Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

O dandirik patlamaya sebep olan şeyde gezegenleri yok edebilecek güçte olan Space Gem. Space Gem acayip pasifti filmde ben ona üzüldüm. Gezegen yok ettiği bir sahne gösteriyorsun, ama film içerisinde kullanıldığında anca binaları patlatıyor, birkaç taş parçası fırlatıyor etrafa, toz bulutu yapıyor.

Bir nesneyi abartıyorlar, abartıyorlar gezegenleri tek dokunuşta yok ettiğini söylüyorlar, ama kullanıma geldiğinde anca bina patlatsın. :S Olur mu öyle şey? :S
Space Gem değil la o Power Gem, rengi de kırmızıydı zira. Olay doğaüstü güce gelince sı.ç.ıyorlar zaten, Thor filmleri de böyleydi misal, tiyatro oyunu gibiydi. Koskoca Thor çekiçten, koskoca Odin elindeki ışın kılıcından, koskoca Loki de kılık değiştirme yeteneğinden ibaret gösterildi. Yine gişe rekoru kırar, IMDB'de 9 puan alır, milyonlarca kişi izler vs ama hep dandirik olmaya mahkum marvel yapımları. Efekti bas, 2 tane taşıyıcı karakterin olsun, hikaye olmasa da olur modundalar. :D

Yahu siz ki Galaxy of the Guardians ekibisiniz, sözde gezegenler arası seyahet eden kullandıkları teknoloji aşmış, normal bir insanın hayal edemeyeceği gerçeklikler görmüş, evrenin sayılı güçlü adamlarıyla karşılaşmış ve karşılaşacak insanlarsınız. Ama Groot dışında hepsi filmde çöp gibi gözüktü. :S

Bunlar dünyaya gelseler Tony, Thor ve Hulk karakterleri 1v5 yapar bunlara. Böyle bir şey olabilir mi ya. :S Hiç ağırlıkları yoktu filmde. Hawkeye bile bir dövüşte yener Quill'i. :S

Edit: Space Gem HAYAL KIRIKLIĞI.

Oblivion ne anlatıyor kardeş? Ben hiçbir şey anlamadım o filmden. Oldu bittiye geldi.
anlatam sana:D
kısaca anlatayım dünyaya yaklaşan bi cisim yüzüden uzaya bi mekik yollanır jack ve victoriada bu mekiğin içindedir bu cisim jack ve victoriayı içine alır jack ve victoriayı kopyalarak binlerce üretirler ve dünyanın kaynaklarını sömürmek için onları kullanırlar kopya olan jack ve victoriayı kendi bilinçleri olduğunu bildikleri için kafalarına yalandan bilgiler sokarlar mesela kopya jack ve victoria uzaylılarla olan savaşta insanların uzaylıları yendiğini fakat savaştan sonra dünyanın yaşanamayacak bir hale gelmesinden dolayı insanların başka bir gezegene göç ettiğini sanıyor fakat gerçek bu değil uzaylılar insanları yok etmek için bu kopyaları kullandı filmde kopyaların uzaylı sandığı kişilerde aslında insandı..

Mind Gem Avengers filminde Loki'deydi. Power Gem Thor 2'deki Aether'dı. Bu filmdekide Space Gem işte, renkde tutuyor.

Mind Gem Avengers filminde Loki'deydi. Power Gem Thor 2'deki Aether'dı. Bu filmdekide Space Gem işte, renkde tutuyor.
Ben Aether'i tamamen unutmuşum, pardon. Ama bu gemlerin özelliklerini biraz daha belirgin anlatmaları lazım. Terresact uzayda kapı açıyordu, Aether aydınlığı karanlığa çevirecekti, bu filmdeki ise düz yıkıma yol açıyor. Açık açık şu şuna yarıyor diye anlatsalar karışıklık çıkmaz. Yoksa hepsinin olayı aynı da kullanıcının isteğine bağlı mı şekil değiştiriyor merak ediyorum.

Ben Aether'i tamamen unutmuşum, pardon. Ama bu gemlerin özelliklerini biraz daha belirgin anlatmaları lazım. Terresact uzayda kapı açıyordu, Aether aydınlığı karanlığa çevirecekti, bu filmdeki ise düz yıkıma yol açıyor. Açık açık şu şuna yarıyor diye anlatsalar karışıklık çıkmaz. Yoksa hepsinin olayı aynı da kullanıcının isteğine bağlı mı şekil değiştiriyor merak ediyorum.
Tesseract Gem değildi. Gem Loki'nin asasındaydı.

Bununla insanların zihinlerini kontrol ediyordu.

Harbi alır Hawkeye 1 vs 5'te. :D Ben en çok Collector'a sinirlendim. Ulan Thor 2'de gösteriyorsun adamı, 1'i gitti 5'i kaldı dedirtiyorsun, bir bakıyoruz dandirik bir patlamaya adam ortadan kalkıyor. Marvel'in sitesinde adam hayvan gibi güçlü gösterilmiş, filmde çöpten farkı yok. :D
Yani o kadar zamandır aradığın taş ayağına gelmiş, o kadar güçlüsün, kalkıp kovalasana milleti, çok sinirlenmiştim hakikaten. :D
Garip ancak Marvel'ın kendi sitesindeki rakamlar yanlış olabiliyor, o bakımdan hayran yapımı olan Wikia sitesi daha güvenilir. Collector'un sayfası da bu: http://marvel.wikia.com/Taneleer_Tivan_(Earth-616)
Bunun yanında buradaki rakamlar kadar bile güçlü değil esasında çizgi romanlarda :D. Örneğin:

Guardians of the Galaxy ekibi içinse Dünya'dakilere nazaran daha büyük çapta mevzulara giriştikleri için bulundukları ortamda güçsüz bir imaj çizdiklerini söyleyebilirim. Bunun dışında filmlerde elbette güçte kısılma olacak, ister Marvel Studios'tan çıkanlarda olsun, ister 20th Century Fox'tan çıkanlarda olsun durum hep böyle.

Garip ancak Marvel'ın kendi sitesindeki rakamlar yanlış olabiliyor, o bakımdan hayran yapımı olan Wikia sitesi daha güvenilir. Collector'un sayfası da bu: http://marvel.wikia.com/Taneleer_Tivan_(Earth-616)
Bunun yanında buradaki rakamlar kadar bile güçlü değil esasında çizgi romanlarda :D. Örneğin:

Guardians of the Galaxy ekibi içinse Dünya'dakilere nazaran daha büyük çapta mevzulara giriştikleri için bulundukları ortamda güçsüz bir imaj çizdiklerini söyleyebilirim. Bunun dışında filmlerde elbette güçte kısılma olacak, ister Marvel Studios'tan çıkanlarda olsun, ister 20th Century Fox'tan çıkanlarda olsun durum hep böyle.
Yahu resmi sitedeki rakam neden yanlış olsun İsmail? Şimdi resmi site verisine mi inanalım, wikiaya mı? :( Bu biraz şuna benziyor, misal ben Doflamingo sama'nın istese KK olabileceğini ama başka işler peşinde olduğu için kasmadığını düşünüyorum. Ama mangaka diyor ki şikisin sen şiki kal git giy şu tulumları. :( Fanların tahmininden ziyade doğrudan resmi veriye bakmak lazım gelir diye düşünüyorum.

Diğer hususta son Spaydi filmi doğaüstü gücü 10 numara vermişti açıkçası, hatta noluyo lan spaydi bu kadar güçlü müydü dediğim bir yığın sahnesi de vardı, Marvel bu işi kıvıramıyor, kabul et artık. :(

Yahu resmi sitedeki rakam neden yanlış olsun İsmail? Şimdi resmi site verisine mi inanalım, wikiaya mı? :( Bu biraz şuna benziyor, misal ben Doflamingo sama'nın istese KK olabileceğini ama başka işler peşinde olduğu için kasmadığını düşünüyorum. Ama mangaka diyor ki şikisin sen şiki kal git giy şu tulumları. :( Fanların tahmininden ziyade doğrudan resmi veriye bakmak lazım gelir diye düşünüyorum.

Diğer hususta son Spaydi filmi doğaüstü gücü 10 numara vermişti açıkçası, hatta noluyo lan spaydi bu kadar güçlü müydü dediğim bir yığın sahnesi de vardı, Marvel bu işi kıvıramıyor, kabul et artık. :(
Fanların tahmini değil oradaki rakamlar, yine resmi rakamlar konuluyor Wikia'ya. Marvel'ın kendi sitesi ise hiç özenli olmadığından pek çok karakterin güç skalasında hata var.

İki güçlerini kıstılar diye beceriksiz mi ilan edelim adamları :S

İsmail'in çizgi romana göre yaptığı güç sıralaması.

=> Thor - Hulk - Drax - Iron Man - Groot - Gamora - Star-Lord - Captain America - Black Widow - Hawkeye...

Dedim ne oluyor? Bu nasıl iş? Hawkeye bile o ekibi tek alır la. :D Çizgi roman ile filmdeki karakterler çok alakasızdı. Ancak bu kadar güçsüz gösterilebilirlerdi.

Bu kesin sıralama mı yorum mu ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık