Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sentry vs Süperman

kör topal

Orada bir milyon supernova gücü diyor yahu. Çakma ama adamlar orjinalini aşan bir çakma yapmış.

iki karaktere dekarakterine çok hakim değilim ama süpermane goku ile dövüş analizi yaptığım için daha yatkınım. Bu yüzden diyorum ki süp kadar abartı bir güç karşısında pek şans vermiyorum Sentry kardeşe.
işin "şu versiyonunda şu güçte" kıstasına girersem bütün olasılıklar mevcuttur ama tam potansiyeline göre bakarsam süperman yener. Zaten süperman karakterine hakim bir kaç fan teorisine göre tam potansiyelinde bir süperman yenmek için size Bir adet WW hulk, bir batman ve ada dolusu kriptonit lazım. Yeri geldiğinde kriptonitten bir adayı uzaya kadar çıkartabildiğini düşünürsek çokta abes bir çıkarım değil.
Sentry'nin yazılan güçlerinden işine yarayacakları seçeyim kendimce

"1 Milyon Patlayan Güneş'in gücüne sahip olduğu söylenir." 50 güneş patlaması gücünde bir şeyi tam suratına yemesine rağmen en fazla bir kaç morluk olduğunu gördük. Bu kadar Güneş patlaması kendisine fiziksel olarak en çok zarar verecek şeydir herhalde.

" Zarar Görmemek"? Süp sonsuz sayıda sayfası olan bir kitap kaldırma-ki Shazam bu kitabın evrenin kendisinden bile daha ağır olduğunu söylemiştir- gibi bir gücü varken bu özellik çok cazip durmuyor

- "Psişik Güçler (Telepati)" senaryo öğelerince değişen bir durum ama tam potansiyeline baktığımızda süp her türlü telepatik saldırıya klarşı dayanıklıdır.
-" Solar radyasyon ve diğer enerjileri emme" yanlış hatırlamıyorsam kaptan atom kızıl güneşin radyasyonunu kullanarak süp ile dövüşmüş ve yenilmişti

- "Boyutlar arası yolculuk" süp te boyutlar arası duvarları yırtabildiği geçiyor

" Gerçeklikle Oynama" bu gücü pek çok karakterde duydum ama efektif olarak özellikle bir dövüşte kulanıldığına şahit olmadım.

Sentry'nin de bu yazdığım gibi süp'ün güçlerine bir tür bağışıklığı ve ya dayanıklılığına dair bir emare varsa alabilirim aksi takdirde kendisini pek tercih etmesemde süperman kazanır diyecem.

Yazarın teki çıkar Sentry haşa Allah gücündedir der, öbürü çıkar haşa Superman Allah'dan da güçlü der. Bu çizgi romanlardaki karakterleri bir kişi yazmıyor ki bildiğim kadarıyla hep değişik tipler yazıyor, nereye çekersen gidiyor karakter yani.

Sentry'nin irade sorunu vardı hatırladığım kadarıyla. Sıradan iradesi normal birine şap diye bu süper güçleri yüklediğinizi düşünün. Güç ve yetenek olarak Sentry daha iyidir ama gerçek bir dövüşte Superman daha ağır basar diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık