Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sanji Suçlu mu?

Sanji Suçlu Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    214
Mangada yaşanan son olaylardan dolayı Sanji konusunda okurlar büyük bir ikilem yaşıyor. Forumdaki belli konularda da bu durum ile alakalı karşıt görüşler sıklıkla dile getiriliyor. Bu meseleyi burada konuşalım. Kendi fikrimi yazmadan önce, olayların bu evreye nasıl geldiğini hep birlikte irdeleyelim.

Vinsmoke Sanji ve diğerleri, Monkey D. Luffy ve diğerlerinden önce Zo'ya ulaşır. Buradaki sorunlar çözüldükten sonra adaya Koca Ana Korsanları'nın üyeleri olan Pekoms ve Capone Bege gelir. Bege'nin söylediğine göre Sanji için bir düğün ayarlanmıştır ve o buna katılmak zorundadır. En başta Sanji istemese de, babası olarak gördüğü Zeff'in öldürülme ihtimalini duyunca mecburen Bege ile gitmek zorunda kalır. Buraya kadar bu işin Charlotte Linlin'in başından çıktığını düşünürken, sahneye aslında Sanji'nin şimdiye kadar hiç gösterilmeyen ailesi Vinsmoke Ailesi girer. Zeff'i öldürmek ile tehdit edenler onlardır. Linlin'in gücünü arkalarına alıp, yeniden Kuzey Mavi'yi yönetmek için Sanji ile Linlin'in kızlarından biri olan Charlotte Pudding'i evlendirmek istemektedirler. Zeff olayından ötürü Sanji çaresiz kalır. Bu yetmezmiş gibi bir de ellerine anahtarları Linlin'de olan patlayıcı kelepçeler takarlar. Sanji umutsuz bir şekilde başına gelecekleri beklemeye koyulur.

Diğer yandan tayfasının kıymetli bir üyesi olan Sanji'yi kaybetmek istemeyen Luffy, yanına tayfasından Nami ve Tony Tony Chopper'ı alarak yola çıkar. Brook ise Yol Kitabesi'ni çalmak isteyen Pedro'ya yardım etmek için onlarla birlikte gelir. Carrot ise gizlice gemiye biner. Zo'da ihanete uğrayan Pekoms, Luffy ve diğerlerini Tüm Kek Adası'na götürür. Ekip yolda Vinsmoke Ailesi'nden Vinsmoke Reiju ve Vinsmoke Yonji ile karşılaşır. Tüm Kek Adası'nın yakınlarındaki Çikolada isimli adaya vardıklarında bilgi almak için gemiden inerler. Pekoms ise gemide kalır. Bizim ekip burada Pudding ile tanışır. Gerçekleri öğrenen Pudding, bizimkilere yardım edeceğini söyler ve onlara Tüm Kek Adası'na varabilmeleri için bir harita verir. Aynı sıralarda Bege, Pekoms'u gemiden kaçırır. Daha sonra da onu silahla vurarak bir uçurumdan aşağı atar. Luffy ve ekibi harita yardımı ile Tüm Kek Adası'na varırlar. Adaya çıkmadan önce Pedro ve Brook ekipten ayrılır. Kalanlar Ayartan Orman olarak bilinen bir yere girerler ve Linlin'in kızlarından biri olan Charlotte Brûlee ile karşılaşırlar. Çıkan hengamede Brûlee, Chopper ve Carrot'u aynaların içine hapseder. Daha sonra Luffy'yi durdurmak için olay yerine Linlin tarafından Üç Tatlı Komutanı'ndan biri olan Charlotte Cracker gönderilir. İkili arasında 11 saatlik bir dövüş gerçekleşir ve Luffy dövüşü kazanır. Daha sonra yoluna devam eder ve Tüm Kek Şatosu'na doğru giden Vinsmoke Ailesi'nin konvoyunu yakalar. Burada Sanji ile konuşsa da, fayda etmez. Sanji, Luffy'yi fena halde dövdükten sonra kovar ve yoluna devam eder. Cracker'ı yendiği için Luffy'ye kızgın olan Linlin, ordusunu onun üzerine gönderir ve Luffy esir düşer.

Şatoda Pudding ile daha detaylı konuşma fırsatı bulan Sanji, ona tüm gerçekleri anlatır. Pudding ise elinden geldiğince onu mutlu edeceğini söyler. Sanji, Pudding'e evlenme teklif eder ve ona aşık olur. Kız için yemekler yapar ve her fırsatta ona olan aşkını dile getirir. Düğünden bir gün yaptığı yemeği onun odasına götürür. Fakat gittiği zaman Pudding'in aslında bambaşka biri olduğunu öğrenir.

Sanji'nin, Pudding'in gerçek yüzünü öğrendikten sonra yapacağı şeyleri yazmadım. Çünkü şimdiye kadar yaptıklarından dolayı eleştiriliyor. O yüzden gerçekleri öğrendiği kısma kadar geçerli söylenenler.

Benim görüşüme göre Sanji suçsuzdur. Başka çaresi olmadığı için böyle yapmak zorunda kalmıştır. Luffy'yi aslında,onun hayatını kurtarmak için dövmüştür. Yorgun olan Luffy ile oradan kaçmaya çalışsa, ailesi tarafından öldürülme ihtimalleri vardır çünkü. Üstelik müdahale edemeyeceği bir yerde olan Zeff'in durumu da ortadadır. Zaten olaydan sonra ağlaması pişmanlığını açıkça göstermektedir. Daha sonra Linlin'den onları affetmesini de istemiştir. Yani Luffy ve Nami'yi de kurtarmaya çalışmaktadır. Son kertede mutlu olma sebebi, kendinden vazgeçerek her şeyi yoluna koyduğu düşüncesidir. Sadece kendi zarar görse de, diğer sevdiklerini kurtardığını düşünmüştür.

Son düzenleme:
Suçlu değil, kimseye zarar gelmesin diye doğru bildiği şeyi yapmaya çalıştı. Aynı şeyi yeri geldiği zaman Luffy ve Zoro da yapıyor. Sanji adamdır.

Smoker'in yazdığı özette kendimi Sanji'nin yerine koydum, ben de aynı şekilde hareket ederdim ve aynı kararları verirdim, sonuçta elim kolum bağlı ve kimsenin zarar görmesini istemiyorum. Sadece Luffy'e attığı tekmeler gereğinden fazla sertti.

Bence suçsuzdur.

Resimsiz olunca konu; okuması zor geldi:ehe:

Benim gibi düşünen yok mu? Sanji resimleri aralara konulsa güzel olurdu:D

Bence şuçludur. Sanjinin gereğini yaptığını düşünüyordum. Ta ki Pudding'e çiçek toplayana kadar. Oralar hiç hoş olmadı tam bir uragirimono gibi hareket etti. Ölse çok epic olur.

Sanji yapılabilecek en mantıklı şeyleri yaptı. Gereksiz yiğitlik yapsaydı ortada ne Zeff kalırdı ne hasırşapkalar ne bişey. Daha konuşurdum da yanlış anlaşılır Zoro vs Sanji'ye döner konu :(

Konuyu begendim, gerekiyordu boyle bir konu. Sanji adam degildir, herseyi gectim o kadar ordu luffynin ustune gittikten sonra hala puding muhabbetlerine girmesi, kalpli gozler falan , gozumden cok dustu. He oda bi sekil yapar geri kazandirmaya calisabilir bu durumuda,ne yapar da saglar orasini bilemedim.

Benim açımdam Linlinin ordusu Luffye doğru yürürken sadece bekleyerek Zeffi, Luffye tercih etmiştir. İlerde Linlinden af dilese de o ana kadar Luffy ve Nami çoktan ölmüş olabilirdi. Yada Linlin kabul etmeyebilirdi. Ayrıca ortalıkta ''Pudding swaaann'' şeklinde uça uça gezmesi bunu perçinlemiştir. Ölsün demem ama ciddi bir pişmanlık ve yıkım yaşıyor ve durumu hakettiğini düşünüyorum. Ki öncesinde de kaptanına güvenmemesi vs bi sürü ters hareketi var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık