle bir cogunuzun kesin duydugu darwinde boyle bir gruba uyeydi. Her seyin bir tarifi vardir. Her hayvani, bitkinin hata insanin bile. Farkli farkli mezelerden, ana yemeklere, corbalara, tatlilara ve iceceklere kadar. Biraz arastirdikca bu tariflere ve bu yemekleri yiyen kisilerin yorumlarina ulasilabilir. Isterseniz icmekte olur. Bu icme ister alkol ister sigara ister uyusturucu akliniza ne gelirse. Belki bir kadinla birlikte olmak veya tasvip etmesemde erkekle, hayvanla veya esyayla. Bunlarin boyutlari, yaslari veya turleride farkli olabilir. Simdi bu iyi olan seylerde (belki bazilarina bunun nesi iyiki dersiniz ama ilerledikce anlarsiniz) ne derseniz diyin belli siniri vardir. Ne kadar yerseniz yiyin veya cesitti artirirsaniz artirin bir yerden sonra ya cesitler veya sizin alginiz sona gelir ve her sey ayni gelir. Icmede alkol ve uyusturucuda zaten belli noktadan sonra alkolda anlamama, uyusturucuda kendinden gecme ve olum gibi. Cinsellik kismida tipta bile gecen artik haz etmeme durumuda. Ozellikle normal bir iliski anlaminda bir noktadan sonra bireyler artik birliktelikten zevk alamamaya ve duraganliga gecer ister cok ister tek.

Yok etmeye gelirsek en duz ornekle insanlari oldurmek veya isgence etmek akla gelebilir. Az veya cok mantikli veya ucuk cok ornek olsada en kisa ve ozlu yukardaki ornek bunu aciklar. Oncelikle oldurmek. Bir insani, hayvani veya canli bir seyi yok etmek. Bunda bile cesitler ne kadar zorlarsaniz zorlayin sayi bellidir. Vurmakmi nasil mesela kafadan, koldan bacaktan veya hepsi farkli acilardan. Bir noktadan sonra oldurme fiili hep ayni sonuca cikar. Ayni sekilde isgence etmekte oyle. Gozune birseymi sokmak veya derisini yuzmek yada uzuvlarini yavasca kesmekmi. Belkide asite yatirma, canli canli pisirmek sonucta bundada olasilikla yine sinirli kaliyor. Oldurmedede isgence etmektede bir noktadan sonra yine monotonluga vuruyor. Yukarda dediklerim belki vahsice gelebilir ama ozellikle isgence yontemleri uzerine ciddi arastirmalar var ve tarihte cok etkili sekilde kullanimlari mevcut.

Hic bir seye gelirsek aslinda yukardaki ikisinin sonucunu kapsayan bir durum. Artik bu iki durumun normal ve uc farketmez, bu durumlari yapan kisilerin artik hic bir sey hissetmemesi aslinda.

Sanirim bu aciklama yeter. [\spoiler]

Son düzenleme:
Öncelikle konu için eline sağlık.

Ancak ben tam olarak anlamadım bu üç şeyden hangisi bize mi uyar ? Yoksa bir özel gücümüz olsa bunlardan hangisini isterdik mi? Yani seçenekler ruh halinden ziyade özel güç gibi.

Öncelikle konu için eline sağlık.

Ancak ben tam olarak anlamadım bu üç şeyden hangisi bize mi uyar ? Yoksa bir özel gücümüz olsa bunlardan hangisini isterdik mi? Yani seçenekler ruh halinden ziyade özel güç gibi.
Gucle alakali degil ruh hali anlaminda. Yani hangi ruh halini sizin icin daha uygun olur gibi birsey. Siz kendinize hangisini daha cok yakistirirsiniz. Benim icin uzun zamandir hic birsey diyebilirim. Ne bir seyden tat aliyorum ne de zevk anlamsizca bakiyorum hayata :). Samuray X de hep gulen genc bir kilic ustasi vardi onun misali eger izlemisseniz :).

Yok etmeyi göze alabilen herkes halihazırda edebilir. Karıncayı öldürmek, bir kalemi kırıp yakıp kül edip onu yoketmek vs. Fakat yaratmak başka bir kavram. Bu yüzden onu seçiyorum.

Gucle alakali degil ruh hali anlaminda. Yani hangi ruh halini sizin icin daha uygun olur gibi birsey. Siz kendinize hangisini daha cok yakistirirsiniz. Benim icin uzun zamandir hic birsey diyebilirim. Ne bir seyden tat aliyorum ne de zevk anlamsizca bakiyorum hayata :). Samuray X de hep gulen genc bir kilic ustasi vardi onun misali eger izlemisseniz :).
Bence seçenekler kafa karışıklı oluşturabilir bende en azından öyle oldu. Çünkü okuyunca insana iyi biri misiniz yoksa zalim biri misiniz sorusu gibi geldi.

1. Seçenek: Üretmeyi, yeni şeyler yapmayı, kendine ve çevresine bir şeyler kazandırmayı hedefleyen

2. Seçenek ise tüketen, daha çok hayatı kendin için yaşamalısın düşüncesini benimseyen insan

3. Seçenek ise ne topluma katkıda bulunmak nede hayatı kendi için yaşayıp zevkine bakmak gibi bir derdi olmayıp bir boşluk içinde olmak diye yorumladım seçenekleri. Umarım doğru anlamışımdır.

Eğer durum buysa evet bende şu an araftayım.

Bence seçenekler kafa karışıklı oluşturabilir bende en azından öyle oldu. Çünkü okuyunca insana iyi biri misiniz yoksa zalim biri misiniz sorusu gibi geldi.

1. Seçenek: Üretmeyi, yeni şeyler yapmayı, kendine ve çevresine bir şeyler kazandırmayı hedefleyen

2. Seçenek ise tüketen, daha çok hayatı kendin için yaşamalısın düşüncesini benimseyen insan

3. Seçenek ise ne topluma katkıda bulunmak nede hayatı kendi için yaşayıp zevkine bakmak gibi bir derdi olmayıp bir boşluk içinde olmak diye yorumladım seçenekleri. Umarım doğru anlamışımdır.

Eğer durum buysa evet bende şu an araftayım.
Hem hepsine evet hemde hayir. Bir duygu ve ruh hali gibi. Yani birisi icin en basit yuremek ona asiri keyif ve haz verirken, baska birisi icin bir insana veya hayvana eziyet etmek haz verir. Deepwebte ikinci kisimla alakali cok sey buluna bilir. Digeri sonuncusu ise hepsini yapmaya gucu yettigi halde bir haz alamama durumu yani senin dedigin ornekle arafta olma hali.

Hem hepsine evet hemde hayir. Bir duygu ve ruh hali gibi. Yani birisi icin en basit yuremek ona asiri keyif ve haz verirken, baska birisi icin bir insana veya hayvana eziyet etmek haz verir. Deepwebte ikinci kisimla alakali cok sey buluna bilir. Digeri sonuncusu ise hepsini yapmaya gucu yettigi halde bir haz alamama durumu yani senin dedigin ornekle arafta olma hali.
Anladım, ancak insanlar toplumda bu tür ruh halini yansıtmamayı seçerler, yani dilimizde her zaman iyilik vardır.

Kendi adıma niyetim farklı olsa da seçimlerimin sonucu hep yıkıcı oldu. Onun için birçok şeyden el ayak çektim ve tam olarak yansıtmasa da 3'ü seçiyorum :sapkali:

Hiçbir şey aslında her şeye fransız kalmak değildir, her şeyi takip edebilme hem yıkanı hem yapanı inceleyebilme ve aktif olmaya karar verdiği anda dengeleri değiştirebilecek bilgiye ve güce yaptığı gözlemlerden dolayı sahip olmadır. 22 senedir büyük oranda hiçbir şeyim. Kısaca hiçbir şeyi seçiyorum.

Var etmek ile yok etmek içiçe ve çelişkili şeyler. Bazı şeyleri yok ederek sonucunda başka şeyler filizlenebilir. Ben doğadan yanayım, daha iyisini yaratmak için bir kısmını yok etmek :( Entropi, kaos, düzensizlik düzenleri bunlar hep güzel şeyler. Zihin açar, yine de kararsızım.

Mecburi bir aciklama mesaji daha yazmak zorundayim anlamayan veya tam konuyu sokemeyen icin. Biraz uzun olabilir.

Oncelikle var etmek veya iyi olan seylerden baslayalim. En basitten yemek yemeyi dusune bilirsiniz. Ben et yemegi severim ve farkli etler imkanin oldukca denemeye ugrasirim. Inek koyun tavuk gibi en bilinenden geyik tavsan gibi yenilebilecegini dusune bildiginizden tutunda aslan kaplan fil gibi farkli hayvanlara hatta insan etti (yuh diye bilirsiniz merak iste :) ) bile. Bir nevi Toriko gibi hatta sacma bile gelse boyle bir akim gercektende mevcuttur. Ozellikle 19 yy da bir cok avrupa seckini boyle gruplara uyeydi ve en basit ornekle bir cogunuzun kesin duydugu darwinde boyle bir gruba uyeydi. Her seyin bir tarifi vardir. Her hayvani, bitkinin hata insanin bile. Farkli farkli mezelerden, ana yemeklere, corbalara, tatlulara ve iceceklere kadar. Biraz arastirdikca bu tariflere ve bu yemekleri yiyen kisilerin yorumlarina ulasilabilir. Isterseniz icmekte olur. Bu icme ister alkol ister sigara ister uyusturucu akliniza ne gelirse. Belki bir kadinla birlikte olmak veya tasvip etmesemde erkekle, hayvanla veya esyayla. Bunlarin boyutlari, yaslari veya turleride farkli olabilir. Simdi bu iyi olan seylerde (belki bazilarina bunun nesi iyiki dersiniz ama ilerledikce anlarsiniz) ne derseniz diyin belli sinir vardir. Ne kadar yerseniz yiyin veya cesitti artirirsaniz artirin bir yerden sonra ya cesitler veya sizin alginiz sona gelir ve her sey ayni gelir. Icmede alkol ve uyusturucuda zaten belli noktadan sonra alkolda anlamama, uyusturucuda kendinden gecme ve olum gibi. Cinsellik kismida tipta bile gecen artik haz etmeme durumuda. Ozellikle normal bir iliski anlaminda bir noktadan sonra bireyler artik birliktelikten zevk alamamaya ve duraganliga gecer ister cok ister tek.

Yok etmeye gelirsek en duz ornekle insanlari oldurmek veya isgence etmek akla gelebilir. Az veya cok mantikli veya ucuk cok ornek olsada en kisa ve ozlu yukardaki ornek bunu aciklar. Oncelikle oldurmek. Bir insani, hayvani veya canli bir seyi yok etmek. Bunda bile cesitler ne kadar zorlarsaniz zorlayin sayi bellidir. Vurmakmi nasil mesela kafadan, koldan bacaktan veya hepsi farkli acilardan. Bir noktadan sonra oldurme fiili hep ayni sonuca cikar. Ayni sekilde isgence etmekte oyle. Gozune birseymi sokmak veya derisini yuzmek yada uzuvlarini yavasca kesmekmi. Belkide asitte yatirma, canli canli pisirmek sonucta bundada olasilikla yone sinirli kaliyor. Oldurmedede isgence etmektede bir noktadan sonra yine monotonluga vuruyor. Yukarda dediklerim belki vahsice gelebilir ama ozellikle isgence yontemleri uzerine ciddi arastirmalar var ve tarihte cok etkili sekilde kullanimlari mevcut.

Hic bir seye gelirsek aslinda yukardaki ikisinin sonucunu kapsayan bir durum. Artik bu iki durumun normal ve uc farketmez, bu durumlari yapan kisilerin artik hic bir sey hissetmemesi aslinda.

Sanirim bu aciklama yeter. Bu mesaji ayni sekilde yapistiracam konuyu duzenleyip silerim artik.
Yok etmek ve yaratmak iç içedir aslında. Misal yemek yapmak için malzemeleri kullanırsın. O malzemeleri birisi yok etmiştir. Birisi malzemeleri yok ettiği için, bir diğeri o malzemeleri yeniden üretir. Yeniden üretebilmek için... Diye gider.

Senin sevdiğin örnekten gidersek. Teknolojiyle oyunu kazanmaya çalışan kişi kaynakları yok eder ve bir sistem kurar kendisini korumak için. Ona saldıran kişide o sistemi yok ederek yeni bir sistem kurar. Bu iki olguyu birbirinden ayrı düşünmek zor geliyor bundan dolayı bana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık