Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Portgas D. Ace

Bu kapışmayı kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    319
Yahu Ace'i yorumlamadan önce Ace'in karşılaştığı adamlara, ne şartlarda dövüştüğüne onlara rağmen neler yapabildiğine bakın biraz.

Ace'in rakibi Jinbei'nin bile neler yapabildiğini WCI'de gördük, ki bu adam bunun üstüne 2 sene daha Yonko tayfasında zaman geçirdi, bir zahmet kendine bir şeyler katsın.

Ace gayet şu an Katakurilerle Crackerlarla Jacklerle filan kafa kafaya savaşır. Sizin kafanızdaki gibi bir One Piece yok.
Ek olarak tutmuş Ace niye Smoker'ı geçemedi. Lan o sıralar seride haki yok millet ateşsin dumansın muhabbeti yapılıyor, Oda'ya sorsan haki ne diye o ne lan cevabını verir. Yapmayın.

Sana değil genel yazıyorum, sitede nelere nelere galibiyet dendi buna mı demek ağıra gidiyor ?

Ace, Jimbei mışıl mışıl uyurken WB ile de kapıştı yani zaten bu adam iki yıl önce yk2'yi deviriyordu :bilmem:

Artı Jimbei, Luffy'nin haki ile zarar veremediği ateşe zarar verebilen biri yani o dövüşte bile karşısındaki kişi kendisine ters bir yeteneğe sahipti, üstelik deniz kıyısında savaştılar.

Not: Genel yazıyorum bunlar genel genel yan :good:
Luffy ateşe zarar veremiyor mu?

Benim anladığım kadarıyla Jinbe fazlasıyla onuruna önem veren bir adam. Kendi dövüşü daha bitmemişse eğer, yatarak başkasının zaten 5 gündür yorulmuş olan rakibini indirmesini izlemez. Şimdiye kadar çizdiği profiline tamamen ters bir durum. Kavga istiyorsan benimle yapacaksın diyor Ace ile ilk karşılaştığında. Ben böyle yorumluyorum olayı.
Evet jinbei onuruna önem veren bir adam ama Wb nin de kişiliği ortada. Sen çekil elinin hamuruyla karışma diyecek bir tip. Ki bu Wb nin meselesi tamamen Jinbei dışardan dahil oluyor.

Üye silindi 1004

Yahu Ace'i yorumlamadan önce Ace'in karşılaştığı adamlara, ne şartlarda dövüştüğüne onlara rağmen neler yapabildiğine bakın biraz.

Ace'in rakibi Jinbei'nin bile neler yapabildiğini WCI'de gördük, ki bu adam bunun üstüne 2 sene daha Yonko tayfasında zaman geçirdi, bir zahmet kendine bir şeyler katsın.

Ace gayet şu an Katakurilerle Crackerlarla Jacklerle filan kafa kafaya savaşır. Sizin kafanızdaki gibi bir One Piece yok.
Katakuri'yle Ace nasıl savaşacak? İki sene öncesinin Karasakal'ı bile Katakuri'yi yenemez. Adam geleceği gördüğü için direkt çakozlardı Karasakal'ı. Cidden Ace ne ifade ediyor senin için emin değilim ama baya seviyorsun onu anladım.

Jack dediğimiz karakter üç amiralin arasına girip canlı çıktı. Ace bir amirele öldü.

Queen desen Yonkou karşısında eli armut toplamadı.

Cracker konusunda az buçuk şüphelerim var bilemiyorum.

Ben'i yenmesi zaten imkansız.

Luffy ateşe zarar veremiyor mu?
Bahsettiğim mevzuyu biliyorsun, anlatmaya çalıştığım şeyi de anlıyorsun ee bu ne yani ?

Söylediğim şey gayet basit Jimbei'nin hakiden daha etkili bir teknik kullandığı, Jimbei'nin neden daha etkili bir teknik kullandığını düşündüğümü ise açıkladım zaten. Luffy, ananın bulutlarından ateş olana saldırdığında etki edememişti ama Jimbei etmişti.

Bahsettiğim mevzuyu biliyorsun, anlatmaya çalıştığım şeyi de anlıyorsun ee bu ne yani ?

Söylediğim şey gayet basit Jimbei'nin hakiden daha etkili bir teknik kullandığı, Jimbei'nin neden daha etkili bir teknik kullandığını düşündüğümü ise açıkladım zaten. Luffy, ananın bulutlarından ateş olana saldırdığında etki edememişti ama Jimbei etmişti.
Hakiden daha mı iyi ciddi misin sen ya :D

Evet jinbei onuruna önem veren bir adam ama Wb nin de kişiliği ortada. Sen çekil elinin hamuruyla karışma diyecek bir tip. Ki bu Wb nin meselesi tamamen Jinbei dışardan dahil oluyor.
E keşke deseydi de biz de görseydik Jinbe'nin dövüşecek mecali kaldığını. Ace kalkıp 5 günlük yorgunluğun üstüne dövüşürken Jinbe ufacık bir panelde bile gösterilmedi o sırada. Oyajinin gelişini görüp kendini saldığını falan gösterse o da yeterdi. (ki bence gücü kalsa her türlü kalkıp devam ederdi Jinbe)

Sabo yerine Ace mi olsaydı? Garibim o cılız hakisiyle önce Dof’dan dayak yer ve komalıkz olurdu. ıSonraFuji’den güzelce bir sopa yer ve tutuklanırdı. Wano’ya geri dönmekten aciz.
Wano'ya dönmeme nedenini bilmiyorum. Ama hakisinin cılız olduğu Oda'nın tembelliği. 4 logia ark bosu ard arda getirip hakiyi işlemezsen Mf gibi en önemli ark ve serinin geri kalanı leş olur. Çocukken Luffy'e zarar gelmesiyle ölme bile değil, h.haki patlatmış biri. Hakisinin az olduğunu hiç düşünmüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık