Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Shanks ile Gorosei'nin Münasebeti ve Kayalar

'Tartışma ve İnceleme Arşiv' forumunda Pilavüstükuru tarafından 9 Haz 2018 tarihinde açılan konu

 1. Pilavüstükuru Koca Ana Charlotte Linlin

  Pilavüstükuru (Koca Ana Charlotte Linlin)
  Mesaj Sayısı 1,634
  Üyelik Tarihi23 Kas 2017
  907. Bölümde Garp'ın, Denizci Kahramanı olarak bilinme sebebinin 'Kayalar' diye bilinen bir korsan topluluğu ile yaşadığı bir olaydan dolayı aldığını öğrenmemizle birlikte, Roger'dan önceki çağın onlara ait olduğu da verilen bilgiler arasında.
  Yine bu bölümde, Yonko Shanks, Dünya Hükümeti'nin en tepesindeki 'Beş Kadim' ile buluşuyor ve bir korsan hakkında konuşmak istediğini dile getiriyor.


  Bu iki konu hakkında iyi kötü herkes teori oluşturmaya çalışıyor. Bölüm yorumlarında bunlar paylaşılıyor ama bölüm hakkındaki yorumlardan dolayı bu teorileri bulup okumayı güçleştiriyor. Bunun birlikte, birkaç bölüm içerisinde bu konulara tekrar değinileceği için bu iki konu hakkındaki fikirlerinizin tartışılması için bu başlık açılmıştır.
   
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,179
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Ben kendi goruslerimi yazayım. Merak eden arkadaşlar da görmüş olur.

  Öncelikle şu Kayalar ya da Rocks grubu hakkında aklıma gelen bazı şeyler var. Bu elemanlar her kimse 40 küsür sene önce aktif korsanlık yapmışlar. Muhtemelen bunlar ve Roger hiç karşılaşmadı. Zira Garp bunları yok ettiği için kahraman ilan ediliyor. Peki bu Kayalar birden bire nereden peydah oldu? Cevabı iki sene öncesinde saklı: Impel Down.

  Bildiğiniz gibi iki yıl önce Teach yüzünden bir sürü 6. kat mahkumu kaçıyor. Bu kaçanlardan şimdiye kadar iki tane gördük. Bu karakterler filler olsalar da tasarım olarak Oda'nın elinden çıkmışlar. Bunlardan ilki Byrnndi World. World abimiz yeniden ortaya çıktığı zaman 78 yaşındaydı. Bu adamın Kayalar döneminde korsan olduğu çok açık. Kaçanlardan diğeri Patrick Redfield. Yaşı açıklanmadı, ama bu adamın yaşı da 75 civarında vardır. Senaryo şöyle; Kayalar ekibi Garp tarafından tarumar ediliyor, bu kapışmada kaptanları ölüyor. Diğerleri de yakalanıyor. Hepsi 6. kata yollanıyor. Kayalar ekibinde Shakuyaku da var. İçlerinden sadece o kaçıyor, Garp onun peşine düşse de yakalayamıyor. Yanlış hatırlamıyorsam Shakuyaku korsanlığı 42 sene önce bırakıyor. Bu zaman dilimi Kayalar ekibinin yok olması ile örtüşüyor. İsyanın ardından Kayalar ekibi tekrardan toplanıp faaliyete geçiyor. Kaptanları olmadığı halde güç kazanıyorlar. Hapiste oldukları için Kayalar diye bir oluşumu daha önce hiç duymadık, fakat şimdi yeniden geliyorlar. Eğer bu ekip Yeni Dünya'da takıldı ise daha önce Beyazsakal ile bir bağlantıları olabilir. Böylece Beyazsakal ile bağlantısı olan ve şimdiye kadar ortaya çıkan en güçlü düşman olurlar.

  Shakuyaku'dan dolayı tüm ekibin genç olmasını bekliyorum. Bu Kayalar zamanında gençlik pınarı bulup, hep birlikte içmiş olabilirler. Böylece Shakuyaku'nun gençliğinin sırrı açıklanır. Bu durum ayrıca Garp'ın geri dönecek Kayalar ekibinin neden aşırı güçlü olacağını söylemesini de açıklıyor. Zira bir avuç yaşlı adamdan kimse bu kadar korkmazdı.


  Drake, Yeni Dünya'ya girdikten sonra Kaido'ya ait adalardan birine saldırır. Daha sonra kendisinin Kaido'nun emri altında olduğunu öğreniriz.

  Cariboo, Balıkadam Adası'nda ülkenin prensesi olan Shirahoshi'nin Antik Silahlar'dan biri olan Poseidon olduğunu ve dünyayı yok edebilecek bir güce sahip olduğunu öğrenir. Jinbe tarafından yakalanan Cariboo, tayfasının yardımı ile kaçar ve Kaido'nun adalarından birine çıkar. Burada adanın eski devrimcisi Gaburu'ya benzediği için bir anda devrim lideri olur ve ada halkına isyanda öncülük eder. Kaido'nun adamı olan Drake, Cariboo'yu yakalar ve götürür.

  Bu kısımdan sonra neler olduğunu bilmiyoruz. Benim tahminime geçeyim:

  Kaido'nun önüne getirilen Cariboo da canına karşılık Shirahoshi hakkında bildiği şeyi Kaido'ya anlatır. Drake de bu gerçeği burada öğrenir. Tarihin gördüğü en büyük savaşı çıkarmak isteyen Kaido, bu fırsatı kullanmak ister. Kaido'nun bir şekilde durdurulması gerekmektedir. Eski bir Denizci olan Drake, Shanks'ın nasıl bir adam olduğunu bildiği için konuyu ona açar. Shanks tek başına Kaido'yu durduramayacağından farklı bir plan yapar. Shirahoshi'yi kendi bünyesine almak, sırrın herkes tarafından öğrenilmesi ihtimalini doğurduğu için konuyu Beş Kadim ile görüşmeye gider. Zira Dünya Toplantısı için Shirahoshi oraya gelmiştir ve Kaido durdurulana kadar da orada güvende kalmalıdır. Yani Shanks dünyanın yok olmasını engellemek için bu konuyu konuşmak için buraya geldi.

  Benim kurduğum senaryo aşağı yukarı böyle bir şey. Hakkında konuşmak istediği korsan Drake, Cariboo ya da Kaido olabilir.
   
 3. delpiero Üye

  delpiero (Üye)
  Mesaj Sayısı 200
  Üyelik Tarihi11 Ara 2014
  @Smoker
  Kaido Shirahoshi'den haberi olsaydı. Big Mom ile görüşmelerinde Balık Adam Adasını talep ederdi bence. Ayrıca Shanks 2 sene önce durdurmuş Kaido'yu şimdi niye durduramasın?
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,179
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Adayı talep etmesine gerek yok ki, gider alır istese. Shanks'ın iki yıl önce Kaido'yu nasıl durdurduğunu bilmiyoruz. Savaş yapmadıkları kesin.
   
 5. Julius Nova Chrono 1,500,000,000 Beri.

  Julius Nova Chrono (1,500,000,000 Beri.)
  Mesaj Sayısı 2,072
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2013
  Beyin yakıyorsun resmen. Senden başkasından böyle şeyler çıkmaz zaten. Umarım gerçek çıkar.
   
 6. Çörekçioğlu Luffy Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy

  Çörekçioğlu Luffy (Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy)
  Mesaj Sayısı 7,777
  Üyelik Tarihi23 Eyl 2017
  Shirahoshi kısmı bir türlü aklıma yatmıyor. Shirahoshi’ye sahip olan Kaido mu daha büyük tehdit olur yoksa dünya hükümeti mi? EL’de gördük ki hükümette antik silahlarla ilgileniyor. Shanks böyle bir şey yapsa hükümetin hayal edemeyeceği bir iyiliği onlara yapmış olur. Shanks karakterinde birisi-hele ki Luffy’nin “o” kişi olacağına inanıyorsa-kendi ölümü pahasına Shirahoshi’yi kendisi korur.
   
 7. mmmikrofon Free Zunisha = KK

  mmmikrofon (Free Zunisha = KK)
  Mesaj Sayısı 1,317
  Üyelik Tarihi29 Eki 2015
  Kapak hikayesinde cariboo'yu gömdüklerini hatırlıyorum hayal meyal. Onun dışında shanks karasakal'dan korkuyor yardım istemeye geldi ve aslında hükumete çalışıyor diyenlerden yana durmaktansa bu senaryonun yanında dururum. :)
   
 8. katakuri1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 575
  Üyelik Tarihi2 Mar 2018
  Güzel senaryo olabilir.
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,179
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Silah Kaido'nun eline geçerse dünyanın yok olma ihtimali var. En azından Dünya Hükümeti penceresinde böyle bir risk yok. Bunu biraz açayım.

  Shanks, Shirahoshi'yi kendisi alabilir, ancak Kaido'yu da karşısına almış olur. Gördüğümüz kadarıyla Kaido ve Koca Ana arasında eskiden kalma bir dostluk var gibi. Bu ikisi Shanks'a karşı iş birliği içine girse Shanks'ın yanında kimse olmayacak. Shanks her ne kadar güçlü bir adam olsa da, kendi dengi olan iki büyük güce tek başına karşı koyamaz.

  Eğer Shirahoshi, Dünya Hükümeti koruması altında olursa, Kaido ve Koca Ana güç birliği yapsa bile Shanks, Dünya Hükümeti'nin yanında yer alabilir. Her ne kadar filler da olsa geçmişte korsanlar ve Dünya Hükümeti, Byrnndi World'ü yakalamak için iş birliği yapmıştı.
   
 10. Çörekçioğlu Luffy Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy

  Çörekçioğlu Luffy (Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy)
  Mesaj Sayısı 7,777
  Üyelik Tarihi23 Eyl 2017

  Düşünce şeklin güzel olsa da yazdığın yazıda Dünya Hükümeti'nin silaha sahip olduktan sonra melek gibi davranışlarda bulunacağı izlenimi doğuyor. O yüzden Shanks, Gorosei ile Shirahoshi hakkında konuşsa bile bunu Shirahoshi'nin silah ile ilgili bağlantısını anlatmadan konuşur.

  Silahın Dünya Hükemeti'nin eline geçtiğini varsayalım. Tahminen olacaklar:

  -Silaha sahip olduğunda nasıl ki Kaido dünyanın sonunu getirme olasılığı varsa, Dünya Hükümeti'nin de korsan dünyasının sonunu getirme ihtimali var. Misal: BM'nin bölgesine giremiyor, Wano'ya giremiyor, Yeni Dünya'da istediği gibi at koşturamıyor. Elinde bir antik silah olsa hükümeti durduracak güç kalmaz.

  -Balıkadamların durumu daha da kritikleşir. Zaten adamlar insanlarda soyutlanmış vaziyette. Luffy sayesinde bir nebze olsun umutlandılar. 'Barış'' amacıyla gittikleri toplantıda belki de kendi tarihlerinin en büyük kazığını yemiş olurlar.

  -Silahın Shanks nedeniyle hükümetin eline geçtiğini Kaido öğrense, yine Shanks ile savaşır ve bu şekilde de Shanks'ın sonunun gelme ihtimali var.

  -Luffy ve Shanks arasındaki o bağ nasıl bir hal alır, hayal etmesi bile zor.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık