Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kızıl Saç Korsanları'nın Gücü

• Konbuyu başlatan Togrul
  • Başlangıç tarihi
bu tip shounenlerde, standart bir kıstas vardır. oda, ana karakterin hayali herseyden üstündür. bizim okudugumuz hikayede, luffy korsanlar kralı olmak istemektedir. ama aslında hayalinin tam dolu versiyonu; bir gün sizi yenicek gücte bir tayfam olucak ve seni asıcagım. sonrada korsanlar kralı olucagımdır. bu narayı atan velede, shankste lak diye hasırsapkayı emanet etmiştir.

sırf burdaki aniden sapkayı vermesi ve rayleighin o hasırsapka senin gibi cesur birine cok yakısıyor sözlerinden, bende daha sapkanın rogerın oldugu acıklanmadan bir yıl önce bu tahminde bulunabilmiştim...

olay cok basit; bizi geciceksin ha... o zaman al sana kknin sapkası. shanks, o cocugun kaptanının aradıgı cocuk oldugunu bir sekilde hissetti, çünkü heyecanla rayleighe kaptanıyla aynı sözleri söyleyen bir cocuk oldugunu anlatmıs, yetmemiş mihawka bile yetiştirmiş. :D

burdaki kurgu net; en güclü tayfa ve adam shanks ve tayfası, luffynin ve bizim tayfanın onları asması gerek. peki e.oda ne yapar;

ya teache shanks ve tayfasını harcatır, bunlar senin yeni hedefin der bizimkilere...

yada luffy ve tayfa öyle bir hale gelirki, ortada bir vs olur veya olmaz karsı taraf güclerini kabullenir. hangisini sececigini su an kestirmek zor. üstteki secenek cok beklenen basit bir kurgu çünkü, daha farklı varyasyonlarda deneyebilir.

ben e.odanın sözüyle, teachin tayfasının cok güclü ve en güclü olacagını düşünüyorum.( aokiji faktörüyle, sırf bu yüzden aokijiyi oraya salladı bence e.oda) ama bu kaidounun bireysel olarak teach ve shanksten üstün olmıyacagı anlamına gelmiyor. bence yonkolar asagı yukarı bir sekilde birbirlerini dengelemişler.

shanks hadi gel savasalım dediginde , sizinle dövüsmek için erken diyor. aynı uyarıyı auger ve burgesse daha onu yenemessiniz deyip, acetede söylemişti. 2 yıl önce shanks bence en güclüydü. resmen e.oda ona show yaptırdı. bir yonkoyla hemde en güclü adamla, eşit sekilde kılıc tokusturup giderde yaptı, diger yonkoyu yolundanda cevirdi, denizcilerede gider yaptı, gelecekteki yonkoyada geri adım attırdı hemde yeni cagın onun oldugunu iddaa ettigi bir ortamda ;)

tüm bu bilgileri hesaba kattıgımızda kaidou > shanks > teachse bile

tayfalar işin içine girince shanks = teach > kaido olucaktır. en nihayetinde.... dikkat edin ace entei yaptıgında günes ha diyor, karanlıkmı günes mi bir kazanan olucak diyor... shanksın gemisinin pruvası günes. ;) karanlık daha önce günesi yuttu. yinede söyle bir durum var, acein günesi bence insan üretimi olan seytan meyvesinden gelirken, kızıl sacla tasarlanmıs, pruvası günes olan shanks ise gercek ısıgı temsil ediyor. ben sahsen o yüzden, teachin kesin kazanacagını düşünmüyorum. en olası senaryo kafamdaki; luffy teachi yenerken, shanksın marco ve diger müttefiklerle wgnin ana güclerini tutmasıdır.

gelelim bireysele;

shanks - her zaman düşündügüm gibi, mihawkın gücünün bir tık üstü, dünyadaki en güclü adamlardan biridir. düşünün iradenle övülüyorsun, marco jozu gibi adamlar shanks geliyor ezikler kaybolun diyor. kaybolun dedikleri yeni dünya korsanları. adamı hakisi ve ruhunun gücüyle övüyorlar. bunun üstüne bir one piece oyununda gösterildigi gibi, zamanı manipüle eden bir meyve yemiş olma olasılıgı var. yetmiyor, dünyanın en iyi kılıc ustasıyla, en kötü eşit kılıc yetenegine sahip. zaten wbye, linline, kaidouya ve yonko olabilsin diye iki tane über meyve verilen teache bakarsanız, tek kolla, ufacık bir adamın nasıl bir canavar oldugunu anlarsınız. roger - rayleigh - dragon - luffy - shanks bunlar benim tahminim olaganüstü üstün hakileriyle alıp yürüyen ufaklıklar. yoksa bu adamları kaidouya yada wbyi yenerken veya eşit dövüsürken yada denk hayal edemiyorum :D

beckman - muhtemelen rayleighin az daha gücsüzü, rayleigh kadar olacak adam zoro çünkü. 3 tip haki sahibidir ve kılıc yerine tüfek kullanıyor. muhtemelen muazzam hakisinden dolayı, o silahtan atesledigi mermilerle her türlü savunmayı asıyordur. bazıları kizaru dalga gecti diyor... ama mangaka kizarunun agzından, o-oh benn beckman diye vurguluyor. yani baskası olsa iplemez ama ismiyle anıyor. adamın ünü bunun üzerine oldugu için, kizaru bir anlık bile olsa durdu diye düşünüyorum. nasıl diyorlar anka marco söylentiler dogruymus. beckman içinde böyle bir söylenti olabilir.

roo - şimdi şişman bir adam ama bence tezatlık yaratılmıs :D ismi redkitten esinlenme, biliyorsunuz redkitin apoleti; gölgesinden hızlı silah atesleyen adamdı. ve roo ilk baslardada anlamadan adam öldürmüştü. beckmanın aksine ( beckman meyve kullanıcısı degildir bence ) onun hızı manipüle edebilen bir meyve yedigini düşünüyorum.

- yasopp zaten dünyanın muhtemelen en iyi nişancısıdır. yani apoletide vardır diye tahmin ediyorum.

- maymunu olan arkadas, muhtemelen goril zoanı yemiştir diye düşünüyorum.

- bir tane minke sahip. kedi türünden nekodan güclü olsa yeter.

- ejderha dövmeli olan adamda bence mistik zoan var. ejderha ya da timsahta olabilir.

- sarı uzun saclı olan katana tasıyor kılıc ustası olabilir.

- gözlüklü olan bence meyve yemiş bir arkadas, çünkü diger kılıc tutan daha samurayvari...

su an hatırladıklarım bunlar, hatırladıkca toparlarım ;)

Bu konuda çok kafa yormaya gerek yok. Yanlış anlama dediğimi bende Shanks ve gücü ile ilgili konu açtım ama düşününce Shanks'ın seride bi ara durak piyon olduğunu görmek gerek, bunu eziklemek için demiyorum ama oynadığı rol itibariyle denge unsuru arada sahne alan bi adam. %90 ihtimal de Teach tarafından folofoş olucak zaten önceden de faşasını çizdi Teach. Uine de seride ki güçlü karakterlerden birisi ama bana göre en güçsüz Yonkou.

Speed speed meyvesi mantıklı çünki kaidoyu durdurup gelmeleri imkansızdı buda direk bi meyve gücü gibi duruyor.rob luccinin tayfada kapı açan bi eleman vardı.Ben shanks ın tayfada ona benzer boyutsal portal açan biri var diye düşünüyorum

Shanks'ın tayfası da boru değildir kesinlikle ama meyveleriyle övülen Teach ve fiziki gücüyle övülen Kaido, Shanks'ın ne kadar güçlü bir adam olduğunu çok net gösteriyor.
Bu adamda ne meyve var ne de iki kolu var ancak bunlara rağmen bu adam çok üst seviyede ve diğerleri ile aşık atabiliyor. Bu yüzden Teach ve Kaido'ya yapılan her övgü benim için x2 olarak Shanks'a yansır.
Tayfaları da keza...

Ben Shanks tayfasnı seerken çoğunlukla dünyanın en iyilerinden seçtiğini düşünüyorum örneğin Beckmann en zeki Roo en hızlı adamı Yassopp en iyi keskin nişancı vb

Lucky Roo da teleport meyvesi çıkacak. Hem Red Kid reyizden esinlenme olması, Mf'a birden gelmeleri filan, teleport veya hız meyvesi diyorum :D

Kaido'dan sonraki en güçlü yonkou oluşumu şu an. Yarısı haki master, diğer yarısı da meyveli karakterler çıkar.

En azından Beckman, Shanks ve Yasopp haki master'lardır. Usopp'un da içinde büyük bir haki potansiyelinin bulunmasının sebebi babasıdır diye düşünüyorum. Beckman'ın haki ustalığı yanında çok zeki olması da büyük bir + (artısını da büyük yapayım) :D Umarım bu zeka faktörünü en azından bir dövüşünde görebiliriz.

Roo çok tehlikeli adam. Herkesin beklentisi büyük. Bence Shanks ve tayfası kendini bireysel anlamda en çok geliştirmiş tayfa olabilir. Çünkü görünen kadarıyla Kaido ve Mom gibi geniş bir oluşumları yok. Her ne kadar klasik sahne gelişip BB tarafından harcanacak gibi dursalar da en azından ne kadar güçlü olduklarını görebiliriz diye ümid ediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık