Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sanji

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 311 84.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 57 15.5%

• Kullanılan toplam oy
    368
İşte bak tüm olay burda.Saçma dediğin şey saçma değil.Bahane hiç değil.Sanji'de sapıklık var mı ? Var.2y sonra bu arttı mı ? Arttı.Güzel kadınlara ayrı erkeklere veya tipsiz kadınlara ayrı davranıcak potansiyeli var mı veya bu davranışlarda bulunuyor mu ? Bulunuyor.O zaman bu davranışları sevmeyebiliriz.

Bunlar bahane veya saçma eleştiri değil.Nasıl böyle bir şey yazabiliyorsun hala anlamıyorum.Neyin bahanesi ya ? Sapıklık nasıl bahane oluyor ? Biz bunu bahane olarak kullanıyorsak asıl olarak neden sevmiyoruz Sanji'yi bir açıklar mısın ? Yani sana göre sapıklığı,çifte standarta dayalı bir karakteri olmasını bahane olarak kullanıyorsak o zaman işin arkasında asıl,gerçek bi neden olmalı değil mi ? Bi açıklasana ?

Ayrıca şu yukarıda dediğimin nesi saçma eleştiri oluyor.Onu da bi güzelce açıklayabilir misin ?

Senin şu düşünce tarzında büyük sıkıntı var söyliyim sana.Bir şey yazıyorum açıklamasını yapıyorum dediğin şey saçma eleştiri ve bahane...İlginç...
Bak işte dediğim şey ''Sevmemeniz'' üzerine ben burada bunu yaptığı için sevmiyorum diyenlere bir şey demedim. Dediğim gibi ''sapık, iğrenç'' vb. düşünenler sevmedikleri için bu tip düşünüyorlar veya Zoro fanı oldukları için bunu da kabul edelim.

Bak davranışlarını sevmiyorum diyebilirsiniz ama ''Davranışları iğrenç ve tiksinç'' dediğiniz az bu karakteri zaten sevmiyor ve boşa laf yapıyor olursunuz. Demek istediğim şey bu yani komedi için yapılan şeyi bile bile ''Bu tiksinç, iğrenç'' denildiği an bu durum ortaya çıkıyor kısaca. Bunu da diyenler az çok belli zaten...

Bak işte dediğim şey ''Sevmemeniz'' üzerine ben burada bunu yaptığı için sevmiyorum diyenlere bir şey demedim. Dediğim gibi ''sapık, iğrenç'' vb. düşünenler sevmedikleri için bu tip düşünüyorlar veya Zoro fanı oldukları için bunu da kabul edelim.
Mantığı yanlış kuruyorsun.Sevmediğimiz için ''Sapık,iğrenç'' demiyoruz.Sapık,iğrenç bulduğumuz için sevmiyoruz.Yoksa neden sevmeyelim ? Mangayı okurken Sanji'nin sapık davranışlarını gördük ve doğal olarak sevmeme durumu başladı.Senin dediğin durum ön yargı oluyor.Neden Sanji'ye ilk başta ön yargılı olalım ki ? Mangayı okurken adamı sapık bulduk ve sevmedik.Senin dediğinin tersi yani.

Bak davranışlarını sevmiyorum diyebilirsiniz ama ''Davranışları iğrenç ve tiksinç'' dediğiniz az bu karakteri zaten sevmiyor ve boşa laf yapıyor olursunuz. Demek istediğim şey bu yani komedi için yapılan şeyi bile bile ''Bu tiksinç, iğrenç'' denildiği an bu durum ortaya çıkıyor kısaca. Bunu da diyenler az çok belli zaten...
Yav davranışlarını sevmeyince zaten kendisini de sevmemiş oluyoruz ? :/ Neyi boş laf oluyor ? Komedi olduğunu bile bile tiksinç denilince o durum ortaya çıkmıyor işte.Komiklik için bile yapılmış olsa Sanji'de sapıklık var mı ? Kadınlara ayrı diğer kişilere ayrı davranma var mı ? Var.Buna işte şaka unsuru deyip savunamazsın onu diyorum.Altı fazla yetersiz kalıyor.Sonuçta adamın karakterine işlenmiş bir şey bu.

Mantığı yanlış kuruyorsun.Sevmediğimiz için ''Sapık,iğrenç'' demiyoruz.Sapık,iğrenç bulduğumuz için sevmiyoruz.Yoksa neden sevmeyelim ? Mangayı okurken Sanji'nin sapık davranışlarını gördük ve doğal olarak sevmeme durumu başladı.Senin dediğin durum ön yargı oluyor.Neden Sanji'ye ilk başta ön yargılı olalım ki ? Mangayı okurken adamı sapık bulduk ve sevmedik.Senin dediğinin tersi yani.

Yav davranışlarını sevmeyince zaten kendisini de sevmemiş oluyoruz ? :/ Neyi boş laf oluyor ? Komedi olduğunu bile bile tiksinç denilince o durum ortaya çıkmıyor işte.Komiklik için bile yapılmış olsa Sanji'de sapıklık var mı ? Kadınlara ayrı diğer kişilere ayrı davranma var mı ? Var.Buna işte şaka unsuru deyip savunamazsın onu diyorum.Altı yetersiz,fazla yetersiz kalıyor.
Komedi olarak yapılan bir şeyi bildiğiniz ve seride bunu yaptığı için iğrençlik barındırmayan bir karaktere niye ''Tiksinç ya da iğrenç buluyorsun?''

Kendinde demişsin zaten ''Mangayı okurken adamı sapık bulduk sevmedik'' yani olay sadece bundan ibaret değil. Bunu deyip sevmediğini söyle ama komedi için yapılan bir şeyi bilip tiksinç, iğrenç dediğin an olay başka bir tarafa dönüyor kusura bakma. Neyse düşüncem bu yönde son zamanlarda pek tartışmaya girmek de istemiyorum zaten. İyi tartışmalar sana...

Komedi olarak yapılan bir şeyi bildiğiniz ve seride bunu yaptığı için iğrençlik barındırmayan bir karaktere niye ''Tiksinç ya da iğrenç buluyorsun?''

Kendinde demişsin zaten ''Mangayı okurken adamı sapık bulduk sevmedik'' yani olay sadece bundan ibaret değil. Bunu deyip sevmediğini söyle ama komedi için yapılan bir şeyi bilip tiksinç, iğrenç dediğin an olay başka bir tarafa dönüyor kusura bakma. Neyse düşüncem bu yönde son zamanlarda pek tartışmaya girmek de istemiyorum zaten. İyi tartışmalar sana...
İyi o zaman benimde son mesajım olsun.

Çok basit bir şey aslında.Komedi için olsa bile sapıklık Sanji'nin karakterine işlenmiş bir şey mi ? İşlenmiş bir şey.Sanji'nin karakterini düşünürken sapıklık aklına gelince ''Amaann Oda zaten komiklik için Sanji'yi sapık yaptı onun karakteristik özelliği değil'' mi diyorsun ? Diyorsan sorun sende.Çünkü kadınlara ilgi duyma Sanji'nin karakterinde olan bir şey ve buna şaka deyip geçemezsin.Kendini op evreninde biri olarak düşün.Sanji'nin sapık davranışlarını komedi unsuru olarak değil adamın karakterinde olan bir şey olarak görüceksin.

Daha nasıl anlatılır bilmiyorum.Sanji gerçek hayatta arkadaşın olsaydı o sapkın davranışlarını komedi unsuru olarak mı görücektin ? Sanji kadın görünce kendini unutan bir tip ve güzel bir kadın görünce güvenilirliği biraz daha azalıyor bana göre.Dediğim gibi komedi unsuru olarak göremezsin adamın karakterinde olan bir şeyi.Neyse daha nasıl anlatılır bilmiyorum.

Şimdi bakıyorsun adamın ilk çıktığı yere, masada ki bütün çiftlerin kadınlarına yazıyor adam. Hadi buna mangadır deyip gülüp geçiyorsun. Sonra devam ediyorsun, adam tayfaya gelmiş, herkesin birbirini kollayıp görevini yapması gerekirken; Sözünü yutup Kalifa'yı yenemiyor ki, sözünü de yeri geldiğin de, kadınlar çirkin olunca tereddütte düştüğü oluyor. Sonra Punk Hazard da çocuklara dediği şey var. Sonra yine tayfa sorumluluğunu umursamayıp tayfayı terk etmesi var. Sonra artık tayfan arkandan gelmiş anla olayı yok, gidiyor kaptanını dövüyor, yetmiyor tayfa orada bunun için hayatını riske atarken, Bir yonko olan canvara güvenip hemen dakikasın da evlilik rüyalarına hayallerine dalıyor. Ailesi üzerinden kaç bölüm felsefenin kralını kasıyor sonra kıyafeti giyiyor. Ama diyorsun ki ilk kez tayfa için sözünü yuttu o yüzden çok sallamayalım. Ama herif hemen ardından karı kız röntgenlemeye gidiyor aynı güçle. Hayır tayfa için sözünü yutup giydin bari, hep öyle dövüşler de giy değil mi? Ama yok işte adamın karakteri oturmamış. Bunlar bir adamı sevmemek için bana yeterli istediğiniz kadar dramatize edin olayı. :D

Şimdi bakıyorsun adamın ilk çıktığı yere, masada ki bütün çiftlerin kadınlarına yazıyor adam. Hadi buna mangadır deyip gülüp geçiyorsun. Sonra devam ediyorsun, adam tayfaya gelmiş, herkesin birbirini kollayıp görevini yapması gerekirken; Sözünü yutup Kalifa'yı yenemiyor ki, sözünü de yeri geldiğin de, kadınlar çirkin olunca tereddütte düştüğü oluyor. Sonra Punk Hazard da çocuklara dediği şey var. Sonra yine tayfa sorumluluğunu umursamayıp tayfayı terk etmesi var. Sonra artık tayfan arkandan gelmiş anla olayı yok, gidiyor kaptanını dövüyor, yetmiyor tayfa orada bunun için hayatını riske atarken, Bir yonko olan canvara güvenip hemen dakikasın da evlilik rüyalarına hayallerine dalıyor. Ailesi üzerinden kaç bölüm felsefenin kralını kasıyor sonra kıyafeti giyiyor. Ama diyorsun ki ilk kez tayfa için sözünü yuttu o yüzden çok sallamayalım. Ama herif hemen ardından karı kız röntgenlemeye gidiyor aynı güçle. Hayır tayfa için sözünü yutup giydin bari, hep öyle dövüşler de giy değil mi? Ama yok işte adamın karakteri oturmamış. Bunlar bir adamı sevmemek için bana yeterli istediğiniz kadar dramatize edin olayı. :D
Bunu bırak da tayfadakiler dert etsin.Mangaka dert etmiyor bu kadar yahi :fool:

6 senedir bekliyoruz reis şov yapmanı... Umudun tükendiği yerde umut oldun her zaman. Hala bekliyoruz bi 6 sene daha bekletme be reis.

Karakterindeki sıkıntılardan dolayı soğusam da, bu arc en azından güç olarak hakkını vereceğinden eminim. Hatta ben ciddi ciddi Queen'i yenmesini bekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık