Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, Hükümet Köpekleri miydi?

• Konbuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi

Shichiler denizcilerin köpeği mi?

• Kullanılan toplam oy
    285

Gravity

Forumda ne zaman shichi vs amiral olayına gelsek denizcilerin köpeği olmuş bu adamlar falan diye küçümseniyor. Genel olarak da korktuklarından dolayı, hayatta kalabilmek için shichibukai olduklarını söyleyenler var. Kimisi de planlarını hayata geçirmek için shichibukai olduklarını söylüyor. Bunu sonuçlandırmak için eski ve yeni tüm shichileri bir inceleyelim niçin shichi olmuşlar. Konuyu okumadan lütfen direk ankette oy vermeyiniz.

1 - Crocodile
Croco'nun shichi olma sebebi tamamen bir plana bağlı. Adam antik silahlardan birisinin alabastada olduğunu öğrenmiş ve buraya çöreklenmiş. Tamamen planı doğrultusunda hareket ediyor. Amirallerden korkmadığını biliyoruz. Zira savaşta akainuya daldı. Hatta WB'den korkmuyor ki ona da saldırmaya kalktı. Croco seride herkese atar yapan nadir adamlardan birisi.

2 - Jinbei
Jinbei balıkadamlar ve insanlar arasındaki barışa istinaden shichibukai olmuş birisi. Denizcilerden korktuğunu gösteren tek bir sahne dahi yok. WB ile savaşması için çağrıldığında denizcilerden korkmayıp hapse girmeyi yeğlemiştir. Zaten gücü amirallerin altında olduğu için karşı çıkmanın manası olmadığının farkında. Denizcilerden korkup adasını koruyan WB'ye saldırmak mı köpekliktir, yoksa WB benim dostum ona karşı savaşmam demek mi köpekliktir?

3 - Buggy
Tek derdi seri başından beri hazine olan bir adamdan bahsediyoruz. Buggy güçsüz ve korkak bir karakter olduğu için denizcilerden gelen bu teklifi iyi değerlendirmesini bildi. Ben buggynin çıkıpta yarın shankse karşı bir savaşta yer alacağınız zannetmiyorum. Bu yaşa kadar shichi olmadan gelmiş adam bundan sonra da böyle devam edebilir.

4 - Hancock
Bu kızcağızın ailem dediği bir adası var. WB için savaş gel dendiğinde umursamıyor fakat ailesinin katledileceğini öğrenince zoraki olarak geliyor. Ne zamandan beri aileyi korumak köpeklik olarak sunuluyor çok merak ediyorum? Gelmesinin bir diğer sebebi luffynin savaşa gidiyor olması. Hancock tehlikede olan tek kendisi olsaydı gerçekten o savaşa gidip WB'ye karşı savaşırmıydı?

5 - Law
Dofu indirmek için plan yaptı. Bu plana shichi olmak da dahildi. Tamamen planına uydu ve ona göre hareket etti. Sonra da shichiliği düştü. Umrunda mı? Tek bir köpeklik yaptığı sahne yok.

6 - BB
BB niçin shichi olduğunu kendisi açıkladı. Tamamen planlarını hayata geçirmek içindi başarılı da oldu. Shichi olarak savaşa geldi ama gitti kendine tayfa ayarladı. Savaşa korktuğundan mı geldi yoksa planını uygulamak için mi?

7 - Mihawk
Mihawk daha önce denizcilerin hiç bir davete doğru düzgün gitmeyen birisi. Savaşa gelmesinin bence tek bir sebebi var WB ile arasındaki güç farkını görmek. Savaş sonunda shankse karşı dövüşmeyeceğini söyleyip çıktı gitti. Denizcilerden en son korkacak adam olduğunu savaşta gösterdi.

8 - Dof
Ula adamın tüm işleri tıkırında. Yeni dünya smile devri falan deyip duruyor. Bu adam gelmeyecek de kim gelecek? Adam joker yer altını yönetiyor. Böyle bir savaşa korkusundan mı gelir yoksa o savaşa tanık olmak için mi gelir? Ki denizciler dofu shichi yapmak zorunda kaldılar çünkü bir türlü yakalayıp öldüremediler. Anlaşmak zorunda kaldılar. Dof da bunu bildiğinden istersen ayrılırım deyip ayar verip duruyor.

9 - Moria
Adam köpeklik yaptığı tek sahne yok yav. Sırf daha güçlü zombi cesetler elde etmek için gelmiş savaşa. Neymiş efendim korkmuş.

10 - Weevil
Adam aptalın teki. Annesi paragöz. Başına ödül konan adamları yakalayıp para kazanıyor. Weevil korsan olduğu için bu ödülleri alamazdı. Artı aranan adam olurdu. Onu shichi yaparak hem aranmaktan kurtuldu hem de ödülleri topladı. Amiral kolunu almış adam mı amiralden korkacak? korkacaksa niye amiralin adamları öldürüp amiralle savaşa girdi?

11 - Kuma
Adam devrimcilerin ajanı olarak shichi olmuş. Korktuğundan değil. Savaşa da beyni yok edilmiş olarak geldi.

Anket açık eğer köpektir diyorsanız sebebi ile yazınız. Değilse nedenleri de yazınız.

Şikiler belli bir çıkar için hükümetin finoluğunu yapan dönme korsanlardır.

Ayrıyetten bir konu açıyorsan o konuda sen taraf olduğunu belli etmiyceksin.Açıklamalarının hepsi sadece senin görüşlerin.

Gravity

Şikiler belli bir çıkar için hükümetin finoluğunu yapan dönme korsanlardır.

Ayrıyetten bir konu açıyorsan o konuda sen taraf olduğunu belli etmiyceksin.Açıklamalarının hepsi sadece senin görüşlerin.
Ben tarafım. Köpek değildir diyorum. Açıklamalarım benim görüşüm değil. Hepsinin niçin shichi olduğunu mangada görmedik. Görmediğimiz varsa veya ben yanlış hatırlıyorsam söylersin düzeltirim.

@Monkey D. Dragon adamları köpek olarak kabul etmenin tek sebebi savaşa gelmeleri. Savaş çıkmasa köpeklik ile ilgili bahanen ne olurdu? Ki gelenlerden birisi croco hapis, jinbei hapis, bb hapishaneyegidiyor, kumanın beyni yıkanmış. Moria beden arıyor. Mihawk gücünü görmek istiyor. Dof keyfine bakıyor :D

Moria'nın bir amacı var mıydı hatırlayamadım şuan ancak diğerlerinin hepsi bir amaç için o rütbenin altında gizlendi. Karşılıklı bir çıkar ilişkisi diyelim.

Şimdi bu adamların hep işleri yolunda gitsin diye bile Shichi olduklarını varsayarsak burdan bu adamların Amirallerin işlerine çörek sokabilecekleri işlerini bozabilecekleri anlamı çıkar. Yani bu da Amiraller'den çekindikleri tarzında yorumlanabilir.

Yani evet Amirallerden korkmayabilirler. Ama Shichi olmalarının başka açıklaması yok. Bu arada Shichilik benim bildiğim Hükümet ile alakalı bir şeydi. Yani Dof'un Shichi olması Denizcilerle alakalı değil. Denizcilerin de Shichileri kabul görmeleri de Shichilerin varlığından ziyade Hükümet ile alakalıdır.

Ben tarafım. Köpek değildir diyorum. Açıklamalarım benim görüşüm değil. Hepsinin niçin shichi olduğunu mangada görmedik. Görmediğimiz varsa veya ben yanlış hatırlıyorsam söylersin düzeltirim.

@Monkey D. Dragon adamları köpek olarak kabul etmenin tek sebebi savaşa gelmeleri. Savaş çıkmasa köpeklik ile ilgili bahanen ne olurdu? Ki gelenlerden birisi croco hapis, jinbei hapis, bb hapishaneyegidiyor, kumanın beyni yıkanmış. Moria beden arıyor. Mihawk gücünü görmek istiyor. Dof keyfine bakıyor :D
Hala aynı şeyi tekrarlıyorsun. Çağırdıkların paşa paşa geliyorlar mı? Evet. Gelmeyen shibukai kalıyor mu? Hayır. Demek ki shibukailer köpektir. Kendince bahaneler üretmede bana sorumun cevabını ver ki daha rahat tartışalım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık