Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Roger Korsanları ve Beyazbıyık Korsanları'nın Denk Dövüşmeleri Mantıklı mıydı?

İki korsan tayfasının denk dövüşmesi size mantıklı geldi mi?

• Kullanılan toplam oy
    153
İki efsane arasındaki dövüş 3 gün 3 gece sürdü ve sonrasında eğlenceye geçildi. Roger ve WB'nin 3 gün 3 gece denk dövüşmesi sanırım forumda kimseye saçma gelmez.

Fakat tayfalar arasında da dövüşün de bu süre boyunca sürmesi açıkçası bana pek mantıklı ve güç dengelerine uygunmuş gibi gelmedi.

O mücadelenin söylendiği ve resmedildiği ana bakıyoruz.

Mücadele iki taraf arasında sürekli gelip gitmiş. Bunu da dikkate almanızı rica edeceğim.

Karşılıklı çizilen karakterler eşit sayıda çizilmiş. Mücadele bu 8 kişinin arasında geçmedi. Sadece karşılıklı çizerken bile bir eşitlik var gibi çizmiş.

WB korsanları ile başlamak istiyorum. Wano'ya geldiklerinde tayfa hem sayıca az hem de çoluk çocuktan oluşuyordu. 3-4 yıl denizlerde takıldıktan sonra Roger tayfası ile mücadele ediyorlar.

WB korsanlarının çizilen 8 kişisi şunlar;
1-Marco
2-Rakuyo
3-Atmos
4-Vista
5-Whitey Bay
6-Epioda
7-Andre
8-Islewan

Ayrıca tayfada gördüğümüz diğer üyeler; Teach, Izo, Neko, Inu, Jozu ve Oden.

Marineford savaşına baktığımızda, Genç üyeler olan Marco, Jozu ve Vista neler yapmıştı hatırlıyoruz. Atmos, Dof tarafından kukla edilmişti. Whitey Bay buzları kırmıştı. Geçmişlerine baksam da kendim düşünsem de başka da bir şey hatırlayamadım.

WB korsanları vs Akainu

Roger Korsanlarına geldiğimizde, WB tayfası denizlere açıldığında Roger Great Pirate olarak tanınıyor ve tayfasının daha uzun süredir denizlerde olduğunu biliyoruz. Roger'ın karakterinden dolayı sürekli savaşlarda yer aldıklarını düşünmek de yanlış olmaz.

Roger'ın çizilen 8 kişisine bakalım.
1-Rayleigh
2- Gaban
3- Seagul
ve adını bilmediğimiz 5 kişi var.

8 kişi dışında; Shanks, Buggy ve Crocus var.

Tabi ismi bilinmeyen iki tayfada da bir sürü kuru kalabalık da var. :)

Kaido ve BM tayfasının üyeleri hakkında bilgilere sahibiz. Özellikle de BM tayfası işlendiği için onu örnek verebiliriz.

BM'ın tayfasında;
-Katakuri
-Smoothie
-Cracker
-Snack
-Perospero
-Daifuku
-Oven gibi etkili güçler vardı. Ayrıca en büyük abla olan Compode'nin gücüne şahit olamadık. Bir de değişik meyvelere ve güçlere sahip üyeleri de vardı. O isimlere teker teker girmiyorum.

One Piece'in başından beri çizilen güç dengesine göre, karakterlerin güçlerine ve dövüşlerine göre, Size bu iki tayfanın 3 gün 3 gece üstünlüğün sürekli değişmesi şeklinde dövüşebilmesi mantıklı geldi mi? Yoksa Oda'nın çok detaylı düşünmeden geçiştirdiğini mi düşünüyorsunuz?

Gayet mantıklıydı.Sorun OP takipçilerinin kendi mantıklarının belli bir süre sonra okudukları serinin önüne geçmesi.

Bu sayıya kadar Beyazsakal'ın mucize yarattığını düşünüyordum.Yanındaki çocuk tayfasıyla nasıl gücünün zirvesindeki Roger tayfasıyla mücadele ettikleri merak konusuydu.Ama asıl mucizeyi Roger başarmış.Çoluk çocuğu yenemeyen tayfayla tüm dünyayı nasıl dolaşmış hayret.

Roger ve WB'nin denk olması mantıklıydı ama karşıda zirve hallerindeki bir Rayleigh ve Gaban varken, tayfaların denk olması mantıksızdı.

Alakasız olmuş kesinlikle. Bu tarz bir şeyleri kabul eden WB tayfasını ekarte edip amacına ulaşan Sakazuki'nin hakkını verecek...

Dövüş gösterilmediği için ayyaş rayli ben çol çocukla uğraşmam diyip içkisini yudumlamaya gitmiştir, Gabanda baltaları bileyip ormana ağaç kesmeye gitmiştir. Diğerleride denktir zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık