Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eski Savaş Lordları'nın Ödülleri Ne Olur

Shichibukai sistemi kalkınca toplam ödül ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    180
  • Anket kapatılmış .
Eski sistem falan yok, gl ilk yarısı ile 2.yarı farkı = 2.yarıdakilerin meyveleri daha güçlü , ayrıca 2.yarıdaki bossların çoğunluğu haki kullanabiliyor, Croco'da hakinin h'si yoktu bildiğin üzere.

Caribou'nun ödülüne takılmayın logia tipi bir meyveye sahip, meyvesi sıvı ayrıca, Crocodile'a ciddi anlamda bir tehdit bu adam. Şunuda belirtiyim, 2 yıl önceki bossların hepsini yener Caribou, çünkü aralarında 1 tane haki kullanıcısı yoktu. Alabasta'daki Croco'yu, Alabasta Luffy ile beraber 2'sini harcayacak karakter o küçümsenen hor görülen adam. Kocaman fabrikayı bataklığının içine çekip yokediyor adam düşün kapak hikayesinde gösterildi bu. Kaido'nun bir adasını koruyan Cyborg Stotch'u dahi yendi.

Tayfada bile 3 kişi b.haki kullanıyor, Franky diyor '' Fıçının içine kitlemesem bizim için tehlike teşkil ediyor '' diye.

Bu yüzden Caribou'nun ödülüne takılmayın, herif güçlü bir logia sahibi, öyle 2 yıl önceki Croco'dan falanda dandik değil.
Croconun meyvesi bildiğin amirallik meyve de Croco'nun kendisi zayıf. Oysaki meyvesini en iyi kullanan kişilerden birisi.

MuzluYulafEzmesi

Tüm korsanlığı boyunca yapabildiği = 8 yaşındaki Robin işte :gamyon:
Denizciler için tehdit olarak görülmesine neden olacak şeyler yapmamıştır herhalde . Ama sırf güçlü diye belki ödülünü yüksek verirler . Ama sırf tehdit olarak görülmüyor diye güçlü olmasına rağmen az verirlerse ise üzülürüm . Çünkü çoğu kişi tehdit olmasına neden olacak şeyler yapmadığından dolayı ödülünün az olma ihtimalini görmezden gelerek '' Güçsüz demek ki ödüle bak :ehe: '' falan der . :(

Eski sistem falan yok, gl ilk yarısı ile 2.yarı farkı = 2.yarıdakilerin meyveleri daha güçlü , ayrıca 2.yarıdaki bossların çoğunluğu haki kullanabiliyor, Croco'da hakinin h'si yoktu bildiğin üzere.

Caribou'nun ödülüne takılmayın logia tipi bir meyveye sahip, meyvesi sıvı ayrıca, Crocodile'a ciddi anlamda bir tehdit bu adam. Şunuda belirtiyim, 2 yıl önceki bossların hepsini yener Caribou, çünkü aralarında 1 tane haki kullanıcısı yoktu. Alabasta'daki Croco'yu, Alabasta Luffy ile beraber 2'sini harcayacak karakter o küçümsenen hor görülen adam. Kocaman fabrikayı bataklığının içine çekip yokediyor adam düşün kapak hikayesinde gösterildi bu. Kaido'nun bir adasını koruyan Cyborg Stotch'u dahi yendi.

Tayfada bile 3 kişi b.haki kullanıyor, Franky diyor '' Fıçının içine kitlemesem bizim için tehlike teşkil ediyor '' diye.

Bu yüzden Caribou'nun ödülüne takılmayın, herif güçlü bir logia sahibi, öyle 2 yıl önceki Croco'dan falanda dandik değil.
Benim eski sistem dediğim, seri çok uzun sürüyor ve dolayısıyla 20 yıl önce koyduğu ödüller ile şimdiki ödüller arasında ister istemez uyumsuzluk oldu. 2y öncesi karakterlerin neredeyse hiçbirisine haki çizmedi. Ama şimdi Croco bir daha boy gösterse haki biliyor olarak çıkabilir. Ace ve sabo denkti, sabo şuan böyle hayvanken Ace'in hakinin h sinden haberinin olmaması normal mi sence ?

Ayrıca Unuttuğun bir şey var, croco'nun meyveside Logia ve tuttuğunu kurutuyor. Açılabiliyorsa anket aç Croco her türlü caribou'yu yer. Caribouda çöpten de olsa logia var ve logianın hatrına bile 200m verilir deniyor ama croco 81 de sabitlenmişti ve Marinefordda ortaya çıktıktan sonra 162 oldu. Yani kısaca yeni dünyadan sonra ödülleri abarttı heyecan katmak için. Yoksa sorarlar adama etrafta o kadar 1 milyar üstü adam var sen neden 80 milyonluk adamları schi yaptın diye ?

Croconun meyvesi bildiğin amirallik meyve de Croco'nun kendisi zayıf. Oysaki meyvesini en iyi kullanan kişilerden birisi.
Amirallerin meyvelerinin basit bir zayıflığı yok hocam. Kumun zayıflığı doğada çok kolay bulunabilecek, meyve kitabında yazan bir zayıflık. Gl'nin başında gördüğümüz için kendisini oradaki cahiller bilmediği için bize bulunması zor bir zayıflıkmış gibi geliyor, halbuki alakası yok.

Ha Croco meyvesini iyi kullanıyor kabul ediyorum, kumdan şekilli şukullu saldırılar üretmiş, ama yinede haki sahibi değildi ve bu onu Sıvımsı Caribou'nun gerisinde yapar, Caribou'nun bataklık sıvısı Alabasta Luffy'den daha tehlikeli hakisiz Croco'ya karşı.

Benim eski sistem dediğim, seri çok uzun sürüyor ve dolayısıyla 20 yıl önce koyduğu ödüller ile şimdiki ödüller arasında ister istemez uyumsuzluk oldu. 2y öncesi karakterlerin neredeyse hiçbirisine haki çizmedi. Ama şimdi Croco bir daha boy gösterse haki biliyor olarak çıkabilir. Ace ve sabo denkti, sabo şuan böyle hayvanken Ace'in hakinin h sinden haberinin olmaması normal mi sence ?

Ayrıca Unuttuğun bir şey var, croco'nun meyveside Logia ve tuttuğunu kurutuyor. Açılabiliyorsa anket aç Croco her türlü caribou'yu yer. Caribouda çöpten de olsa logia var ve logianın hatrına bile 200m verilir deniyor ama croco 81 de sabitlenmişti ve Marinefordda ortaya çıktıktan sonra 162 oldu. Yani kısaca yeni dünyadan sonra ödülleri abarttı heyecan katmak için. Yoksa sorarlar adama etrafta o kadar 1 milyar üstü adam var sen neden 80 milyonluk adamları schi yaptın diye ?
Sen burada Croco tekrar görünürse diyorsun, ben ise 2 yıl önceki halinden bahsediyorum. Eski sistem dediğinin o olduğunu biliyorum, ama öyle değil işte. Eski sistem yok çünkü 2 yıl önceki karakterler o halleriyle gösterildikleri halleriyle şuanki karakterlerin güç seviyelerinden çok uzaklar.

Croco sadece powerupla iyi seviyede olabilir yani. Ace şuan olsaydı haki kullanırdı gibi argümanlar sadece 2 yıl sonrasında yaşasaydı için geçerli olabilir, ama 2 yıl önce hiçbir yerde kullanmamış adama o haliyle biliyor diyemeyiz. Croco içinde geçerli aynısı, en baba arc'ında haki kullanarak gösterilmemiş adam, sadece meyve kabadayısı olarak sunulmuş bize.

İşin özü karakterleri gösterildikleri haline göre değerlendirmekte fayda var, ha 2 yıl sonra şöyle gelir diyorsun eyvallah, ama 2 yıl önceki gösterdiği halide öyleydi diyemeyiz burada.

Edit : Caribou ciddi anlamda tehdit 2 yıl önceki Croco'ya. Sadece onada değil Lucci ve diğerlerinide alır, tabiki dediğim gibi en son gösterildikleri hallerini alır.

Sen burada Croco tekrar görünürse diyorsun, ben ise 2 yıl önceki halinden bahsediyorum. Eski sistem dediğinin o olduğunu biliyorum, ama öyle değil işte. Eski sistem yok çünkü 2 yıl önceki karakterler o halleriyle gösterildikleri halleriyle şuanki karakterlerin güç seviyelerinden çok uzaklar.

Croco sadece powerupla iyi seviyede olabilir yani. Ace şuan olsaydı haki kullanırdı gibi argümanlar sadece 2 yıl sonrasında yaşasaydı için geçerli olabilir, ama 2 yıl önce hiçbir yerde kullanmamış adama o haliyle biliyor diyemeyiz. Croco içinde geçerli aynısı, en baba arc'ında haki kullanarak gösterilmemiş adam, sadece meyve kabadayısı olarak sunulmuş bize.

İşin özü karakterleri gösterildikleri haline göre değerlendirmekte fayda var, ha 2 yıl sonra şöyle gelir diyorsun eyvallah, ama 2 yıl önceki gösterdiği halide öyleydi diyemeyiz burada.

Edit : Caribou ciddi anlamda tehdit 2 yıl önceki Croco'ya. Sadece onada değil Lucci ve diğerlerinide alır, tabiki dediğim gibi en son gösterildikleri hallerini alır.
Benim dediğim Marineford Croco, Caribou'yu alır. Meyve kabadayısı dediğin Croco herkesin içinde idamı erteleyebilecek bir güce sahip. Lucci ve diğer bosslar hakisiz çizildi dolayısıyla logia'ya karşı şansları yok. Tabiiki karakterleri gösterildikleri haliyle baz alacağız, Acede haki yok. Benim dediğim noktayı sen anladın. Ben eski sistem yeni sistem derken Ace ilk gösterildiği zamanda en yüksek ödüllü vatandaştı. Ve bu adam Sabo ile eş çizildi her zaman hatta meyvesini bile sabo yedi. 550 M şuanda herhangi bir tümen komutanı için komik bir ödül oluyor. Ama o zamanın en yükseğiydi. Anlatmaya çalıştığım şey serinin uzunluğundan dolayı ödüllerde dengesizlik oldu. Bu çok bariz bir şey. 80 m lik adam schi mi yapılır yoksa. Oda bile serinin bu kadar uzun süreceğini beklemiyordu. Dolayısıyla haki, ödül gibi konularda dengesizlikler oldu. Mesela eskilerden Dragon'un bir teorisi vardı, Luffy bossları indirirken son vuruşlarında hep duygu yüklü oluyordu dolayısıyla farkında olmadan haki kullanıyordu diye. Güzel ve akla yatkın bir teoriydi ama sonrasında hakinin siyah çizim olarak eklenmesiyle bozuldu.

@Aiden
Hancock hatırladığım kadarıyla tayfasıyla korsanlığa çıktığı ilk işinde 80 milyon ödül kazanıp direkt shichibukai oluyordu. Big mom bile 50 milyon filan kazanmıştı ilk ödül olarak. Tabi yanlış hatırlıyorda olabilirim. :D

Millet uçmuş ya :D
Kuma =650
Dof=800
Mihawk=2milyar
Wevıl=1.6
Buggy=500 belki daha çok
Croco=300
Moriah=380
Hancock=700
Geri kalan zaten belli sanırsam.
Şuankiler 5 milyara yakın olabilir çünkü Mihawk ve Wevıl çok ağır toplar.Bunun dışında Buggyninde malum sebeplerden dolayı yüksek olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık