Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mı Değil mi?

'Anketler' forumunda fortime tarafından 12 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

?

Shanks kılıç ustası mıdır?

 1. Kılıç Ustasıdır

  67.1%
 2. Kılıç Ustası Değildir

  32.9%
 1. fortime Üye

  fortime (Üye)
  Mesaj Sayısı 13
  Üyelik Tarihi12 Ağu 2011
  [​IMG]
  Forumda bugünlerde en çok tartışılan konulardan biridir; hatta belki de en çok tartışılan konudur. Resimde de görüldüğü gibi Shanks kılıç taşımaktadır ve bu kılıcı Akainu'nun yumruğunu durdurmak için kullanmıştır. Bazıları işte gördüğünüz gibi Akainu'nun yumruğunu durdurmak için kılıcını kullandıysa ve Mihawk ile de sürekli düello yapmışsa kılıç ustasıdır fikrini savunmaktadır.

  [​IMG]
  Bazıları ise resimde görüldüğü gibi Shanks'ın Haki'sinin ön planda olduğunu, Akainu'nun yumruğunu durdurmasının asıl nedeninin Haki olduğunu; yoksa Akainu'nun yumruğunun basit bir Sabre'yle durduralamayacağını savunmaktadır. Mihawk'la yaptıkları düellolara ise Shanks kolu koptu diye bu düellonun son bulduğu bunun sonucunda Shanks'ın kılıç ustası değil de Yonkou olduğu; Mihawk'ın da Dünya'nın En İyi Kılıç Ustası olduğunu savunmaktadır. Eğer Shanks kılıç ustası olsaydı Dünya'nın En İyi Kılıç Usta'sı o olurdu şeklinde savunmalarını yapmaktadırlar.

  Peki sizce hangisi?

  Not: Resimler gözükmüyorsa kendim upload edip editlerim.
   
 2. Tensei Lord Orochimaru

  Tensei (Lord Orochimaru)
  Mesaj Sayısı 3,914
  Üyelik Tarihi19 Ağu 2010
  Kılıç kullanıcısı ile Kılıç ustası arasında ki farkı bana söyler misin ?
  Bu konuyu açtıgına göre bunu açıklaman gerekiyor :T
   
 3. RedAcT Üye

  RedAcT (Üye)
  Mesaj Sayısı 530
  Üyelik Tarihi15 Kas 2010
  Bence kiliç kullanicisi. Zoro'nun kiliclari elinden alinsa gucu %70-75 oraninda azalir ama mesela Beyazsakal'in bisentosu elinden alinsa o kadar da etkilemez.Be.ce de Shanks'in sabresi Beyazsakalin bisentosu gibi o yuzden kilic kullanicisi.
   
 4. Mesaj Sayısı 20
  Üyelik Tarihi12 Kas 2011
  bir yerde mihawkla yaptığı günlük düellolar diye bir şey geçmişti birde mihawk luffy nin posterini shanks a göstereceği zaman shanks ona düello mu yapmak istiyorsun demişti
   
 5. Mesaj Sayısı 679
  Üyelik Tarihi3 Oca 2010
  açık konuşiyim mihawkla ilgili olan herşey muallakta.ama herkes kendi yorumunu söylicekse bence mihawk basit güçsüz bi adam shanks le mukayese bile edilemez kusura bakmayın ancak böyle söleyince herşey daha mantıklı oluyor yoksa wbnin 3. güçlü adamıyla vs yapabilen bir adam neredeyse wb ile aynı güçte olan shanks le tabiki boy ölçüşemez mihawka neden dünyanın en iyi kılıç ustası dendiğine gelince bence shanksın öyle bir ünvanda gözü olmadığı için yoksa shanks bence daha iyidir ve tabikide kılıç ustasıdır
   
 6. alpican Üye

  alpican (Üye)
  Mesaj Sayısı 26
  Üyelik Tarihi14 Eki 2011
  Zoro çok güçlü oldğu için o kadar azalcağını pek zannet miyorum Foxy nin Davy Back Dövüşünde o koca devi yere serdi.En fazla %50 falan azalır.
  Bence kılıç ustası.
   
 7. Shiro!! Üye

  Shiro!! (Üye)
  Mesaj Sayısı 28
  Üyelik Tarihi29 Kas 2011
  arlong da kılıçları olmadan ( ikisi olmadan ) diğer iki elemanın kılıcıyla yaralı olmasına rağmen neler yapmıştı
  kılıçlar önemli ama %70-75 oranın da azalcak kadar değil bence
   
 8. Fire Fist (Üye)
  Mesaj Sayısı 191
  Üyelik Tarihi6 Oca 2011
  Bu tartışmanın sonu hiç gelmeyecek sanırım :D

  Ben yine kılıç ustasıdır diyorum. 2 maddeyle sıralayıp bırakayım :

  1 -) Mihawk'la duello yapan adam kılıç ustasıdır zira Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustasıdır.

  2 -) Shanks, Mihawk'la duello yaparken sadece kılıcını kullanmıştır. Bu yüzden duellolar çekişmelidir. Eğer Shanks, bir yonkou, bir Shichibukai'yi, başka bir yonkounun en iyi de olsa kılıç ustasını kolayca (yenemez demiyorum zorlanır diyorum.) yenemeyen birini, tüm gücüyle saldırıp mağlup edemiyorsa, sorun ya Shanks tadır ya da Yonkou'luk makamında ki, herkes Yonkou diyince destur çekiyor ayrıca Shanks adını duyan oturup 2 rekat namaz kılıyor bu yüzden bu da mümkün değil.
   
 9. Stark Üye

  Stark (Üye)
  Mesaj Sayısı 114
  Üyelik Tarihi31 Eki 2011
  Bence çok sağlam bir kılıç kullanıcısıdır,Haki'sinin bu kadar iyi olması onu Yonkou yapmıştır.
   
 10. Lethargica (Üye)
  Mesaj Sayısı 20
  Üyelik Tarihi6 Ara 2011
  O koca dev zaten Sanji'nin tekmeleriyle bilinçsiz ayakta duruyordu be ! Bu mu Zoro'nun gücü yani ? Abi Zoro'dan bahsediyorsunuz..Luffy'nin lastik vücudunun dayanamadığı acıya dayandı o herif..Zoro bir kılıç ustasıdır ve ben kılıçları olmadan Zoro'yu düşünemiyorum..Neyse Konu Shanks madem onu konuşalım değilmi?

  Bence Shanks bir Yonkou ise kılıçda kullanıyorsa..Sadece Yonkou ünvanıyla bile kılıç ustası olması gerekir..
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık