Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Teori] Red Line - Peri Tozu

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda Alcatraz tarafından 10 Eki 2017 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. Alcatraz çok bilen ama çok yanılan billur kişi.

  Alcatraz (çok bilen ama çok yanılan billur kişi.)
  Mesaj Sayısı 4,750
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  İyi geceler gençler ya da genç hissedenler. Bu konuda Odanın Red Line ve balık adamlar hakkında bize verdiği bilgileri doğru mu anladık? ya da verilen bilgilerden doğru şeyler mi çıkardık? Onları düşündüm ve bazı mantık hataları ya da bizim yanlış düşündüğümüz şeyleri kendimce doğru bir şekilde senaryoya dökeceğim.

  İlk baş olaya balık adamlar ve balık adam adasından başlayalım.

  Balık adam adası Red Line'nin deniz üzerindeki yerinin 10.000 metre altında balık adamların/balık insanların yaşadığı bir adadır. Bizim tayfa da bu adaya ayak bastı, maceralarını yaşayıp yiyip içip defolup gittiler hepinizin bildiği üzere. Tabi bu adada kahin hatun vardı namı diğer Madam Shyarly.

  Bu kahinin dediğine göre Luffy bu adayı yıkacak ve bu adanın sonunu getirecek! Mangakanın bize verdiği bu bilgiyle hepimiz olmasa da çoğumuz Luffy'nin Red Line'i yok ederek balık adamları kurtaracağını ve bu yüzden balık adam adasını yok edeceğini çeşitli kaynaklarında etkisiyle öyle düşündük. Bana baya mantıklı gelmişti bu çeşit teoriler ne yalan söyleyeyim. :D

  Tabi bu bilgilerin yanında bize Noah ve deniz krallarıda tanıtıldı. Noah, Nuhun Gemisi temsili.
  Nuhun Gemisini bilmeyen yoktur herhalde? Bu gemiyi gördükten ve adanın yok edileceğini öğrendikten sonra bu geminin Nuhun Gemisine doldurulan hayvanlar gibi balık adamları taşıyacağına canı gönülden inandık. Ben buna neden inandık hala anlamış değilim. Niye inandık? Yani bir gemi var evet? Peki bu geminin içinde kimler olacak? Balık adamlar.
  Balık adamlar nedir necidir? Denizde normal bir insana göre bin kat daha güçlü olan balıktan farkı olmayan insan özelliklerine sahip bakemonlar değil mi bunlar? Eee neden bunlara gemi kiralıyor Oda efendi? Yüzeye çıkmak için. Öyle mi? :) Balık adamların Arlong ve Jinbeiden gördüğümüz kadarıyla yüzeye çıkmamak için bir sebepleri yok. Dünya hükümeti mi kızıyor? Yani?

  Demek istediğim şey bir gemi var ve bu geminin içine balık adamlar binecek. Ama ne gerek var abi? Zaten yüzebiliyor bu elemanlar. Gitmek istedikleri yere Noah olmadan da çok rahat giderler.

  Bu konuda aslında bir mantık hatası yok yani Oda bize doğru bir bilgi verdi fakat biz olaya yanlış yerden baktık diye düşünüyorum.

  Şimdi şu son 1-2 yılda Oda bir şafağın doğacağını ve bu şafağı getirecek kişilerin bizim tayfa olacağını gözümüze sokmaya başladı. Forumdaşım @amaneden 'de bu bilgilerden yola çıkarak D.=Dawn demiştir ve bende +'sını vermişimdir. Sonrada bu teoriyi benim ilerletmemi istesede çıkmaza girmiştim. Ta ki bu konu aklıma gelene kadar.

  Şafak nedir?
  1. Güneş’in doğuşundan az önce beliren aydınlık.
  Pedro ve Nekonun dediğine göre şafağı getirecek kişiler bizim tayfa. Peki bu şafak yan anlamda mı yoksa gerçek anlamda mı kullanıldı? Orası soru işareti. Tabi bizim bu şafak vakti olayını beklenilen zaman olarak yani gerçeğinden farklı bir anlam yükleyerek anladığımız kesin.

  Bir de olaya gerçek anlam olarak bakmaya çalıştım ve seride şafağı görmeyen yer neresi diye düşündüm? Red Line'nin içi. Red Line gözümüze asla yok edilemeyen denizi ortadan bölen bir kıta olarak sokuldu. Ve bu kıtanın 10.000 metre yukarısında D.'lerin doğal düşmanı kutsal ejderler yaşıyor. Peki bu sizce rastlantı mı? Bence hayır.

  Luffy'nin Red Line'i yok etmesi ve bu yüzden balık adam adasınında yok olması ve balık adamları yüzeye çıkartacak bir geminin olması.

  Luffy Red Line'i yok ediyor peki neden? Çünkü Sanjinin hayali gerçekleşecek 4 deniz birleşecek. Eminim çoğu okur böyle düşünüyodur. Bence bu kadarıyla bitmiyor olay. Red Line yok olduğunda büyü bozulacak balık adamlar insana dönüşecek ve Noah insana dönüşen balık adamları deniz krallarının aracılığıyla yüzeye taşıyacak. İşte beklenilen şafağı balık adamlara ve minklere Red Linenin yok edilmesi getirecek.

  Red Line yok olduğunda minkler ve balık adamlar normal hallerine dönüşecek. Denizde yaşayamayan insanları Noah deniz krallarınında gücüyle yüzeye taşıyacak.

  İnsan haline dönüşen minklerin deniz güvenliğini ise Zunisha sağlayacak.

  Şimdi ne büyüsü? Ne saçmalıyosun sen diye düşünebilirsiniz. Bana yediğin zaman olağanüstü güçler kazandığın şeytan meyvelerinin, ninpo sanatlarının, katana ruhlarının ve gemi ruhlarının olduğu hareket ettiği bir seride imkansız gelmiyor.

  Kutsal Ejderlerin 10.000 metre yukarıda yaşamasının sebebide bu büyüyü bozmalarını engellemek için yüksek ihtimal. Kartal yuvasını en tepeye yaparmış ve bir kuş yumurtalarına zarar gelmesin diye sürekli başında bekler. Kutsal Ejderlerde aynı şekil. Oraya tünemişler lakin bu sadece barınmak için değil bir şeyleri korumak için. Kendilerini ve kendi sistemlerini korumak için.

  Kara Sakalın viki sayfasından alıntı:

  Peter Pan romanında da Kaptan Hook'un daha önce onun marinel başılığını yaptığı anlatılmaktadır. Ayrıca Peter Pan'ın geçmişini anlatan Pan filminde de kötü adam olarak yer almış ve Varolmayan Ülke'yi ele geçirip,Peri tozunun gücünü ele geçirip,ölümsüz olmaya çalışmıştır.

  Pan filminin konusunu:

  20.yüzyılın başlarında bir yetimhanede yaşayan ve geçmişini merak eden 12 yaşındaki Peter, bir gece uçan bir korsan gemisiyle gelen korsanlar tarafından kaçırılır ve Uzaydan geçerek Varolmayan Ülke (Neverland)'ye getirilir. Burada Korsan Kara Sakal'ın emrinde madenlerden Peri tozu (Pixum) çıkaran kölelere katılır. Kısa sürede uçma yeteneğine sahip olduğunu öğrenen Peter,madende tanıştığı James Hook ve Smee'yle uçan gemilerden birini çalıp madenden kaçarlar. Ormanda tanıştıkları kızılderililerden Peter'ın geçmişini öğrenirler ve Peter'ın Karasakal'ı yeneceğine dair kehaneti öğrenirler. Aslen Peri prensi olan Peter, Varolmayan Ülke'yı ve Periler Ülkesi'ni korumak için Kızılderili Prensesi Kaplan Lily ve Hook'la beraber harekete geçer.

  Benzerlikler ne kadar ilginç değil mi?

  Hiç büyümeyen çocuk Peter = Yaşı ilerlesede olgunlaşmayan gevşek Luffy
  Varolmayan Ülke (Neverland) = Asla bulunamayan Raftel
  Kara Sakal = Teach
  Madenler = Red Line
  Pixum (Peri Tozu) = Kutsal Ejderlerin gizli hazinesi
  Peterin yani asla büyümeyen çocuğun (Luffy) Kara Sakalı yeneceğine dair kehaneti = Luffy vs. Karasakal, Yani baş kötü karakter, serinin Villaini. Böyle bir vs. olacağı ve Luffy'nin yeneceği kesin gibi.
  Peri Prensi Peter = Korsanlar Kralı Luffy
  Kara sakal Pixumu ele geçirip ölümsüz olmaya çalışmış. Ve MJ'deki ihtiyarların uzun süredir yaşadığına dair yapılan teoriler var. Bütün bunlar tek bir noktayı işaret ediyor o da kutsal ejderlerin gizli hazinesi Red Linenin içinde. Ve bu gizli hazine Red Line'nin yok olmasıyla ortadan kalkacak.

  Yani Kutsal Ejderlerin Red Line'i korumasının üç büyük sebebi var zannımca:

  1- Red Line yok edilirse minkler ve balık adamlar eski hallerine geri döner.
  2- Peri tozu yani ölümsüz olmalarını sağlayan ya da yaşamlarını uzatan gizli hazineleri yok olur.
  3- Ne kadar yüksekte olurlarsa o kadar güvende olurlar.

  Luffy'i Red Line'i yok etmek için harekete geçirebilecek en önemli iki sebep 1. ve 2.seçenekler.

  Son olarak hikayede Pixum yani Peri tozu çıkaran köleler varmış. Kutsal Ejderlerin köle kullandığını biliyoruz. Bu da bu ihtimali destekliyor haliyle.

  Hikaye burada bitiyor eşleşmeler bunlar şimdi Raftel hakkındaki bazı soru işaretleriyle devam edelim.

  Red Line sizce neden hiç hasar almıyor ya da yok edilemiyor? Yani normal bir kıta olsaydı hasar görürdü illa ki. Lakin hiç hasar almıyor Laboon bile o kadar kafa vurdu ve zerre hasar görmedi.
  Sizce de mantıksız değil mi? Ya da bu mantıksızlık dediğim şeyleri destekliyor mu? diye sorayım.

  Evet arkadaşlar anlatmak istediğim şey biraz karışık olduğundan konuda karışık oldu pek düzenli değil ama umarım keyif alırsınız. Hadi keyifli okumalar.
   
  Son düzenleme: 10 Eki 2017
 2. kuroashi.no.sanji1993 燃える竜爪拳“火炎”竜王

  kuroashi.no.sanji1993 (燃える竜爪拳“火炎”竜王)
  Mesaj Sayısı 8,131
  Üyelik Tarihi5 May 2015
  Okuyalım bakalım :gamyon:
   
 3. Mesaj Sayısı 1,031
  Üyelik Tarihi11 Ara 2015
  Hatırladığım kadarıyla balık adam adası çok dipte olduğu için basınç fazlalığından yüzerek çıkamıyorlar. Hatta adanın kendisi basınçtan korunmak için kaplanmış. Sonuçta her balık her derinlikte yaşayamıyor.
   
 4. Alcatraz çok bilen ama çok yanılan billur kişi.

  Alcatraz (çok bilen ama çok yanılan billur kişi.)
  Mesaj Sayısı 4,750
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  @Smoker ?
   
 5. çiköfte Macera ise büyük bir ibadettir.

  çiköfte (Macera ise büyük bir ibadettir.)
  Mesaj Sayısı 2,176
  Üyelik Tarihi20 Tem 2017
  Eline sağlık Kenseicim, yine çok yaratıcısın. :)

  Laboon Raftel'e ne zaman kafa attı, orayı anlayamadım. :(

  Bir de, ırkların özgürlüğünden, ayrımcılığın kötülüğünden bahseden bir seride; farklı olanı, genele benzetirlerse, çok kınarım Oda'yı.

  Bu balıkadamların çoluğu çocuğu var, malı mülkü var, yeryüzünde hayat kuracaklar. Noah gerekli.
   
 6. Alcatraz çok bilen ama çok yanılan billur kişi.

  Alcatraz (çok bilen ama çok yanılan billur kişi.)
  Mesaj Sayısı 4,750
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  Böyle mi değil mi bende pek hatırlamıyorum ama öyleyse bile engel değil. Tiger nasıl çıktıysa Jinbei nasıl çıktıysa Decken nasıl çıktıysa onlarda danayabilecekleri basınç seviyesine kadar çıkıp devam ederler.


  Laboon raftele değil red line kafa atıyodu raftel nerden çıktı. :(

  Adamlar Noahın üstünde yaşayacak değil ya. Malı mülkü var derken? :D Kendi ülkeleri dış dünyadan bi haber. Yani onların malları ve mülkleri onlar için değerli değil. Yani öyle olsa tüm hazineyi korsanlara vermezlerdi diye düşünüyorum.

  Teşekkürler.
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 19,421
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Arkadaş yanlış hatırlıyor. Balıkadam olmayan ziyaretçiler için adanın etrafı baloncuk ile kaplı.
   
 8. çiköfte Macera ise büyük bir ibadettir.

  çiköfte (Macera ise büyük bir ibadettir.)
  Mesaj Sayısı 2,176
  Üyelik Tarihi20 Tem 2017
  Sondan ikinci paragrafında öyle yazmışsın.

  Yeryüzünde kuracak hayatlarını idame ettirmek için, illaki bir şeylere ihtiyaç duyacaklardır. Noah da nakliyat kamyonu.
   
 9. Alcatraz çok bilen ama çok yanılan billur kişi.

  Alcatraz (çok bilen ama çok yanılan billur kişi.)
  Mesaj Sayısı 4,750
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  Onu yazarken acaba Raftel yani hiç bulunamayan ada Red Linenin içinde olduğu için mi bulunamıyor lan? diye düşündüğüm için öyle yazdım. Elim kaymış :( Gomen.

  Mantıklı ama beni tatmin etmedi. :(
   
 10. Alcatraz çok bilen ama çok yanılan billur kişi.

  Alcatraz (çok bilen ama çok yanılan billur kişi.)
  Mesaj Sayısı 4,750
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  Bende öyle bir şey hatırlamadığım için şaşırdım. Teşekkürler.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık