Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Serilerde En Nefret Ettiğiniz Şeyler

Beyler su siralar aklimda hikaye yazma fikri var. Artik roman mi olur manga mi olur (cizim 0) ya da direk hikaye seklinde mi olur tam bilmiyorum ama suan icin guzel fikirlerim var. Boluk boluk ama iste o bosluklari doldurabilirsem cok tatli seyler cikacak ortaya dur bakalim. Yaziya ilk defa dun gectim hep fikirdi yani bu zamana kadar neyse uzun lafin kisasi benim dikkat etmedigim seyler olabilir mesela cok az aksiyon cok dram fazla aksiyon gibi sevmediginiz seyleri soylerseniz bir fikir edinebilirim sanirim.

Arigatou

LastiktenAdam

çok az aksiyon çok dram fazla aksiyon. :D İyi de sana nasıl yardımcı olabiliriz onu anlamadım. Hani tür denen bir şey vardır. İlk başta sen ne tür yazacaksın. Mesela diyelim ki aksiyon. İyi de çok aksiyonu seven de vardır sevmeyen de falan filan gibi bir çok etmen vardır. Anladığım kadarıyla daha çok kişiye hitap etmek istiyorsun ve bunu başarmak için de orta kıvamı bulmak istiyorsun. Ama böyle sormak çok soyut kalıyor. Bence somutlaştırmak için izlediğin animelerin ya da filmlerin altındaki yorumlara bak. Kim, neyi, ne kadar beğenmiş-beğenmemiş daha iyi fikir edinebilirsin.

çok az aksiyon çok dram fazla aksiyon. :D İyi de sana nasıl yardımcı olabiliriz onu anlamadım. Hani tür denen bir şey vardır. İlk başta sen ne tür yazacaksın. Mesela diyelim ki aksiyon. İyi de çok aksiyonu seven de vardır sevmeyen de falan filan gibi bir çok etmen vardır. Anladığım kadarıyla daha çok kişiye hitap etmek istiyorsun ve bunu başarmak için de orta kıvamı bulmak istiyorsun. Ama böyle sormak çok soyut kalıyor. Bence somutlaştırmak için izlediğin animelerin ya da filmlerin altındaki yorumlara bak. Kim, neyi, ne kadar beğenmiş-beğenmemiş daha iyi fikir edinebilirsin.
Genel olarak ortada goturcem biraz ve suan burdaki amacim gozume carpmayan bise var mi onu merak ettim acikcasi yoksa bi cok seriyi bende bitirdim hani az cok neyden sikilir insan ne zaman yeter be kardesim der biliyorumda iste ilginc bise gorme ihtimaline dayanarak birazda kendimin muallakta oldugum fikirlerle paralel giderse daha iyi yon verebilir bazen cok karakter yaratasim geliyor bazen az ama oz karakter bunun gibi seyler

Kötü karakter eksikliği. Ana karakterin bu olacağım, şu olacağım demesi. Zırt pırt ağlayan baş ana kadın karakter. Sadece ses ile anakarakteri rage moddan kurtarmak(ana karakterinde bunu duyması). Şimdi amcamın atalarından gelen özellik sayesinde seni ölümden döndüreceğim ulennn zırvalıkları. O benim arkadaşım bir kere, sevgi pıtırcığı o, ona inanıyorum bize geri dönecek dattebayo zırvalıkları. Ölmesi gereken karakterin bir türlü ölmemesi(Ölüm eksikliği). Şu anlık aklıma gelenler bunlar artırılabilir .

Sanırım yansıtması en zor şeyi isteyeceğim. Karakterlerin hepsinin kendi bencillikleri olsun. Yani herkes yerine, kişisine göre iyi veya kötü davransın. Gerçekçi olsunlar. Birde hikayenin başıyla 30. bölüm sonrası karakterlerin kişiliği durduk yere 180 derece değişmesin. Karıncayı bile incitmeyen kişile sahip 30 yaşında bir karakter nasıl oluyorsa birden değişiyor.

Hangi konuda yazayım diyorsan sana kalmış. Ben vahşet kan görmek isterim ama sana hitap etmiyorsa yazarken kendini veremezsin. Herkesin harcanabilir olmasını isterim, ana karakterin özel bir soya sopa bağlanmazsa daha güzel olur.

Sanırım yansıtması en zor şeyi isteyeceğim. Karakterlerin hepsinin kendi bencillikleri olsun. Yani herkes yerine, kişisine göre iyi veya kötü davransın. Gerçekçi olsunlar. Birde hikayenin başıyla 30. bölüm sonrası karakterlerin kişiliği durduk yere 180 derece değişmesin. Karıncayı bile incitmeyen kişile sahip 30 yaşında bir karakter nasıl oluyorsa birden değişiyor.

Hangi konuda yazayım diyorsan sana kalmış. Ben vahşet kan görmek isterim ama sana hitap etmiyorsa yazarken kendini veremezsin. Herkesin harcanabilir olmasını isterim, ana karakterin özel bir soya sopa bağlanmazsa daha güzel olur.
Şu kalın yeri arada olan olaylarla sağlam destekleyip, çok güzel bir karakter gelişimi ortaya konunca haddinden fazla seviyorum. Tabi bunun konumuzla bir alakası yok.

Tahmin edebildiğim şeyleri hiç sevmem. Gizem faktörü varsa bazen hiç açıklanmaması bile daha iyi olabilir o konuda. Ardında kafanı çevirdiğinde farkedebileceğin türden işlenmeye çalışılan gizemleri hiç sevmem. Okurken ayaklarının dibine ışık vursun ama geri kalan yerler karanlık olsun gibi gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık