Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Serkan çok sabit görüşlüsün,her şeyi bildiğini sanıyorsun.Yanlış. O wiki'yi de Fanlar yazıyor ne kadar nesnel bilinmez.Herkesin görüş açısı farklıdır.

Sana kalırsa shanks ve mihawk düello yapmışlar ve dövüşü mihawk kazanmış.
Peki güzel kardeşim burada shanks mihawk'a ne diye soruyor "Benimle dövüşmeye mi geldin" diye.

EDİT;Az önce diyordun ya "iki kişi tek bir düello yapıyor ve birisi kazanıyor"
Tam olarak nerde mihawk kazanmış dedim? Gsöterirsen özür dilemeye hazırım. Sonucu bilinmeyen bi dövüş hakkında neden o kazanmış bu kaybetmiş diyeyim. Wuma-He Shanks'ın mihawk'ı yenemediği açık dedi. Bende açıksa neye dayanarak kılıç ustası diyosun dedim. Şimdi baktım o mesajımda da shanks yenmiş yada yenilmiştir gibi bişey dememişim. Kılıç kullanıcısı, kılıç ustasını yenememiş demişim. Shanks marco'ya da tayfama katıl dediğinde cümleye "You're marco from the first division right?" diyo marco'yu tanımadığı sadece adını duyduğunu mu anlamalıyız? Shanks WB'ye dövüşmeye niyetim yok diyo. Ama gemisine ve tayfasına zarar veriyo. Shanks 90. bölümde dövüşmeye mi geldin dedi diye 340 bölüm sonra WB'nin bahsettiği tek dövüş yalan oluyo. Shanks ve mihawk o kadar samimi arkadaşlarki Shanks Mihawk'a Luffy'i anlatmış. Mihawk da arkadaşının anlattığı hadiseyi ciddiye almış ve luffy'nin posterini görür görmez alıp Shanks'a getirmiş. Mihawk savaşta arkadaşım geldi ben onunla savaşma diyebiliyo. Yani shanks'ın dövüşmeye mi geldin demesi ciddi bi laf değil.

Kendi düşüncelerini yada kurduklarını bana mâl etmezsen sevinirim...

Tam olarak nerde mihawk kazanmış dedim? Gsöterirsen özür dilemeye hazırım. Sonucu bilinmeyen bi dövüş hakkında neden o kazanmış bu kaybetmiş diyeyim. Wuma-He Shanks'ın mihawk'ı yenemediği açık dedi. Bende açıksa neye dayanarak kılıç ustası diyosun dedim. Şimdi baktım o mesajımda da shanks yenmiş yada yenilmiştir gibi bişey dememişim. Kılıç kullanıcısı, kılıç ustasını yenememiş demişim. Shanks marco'ya da tayfama katıl dediğinde cümleye "You're marco from the first division right?" diyo marco'yu tanımadığı sadece adını duyduğunu mu anlamalıyız? Shanks WB'ye dövüşmeye niyetim yok diyo. Ama gemisine ve tayfasına zarar veriyo. Shanks 90. bölümde dövüşmeye mi geldin dedi diye 340 bölüm sonra WB'nin bahsettiği tek dövüş yalan oluyo. Shanks ve mihawk o kadar samimi arkadaşlarki Shanks Mihawk'a Luffy'i anlatmış. Mihawk da arkadaşının anlattığı hadiseyi ciddiye almış ve luffy'nin posterini görür görmez alıp Shanks'a getirmiş. Mihawk savaşta arkadaşım geldi ben onunla savaşma diyebiliyo. Yani shanks'ın dövüşmeye mi geldin demesi ciddi bi laf değil.

Kendi düşüncelerini yada kurduklarını bana mâl etmezsen sevinirim...
İki kişi bir kez dövüşüyo ve kılıç ustası olan yenilmiyo. Benim burdan çıkaracağım en makul sonuç kılıç kullanıcısı, kılıç ustasını yenememiş olur...
Bu cümleyi senin şahsi görüşün olarak algıladım eğer yanıldıysam kusura bakma.
Shanks'ın mihawk'a söylediği lafından benim anladığım şu "mihawk ile shanks arasındaki rekabetin devam ettiği yönünde" Eğer sen farklı düşünüyorsan saygım var.
Serkan çok sabit görüşlüsün,her şeyi bildiğini sanıyorsun.Yanlış. O wiki'yi de Fanlar yazıyor ne kadar nesnel bilinmez.Herkesin görüş açısı farklıdır.
Boş boş mesajlar atma kardeşim,benim iddia ettiğim her olayda bir kanıtım var ya wiki'den ya da manga'dan sonuçta var ama.Boşa kürek sallamıyoruz biz.Üstelik neye dayanarak yazdın bu mesajı onu anlamış değilim.Ben orada manga'dan dahi sahne gösterdim wiki'nin dediğini doğrulamak için.

Bu cümleyi senin şahsi görüşün olarak algıladım eğer yanıldıysam kusura bakma.
Shanks'ın mihawk'a söylediği lafından benim anladığım şu "mihawk ile shanks arasındaki rekabetin devam ettiği yönünde" Eğer sen farklı düşünüyorsan saygım var.

Boş boş mesajlar atma kardeşim,benim iddia ettiğim her olayda bir kanıtım var ya wiki'den ya da manga'dan sonuçta var ama.Boşa kürek sallamıyoruz biz.Üstelik neye dayanarak yazdın bu mesajı onu anlamış değilim.Ben orada manga'dan dahi sahne gösterdim wiki'nin dediğini doğrulamak için.
Mesajımda da söylediğim gibi yenmiş yada yenilmiş demedim. Wuma-He'nin görüşünü orjin kabul edersek varabileceğimiz en makul sonuç o dedim. Sonuç belli değil. Bu konudaki yaygın görüş berabere kaldıkları yönünde. Bende shanks kılıç kullanıcısı olarak kılıç ustasını yenememiş dedim. Shanks yenilmiştir yada mihawk yenmiştir demem çünkü ne olacağı muamma. Başta da söylediğim gibi bu tamamen Wuma-He'nin düşüncesinde yola çıkarak elde edilebilecek en makul sonuç...

Ben hala kullanıcısı olduğu görüşündeyim.Çünkü her ne kadar Zoro korsan Mihawk da eski bir korsan olsa da temel amaçları korsan olup denizleri aşmak değil.Adamlar kılıç ustalığında en iyiye oynamak istiyorlar.Vista da öyle tahminimce.Veya BB'nin tayfasındaki Shileew.Shanks'ın hiç biryerde ben kılıç ustasıyım en iyi olmak istiyorum dediğini duymadım veya okumadım.Yine diyorum ki Shanks'ın sabresi hakili saldırılarında kullandığı bir araç.Yani onu amaç edinmemiş.Bu yüzden ağzından duymadığım sürece ben kılıç kullanıcısı diyorum.

Wb bence olan en büyük düelloyu duydu Ondan tek düello diye bahsetti.Shanks 1 düello sonunda ona Luffy'i bahsedecek kadar,Mihawk 1 düello sonucunda Luffy'nin posterini Shanks'in ayağına götürecek yapıda karakter değiller bence.Düellolar bile bildiğim kadarı ile hep bir amaç uğruna yapılır.Genelde Silahşor veya kılıç ustaları arasında olur.Hatırlarsanız Zoro da Mihawk'a Düello teklif etmişti.

Oda şöyle Shanks'ın kılıcını kullanarak yaptığı bir saldırıyı göstermeden bir şey belli olmaz bence.Ama böyle bütün One Piece boyunca kılıç belinde dolaşacaksa,tabiki kılıç kullanıcısıdır.

Wb bence olan en büyük düelloyu duydu Ondan tek düello diye bahsetti.Shanks 1 düello sonunda ona Luffy'i bahsedecek kadar,Mihawk 1 düello sonucunda Luffy'nin posterini Shanks'in ayağına götürecek yapıda karakter değiller bence.Düellolar bile bildiğim kadarı ile hep bir amaç uğruna yapılır.Genelde Silahşor veya kılıç ustaları arasında olur.Hatırlarsanız Zoro da Mihawk'a Düello teklif etmişti.
Zaten tek bir düello olsa birinin yenilmesi gerekir.Ama shanks ve mihawk olayında öyle birşey yokki.Kimin yendiği belli değil.Bu yüzden tek bir düello olması çok saçma olur yani.En basit örnek mihawk vs zoro dövüşü,tek düello yaptılar ve zoro yenildi.

Zaten tek bir düello olsa birinin yenilmesi gerekir.Ama shanks ve mihawk olayında öyle birşey yokki.Kimin yendiği belli değil.Bu yüzden tek bir düello olması çok saçma olur yani.En basit örnek mihawk vs zoro dövüşü,tek düello yaptılar ve zoro yenildi.
Aynen katılıyorum.Yapılan her Düello duyurulmak zorunda mı?Tek bir düello olsa bile bu kadar duyulmasının nedeni bence Ünvan için yapılmış olması.Korsanlar Kralı olmak bile bu adam için bir basamaklık yolken Neden en iyi kılıç ustası değil diye değerlendirmemek gerek.

kılıç ustası değil ama kılıç ustaları kadar yetenekli,tek eksiği kılıç ustalarının sahip olduğu o ruh(burda çoğu arkadaşımızın shanksı kılıç ustası olarak görmemesinin nedeni shanksın o ruha sahip olmamasındandır,yoksa kimse kılıç kullanma yeteneğine birşey demiyor)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık