Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Shanks

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 375 83.9%
  • Sevmem

Kullanılan: 72 16.1%

• Kullanılan toplam oy
    447
Aslında mangada bilgiler ortada. Shanks'dan bahsederken hep aklı selim, mantıklı diyor herkes. Shanks gibi adam birisinin tehlikeli olduğunu bahsederken neden güçsüz birisinin üzerinden örneklendirme yapsın. Üstelik bunu en büyük korsana açıklarken yapıyor. Acaba o zamanda mantığını mı kapadı?

Shanks adamdır, onun gibi birisine Mihawk gibi hem bir dost, hem de rakip yakışır.
Ve dikkat et Shanks Mihawk'tan yara alma ihtimaline değinirken aynı zamanda WB de Mihawk vs Shanks dövüşlerinden bahsediyor. Dünyanın en güçlü adamı, Roger, Garp, Sengoku, Shiki görmüş adam basit dövüşlerden bahseder mi ? Daha neler neler yazmakla bitmez. Shanks'ı Mihawk'tan bariz üstün görmek mantıksal sınırları aşan bir çıkarım. Zaten manga ve son gelen bilgileri arka arkaya sıralayıp şöyle sırtını koltuğa yaslayıp bir baksalar her şey tabak gibi bir ortada. Ama görmek istemeyen gözler görmez. Yılların yerleşmiş inadı oldu çünkü mesele.

Onu misal olarak dedim çünkü Shanks'ın, Mihawk ile olan dövüşlerinde yara alıp almadığını bilmiyoruz. Kaldı ki bu adam yonko olma yolunda kimlerle dövüştü ama en büyük yarasını BB'den aldı. O zaman meyvesiz BB, Kaido gibi adamlardan da güçlü mü?
bayrağında bile o yara var. baya denk zamanlarda olmuş olabilir düellolar ile bb olayı. o zaman en iyi ihtimalle yara açabilen adam 2 meyve sahibi olduğunda bile şenksu ile karşılaşmak istemiyor. baya hızlı tırmanmış kızılcık. ps:biraz wampir haterlığım tuttu yanlış anlama hocam:ehe:

http://www.turkcraft.com/One_Piece/434/11

Burada her zaman okuduğumda benim dediğim gibi dikkatsizlik veya bir dövüşte değil de sinsice bir hareketten sonra aldığını düşünüyorum. Çünkü o zaman shanksla savaşacak güçte değildi hatta hala bile olmayabilir ama yara açabilmiş. Thatch'de muhtemelen ortalama üstü bir haki sahibiydi bunun gibi bir adamın arkadan bir saldırıyla öldürülmesi komik geliyor.

http://www.turkcraft.com/One_Piece/434/15

Burada Marco bile Shanks için aynı şeyi söylüyor.
Okuduğunu anlamiyorsun herhalde shanks yarayı dikkatsizlik sonucu almadığını söylüyor.

Okuduğumu anlayabiliyorum. İstediğin kadar dikkatli ol illaki gözden kaçan veya tepki veremediğin noktalar olacaktır. Geleceği görebilen Katakuri gördüğü geleceğe müdahale edemeyeceğini söylüyor. Benim demek istediğim Shanks, BB ile kapışırken almadı bu yarayı veya yolda yürürken almadı. Bir dövüşten çıkmıştı veya birisi ile mücadele devam ederken veyahut Shaks'ın, WB'ye ziyareti gibi savaşmanın söz konusu olmadığı bir zamanda almıştı. Sinsilik derken gizlice arkasından yaklaşayım şunu bıçaklayayım muhabbetinden bahsediyordum, Barış durumu normalde korsanların bile birbirine saldırmayacağı bir durumdayken aldı ki BB kaç yıllık arkadaşını arkasından bıçaklayarak öldürüyor.
Dikkatsizlik sonucu almadım diyor eğer shanks dikkatli ise nasıl sinsi bir saldırı alabilir Mantıken dikkatli biri sinsi bir saldırı yemez özellikle bir yonkou 2 Arkasından saldırdiysa nasıl yüzünden yaraliyabiliyor shanks'ı?

Arkasından muhabbetini Thatch için yapmıştım üstteki mesajımı okumamışsın.

Kendimi ifade edememişim, sıkıntı yok sadece 1-2 cümle üstünden gelişen bir düşünceydi. Daha detaylı bir şey gördüğümüzde konuşuruz.
Aslında kısmen haklısın olay bence söyle gerçekleşti shanks bir şekilde karasakalin niyetini anladı,yüz yüze ciddi bir şekilde konuşulurken karasakal paniğe ve sinire kapıldı shanks'a daldı pençe silahiyla ve shanksi yaraladı ve senin dediğin gibi shanks dikkatli olsa bile karasakal'dan gelen hızlı ve seri bir saldırıya karşılık veremedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık