Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Scratchmen Apoo

'Canavar Korsanları' forumunda Smoker tarafından 26 Oca 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Her şeye rağmen sempatim var.

  17 oy
  19.5%
 2. Ne söylesem boş.

  70 oy
  80.5%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Scratchmen Apoo
  (Sukuratchimen Apū), müzisyen temalı bir korsandır ve Grand Line'dan gelen On Air Korsanları'nın kaptanıdır. En Kötü Jenerasyon denilen (Eskiden isimleri 11 Süpernova'ydı), 12 kişilik korsan grubunun üyelerinden biri sayılır. İlk gösterildiğinde sahip olduğu ödül 198.000.000 Belly iken, zaman atlamasının ardından ödülünün 350.000.000 Belly'ye yükselmiştir.

  Görünümü

  Apoo, Grand Line'da yaşayan Uzunkol Kabilesi'nin bir üyesi olduğu için, normal bir insandan farklı olarak çok uzun kollara sahiptir. Kollarında bir değil, iki dirsek vardır. Kolları, Şeytan Meyvesi'nin gücünü kullanmasında ona çok yardımcı olur. Çünkü uzun kollarını değişik müzik enstrümanlarına dönüştürebilir.

  Kollarına ek olarak çok geniş bir göğüs boşluğuna sahiptir. Bu sayede göğsüne vurarak davul sesine benzer sesleri çıkarabilir. Apoo'nun yüzünün üst kısmına nazaran, geniş bir alt çenesi vardır. Bu yönüyle Foxy Korsanları'ndan Itomimizu'yu andırır. Bunların yanı sıra en ayırt edici özelliği neredeyse her bir organının bir müzik aletini çağrıştırmasıdır. Dişleri piyano tuşlarına benzer. Savaşçı özelliği de yine müzikle ilgilidir. Tıpkı bir DJ gibi mix yaparak saldırır.

  İki kulağını da tamamen kapatan turuncu renkte kulaklıklar takardı. Uzun saçları tıpkı Jabra'nın saçları gibi sıkıca bağlanmıştır. Göğsünde kanji ile oto (Ses ya da müzik) yazan Çin tarzı kırmızı bir elbise giyerdi. Elbisesinin arkasında da aynı yazıdan vardır. Elbisenin göğüs kısmında yeşil bir gül deseni bulunurdu. Belinde sarı bir eşarp bağlıydı.

  Apoo çocukken saçları daha kısaydı ve yuvarlak bir yüzü vardı. Saçlarının önü havaya kalkmış, arkası ise bağlanmış haldeydi. Turuncu bir gömlek giyiyordu ve açık yeşil renkte bir papyon takıyordu. Dişleri o zamanlar piyano tuşlarına benzemiyordu.

  [​IMG]

  Zaman atlamasının ardından kırmızı Çin tarzı elbisesini, yine eskisine benzeyen pembe bir elbise ile değiştirmiştir. Bu elbisenin diğerinden farkı, eski elbisede göğüs kısmında yer alan yazının, bu elbisede etek kısmında olmasıdır. Yeni elbisenin göğüs kısmında birbirine paralel olan ipler ve düğmeler vardır. Ayrıca omuzlarında apoletler bulunur. Turuncu kulaklıklarını da, siyah renkte kulaklıklar ile değiştirmiştir.

  Kişiliği

  Apoo genelde pasif bir tutum içerisinde olan bir adamdır. Kendisine karşı bir hareket olmadığı sürece şiddetten mümkün mertebe kaçınır. Sabaody Takımadaları'nda Eustass Kid'le arasında çıkan bar kavgasında sadece savunma yapmış ve Kid'i kavgadan vazgeçirmeye çalışmıştır. Yine de görmezden gelinmeyi pek sevmez. Bu yüzden zaman zaman kalabalık içerisinde dikkat çekmek için uğraşır. Kendinden güçlü bir rakiple karşılaştığında, kaçmayı yeğler. Fakat kaçarken rakibini kışkırtmaktan da geri durmaz.

  Güçlü bir sezinleme yeteneğine sahiptir. Bir Kutsal Ejder olan Aziz Charloss'a saldırmak üzere olan Roronoa Zoro'nun o anki cinayet arzusunu ve kana susamışlığını hissetmiştir.

  Birisinin kendisine kesin olan şeyleri söylemesini sevmez. Yani kendi de durumun farkında ise, ona farkında olduğu bu durumu başkasının söylemesi onu sinirlendirir.

  Zaman atlamasından sonra Apoo'nun kişiliğinde önemli değişmeler olduğu görülmüştür. Eskiye nazaran çok daha şüpheci ve temkinli birine dönüşmüştür. Her an savaşma hazır şekilde tetikte bekler. Killer kendisini bir ittifak kurma planı doğrultusunda yapacakları bir toplantıya çağırdığında Apoo, Kid'in bir keskin nişancı ayarladığını ve amacının kendisini ortadan kaldırmak olduğunu bile düşünmüştür.

  Yetenek ve Güçleri

  Apoo tıpkı bir dövüş sanatçısı gibidir. Genelde DJ gibi ellerini sallayarak savaşır. Yeteneklerine dair pek fazla şey gösterilmemiştir. Yine de Kid'in yaptığı saldırıdan yara almadan kurtulmuş olması çevik olduğuna, Amiral Borsalino'nun iki binayı yerle bir eden tekmesini yediği halde ölmemesi de dayanıklı biri olduğuna kanıttır.

  Şeytan Meyvesi
  Apoo, adı henüz açıklanmamış, müzik ile ilgili Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Kendisi meyvesinin yeteneğini Dövüş Müziği (Jap. Tatakau Myūjikku, İng. Fighting Music) olarak tanımlar. Meyvesinin gücü sayesinde vücut parçalarını müzik enstrümanlarına dönüştürebilir. Dişlerini piyano gibi çalabilir, kolunu bir saksafona dönüştürebilir vb. Çaldığı müziğin tonu ve notları yüksek hasar potansiyeline sahip olup, hipnotik etkiler de yaratabilmektedir. Apoo bahsedilen bu enstrümana dönüşme işlemlerini saniyeler içerisinde yapabilir.

  Ek Bilgiler

  - Apoo'nun adı, gerçek hayatta korsanlık yapmış olan Çinli korsan Chui A-poo'dan gelmektedir.

  - Apoo'nun "Scracthmen" olan soyadı, DJ'lerin dönen diski çevirerek çıkardığı ve adına "scracthing" denilen teknikten gelmektedir.

  - Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Apoo'nun da kendine ait bir gülüş tarzı vardır; "Apapapapapapa". History's Strongest Discipline Kenichi serisindeki Apachai isimli karakterin gülüşü de buna benzer.

  - Apoo'nun görünümü Japon mitolojisinde yer alan bir canavar olan Tenaga'dan gelmektedir.

  - Apoo seride gösterilen ilk Uzunkol Kabilesi üyesidir. Aynı şekilde o kabileye mensup kişiler içerisinde bir Şeytan Meyvesi yeteneğine sahip olduğu bilinen tek kişidir.

  - Animenin 628 ve 629. bölümlerinde Apoo'nun adı "Scratcimen Apoo" olarak yazılmıştır, ancak bu yanlıştır. Aşağıda görebilirsiniz;

  [​IMG]

  - Apoo, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 75. sıradadır.

  - Apoo'nun en sevdiği yiyecek tom yam çorbasıdır, en sevmediği yiyecek ise mayonezdir.

  Künye

  Adı: Scratchmen Apoo
  Okunuşu: Sukuratchimen Apū
  İngilizce Adı: Scratchmen Apoo
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 498, Anime 392
  Bağlantıları: On Air Korsanları, Canavar Korsanları
  Unvanları: Korsan, Kaptan, Müzisyen
  Lakabı: Denizin Gürültüsü (Jap. Umi Nari, İng. Roar of the Sea)
  Yaşı: 31
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 19 Mart
  Boyu: 2.56 cm
  Ödülü: 350.000.000 Belly

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Bilinmiyor
  Anlamı: Bilinmiyor
  Türü: Paramecia
  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Scratchmen_Apoo
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 17 Haz 2016
 2. CRoSSBoNeSS (Üye)
  Mesaj Sayısı 308
  Üyelik Tarihi19 Tem 2012
  kimse yorum yazmamış ben yazıyım bari ellerine sağlık smoker :)
   
 3. arlong Üye

  arlong (Üye)
  Mesaj Sayısı 90
  Üyelik Tarihi28 Tem 2011
  Eline sağlık kardeşim
   
 4. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 9,269
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  Ellerine sağlık Smoker.
   
 5. mfaruk Üye

  mfaruk (Üye)
  Mesaj Sayısı 81
  Üyelik Tarihi1 Ara 2011
  Benim avatardaki resimde onun bayragi diye biliyorum. Ama Ne kadar dogru onu bilmiyorum.
   
 6. Kaiz0ku Üye

  Kaiz0ku (Üye)
  Mesaj Sayısı 203
  Üyelik Tarihi5 Ağu 2012
  Brookda müzikle saldırımsı şyler yapabılıyor bunun ki biraz profesyoneli diyebilirmiyiz :)
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  2010'da çevirdiğim bu karaktere, 2,5 yıl sonra ilk yorumu atılmış. Buna rağmen güncelledim.
   
 8. Mihawk Üye

  Mihawk (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,197
  Üyelik Tarihi14 Mar 2016
  Ne söylesem boş.

  Ek bilgileri okumak keyifli oluyor. Teşekkürler.

  Sanırım Tenaga böyle bir şey;

  [​IMG]
   
 9. Scratchmen Apoo Roar of the Sea

  Scratchmen Apoo (Roar of the Sea)
  Mesaj Sayısı 88
  Üyelik Tarihi18 Şub 2014
  Teşekkürler Smoker. :oleyo:
   
 10. Eric Cartman Sanji fanı isen gel beri.

  Eric Cartman (Sanji fanı isen gel beri.)
  Mesaj Sayısı 6,026
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Eline sağlık Smoker. :)

  Kid ile arasındaki farkı biat ederek gösterdi.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık