Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Shanks ile Gorosei'nin Münasebeti ve Kayalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ekstra: Shanks ve Dragon arasında bir ilişki varsa belki de Dragon'un planını ilerletmek için de gelmiş olabilir. Buda benden ufak bir teori.
Dragon Shanks'tan küçük bir ricada bulunmuş olabilir. Bu rica kutsal ejderlerin ya da orada bulunan büyük güçlerin dikkatini başka bir şeye çevirmek olabilir.

Önce yorumları okumadan bir değerlendirme yazısı yazayım. Sonra duruma göre ekstra yazarız:

Kayalar
Kayalar'ın öncelikle ne olduğunu anlamamız lazım. Kayalar'a geçmeden önce magazineden ve bu bölümden gelen bilgiler açısından belli olan çağlara değinelim. Bildiğimiz çağ sıralaması şu an itibari ile:

1)Kayalar; 40 yıl öncesinden kalma bir çağ
2)Roger-Beyazsakal-Shiki (Çağın sonu zaten Roger'ın KK olduğu dönem); Adı üstünde bu üçlünün çağı ve bu dönemde Koca Ana güçlüymüş ve kendi ülkesini kurmuş.
3)Yonkou Çağı; Malum çağ

Bu bilgilere ekstra olarak; Koca Ana eski çağ korsanı Kaido ise yeni çağ korsanı sayılıyormuş. Bütün bu bilgileri niye verdim? Kim Kayalar'dan olabilir kim olamaz muhabbetini aydınlatmak için. Öncelikle kim bu Kayalar?
Kayalar; Bundan 40 yıl önce aktif olan Roger'dan önceki çağın sahibi korsan tayfası veya topluluğu. Garp bunları pataklamış ve kahraman ünvanını almış. Kaptanlarını kaybettikten sonra güçlenmeye devam etmişler ama şu an için aktif değiller ki Garp; tekrar güç kazanıp ortaya çıkarlarsa bu hayallerimizin ötesinde bir olay meydana gelmiş demektir diyor. Yani pek olası vermiyor. Gelelim Kaido ve Koca Ana bunlarla olabilir mi? Kaido bir kere yeni çağ korsanı bu da yaşının en fazla 50lerde olduğu anlamına gelir. O zaman bu adam 10 yaşında mı Kayalarda olacaktı yani neredeyse imkansız. Koca Ana ise 6 yaşından beri kendi tayfasını kurmuş ve ilerletmiş. Onun da bir ilişkisi olması zor. Kaido ve Koca Ana'nın kendi aralarında özel bir muhabbet var ve bence manevi bir borç oluşmuş aralarında merak uyandırıcı.

Kimler olabilir derseniz; Shakky ve Doktor Kureha ilk adaylarım. Geçmiş isimlere bakınca Beyazaskal önceden başka bir tayfadan olduğundan belki yolu Kayalar'dan geçmiştir. Sonra ayrılıp veya tayfa dağılınca kendi tayfasını da kurmuş olabilir belkide kendi kaptanını alaşağı etmiş ve en güçlü ünvanını almıştır bu da ufak bir teori olarak kalsın. Onun dışında Kayalar yeniden ortaya çıkınca eskilerden biri merkezde olup hallice genç bir tayfa kurmuş olabilir. Nasıl Beyazsakal ve tayfası arasında yaş farkı varsa Yeni Kayalar grubunda da öyle bir şey olabilir. Bu bölümde en çok ilgimi çeken durum bu oldu ve bakalım nasıl karşımıza çıkacaklar çok merak ediyorum. Ve bu grup hakkında Brook'un kesin bilgisi var ve tayfa adına en büyük aydınlanmayı yani bilgiyi Oda bize onun aracılığı ile verir.

Shanks ve Beş Kadim
Burada o kadar teori üretmeye gerek yok. İki taraf açısından değerlendirileceği zaman Shanks çok önemli bir mevzuyu konuşmak istiyor ve bunun içinde en uygun zaman olarak Dünya Toplantısı'nı kullanıyor. Neden? Çünkü Shanks öncelikle çok güçlü biri. Bu sebeple dünya toplantısı zamanında Beş Kadim olay çıkartamaz ve Shanks da böylece kendini güvence altına almış oluyor. Beş Kadim açısından ise Shanks evet düşmanları ama bu konuşmamalarına engel değil. Neden? Nasıl Kaido'nun hırçın biri olduğu biliniyorsa Shanks'ın da daha ılımlı biri olduğu biliniyor. Nasıl Beyazsakal Shanks'ın savaş için değil konuşmak için geldiğini biliyorsa ki oda düşmanıydı Beş Kadim de konuşmak için geldiğini biliyor ve bu adamlar Shanks gibi birinin konuşmak için geldiği bir meselenin ki Shanks gibi biri sırf bunun için buralara geliyorsa önemini siz düşünün, sırf düşmanı diye reddedecek kadar salak insanlar değil. Burada asıl tartışılması gereken mevzu Shanks'ın hangi korsan hakkında konuşacağı olmalı ki benim ilk aklıma gelen "Kayalar" oldu. Bir ihtimal Teach de olabilir ama Luffy olacağını zannetmiyorum. Bakalım kokusu yakında ortaya çıkacaktır.

Ekstra: Shanks ve Dragon arasında bir ilişki varsa belki de Dragon'un planını ilerletmek için de gelmiş olabilir. Buda benden ufak bir teori.
Dragon Shanks'tan küçük bir ricada bulunmuş olabilir. Bu rica kutsal ejderlerin ya da orada bulunan büyük güçlerin dikkatini başka bir şeye çevirmek olabilir.
Benimde aklıma böyle bir ihtimal gelmişti ma Shanks böyle sinsi bir hareket yapmaz gibi geliyor. Pek konduramıyorum.

Yine de belli olmaz. Netice de Shanks de bir korsan ve "Korsanlar Kurallara göre oynamaz" : o)

Benimde aklıma böyle bir ihtimal gelmişti ma Shanks böyle sinsi bir hareket yapmaz gibi geliyor. Pek konduramıyorum.

Yine de belli olmaz. Netice de Shanks de bir korsan ve "Korsanlar Kurallara göre oynamaz" : o)
Shanks tamamen kendi hür iradesi ile başka bir olay için geldi benim düşünceme göre. Ben orada yaşanacak olayların Shanks'ıda içine çekeceğini düşünüyorum.

Yazarken aklımdan geçen aşağı yukarı buydu ama bu çok ufak bir ihtimal. Zannetmiyorum pek.

Roger'i astınız.
Beyazsakal'ı öldürdünüz.
Shanks'ı yedirmeyiz.
İyiydi güldürdün :D

Ben kendi goruslerimi yazayım. Merak eden arkadaşlar da görmüş olur.

Öncelikle şu Kayalar ya da Rocks grubu hakkında aklıma gelen bazı şeyler var. Bu elemanlar her kimse 40 küsür sene önce aktif korsanlık yapmışlar. Muhtemelen bunlar ve Roger hiç karşılaşmadı. Zira Garp bunları yok ettiği için kahraman ilan ediliyor. Peki bu Kayalar birden bire nereden peydah oldu? Cevabı iki sene öncesinde saklı: Impel Down.

Bildiğiniz gibi iki yıl önce Teach yüzünden bir sürü 6. kat mahkumu kaçıyor. Bu kaçanlardan şimdiye kadar iki tane gördük. Bu karakterler filler olsalar da tasarım olarak Oda'nın elinden çıkmışlar. Bunlardan ilki Byrnndi World. World abimiz yeniden ortaya çıktığı zaman 78 yaşındaydı. Bu adamın Kayalar döneminde korsan olduğu çok açık. Kaçanlardan diğeri Patrick Redfield. Yaşı açıklanmadı, ama bu adamın yaşı da 75 civarında vardır. Senaryo şöyle; Kayalar ekibi Garp tarafından tarumar ediliyor, bu kapışmada kaptanları ölüyor. Diğerleri de yakalanıyor. Hepsi 6. kata yollanıyor. Kayalar ekibinde Shakuyaku da var. İçlerinden sadece o kaçıyor, Garp onun peşine düşse de yakalayamıyor. Yanlış hatırlamıyorsam Shakuyaku korsanlığı 42 sene önce bırakıyor. Bu zaman dilimi Kayalar ekibinin yok olması ile örtüşüyor. İsyanın ardından Kayalar ekibi tekrardan toplanıp faaliyete geçiyor. Kaptanları olmadığı halde güç kazanıyorlar. Hapiste oldukları için Kayalar diye bir oluşumu daha önce hiç duymadık, fakat şimdi yeniden geliyorlar. Eğer bu ekip Yeni Dünya'da takıldı ise daha önce Beyazsakal ile bir bağlantıları olabilir. Böylece Beyazsakal ile bağlantısı olan ve şimdiye kadar ortaya çıkan en güçlü düşman olurlar.

Shakuyaku'dan dolayı tüm ekibin genç olmasını bekliyorum. Bu Kayalar zamanında gençlik pınarı bulup, hep birlikte içmiş olabilirler. Böylece Shakuyaku'nun gençliğinin sırrı açıklanır. Bu durum ayrıca Garp'ın geri dönecek Kayalar ekibinin neden aşırı güçlü olacağını söylemesini de açıklıyor. Zira bir avuç yaşlı adamdan kimse bu kadar korkmazdı.

Drake, Yeni Dünya'ya girdikten sonra Kaido'ya ait adalardan birine saldırır. Daha sonra kendisinin Kaido'nun emri altında olduğunu öğreniriz.

Cariboo, Balıkadam Adası'nda ülkenin prensesi olan Shirahoshi'nin Antik Silahlar'dan biri olan Poseidon olduğunu ve dünyayı yok edebilecek bir güce sahip olduğunu öğrenir. Jinbe tarafından yakalanan Cariboo, tayfasının yardımı ile kaçar ve Kaido'nun adalarından birine çıkar. Burada adanın eski devrimcisi Gaburu'ya benzediği için bir anda devrim lideri olur ve ada halkına isyanda öncülük eder. Kaido'nun adamı olan Drake, Cariboo'yu yakalar ve götürür.

Bu kısımdan sonra neler olduğunu bilmiyoruz. Benim tahminime geçeyim:

Kaido'nun önüne getirilen Cariboo da canına karşılık Shirahoshi hakkında bildiği şeyi Kaido'ya anlatır. Drake de bu gerçeği burada öğrenir. Tarihin gördüğü en büyük savaşı çıkarmak isteyen Kaido, bu fırsatı kullanmak ister. Kaido'nun bir şekilde durdurulması gerekmektedir. Eski bir Denizci olan Drake, Shanks'ın nasıl bir adam olduğunu bildiği için konuyu ona açar. Shanks tek başına Kaido'yu durduramayacağından farklı bir plan yapar. Shirahoshi'yi kendi bünyesine almak, sırrın herkes tarafından öğrenilmesi ihtimalini doğurduğu için konuyu Beş Kadim ile görüşmeye gider. Zira Dünya Toplantısı için Shirahoshi oraya gelmiştir ve Kaido durdurulana kadar da orada güvende kalmalıdır. Yani Shanks dünyanın yok olmasını engellemek için bu konuyu konuşmak için buraya geldi.

Benim kurduğum senaryo aşağı yukarı böyle bir şey. Hakkında konuşmak istediği korsan Drake, Cariboo ya da Kaido olabilir.
Hocam bilgi ve tahminler için teşekkürler.. Lakin Oda açıklama yapmış Luffy'nin en büyük düşmanı "Lurking legend of New world" olacakmış ve bu adam Wano'da görüleceği gibi Whitebeard ile de ilişkili olacakmış.. Bu konuda bilginiz var mı.? Varsa açıklamalı bir konu çok iyi olurdu..

Hocam bilgi ve tahminler için teşekkürler.. Lakin Oda açıklama yapmış Luffy'nin en büyük düşmanı "Lurking legend of New world" olacakmış ve bu adam Wano'da görüleceği gibi Whitebeard ile de ilişkili olacakmış.. Bu konuda bilginiz var mı.? Varsa açıklamalı bir konu çok iyi olurdu..
Bu bilgi burada paylaşıldı ama o adamın Wano da çıkacağı söylenmedi yanlış hatırlamıyorsam. Bu konu da @hdbfresh bilgi ağacımız olarak yardımcı olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık