Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Roronoa Zoro Zirvedekiler

Spoiler var.

Evet arkadaşlar uzun oldu Roronoa Zoro'nun adı forumda pek geçmiyor. Unutmamak lazım şaka bir yana Roronoa'nın bugüne kadar 10 hareketini derledim sizlere sundum okurken umarım keyif alırsınız.. 10 Hareketi dediysem sadece teknikler değil.. Anime ya da Mangaya damga vuran olaylar, Skandallar , Replikler hepsi İşte.. Zoro'yu çok sevmek ya da nefret etmek gerçekleri değiştirmez.. Ya da Zoro sevgisi hortlasın diye yapılmış bir konu değil sadece gördüklerimiz.. Ama ricam yorumlarda seviyeli olun.. Luffy'i yener bilmem napar klasikleşti artık.. Kaptan'dan daha güçlü bir nakama yapacak kadar idiot bir adam değil E.Oda mantıksal olarak kabullenelim önce bunu.. Ufak bir uyarı olarak algılayalım..Obejktif yaklaştım olaylara yorumları kısa tuttum hem sıkılmayın hem siz de bir şeyler katabilirsiniz.. Şimdi Roronoa Zoro'nun seriye damga vuran 10 önemli olayı.. Liste yorumlarınıza göre değişebilir =))
Başlıyoruz :

10. Sırada Mihawk ile olan ilk düellosu var.. Evet bu düelloda yenilmişti.. Fakat şöyle ki Ne kadar Onur'lu olduğunu gösterdi Mihawk'ın derin yarasına rağmen ayakta kaldı ve hiç bir zaman yenilmeyeceğine yemin etti Luffy'e o esnada Korsanlar Kralı diye haykırdı. Hala da yenilmedi beyfendi. Listeye Zoro'nun mağlubiyeti ve gururuyla başlıyoruz.. Bu karşılaşması çok konuşuldu hep akıldaydı Zoro'nun hayalleri iyice azmıştı.. Mihawk'ın ne kadar zor bir rakip olduğunu anladı.. Evet Zoro'nun göğsündeki derin yara'nın açılması 10. sıradan listeye giriyor ;

Zoro ölümün eşiğinde

9. Zoro'nun Enies Lobby baskını öncesi Karşılarına çıkan CP 9 örgütünün adamları ve marinelerle dolu deniz treninin önlerini kesmesi pek hoşuna gitmemiş olsa gerek.. Bir şekilde bu engelin kalkması lazımdı.. Enies Lobby Arc'ında tekniklerini yavaş yavaş ortaya koyan Zoro pasta gibi deniz vagonunu iki parçaya bölüyor ve engeli sulara gömüyor Zoro, Rashomon adlı tekniğiyle 9. sıraya yerleşiyor..

Video : Rashomon ( Nitouryu )

8.Sırada öyle bir hareketi vardı ki özellikle Franky kardeşlerin şaşkın bakışları arasında katanalarını adeta dans ettirdi sonrasında ise malum görseli yaşattı bize .. Söylenecek bir şey yok Enbima Yonezu ;

Katanaların dansı
Video : Enbima Yonezu

7.sırada manevi olarak yapılan bir hareket ve o mükemmel replik var Luffy'e sitemi..

"Kaptanına Olan Saygısını Kaybeden bir tayfa çökmeye mahkumdur" diye başlayan Zoro, Özür dilemeden tayfaya çağrılmasını bekleyen arkadaşı olan Usopp'a tepkisini dile getirdi ve Luffy'e ağır bir sitemde bulundu..Hemde tayfayı bırakacağını dile getirerek ..
Yaptığımız şey çocukça bir korsanlık oyunu değil! Diyerek konuşmasını bitirdi..
Diğer konumda da vardı o repliği bir daha hatırlayalım ;

Zoro : Arkadaşlar durun! Onu geri getirmek için uğraşan birini affetmem.
Luffy : Neden?!
Zoro : Ne olursa olsun alçakgönüllülükle davranması gereken kişi sen değilsin, Luffy.
Luffy : Zoro...
Zoro : Gelip af dileyene kadar onu kabul etmeyeceğim
Chopper : Zoro! Zoro !
Nami : Sen neyin peşindesin?!
Nami : Hey! Sen niye bu kadar...
Zoro : : Kapa çeneni!
Zoro : Anlaşmazlık başladığında ne Luffy'nin ne de Usopp'un ne hissettiği önemli değil. Kimin haklı olduğu önemli değil! Adam adama bir düello istedikten sonra, Savaşın sonuçlarına katlanmak zorundasın!
Zoro : Ve, kaybettikten sonra, kendi isteğiyle gitti. Herkes dinlesin! Aptal bile olsa, kaptanlık ünvanı onda.Tayfa bu kişiye saygı göstermeyen biri olmadığında daha iyi olacaktır.
Zoro : "Kaptanına Olan Saygısını Kaybeden bir tayfa çökmeye mahkumdur".
Zoro : Eğer bir kere bile, benim liderim olan kişi diğerlerinin kendisini çiğnemesine izin verirse "" Bir dahaki sefere bu tayfayı terkedecek kişi ben olurum."" Eğer o aptal geri dönmek istiyorsa, tamam. Ancak,eğer şu anki sorunarın farkına varmazsa, ve bencil davranırsa, O zaman kesinlikle onu affetmem! O zaman Usopp'u bu adada bırakman daha iyi olur!
Nami: Bekle, Zoro. Bazı hatalar yaptığı doğru ama, eğer az önce söylediğini geri geldiğinde ona da söylersen...
Zoro : Tayfadan ayrılmak o kadar kolay birşey mi?!
Nami: Hayır...Ama...
Sanji : Nami-san..Bu kötü bir durum ama, en azından bu sefer onun söylediği doğru.
Zoro : Hem kaprislerinden dolayı böyle birşey başlatan birine güvenemeyiz Bu çok basit. Eğer Usopp'un söylediği ilk şey içten bir özür olursa, tamamdır. Ama olmazsa o zaman geri dönmesinin bir yolu olamaz.
ZORO : Yaptığımız şey çocukça bir korsanlık oyunu değil!

6.Kaku ile bize kılıç şöleni yaşatan Zoro bu hareketiyle 3 başlı bir yaratık olur gibiydi.. Zorlu rakibi Kaku'ya son darbesini yapan Zoro'nun Asura tekniği gerçekten meyve olmadan da harikalar yaratacağının en güzel özeti.. Bu adamın meyve yemesine gerek yok Asura ile 6. sıraya alalım.

Sonuç Kaku için hiç iç açıcı olmadı..

5.Px'i almaları.. Burda bir ortak var Sanji .. Saldırırlarken sürekli güzel bir görüntü oluşturan ikili ne kadar anlaşamasalarda dövüşlerinde harika bir takım oluyorlar.. (aklıma ikisinin Aokiji ile olan saldırısı geldi onu da araya sokayım dedim) 5. Sırayı hakettiler çünkü tayfanın zamanında zorlandığı bir px'i çok kısa sürede harcadılar.. alkışlıyorum.. Sanji de Zoro da gücüne güç katmış hemde olağanüstü..
1

4.Sırada Çeliği kesmesi var tabiki Karşısında Daz Bones gibi zorlu bir rakip bulan Zoro ek olarak çelik bir adamla karşılaşmıştı.. Kılıçların kesemediği çeliği Zoro kesecek miydi ? Düello boyunca kan revan içinde kalan Kılıç ustamız sonunda Daz Bonesi yere yığdı.. Kılıcın Çeliği kesmesine ilk kez şahit olduk.. Zoro'ya göre Daz Bones çeliği kesmeye şahit olamayacaktı çünkü o ölecekti =)
Kuma ile karşılaştığında da bu tekniğini kullanmıştı ve o kesişi de süperdi Shishi Sonson ile 4. sıraya alabiliriz..

3. Mihawk'a boyun eğmesi.. Çok tartışıldı açtığım bir konuda ilk başlar çok yadırgamıştım hatta eleştirmiştim..Ne kadar Mihawk'a bir senin kellen kaldı dese de tatmin etmemişti.. Ama Mihawk'ta kendi hayalinden daha büyük bir hayal için bunu yaptığını anlamış olsa gerek söylenerek O'nu eğitti.. Bu hareketi Zoro olaylarında ilk 3'ü hakediyor..

2.sırada ise Kuma olayı İşte Zoro'nun patladığı noktalardan birisiydi .. Luffy'den daha güçlü yorumları yapılmaya başlanmasının sebebi belkide.. Tüm herkes bitkin yatarken Roronoa Bir de üstüne tüm hasarları aldı ama hala yara bere ayaktaydı.. İşte ben o zaman şöyle dedim.. Kaptan Luffy ama tayfanın direği Roronoa Zoro..Bu hareket sadece dayanıklılığının göstergesi değildi ? Bir nakamanın değeri, dostluğu, fedakarlığı anlattı bize.. Her zaman Luffy'den gördüğümüz bu tavırları Zoro'dan bu şekilde görmek güzeldi..

Mantık aramayın

1. Evet Yepyeni bir imajla karşımıza çıkan Zoro.. Psikopat tarzı ve duruşunu ikiye katlamıştı Bizlere güzel bir Hoşgeldin demesi lazımdı.. Hocası Mihawk gibi gemiyi ikiye böldü.. Bu ne güç be Zoro =) Umarım rakiplerine de aynı bu şekil olursun Hoş geldin diyoruz ve 1.sıraya alıyoruz bu hareketinle..

Yanlış gemi ve Zoro'nun dudaklarından dökülenler :
"Bu sizin şakacı kaderinizin bir sonucu .. Kaderinizden nefret ediyordunuz ? Bende kaderinizin Azraili oldum.."

Çok güzel bir yazı olmuş Gece teşekkürler. Zoro'nun sevdiğim hareketlerini bir araya toplamışsın. Ama 10. sıradaki'ni ben ikinci sıraya koyardım... Ve aslında Kuma'ya kendi başını önerdiği sahneyide koyabilirdin bence... Bir de şu 2 numaralıdan nefret etmeye başladım nedenini ise belirtmişsin gerçi sen Zoro'nun tavan yaptığı yer olarak...

Sağolun arkadaşlar..

GECE sevgili kardeşim ellerine, kollarına, klavyene sağlık hislere fanlık yapmadan tercüman olmuşsun, üstüne söz söylemeye gerek yok, ilerleyen zamanlarda Zoroyu yeni haliyle görelim de neler değiştiğine şahit olalım:)
Sağol Kardeşim biliyorum senin Zoro sevgini çok şey bekliyoruz yorumlarda fanlık yapabiliriz :p =)
Şaka bir yana çok umutluyum Ondan görelim..

Eline sağlık yazı mükemmel olmuş :) Ama keşke shishi sonsonda tek başına yer alsaydı sıralamada :rolleyes:
Sağol. O zaten tek başına, Kuma ve Daz Bonez'e yaptığı aynı saldırı

Çok güzel bir yazı olmuş Gece teşekkürler. Zoro'nun sevdiğim hareketlerini bir araya toplamışsın. Ama 10. sıradaki'ni ben ikinci sıraya koyardım... Ve aslında Kuma'ya kendi başını önerdiği sahneyide koyabilirdin bence... Bir de şu 2 numaralıdan nefret etmeye başladım nedenini ise belirtmişsin gerçi sen Zoro'nun tavan yaptığı yer olarak...
1.Sıradaki hoşgeldin çekti bize o yüzden =) Ve 2 yıl sonra'nın özetiydi tayfaya böyle bir adam geldi daha ne olsun ?
E tabi yorumlara göre değiştiririm..

One Piece aşksa,Zoro`da sevgilidir.Ellerine sağlık abi.
Helal sana kardeşim =)

eline emeğine sağlık çok güzel olmuş :) , bu arada aman tanrııııım spoiler yedim resmen :p
Spoiler uyarısı var bak sonra bana sövmeyin.

Sağolun arkadaşlar..

3 sene önce Naruto ve Bleach takip ederken One Piece'in en çok satılan manga olduğunu şaşırmıştım ve başlamaya karar vermiştim. Başlarda Luffy'e hiç ısınamamıştım. Çocuklara yönelik manga gibi geldi ama forumlarda hararetli tartışmaları görünce dişimi sıkıp 10 bölüm izliyim dedim. Sonra One Piece'e başlamam için gerekli karakter çıktı meydana : Zoro. Bu adam olmasa muhtemelen başlamayacaktım. Sonraları zaten Shanks'ın kolunu da kaybetmesini görünce, işte dedim bu benim mangam :)

Numaralandırmaya gelince Mihawk vs. Zoro bana göre ilk 3te olmalıydı ama senin kararın tabi saygı duyarım :)
Yok numaralandırma değişebilir. Rahatça yorumunu yapabilirsin.
İlk izlediğimde doğal olarak ben de öyle düşünmüştüm.
Luffy ile Coby duvardan bakarken, Zoro "Hey ordakiler canımı sıkıyorsunuz" dedi. Orda bitmiştim, tabi sonra favori karakterlerin değişiyor.. Bu arada Türkçeye dikkat etmen güzel.

Aynen bende Zoro için başladım.1.'ci bölümden bırakıyordum yoksa.Birde Zoronun Neptünü durdurduğu sahne'de girebilirdi bu listeye :)

Edit: Birde Smokeri durdurdugu sahne.Hani smoker buna Jutte ile vurmaya çalıstıta tek elindeki kılıcla durdurdu.Arabastada.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık