Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Shanks, Ace ve Olası Son

Şoyle bir senaryoda olabilir.Luffynin bb ile yolu kesişebilir ve aynı acr gibi tayfasıyla peşine duşer shanks bbyi bana birak luffy der ve bbyi tokatlamaya gider :d

Bütün OP içerisinde sevmediğim iki karakter var. Biri shanks diğeri ace.
Gelelim shanks’a: Shanks’ı serinin başında gördüğümüz zaman önce eğlenceli bi tip olarak görünmüş sonrasında higuma’nun gelmesi ve shanks’a ettiği türlü hakarete rağmen shanks’ın pişkin bi edayla ben temizlerim sorun yok demesi bu adamda hiçmi onur, haysiyet, gurur yok dememe neden olmuştu.(Sonrasında gördük ki hiçbiri yok) Akabinde luffy’nin shanks’ın onurunu kurtarmak için higuma’nın karşısına çıkmasıysa adam da onur yokken sana ne oluyo velet halinle gidiyosun dedirtmişti. Shanks’ın luffy’i kurtarmak için geldiği zaman söylediği sözlerse onursuz değil galiba nakamasına ne kadar değer veriyo diye düşündürtmüştü. Aradan zaman geçti mihawk elinde luffy’nin aranıyor posteriyle shanks’ın adasına gitti. Gördük ki shanks bütün gününü içip parti yaparak geçiren boş beleş bi tip. Hayatı hiç ciddiye almayan bi tip olduğu için yanındaki zavallı ben beckman 10 senede 40 yıl yaşlanmış. WB'ye rockstar’ı elçi olarak göndermesi ve WB’nin mektubu yırttıktan sonra haysiyet sahibi rockstar’ın patron bu ihtiyar mektubu yırttı ben buna dalarım demesine cevaben onurun hayatından daha değerli değil diyerek senin ben gelmişini geçmişini diye uzun ve ağız dolusu bi küfre giriş yapmama neden olmuştu. “Dizlerimin üzerinde yaşamaktansa ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim” gibi bi düsturdan gelen bi ecdadın torunları olarak böylesi bi sözden sonra hala shanks fanları olması benim ikinci ana dal olarak psikoloji okumak isteme sebebimdir. Aynı anda hem WB hem shanks fanı olan kişilerse başlı başına tez konusu. Tüm olanlara rağmen shanks’ın nakama olgusuna sıkı sıkıya bağlı olduğunu ve luffy’nin de seri boyunca gördüğümüz nakama kavramının shanks’dan geldiğini sanarken shanks WB’nin gemisine gidip önce muazzam hakisiyle bi şov yaptı. Ardından marco’nun WB tayfasının birinci tümen komutanı ve tayfanın iki numaralı adamı olduğunu bildiği halde benim tayfama katılırmısın diyerek nakama gibi bi kaygısı olmadığı, sadece güçlü adamları etrafında toplamak gibi bi anlayışı olduğunu gösterdi. Gidip bi tayfanın ikinci adamını kendi tayfasına almaya çalışmanın herhangi bi iyi yanını göremiyorum. Bu aynı başkasının karısına evlenme teklif etmek gibi. Marco seri boyunca shanks’a hakaret eden 4. kişi olma ünvanını alır kızıl saçlı pislik lafıyla gönlümü fetheder (diğerleri higuma,buggy,garp) Kaptanı idam edildiği dakika kendine yeni tayfa kurmaya çalışmasıyla ne kadar nakama anlayışı olduğunu tekrar göstermiş ve kardeşi gibi olan o ana kadar her şeyi birlikte yaptığı buggy’e tayfama gel altımda çalış diyerek iyice ne mal olduğunu göstermiştir. Luffy’nin nakama anlayışı shanks’dan geldi falan diyecek bazı kimseler olabilir böyle bişeyin gerçek olmadığı da sabit. Luffy en basitinden nami için shiki ve arlong’la robin için cp9’la vivi için crocodile’la kapıştı. Shanks’ın marco’ya yaptığı olayı yaptıkları için bu adamları dövdü. Ayrıca luffy yola çıkarken tek hedef olarak krallığı belirleyip o yolda ilerlemeye ve sevdiği kişileri tayfasına katmaya çalışan biri. Shanks’sa bi hedefi olmadan yola çıkıp daha önceden adını duyduğu güçlü kişileri yanına alan ve aynı demalo black gibi belli bi tanınmışlık ve ödülü olan kişileri toplayan biri.
daha önce neden sevmediğim hakkında yazdığım bi yazıdır bu. Shanks nakama olgusu konusunda luffy gibi hareket etmiyo. Ayrıca luffy o böcek haliyle (gücü shanks'la kıyaslandığında böcek oluyo luffy) onca adaya,ülkeye insana yardım etti. Ama shanks o muazzam gücüyle yalnızca oturup içiyo.
Kaido yada big mom yada dragon yada o sınıftan çok güçlü ve kalabalık hangi grup gelse sengoku savaşı bırakırdı. Sengoku orda korkudan değil stratejik olarak çekilmek mantıklı olduğu için kabul etti. Sengoku rakiplerine saygı duyan biri olduğu için de WB'nin ve ace'in cesedinin alınmasına izin verdi. Yoksa 3 amiral, sengoku, garp ve nerdeyse tüm koramiraller ayaktayken shanks'dan korktu demek absürt.

Luffy 10 sene önce seni yeneceğim diyerek söz verdi. Şimdiye kadar verdiği iki söz var birincisi kral olucam ikincisi shanks'ı yenicem. Ben ikisini de yapacağına inanıyorum. Verdiği sözü de savaşmadan yerine getiremez. Hatta her şey bittikten sonra hasır şapka korsanları vs kızıl saç korsanları savaşı olacağını ve luffy'nin shanks'ın diğer kolunu da kopardıktan sonra şapkasını yerde yatan shanks'ın yüzüne bırakarak sözümü tuttum shanks diyerek tayfasının yanına doğru yürümesiyle serinin biteceğini düşünüyorum.
Rockstar gibi, mihawk geldiğinde korkudan ölenler gibi çöp denebilecek güçsüz kimselerin güçlenmesi çok bişeyi değiştirmez. Tayfanın esas üyeleri zaten nirvanaya ulaşmış durumdalar. Onların gelişeceği bi yer yok. Zaten shanks tayfasıyla karşılaşan her kimse shanks,beckmann,roo,yasopp gibi esas adamları devirdikten sonra diğerlerinin seviyesi çok mühim değil.
Son yazdığım da; yonkou tayfası bile iki yılda gelişiyosa 24 yıl önce roger'ın dengi olan wb,garp aradan geçen süre de roger'dan 30-40 kat güçlenmiş olmalılar. Böyle bişeyin de olması mümkün değil.
Mesajıma baktım agresif bişeyler mi yazmışım diye ama normal bi mesaj. Kızacak bi hadise yok. Öyle anlaşıldıysa afedersin...
Bakış açına saygım var ama acayip saçma buldum.

bhdr

shanks eğer kk olmak isteseydi olurdu. rafteliin yolunu biliyor gücü var gider dünyanın sonuna KK lığını ilan ederdi, adamın niyeti başka o kafasına göre takılıyor çok önemli birşey yoksa geziyor ama bir durum varsa kayıtsız kalmıyor ve çok tecrübeli hareket ediyor.

DazBones

Shanks büyük bir güç.Ama BBnin inanılmaz dayanıklılığı ve gura+yamisi bu gücü rahatlıkla örter.Bir kuroozuluk işi var Shanksın bence :D Kuroozuyu yapıp WBnin Akainuya attığı yumruğu vurursa K.O Shanks

DazBones

Meyve kullanıcısı olmasıyla ne alakası var kuroozu ile meyve kullanıcısı olmayanıda çekebiliyorsun.

Eskiden bende bu görüşteydim. Konunun üzerinden o yıl geçmiş. Benim fikirlerimde değişti yıllar içinde.

Shanks ın ölmesini geçtim final boss çıkma olasılığı var artık gözümde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık