Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Sabo'nun Durumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
He vallahi sonunda sansürden kurtulmuşuz.Gün gelecek,devran dönecek,Databook halka hesap verecek!! Sabo ölmedi.Pell'in ölmesiyle acayip benzer bir durum.Pellde öldüğünde imkansız kurtulması tarzı bir durum,hemen ardından ufak bir 20 saniyelik sahne gerçi orda daha net belli oluyordu ama farketmez aynı şey.Burdada sabo saldırıya uğruyor hemen arkasından aslında ölmediği dragonun gemisinde olduğu çıkıyor meydana.

Bu Sabo'nun altında etten kemikten fazlası var,Bu Sabo'nun altında bir düşünce var, Sabolara kurşun işlemez,

Öldü bilgisi geçen japonca metnin neden çevirisi yapılmadı şu ana kadar anlamış değilim. Orda geçen bilgiye inanılsa zaten Sabo yaşıyor muhabbetleri dönmez. Belkide direk öldü dememiştir de yarım ağızla söylemiştir Oda ya da seride öyle geçti gibi birşey söylemiştir bilmiyoruz.

Sabo ilerde ortaya çıkarsa eğer;bu kadar tiplere girenler ilerde ne yapıcak çok merak ediyorum.
Şunu önce bir netleştirelim. Eğer Oda'nın elinden çıkan bir kaynakta Sabo öldü denmişse, o saatten sonra Sabo'nun seride gözükmesi bildiğin mangakanın şaçmalaması, okuyucuyla bir nevi dalga geçmesi demektir. Bu yüzden Sabo öldü diyen adama hiçbirşey olmaz. Bizde mangayı sizler kadar iyi okuyoruz bizde Sabo'nun önemini biliyoruz arkadaşlar, öldü diye bir açıklama yapılmasa bende %100 yaşıyor derim.

Şunu önce bir netleştirelim. Eğer Oda'nın elinden çıkan bir kaynakta Sabo öldü denmişse, o saatten sonra Sabo'nun seride gözükmesi bildiğin mangakanın şaçmalaması, okuyucuyla bir nevi dalga geçmesi demektir. Bu yüzden Sabo öldü diyen adama hiçbirşey olmaz. Bizde mangayı sizler kadar iyi okuyoruz bizde Sabo'nun önemini biliyoruz arkadaşlar, öldü diye bir açıklama yapılmasa bende %100 yaşıyor derim.
Ben size zaten mangayı iyi okumuyonuz demedim.Sadece bu kadar tepki koyulmasına gerek yok diyorum.Sabo yaşıyor diyen arkadaşlarında haklı gerekçeleri var.Sabonun tam olarak öldüğünün gösterilmemesi,dragonun birini kurtarması,3 kase olayı vb.Bunlara dayanarak bizde diyoruzki yaşıyor olabilir.Sadece buda değil mangakanın kimseyi öldürmediğinide biliyoruz.Yani bazı arkadaşlar sabo yaşıyor diyenlere öle bir tavır takınıyorlarki benim lafım sadece onlara.Eğer yaşıyor çıkarsa ne yapıcaklar dedim sadece.

Ben size zaten mangayı iyi okumuyonuz demedim.Sadece bu kadar tepki koyulmasına gerek yok diyorum.Sabo yaşıyor diyen arkadaşlarında haklı gerekçeleri var.Sabonun tam olarak öldüğünün gösterilmemesi,dragonun birini kurtarması,3 kase olayı vb.Bunlara dayanarak bizde diyoruzki yaşıyor olabilir.Sadece buda değil mangakanın kimseyi öldürmediğinide biliyoruz.Yani bazı arkadaşlar sabo yaşıyor diyenlere öle bir tavır takınıyorlarki benim lafım sadece onlara.Eğer yaşıyor çıkarsa ne yapıcaklar dedim sadece.
Hocam tepki göstermemizin nedeni şu, hani mangada yarım ağızla söylenmiş bir bilgi değil bu direk Oda söylüyor hatta ona sorulmamışken kendi kendine söylüyor öldü diye. Hani mangadaki detayların bizde farkındayız o açıklama olmasa bizde yaşıyor deriz ama mangasını okuduğun adamın açıklamasını takmadan bence yaşıyor deyince adamlar tepki göstermeden duramıyoruz. Tabi bütün bunları öyle bir bilginin varlığa inandığımdan söylüyorum yani o metnin çevirisi yapılır aslında başka birşey demiştir Oda o zaman bende Sabo yaşıyor diye onlarca yorum atarım forumda.

Reiper

Hocam o kadar ucuz bir kelime oyunun arkasına saklanıp Sabo öldü bak mr.x yaşıyor diye Sabo'yu seriye sokması birşeyi değiştirmez bence. Kimse sormamış etmemiş sen kendin karakterle ilgili bir yazı yazıyorsun ve öldü diyorsun. Hani hem öyle ucuz numaralar yapacağını zannetmiyorum odanın hemde insanlara yalan söyleceğini.

dragon kutsal ejderlerden hoşlandıgı soylenemez, hele bide sabo ya ateş ederken orda oldugunu söylüyor, saboyu kurtarmazsa adam deildir. zaten tanıyor saboyu brakmaz, içindeki o cevheri görmüştür. törende başka kurtarılacak kimse gösterilmedi, gösterilseydi bu tartışmalar yerini bulurdu o zaman. dragonun kurtardıgı birini söylüyor zaten törenden geldigini sadece isim soylenmedi buda çok normal sabo olmazsa cok gereksiz bi çizim olurdu acıkça belli oluyor işte tartışmak faydasız.

edit: medem öldürecektin niye karekteri koydun, ölmemişse çok karaktersiz birini koymuşun kardeşinin idamına gelmedi, ölmüş ise çok boş bir çizim olmuş ama oda boş karakter çizmez çizmedi coby ye bile kılıf uydurdun artık, ölmesini istemiyorum gelsin luffyden güzel bi dayak yesinde ondan sonra cehenneme kadar yolu var:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık