Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Satranç Turnuvası

'Oyun Sohbet' forumunda 日本人が好きな人 tarafından 27 Ağu 2018 tarihinde açılan konu

?

Hangi Gün Yapalım?

1. 28 Ağustos 21.00-22.30

2 oy
    13.3%
  2. 28 Ağustos 22.00-23.30

4 oy
    26.7%
  3. 29 Ağustos 21.00-22.30

0 oy
    0.0%
  4. 29.Ağustos 22.00-23.30

1 oy
    6.7%
  5. 30 Ağustos 21.00-22.30

0 oy
    0.0%
  6. 30 Ağustos 22.00-23.30

0 oy
    0.0%
  7. 31 Ağustos 17.00-18.30

1 oy
    6.7%
  8. 31.Ağustos 19.00-20.30

0 oy
    0.0%
  9. 31.Ağustos 21.00-22.30

1 oy
    6.7%
  10. 31 Ağustos 22.00-23.30

6 oy
    40.0%
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Mesaj Sayısı 1,620
    Üyelik Tarihi2 May 2018
    Merhaba. Dünden beri bu kadar çok satranç oynayan insanla tanışınca, bir satranç turnuvası yapalım istedim. Forumu kurcaladığımda, daha önce Korsanfan'da bir satranç turnuvası yapıldığını gördüm; fakat bu turnuva, eleme usulü yapılmış ve uzun bir süreye yayıldığından pek zevkli olmamış. Herkes kendi arasında oynayıp sonuçları yollamış vs. Benim düzenlemek istediğim turnuva tarzı biraz daha farklı olduğundan, bu başlığı açmaya karar verdim. Kısaca nasıl bir şey olacağını anlatmam gerekirse:

1-) Öncelikle bir gün belirleyeceğiz. Turnuva, belirlediğimiz gün ve saatte başlayıp 1.5 saat sürecek.
    2-) Örneğin siz biriyle maç yaptınız ve maçınız bitti diyelim. Sonraki maçınızı, o ara boşta olan bir korsanfan üyesi ile oynayacaksınız. Sistem sizi otomatik olarak eşleştirecek. Boşa çıktığınız an, boştaki başka bir üyeyle oynayacaksınız yani.
    3-) 1.5 saatin sonunda, en çok puan toplayan turnuvayı kazanacak; fakat amaç kazanmak ya da kaybetmekten çok, herkesin birbiriyle oynayıp eğlenebilmesi. Yani ne birinciye ödül ne de sonuncuya ceza olacak. :D
    4-) Sürenin 10 dakika+0 saniye olması bana ideal gibi geliyor. Şöyle saatte 3-4 maç atıp dağılırız işte. Daha fazla oynamak isteyenler de kalan yarım saatte oynamaya devam ederler. Bir buçuk saat uzun gelebilir; ama uzun süren eleme usulüne göre gayet kısa gibi geliyor bana süre. Sonuçta amaç genel sohbete link atıp durmak yerine bir gün toplaşıp hep beraber oynamak. Yine de düşürebiliriz süreyi isterseniz.

Peki nasıl oynayacağız?
    1-) Öncelikle https://lichess.org/ sitesine kaydoluyorsunuz. İlla buradaki nickinizi çağırıştıracak bir nick seçmenize de gerek yok. Nasıl olsa turnuva şifreli olacak çünkü.
    2-) Seçtiğimiz gün, ben turnuva kuracak ve buradan turnuvanın linkini ve şifresini sizlerle paylaşacağım.
    3-) Sonrasında yapacağınız tek şey linke tıklamak ve hesabınıza giriş yapıp şifrenizi girmek.

Yani kısaca böyle.

2. Portey Üye

Portey (Üye)
    Mesaj Sayısı 420
    Üyelik Tarihi14 Ağu 2018
  3. Mesaj Sayısı 1,620
    Üyelik Tarihi2 May 2018
    Onun için anket ekledim. Ya hafta içi her gün 21 ya da 22 de başlarız(işi olanlar var malum.) ya da cumartesi günü herkesin uygun olduğu bir saatte başlarız. Şıkları ekledim ankete.

4. Portey Üye

5. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
    Mesaj Sayısı 4,929
    Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
    Çok çok iyi olur. Fikrine sağlık. Oy kullanmayacam; işi olanlar belirtir, uyarım ben.

6. Portey Üye

Portey (Üye)
    Mesaj Sayısı 420
    Üyelik Tarihi14 Ağu 2018
  7. Shankss Red Force

Shankss (Red Force)
    Mesaj Sayısı 666
    Üyelik Tarihi22 Nis 2015
    Cumartesi olursa bende oynamak isterim:good:
    Şimdiden söyleyeyim kaybedersem kolay rakipti demeyin:flaugh::oleyo:

8. CoolAnd1 Etc.

CoolAnd1 (Etc.)
    Mesaj Sayısı 1,468
    Üyelik Tarihi21 Oca 2012
    Beni de alın turnuvaya.

9. Portey Üye

Portey (Üye)
    Mesaj Sayısı 420
    Üyelik Tarihi14 Ağu 2018
    Ne munasebet bize sana öyle diyelim hem zaten amaç kazanmak değil eğlenmek

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık