Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ryuma'nın Seviyesi

Ryuma'nın Gücü?

• Kullanılan toplam oy
    303
Kral-Kılıç Tanrısı Ryuma

Adı: Ryuma
Okunuşu: Ryūma
İngilizce Adı: Ryouma
İlk Göründüğü Bölüm: Monsters (Sağlığında), Manga 448, Anime 342
Bağlantıları: Thriller Bark, Wano Ülkesi (Sağlığında)
Unvanları: General Zombi, Samuray (Sağlığında)
Lakabı: Kral Ryuma (Jap. Ryūma do Kingu, İng. Ryuma de King)
Durumu: Ölü
Doğum Günü: 6 Kasım
http://www.korsanfan.com/konu/ryuma-†.193/

Evet sevgili arkadaşlar Kral Ryuma efsanevi samuray. Bu adam'ın seviyesi, forumda ne kadar olduğu düşünülüyor merak edip bu konuyu açıyorum.

Bu abimiz kendi zamanın da bir efsaneymiş. Şimdi sizce bu abimizin seviyesi nedir?

Ryuma reis'i biraz hatırlayalım.

Ryuma kılıç yoluna kendinı adamış bir samuraydır. Çok iyi ve çok onurlu bir adamdır.
Kılıcı'nın kınına, başka bir adamın kılıcının kınının dokunması bile onun için bir düello sebebidir.

Ryuma kendinin en güçlü görüldüğünü ve Kral diye çağrıldığını bilmez. Bu yüzden en güçlü diye anılan Kral'ı ( Yani kendisini) bir meydan okuma için arayıp durur.

Ryuma o kadar güçlüdür ki, Bir ejderhayı zorlanmadan tekte kesip atmıştır.

Aynı zamanda bu abimiz, hiç bir zaman yenilgi yüzü görmemiştir.

Ryuma ve onun efsanevi kılıcı ülkesi Wano için bir hazinedir. Kinemon Zoro'da kılıcı görünce hiç düşünmeden Zoro'ya meydan okumaya kalkmıştır.

Ve aynı şekilde değerini burada da görüyoruz.

Evet 937. bölümde Ryuma ile ilgili yeni ve çok önemli efsane bilgiler ediniyoruz. Hiç bir zaman yenilmemiş ve saniyeler içinde rakiplerini alt edermiş. Ejderha kesme olayı sadece anlatılan efsanelerinden bir tanesiymiş. Ve Wano'ya Dünya Asilleri dahil kimseyi sokmamış. Böyle bir bilgiyi kimse için duymadık. Ryuma abimizin nasıl bir güç nasıl bir seviye de oluğunu bu bilgi bile yeter. Ayrıca bir lakıbını daha öğreniyoruz "Kılıç Tanrısı"! ve Hazan Suyu sıradan renkli bıçağı olan bir kılıç iken Muhtemelen bastığı Haki ile kalıcı olarak siyaha dönmüş Kılıcı. Saygılar RYUMA'YA!

Ryuma, Zoro dövüşünün sonunda cesedine tuz değmemesine rağmen alev alıp yok oluyor.
"Ryuma'nın alev almasının sebebi, samuray onurunun darbe almayı kabul etmemesi. Bir zombinin içindeki gölge tuzdan başka şekilde çıkmıyor çünkü. Adam darbe almayı utanç olarak gördü, bedeni kendi kendini kül etti." @Smoker olayı böyle açıklamış ve çok hoşuma gitti ona da bu çıkarım çin teşekkür edelim. :sapkali:

Ve şöyle bir söz görmüştüm tam Ryuma gibi adamları anlatıyor;

“Herkes en zorlu savaşa girip ölebilir. Bu sıradan bir haydut için kolaydır, ama bir samuray için gerçek kararlılık tarafsız olmaktadır ve gerçek erdem ise yaşamak gerektiği zaman yaşamak, ölmek gerektiği zaman ölmektir.”

Ve son olarak Ryuma; DÜNYADA Kİ EN GÜÇLÜ SAVAŞÇI RUHUNA SAHİP adamdır. Selam olsun sana THE KİNG! SWORD GOD!

Son düzenleme:
Ben de yorumumu bırakayım. Ryuma yaşadığı dönem olsun, en güçlü savaşçı ruhu olsun, bence bu evrenin en güçlüsü çıkabilir.

Babannemın bıyığı olsaydı dedem olurdu mantığı sizin yaptığınız, güçlü olabilir ona diyecek bir şey yok, ama bu en güçlü olduğu anlamına gelmez olsa olsa maximum yonkou olur o da belki

Zoro dövüşünde bu adam rezil edilmiştir. Kılıçların kınları birbirine değdi diye ölümüne dövüşülmesi gerektiğine inanan birisinden, aldığı ilk darbede dövüşten çekilen birisine dönüştürülmüş :(

Bir de seviyesini bilmek için o dönemin şartlarını bilmek lazım. Ama yine de Oda'nın az buçuk o konuyu çıtlattığını düşnüyorum. Ryuma zamanında insanlar ejderha görünce altına ediyordu ve insanları Ryuma kurtarınca, Ryuma çok büyük bir olay yaptığı için övülüyordu.Punk Hazard'ta ejderha, Luffy ve Zoro'nun antrenman malzemesi oluyordu.

Ayıp olmasın diye yonko seviyesi diyorum. Bence aşırı abartılan bir karakter.

Babannemın bıyığı olsaydı dedem olurdu mantığı sizin yaptığınız, güçlü olabilir ona diyecek bir şey yok, ama bu en güçlü olduğu anlamına gelmez olsa olsa maximum yonkou olur o da belki
Bizim yaptığımız'ı ne yapacaksın? İşte bütün seçenekleri yazdım :) He ben başka karakter de o notu görmedim mangaka kendi yazmış işte :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık