Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shueisha/Jump Özel Yayın!

Jump'ın bilgi madeni Shueisha'nın, Jump'ın 45. yıldönümü için çıkardığı özel istatistik yayını.

Shonen Jump: İşte en ünlü dergisi hakkında bazı bilgiler.
- Haftalık Shonen Jump (Temmuz 1968 yılından bu yana haftalık yayın (Pazartesi)

Kendi dergisi hakkında Shueisha'nın yorumu: Jump çok popüler ve eğlenceli bir dergi. Bundan gurur duyuyoruz.
- Dergi bu yıl 45. yıl dönümünü kutlayacak! Her zaman dergi üzerinden son derece popüler mangalar yayınlandı.
Hem çocuklar hem de yetişkinler için her hafta bir zevk ve eğlence oldu.

İSTATİSTİKLER
Toplam dolaşım ortalamaları: Haftada 2,850,000 kopya. Fiyat: 240 yen

Okurların yaş dağılımı: 19/24 yaş → 23,1% - 13/15 yaş / 21,3% - 16/18 yaş / 16,3%

İlginç bir sayı!: Okurların 13%'ünden fazlası(son derece yüksek bir oran![Özellikle çocuklar için yayınlanan bir dergide]) 30 yaş ve üzerindedir.

Okurların cinsiyet dağılımı: 79,8% erkek -% 20,2 kadın.

Okurların yaşam alanı dağılımı: Kanto → 37,3% - Kinki → 17,3% - Tokai → 11,11%

Ve en önemlisi
Dergi'nin Çizgi Roman(Manga) genel satışları hakkında bilgi. İşte 2013 Şubat ayına kadar en çok satan seriler istatistiği

TOP 10
1. sıra - ONE PİECE - 288.000.000 adet
2. sıra - DRAGON BALL - 157.210.000 adet
3. sıra - KOCHI KAME - 156.500.000 adet
4. sıra - NARUTO - 131.280.000 adet
5. sıra - SLAM DUNK - 120.290.000 adet
6. sıra - BLEACH - 82.070.000 adet
7. sıra - JOJO'S BIZARRE ADVENTURE - 68.910.000 adet
8. sıra - HUNTER X HUNTER - 65.870.000 adet
9. sıra - RUROUNI KENSHIN - 58.610.000 adet
10. sıra - YU YU Hakusho - 50.000.000 adet

Son düzenleme:
Bilgiler için teşekkürler Gümüş.
Kadın okuyucular epey azmış.Yen herhalde Japonyanın para birimi.240 yen'in kaç tl'ye denk geldigini eklesen daha iyi olabilirdi.:good:

Edit; Eyvallah, T u R k

Kanto, kinki, Tokai nedir acaba bir bilgin var mı?

Bu arada güzel paylaşım...
tokaiyi bilmiyorum bakmam lazım ama kanto tokyanın bulundugu alana verilen ad,trakyayı düsün mesela.

kinkide kansai olması lazım osaka ve kyotonun bulundugu alan orayıda ege gibi düsün.tokaide baska bir bölgedir.

anladıgım kadarıyla bizdede istanbul,ankara,izmiri özel söylerler ya öyle yapmıslar.

konuya gelince ellerine saglık gümüş.yeni listeyi alıp kendi manga satısları konuma ekliyorum haberin olsun :ehe:

Reversi

One piece arayı açalı yıllar olmuş gibi neresi güzel şu op anlamadım gitti:D Paylaşım için teşekkürler çok açıklayıcı olmuş:)

naruto bitene kadar geçerse dördüncülüğe bile düşebilir
Naruto yılda 6 milyon civarı satıyor, arada 26 milyon fark var, en iyi ihtimalle 5 yıl daha devam etmesi lazım Naruto'nun..

tokaiyi bilmiyorum bakmam lazım ama kanto tokyanın bulundugu alana verilen ad,trakyayı düsün mesela.

kinkide kansai olması lazım osaka ve kyotonun bulundugu alan orayıda ege gibi düsün.tokaide baska bir bölgedir.

anladıgım kadarıyla bizdede istanbul,ankara,izmiri özel söylerler ya öyle yapmıslar.

konuya gelince ellerine saglık gümüş.yeni listeyi alıp kendi manga satısları konuma ekliyorum haberin olsun :ehe:
Eski listeyi de silme, karşılaştırma açısından iyi olur, mesela demin baktım hxh fena bastırmış sendeki listede JoJo ile aralarında bayağı fark vardı, bu şekilde ilerleyişleri takip etmekte hoş oluyo :)..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık