Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Red-Haired Pirates

'Kızıl Saç Korsanları' forumunda Smoker tarafından 21 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]
  Red-Haired Pirates (Akagami Kaizoku-dan) (Kızıl-Saç Korsanları) One Piece Dünyası'n da ki bir korsan tayfasıdır. Kaptanı efsanevi korsanlardan olan Red-Haired Shanks'tır. Ayrıca bu tayfa dünyadaki en güçlü 4 korsan tayfasından biridir.
  Geçmişleri

  Kızıl-Saç Korsanları animeyi ta en başından beri etkileyen bir öğedir. Başrol Luffy ve adamı Usopp'un korsan olmasını sağlamışlardır. Tayfa uzun zaman önce Luffy'nin köyünde bir süre ikamet etmiş bu süre zarfında Luffy ile çok iyi arkadaş olmuşlardır. Ancak ani gelişen olaylar yüzünden köyden erken ayrılmak zorunda kalmışlardır. Luffy tayfaya girmek için çok ısrar etmiştir. Ancak Shanks Luffy'nin sinirlenmesi pahasına ona zayıf ve güçsüz olduğunu, bu yüzden tayfasına giremeyeceğini söylemiştir. Daha sonra Shanks'te bulunan Şeytan Meyvesi'ni Luffy yemiştir. Sonra haydutlar tayfanın bulunduğu bara gelip etrafı dağıtmışlar ve tayfayla dalga geçmişlerdir. Ancak Shanks'ın kişiliği nedeniyle bir kavga çıkmamış, haydutlar gittikten sonra bu olaya çok gülmüşlerdir. Luffy ise bir şey yapmadıkları için tayfaya kızmıştır.
  Shanks ve tayfası bardan ayrıldıktan sonra haydutlar tekrar gelmiş, Luffy tayfa bir şey demediği için onları savunma gereği duymuştur. Haydutlarla kavgaya tutuşan Luffy hemen yakalanmıştır. Belediye başkanının çabalarına rağmen Higuma Luffy'i öldürecekken Shanks ve tayfası olay yerine gelmiştir. Haydutlar tayfanın bardaki hareketlerinden dolayı hemen saldırmışlar, ancak kolayca yenilmişlerdir. Fakat haydutların lideri Higuma okyanusa kaçmış, Luffy'i öldürmek için denize atmıştır. Şeytan Meyvesi yüzünden Luffy boğulmaya başlamıştır. Tam bu sırada bir Deniz Kralı gelmiş ve Higuma'yı yemiştir. Luffy'i de kapacakken Shanks son anda araya girip onu kurtarmıştır. Luffy'nin salaklığının bedelini Shanks sol koluyla ödemiştir. Kolu kopmasına rağmen hiç bir acı belirtisi göstermemiş ve Deniz Kralı'nı kaçırmıştır. Bu olaylardan sonra Shanks ve tayfası köyden ayrılmaya karar vermiştir. Yine bu olaylardan dolayı Luffy tayfaya girme istediğinden vazgeçmiştir. Shanks adadan ayrılmadan önce Luffy'e hazinesi olan hasır şapkasını büyük bir korsan olarak geri getirmesi şartıyla vermiştir. Bu karşılık Luffy Shanks'ın tayfasından daha güçlü bir ekip kuracağını ve Korsanlar Kralı olarak yanına geleceğini söylemiştir.
  Usopp'un tayfayla bağlantısı ise babası Yasopp'tur. Yasopp korsan olmak için karısını bırakıp denizlere açılmıştır. Usopp'un babası kendisi gibi keskin nişancıdır. Daha çocukken annesi ölen Usopp babasını görmek ve onun izinden gitmek için okyanusa açılmıştır.
  Fuusa Köyü'nden sonra ilk olarak Luffy'nin aranma posterini gördüklerinde gösterilmişlerdir. Luffy'nin gelişinden dolayı büyük bir kutlama yapmışlardır. Daha sonra Whitebeard'la birlikte Portgas D. Ace ve Blackbeard meselesinin konuşulduğu dönemde gösterilmişlerdir.
  Tayfa Gücü

  [​IMG]

  Tayfanın ileri gelenleri

  Tayfanın tam olarak gücü bilinmemektedir. Tayfaya yeni katılan Rockstar'ın 94.000.000 Beri'lik ödülüyle çaylak olmasından çok güçlü oldukları anlaşılabilir.
  Luffy'nin filaşbekinde tayfanın gücünün azıcık bir kısmısı gösterilmiştir. Higuma Shanks'ı 8.000.000 Beri'lik ödülüyle tehdit etmiştir. Ancak Shanks hiç korkmamış aksine bir şişe sake uzatmıştır. Luffy yakalandıktan sonra ise haydutun biri Shanks'e silah çekmiştir. Shanks hiç endişelenmemiş, aniden ortaya çıkan adamı Lucky Roo tereddüt etmeden haydutun kafasına sıkıp öldürmüştür. Sinirlenen haydutlar kalabalık bir şekilde tayfaya saldırmış Benn Beckman tek başına onlara yeteceğini söyleyip silahını çekmiştir. Harbiden de tek basına tüm haydutları yere yıkmış ve Higuma'ya ''Bizimle dövüşmek istiyorsan savaş gemisi getirmen lazım lan dallama'' demiştir. Daha sonra Luffy'i kurtaran Shanks sadece bakışlarıyla koca Deniz Kralı'nı korkutup kaçırmıştır.
  Shichibukailer'den biri olan Mihawk Shanks'e Luffy'nin aranma posterini getirirken onu dürbünle gören zayıf üyelerden biri tırsmış ve panik olmuştur. Ancak o sırada tayfanın kıdemli üyelerinin bir yerlerinde pireler uçuşmaktadır. Yani Mihawk'ın gelişinden endişe duymamışlardır.
  Shanks gerçekten korkusuz bir korsandır. Öyle ki dünyanın en güçlü korsanı olan Whitebeard'a adamıyla mektup gönderebilecek kadar cesurdur.
  Son olarak tayfanın çok güçlü olduğu Whitebeard ve Akagami no Shanks görüşmesinde Hükümet'in duyduğu endişe ile kanıtlanmıştır. Ayrıca Kızıl-Saç korsanları Dört İmparator arasındadır.
  Bilinen Üyeleri

  [​IMG]

  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
 2. L Canavar Vasfi

  L (Canavar Vasfi)
  Mesaj Sayısı 80
  Üyelik Tarihi2 Nis 2009
  diger tayfalar hangileri. WB, Shanks, diger yonkoular mı ?

  eline emeğine sağlık..
   
 3. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,364
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Eline sağlık üstad:alkis:

  Karizma,güç,şöhret 3ü1 arada.:alkis::cool:
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağol.. Evet... 4 Yonkou...
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim...
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Adamın kafasına sıktı... One Piece Dünyası'nın en hızlı adamı diyorlar...
   
 7. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  ellerine sağlık Smoker. Biraz daha gösterseler şunları yaaaa. ne olur sanki hakkında daha fazla bilgi olsa :of:
   
 8. TheCrux Üye

  TheCrux (Üye)
  Mesaj Sayısı 158
  Üyelik Tarihi25 Ağu 2009
  arigato smoker-san :D bide kaiodu ile azda bilgi warsa elinde onuda çevirirmisn :D
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağolun... Dostum artık istek üzerine çeviri yapmıyorum... Kaidou hakkında iki satır bilgi var... Onun da çevrilmesine izin vermem...
   
 10. raslan Halk Kahramanı

  raslan (Halk Kahramanı)
  Mesaj Sayısı 558
  Üyelik Tarihi2 Oca 2010
  eline sağlık üstad
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık