Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Shanks ile Gorosei'nin Münasebeti ve Kayalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Roger yolculuğa çıkarken hasır şapkalıydı. o şapkayı kayalar grubunun eski üyelerinden biri vermiş olabilir. Tesadüfen hasırşapka takmamıştır. Dev şapkayı gördüğümden beri roger'ın çocukken o şapkayı kimden aldığını merak ediyorum. Bu adamlarla bi ilgisi var belki de.

Dev şapkaya bakan soylunun elinde 2 tane wanted posteri vardı. Luffy'nin posterinin arkasında kayalardan birinin posteri vardı belki de. Eğer o kişi de şapka taktıysa eski bi nesil olduğu için luffy'le arasında bi ilişki kurulmasının uzun sürmesi normaldir.

Düşünce şeklin güzel olsa da yazdığın yazıda Dünya Hükümeti'nin silaha sahip olduktan sonra melek gibi davranışlarda bulunacağı izlenimi doğuyor. O yüzden Shanks, Gorosei ile Shirahoshi hakkında konuşsa bile bunu Shirahoshi'nin silah ile ilgili bağlantısını anlatmadan konuşur.

Silahın Dünya Hükemeti'nin eline geçtiğini varsayalım. Tahminen olacaklar:

-Silaha sahip olduğunda nasıl ki Kaido dünyanın sonunu getirme olasılığı varsa, Dünya Hükümeti'nin de korsan dünyasının sonunu getirme ihtimali var. Misal: BM'nin bölgesine giremiyor, Wano'ya giremiyor, Yeni Dünya'da istediği gibi at koşturamıyor. Elinde bir antik silah olsa hükümeti durduracak güç kalmaz.

-Balıkadamların durumu daha da kritikleşir. Zaten adamlar insanlarda soyutlanmış vaziyette. Luffy sayesinde bir nebze olsun umutlandılar. 'Barış'' amacıyla gittikleri toplantıda belki de kendi tarihlerinin en büyük kazığını yemiş olurlar.

-Silahın Shanks nedeniyle hükümetin eline geçtiğini Kaido öğrense, yine Shanks ile savaşır ve bu şekilde de Shanks'ın sonunun gelme ihtimali var.

-Luffy ve Shanks arasındaki o bağ nasıl bir hal alır, hayal etmesi bile zor.
Ben bu senaryoyu Shanks'ın bizim bilmediğimiz bir şeyi bildiği üzerine kurdum. Ayrıca basit bir konu için Shanks böyle bir risk almazdı. Konu her ne ise Kayalar ya da Teach falan olamaz. Çok önemli bir mesele olmalı.

Teorim:
Wb ve Shanksın gençlik,çaylak zamanlarını gördük. Onlarda bir zamanlar kaptanlarından emir alıyolardı.

Ben bundan yola çıkarak Linlin'in Kaido'ya "eski zamanlardaki gibi" cümlesinden bunların çaylak olduğu zamanlarda aynı tayfada yer aldıklarını düşünüyorum.Çünkü bana kalırsa bunların kendi tayfalarını kurdukları zamandan bu zamana kadar asla iş birliği yaptıklarını düşünmüyorum.Çok zıt karakterler bunlar asla anlaşamazlar.Ama çaylak yıllarında bunlar aynı tayfadaydı ve sonuçta yoldaşlardı.Aralari iyi olmasa bile anlaşmak zorundalardı.

Teorime gelirsek bunların Tayfasının(Rock/Locks) kaptanı Efsanevi VANDER DECKEN.Gemileri Uçan Hollandalı.Tarihin en korkutucu tayfalarından.Yaptiklariyla dünyada iz bırakmışlar,korku salmışlar.Amaclari da bir o kadar korkutucu.Shanks'ın bunu bilip bundan korktuğunu düşünüyorum.

Bunlar kesinlike denizcilerle çok büyük savaşa girmiş tek başlarına.Savaşın sonucunda da mağlup olmuşlar elbet.Geminin enkazını da gördük.Sengoku ve Garp yaptıklariyla kahraman olarak anilmişlar.Vander Decken ölmüş ama Kaido, Linlin ve bazıları(shaky gibi) kaçmayı başarmışlar.Kaido da o büyük yarasını o savaşta almış.

Ayrıca bu Poseidon muhabbetini Kaido Vander Decken'den biliyordur.

Ben kesinlikle bu harf muabbettinin (Rock C-charlotte K-kaido) tutmayacağını düşünüyorum.Oda bu kadar basit düşünmez.

Son düzenleme:
Biraz uçuk bir düşünce olsa da ben de aklıma gelen bir şeyi yazayım. En azından okuyacak bir şeyler olsun burda:

Rocks= 40 yıl öncenin ''Savaş Lordları''. Öncelikle nerden bu noktaya geldiğimi anlatayım :''Rocks'' ya da ''Rox'' un okunuşu ''Roks'' şeklinde. Satrançta özel bir hamle var: ''Rook'' hamlesi. Kale ile şahın yer değiştirmesi şeklinde (Rook: Kale anlamına geliyor). Satrançta her oyuncunun ikişer tane kalesi olduğu için ''Rooks'' şeklinde çoğaltılabilir(tahminen).

(Kale: Savaş Lordları, Şah: Hükümet)
Shichibukai sisteminin geçmişini bilmiyoruz. Bence Dünya Hükümeti'nin geçmişte de buna benzer bir oluşumu vardı. Şimdikinden farklı olarak o zamanlar bu oluşum bir korsan tayfası şeklindeydi. Yani bir kaptanı ve birkaç üyesi olan hükümet destekli bir korsan tayfasıydı. Tabi bu üyeler arasında arkadaşlık vs ilişkisi yoktur. Hepsi hükümet tarafından bir araya getirilmiş korsanlardır. Hükümetin amacı korsanı, korsana kırdırmaktır. ( Misal Yeni Dünya'da yonko benzeri oluşumların karşısına hükümet kendi oluşumunu koyuyor ve bu oluşum hükümetin adıyla hareket ederek tehlikeleri ortadan kaldırıyor). Bu oluşum zamanla güçlenmeye başlar ve hükümetin isteklerini yapmamaya başlar. Sonrasında da hükümet tarafından indirilirler. Garp'ın bu oluşumun tekrar bir araya gelmesini imkansız olarak görmesi, bu korsan tayfasının kendi istekleriyle değil, hükmet tarafından oluşturulması nedeniyledir.:a::a::a:

Biraz uçuk bir düşünce olsa da ben de aklıma gelen bir şeyi yazayım. En azından okuyacak bir şeyler olsun burda:

Rocks= 40 yıl öncenin ''Savaş Lordları''. Öncelikle nerden bu noktaya geldiğimi anlatayım :''Rocks'' ya da ''Rox'' un okunuşu ''Roks'' şeklinde. Satrançta özel bir hamle var: ''Rook'' hamlesi. Kale ile şahın yer değiştirmesi şeklinde (Rook: Kale anlamına geliyor). Satrançta her oyuncunun ikişer tane kalesi olduğu için ''Rooks'' şeklinde çoğaltılabilir(tahminen).

Shichibukai sisteminin geçmişini bilmiyoruz. Bence Dünya Hükümeti'nin geçmişte de buna benzer bir oluşumu vardı. Şimdikinden farklı olarak o zamanlar bu oluşum bir korsan tayfası şeklindeydi. Yani bir kaptanı ve birkaç üyesi olan hükümet destekli bir korsan tayfasıydı. Tabi bu üyeler arasında arkadaşlık vs ilişkisi yoktur. Hepsi hükümet tarafından bir araya getirilmiş korsanlardır. Hükümetin amacı korsanı, korsana kırdırmaktır. ( Misal Yeni Dünya'da yonko benzeri oluşumların karşısına hükümet kendi oluşumunu koyuyor ve bu oluşum hükümetin adıyla hareket ederek tehlikeleri ortadan kaldırıyor). Bu oluşum zamanla güçlenmeye başlar ve hükümetin isteklerini yapmamaya başlar. Sonrasında da hükümet tarafından indirilirler. Garp'ın bu oluşumun tekrar bir araya gelmesini imkansız olarak görmesi, bu korsan tayfasının kendi istekleriyle değil, hükmet tarafından oluşturulması nedeniyledir.:a::a::a:
World'ün animasyonuna göre Shichibukai oluşumu 30 yıl önce kuruluyor.

Güzel yazmışsın zor da olsa belki tutabilir.
Benim aklıma gelen de şuydu.Hükümet bu rocks tayfasını dağıttıktan sonra bu gruptan ilham aldı ve bozulan dengeyi sağlamak için savaş lordluğu çıkardı.Tabii hemen değil bu adamlar gittikten sonra koca ana gibi yonkouların hükmetmeye başlamasından sonra yada ağırlıklarını yeni dünyada iyice koymalarından sonra.

Kayalar sanki ezilmiş halkın hakkını arayan direniş grubu gibi geldi. Tamamen his benimki ama isim yüzünden öyle düşünüyorum. Kaya halkının korsanları.

World'ün animasyonuna göre Shichibukai oluşumu 30 yıl önce kuruluyor.
Bu da mı gol değil? :(

Şimdiki sistemin kuruluşu. Hükümet damdan düşer gibi bir anda bu sistemi kurmamıştır. Öncesinde bu sistemi ya da benzerlerini tahminimce. Bu '' Rocks'' ile tayfa olarak denemiş fakat olay, hükümetin istediği gibi gitmemiş olabilir. Sonrasında Savaş Lordları bireysel olarak ''işe alınmıştır''.

Konudan bağımsız olarak soruyorum: Tayfa olarak mı yoksa bireysel olarak takılan Lord'lar mı hükümetin daha çok işine yarar, özellikle 4 imparatora karşı?

Güzel yazmışsın zor da olsa belki tutabilir.
Benim aklıma gelen de şuydu.Hükümet bu rocks tayfasını dağıttıktan sonra bu gruptan ilham aldı ve bozulan dengeyi sağlamak için savaş lordluğu çıkardı.Tabii hemen değil bu adamlar gittikten sonra koca ana gibi yonkouların hükmetmeye başlamasından sonra yada ağırlıklarını yeni dünyada iyice koymalarından sonra.
O da olabilir. Bakalım, 100 bölüm sonra bir şeyler görürüz artık :D

*Elinde poster tutan esrarengiz kişinin elindeki diğer poster Rogerın posteri olmalı. Bu arkadaş daha bu ikisini birbirine benzeden bilmem kaçıncı kişi olmalı

* Whitebard gibi bir adamın tayfasında yaşlı hiç bir nakama yoktu. Oysaki Rogerın tayfasındakiler yaşlarını almış kişilerdi.Sanırım olanların ve Odanın röportajının bunla alakası var

*Linlin ve Kaido birlikte takıldığı zamanlarda Whitebeard neler yapıyordu? Whitebeard hatırlarsanız gençken aile hayali kurduğu zamanlarda başka bir korsan tayfasına mensuptu . O korsan tayfası Rocks olabilir mi?

* Shanks ve Devrimcilerin aynı anda orda olması tesadüf olamaz

* Shanks en son WB ile diplomasi yapmaya çalıştıktan sonra en büyük savaş çıkmıştı.Şimdi sanırım daha büyüğü geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık