Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Shiliew

'Karasakal Korsanları' forumunda Smoker tarafından 16 Kas 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Abimizdir. Severiz, sayarız.

  24 oy
  27.0%
 2. Kana susamış manyağın teki.

  65 oy
  73.0%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Shiliew
  (Shiryū), Impel Down'ın eski Baş Gardiyanı'dır. Mahkumlara yaptığı zulümler nedeniyle bu görevinden alınıp, idama mahkum edilmiştir. Monkey D. Luffy'nin hapishanede isyan çıkarması, daha sonra Marshall D. Teach'in de hapishaneye gelmesi üzerine hapishane çalışanlarına yardım etmesi için geçici olarak serbest bırakılmıştır. Ancak, Shiliew yardım etmek yerine korsanlarla anlaşmış ve Teach'in teklifini kabul edip onun tayfasına katılmıştır. Şu anda Karasakal Korsanları'nın İkinci Gemisi'nin kaptanlığını yapmaktadır.

  Görünümü

  Shiliew, geçmişte Magellan ve Hannyabal gibi yarasa kanatları takardı. Fakat şimdiki halinde bu kanatlar yoktur. Muhtemelen görevinden azledildiği ve ayrıcalıklarını kaybettiği için kanatları elinden alınmıştır. Kafasında kulaklarını kapatan bir subay şapkası vardır. Kestane rengi uzun eldivenler takar. Şapkasının ön kısmını indirdiği için, yüzü kısmen kapalıdır. İri yarı bir adamdır. Teach ile hemen hemen aynı boydadır. Hapsedildiği zaman kendisine çizgili mahkum elbiseleri giydirilmemiş, üniforması ile kalmasına izin verilmiştir. Sırtında pelerin gibi duran beyaz ve sarı renklerde uzun dökümlü bir palto vardır. Paltonun arkasında kanji olarak "Goku" (hapishane) yazar. Genellikle ağzında bir puro vardır.

  Belinde, tutamağı ve kını kırmızı renkte olan uzun bir kılıç taşır. Kılıcın el korumalığı kare şeklindedir.

  Zaman atlamasından sonra Shiliew'nun görünümünde önemli ölçüde bir değişiklik olmadığı gözlenmiştir. Eski halinden tek farkı, sırtındaki beyaz paltodur. Yeni paltosu siyah renktedir. Ayrıca şapkasında ve kemerinin tokasında bulunan Impel Down simgelerini değiştirerek, kuru kafa motiflerine dönüştürmüştür.

  Kişiliği


  Özür dilerim...

  -Shiliew, öldürdüğü adamlarından özür diliyor.

  Shiliew, son derece zalim ve insan öldürmekten keyif alan biridir. Impel Down'ın duvarlarının ardında birçok mahkumu katletmiştir. Hatta kendisini serbest bırakan gardiyanları öldürdükten sonra, onlardan alaycı bir şekilde özür dilemiştir. Ayrıca karşısındaki kişi kendisinden güç olarak çok zayıf olsa bile, kılıcının gücünü başkalarının üzerinde test etmekten hoşlanır. Tamamen sakin ve soğukkanlı biridir. Gergin veya beklenmedik durumlarda bile bu tavrı değişmez. Son derece temkinli ve tedbirlidir. Karasakal Korsanları'nı, Magellan'ı hafife almamaları konusunda uyarmıştır.

  Shiliew oldukça düzenbaz ve hilekar doğası olan biridir. Magellan'a hapishane için savaşma teklifi yapmış, ancak yardım etmek yerine Magellan'ı satmış ve kendi astı olan birçok görevliyi biçmiştir. Bu kısımda Magellan'ın hatası da vardır. Kendisi ısrarla Shiliew'nun ölüm cezasını erteletmiş, nihayetinde ona kaçabilmesi için bir fırsat vermiştir. Eski üstüne ihanet eden Shiliew, şu anda Karasakal Korsanları'nın sadık bir üyesidir.

  Puro içmeyi çok sever. Yardım etmesi için hücresinden çıkarıldıktan sonra, ilk olarak purosunu yakmak için bir çakmak istemiştir.

  Shiliew, Shichibukai bile olsa korsanların, sadece korsan olduğuna inanmaktadır. "Bir kez korsan olan, her zaman korsan olarak kalır" şeklinde bir görüşe sahiptir. Bu düşüncesine rağmen Karasakal Korsanları'na kendi isteği ile yardım etmiştir, hatta onlara katılmıştır. Kadere aşırı bağlı biridir. Teach'i karşısına kaderin çıkardığını ve aynı kaderin kendisine onun tayfasına girmesini söylediğini düşünmüştür. Konuşmayı pek sevmez, bu yüzden doğal olarak detaylar pek girmeyen biridir. Eski Filo Amirali Sengoku kendisine Magellan'a ne olduğunu sorduğunda, ona bunu gidip kendisinin öğrenmesi gerektiğini söylemiştir. Etrafında insan olmasından fazla hoşlanmaz. Bunlara ek olarak garantici biri olduğu söylenebilir. Karasakal Korsanları'nın Yeni Dünya için tam olarak hazır olmadığını öğrendiğinde bundan epey rahatsız olmuştur.

  Shiliew, saygı duyduğu kişilere önem verir. Bu yüzden Karasakal Korsanları'nın bir üyesi olmasına rağmen, Teach'in Gura Gura no Mi'yi çalma konusunda başarısız olması durumunda tayfanın dağılması gerektiğini söylemiştir. Karanlık ve gizemli bir tarafı da vardır. Jesus Burgess, Teach ile olan konuşmasında Denizciler'deki geçmişi yüzünden Kuzan'a güven olmayacağını belirtmiş, Teach ise bu konuda Shiliew'yu örnek göstermiştir. Ancak Burgess'ın, Shiliew'dan şüphesi yoktur. Çünkü o gerçekten de çok zalim bir adamdır.

  Yetenek ve Güçleri

  Shiliew, Baş Gardiyan olduğu zamanlarda kendisinden alt rütbede olan herkese emir verebiliyordu. Ancak gücünü kötüye kullandığı için tüm yetkileri ve ayrıcalıkları elinden alınmış, ardından idama mahkum edilmiştir.

  Impel Down'ın eski müdürü Magellan ile eşit güçte olduğu söylenir. Ancak Magellan'ın ishal sorunu olduğundan, Shiliew ondan daha tehlikeli olarak kabul edilir. Buna rağmen Magellan onu alt etmiş ve bir 6. Kat hücresine kapatmıştır. Shiliew korkunç bir hıza sahiptir. Birçok Impel Down gardiyanını neredeyse bir anda öldürmüştür. Muazzam bir dayanıklılığa sahip olduğu söylenebilir. Edward Newgate'in depreminden (doğrudan bir saldırı değildi) veSengoku'nun Daibutsu formunda attığı şok dalgasından ufak tefek sıyrıklarla kurtulmuştur. Zaman atlamasının ardından Karasakal Korsanları'nın İkinci Gemisi'nin kaptanı olduğu öğrenilmiştir. Kendisi Yonko Teach'in kişisel korumaları olarak bilinen On Titan Kaptan'dan biridir.

  Silahı

  Shiliew bir kılıç ustasıdır ve nodachi türü kılıçta son derece üstün bir yeteneğe sahiptir. İdamını beklediği hücresinden çıkarıldıktan sonra kılıcı ona geri verilmiş, kılıcını aldığı anda da ortamdaki gardiyanları neredeyse bir saniyeden kısa sürede öldürmüştür.

  Künye

  Adı: Shiliew
  Okunuşu: Shiryū
  İngilizce Adı: Shiryu
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 538, Anime 440
  Bağlantıları: Karasakal Korsanları, Impel Down (Eski)
  Unvanları: Korsan, İkinci Gemi Kaptanı, Baş Gardiyan (Eski)
  Lakabı: Yağmur Shiliew (Jap. Ame no Shiryū, İng. Shiliew of the Rain)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 11 Haziran
  Ödülü: Bilinmiyor

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Shiliew
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 21 Haz 2016
 2. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,617
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  eline sağlık smoker, bu şahsın mihawk ı yenmesini bekliyorum :ehe:
   
 3. Magina Üye

  Magina (Üye)
  Mesaj Sayısı 223
  Üyelik Tarihi7 Kas 2010
  sanmıyorum
   
 4. Fallout Üye

  Fallout (Üye)
  Mesaj Sayısı 83
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  Zoro Mihawk ile vs yapar...Mihawk ı tokatlar ama öldürmez...Dost olurlar...Birlikde içki içerler...Sonra Shiliew gelir Mihawk ı keser...Zoro da Luffy nin BB savaşında bunla eşleşmiş olur...Eline sağlık Smoker...
   
 5. playhunter_43 Never Lose!

  playhunter_43 (Never Lose!)
  Mesaj Sayısı 850
  Üyelik Tarihi19 Tem 2010
  Buda adam Musollini ve Hitler karışımı birşeye benziyor (Kişilik açısından :D )
   
 6. isko Üye

  isko (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,226
  Üyelik Tarihi13 Mar 2010
  bu mihawkı aldığı gün ben op bırakırım(shanks alamazken,bunun alması saçma olur)
   
 7. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

  Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
  Mesaj Sayısı 2,475
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  eline saglık smoker;)
   
 8. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 9,269
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  Ellerine sağlık BB tayfasındaki en sağlam adam... Vista kadar güçlü olduğuna inanıyorum...
   
 9. lizard Üye

  lizard (Üye)
  Mesaj Sayısı 53
  Üyelik Tarihi9 Ağu 2010
  Teşekkürler Smoker,ellerine sağlık.
   
 10. Keyserav Üye

  Keyserav (Üye)
  Mesaj Sayısı 410
  Üyelik Tarihi6 Haz 2009
  Eline sağlık Smoker... bu eskiden Bruce Lee'nin oynadığı, bir Amerikan dizisi vardı... Ona da benziyor biraz... :)
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık