Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Shokoku no Altair

Tanıtım
Mahmut is a young Pasha serving on the general's council of Türkiye. The clouds of war are gathering over his country. With Türkiye's council split between the warmongers and the pacifists, Mahmut begins his quest to keep the peace at any cost. As he finds himself deeper and deeper in the politics of the ancient world, new enemies and allies surface. Who will prevail? What will Mahmut do if war proves to be inevitable?

Çevirisi:
Mahmut, Türkiye Generaller Konseyi'nde genç bir paşadır. Bu ülkenin üzerinde savaş bulutları dolaşmaktadır. Mahmut'un macerası, ne olursa olsun barışı korumak üzerine başlar. Ve kendini eski dünyanın derin, en derin politikasının içinde bulur. Yeni düşmanlar gün yüzüne çıkar. Peki kim galip gelecek? Eğer savaş kaçınılmaz ise Mahmut ne yapacak?

Hikayesi, yaşanmamış bir dönemdeki Türkiye ve ona sürekli rakip olan komşu imparatorluk arasında geçiyor.
Yeni Paşa olan Mahmut, kaçınılmaz savaşı engellemeye çalışırken bir de eski paşaların arasında kalıyor.
Enteresan bir hikaye ve Türklerden bahsediyor. Üstelik Osmanlı kültürü ve motifleri iyi işlenmiş. İlginizi çekebilir. Tahmin ediyorum bir çoğumuz böyle bir manga olduğunu bile bilmiyordu ki ben de henüz öğrendim.
Çizer ve yazarı: Katou Kotono
Yayın yılı: 2008

Mangasını okumak isteyenler şuradan okuyabilir:
http://www.turkcraft.com/Shoukoku_No_Altair/01

Görseller

Öncelikle paylaşım için teşekkürler hocam. Sonrasında ise, adamlar bizim kültürümüzle neler yaratıyor ve biz sadece okumakla yetinelim... Elden bir şey gelmiyor, ne yapaım. Daha yazılası çok şey var ama konuyu karıştırmamak gerek, gerçekten de güzel bir seridir okumak isteyenlere tavsiye edilir.

Uçan_Terlik

Çöl ülkesi mi çizmiş adam? Çizmesi bile güzel de ah bir şu türklerin arap olmadığını da biri anlatsaydı adama.Gerçi tamamen farklı bir dünya çizmiş bir baktım ama tam okuyunca fikrimi söyleyeceğim.

Çöl ülkesi mi çizmiş adam? Çizmesi bile güzel de ah bir şu türklerin arap olmadığını da biri anlatsaydı adama.Gerçi tamamen farklı bir dünya çizmiş bir baktım ama tam okuyunca fikrimi söyleyeceğim.
Osmanlı İmparatorluğu çok geniş bir alana hükmettiği ve o alanın çoğunu da çöller oluşturduğu için, ayrıca İslam da çölde ortaya çıkıp o alanda yayıldığı için, yabancılarda İslam=Çöl algısı oluşmuştur. Örneğin Assasins Creed Revelations'da da İstanbul içinde palmiye ağaçları ve develer çizilmişti. Oysa develer ve palmiye ağaçları İstanbul'da yaşayamaz.
Yine de mangada Türkler için Arap denmiyor, Türk deniyor. Sadece şu dediğim Orta Doğu mistisizmi böyle yansıtılıyor.
Dediğin gibi, tamamen kurgusal bir dünyadır, mangakanın hayal gücüne kalmış bir şey o da. Lakin, bildiğim kadarıyla manganın çizeri, seriye başlamadan önce Türkiye'ye gelip Osmanlı tarihi hakkında detaylı bir araştırma yapıp başlamış ve bu ilk mangası.

Son düzenleme:

Uçan_Terlik

Osmanlının yarısı çöl olabilir de diğer yarısına neden bakılmaz anlamıyorum istanbula geldiyse gayet görmeliydi çölde yaşamadığımızı ben türklerin çizim tarzından bahsediyorum araplara daha çok benziyolar.

Tabi yazarın hayal dünyası karışmak olmaz.Zağanoz paşa isimlerini felan iyi düşünmüş tebrik ettim.

Yok yahu, gayet de Türk gibi çizilmiş adamlar. Hem Türklerin de öyle belli bir tipi yoktur yahu. Japon ya da Çinliler gibi değiller ki tip tip adam var. Sen eğer kıyafetlerden bahsediyorsan, Osmanlı döneminde insanlar öyle giyinirdi. Yani bence çizimlerde bir sıkıntı yok.

Uçan_Terlik

Usta tarih bilgim gayet iyidir hani kıyafetler tamam da çizdiği adam tiplemeleri ya avrupalıya ya da araplara benziyor.Ne bilim bana öyle gelmiş de olabilir.

Monkey :D Luffy

bence olmuş valla günümüzde kültür satmak çok önemli peki kültürü satmak için iyi reklam şart bundan iyi reklam olamaz çoğu yere göre full arap çizilmemişiz bari zaten adamların çizdiği japonlarda japona benzemiyor:)

Uçan_Terlik

Turkcraft'dan çevirildiği kadarıyla bitirdim gayet iyi gitmişler tavsiye ederim.Tiplere fazla takılmadan okuyun gerçekten iyi bir seri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık