Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Shining bir korku filmi değil bence. Bir yönetmenin izini bıraktığı, oyunculuğun ve çekimlerin öne çıktığı bir hikaye mi denilir ne denilir artık. Zamanla korku öğeleri de değişiyor. Belki de zamanına göre bir korku filmiydi fakat şimdi korku filminden daha farklı bir film havası veriyor.
Shining izlemedim, onun için bir şey diyemem ama bence bunun en büyük örneği Kuzuların Sessizliği filmidir. Yani ben Shining'den gene bir korku filmi havası alıyorum, fragmandan falan. Ama Kuzuların Sessizliği bayağı bayağı gerilim filmi yani, korku filmi değil. Şimdi artık yazarken gerilim-korku yazıyorlar, sadece korku dememek için herhalde.

Ben filmin konusunu bile net olarak hatırlamıyorum. O kadar aklımda kalmamış.
Tam net bir konusu da yoktu ki farklı olay örgülerinin ve karakterlerin farklı noktalarda kesişmelerini anlatıyordu. Yani birkaç farklı konu vardı.

O değil de Godfather'ın ilk filmini ikincisinden daha çok seven tek ben miyim ki acaba? Marlon Brando yüzündendir belki de. :flaugh:

Tam net bir konusu da yoktu ki farklı olay örgülerinin ve karakterlerin farklı noktalarda kesişmelerini anlatıyordu. Yani birkaç farklı konu vardı.

O değil de Godfather'ın ilk filmini ikincisinden daha çok seven tek ben miyim ki acaba? Marlon Brando yüzündendir belki de. :flaugh:
Her şeyin başlangıcı güzeldir :D

Mulholland Dr. ve The Lost Highway gibi filmler karışıklık ve anlamsızlık konusunda Pulp Fiction'a tur bindirir. Bu iki filme dair her şey kafamda net, ama Pulp Fiction'dan aklımda kalan tek şey Uma Thurman'ın ayakları.
Sen bilirsin. Sondan başlayıp ortasında biten başımda biten bir film sonuçta. Ben karakterlerinden seviyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık