Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Punk Hazard Arkı'nın En İyileri

Evet beyler bir Arc'ın daha sonlarına yaklaşmışken,bu konuyu açma gereği duydum.Konumuz ise Arc en iyileri.En iyileri derken sadece vs olarak algılamayalım.Zaten örnekleri verdiğim zaman anlıycaksınız.​

Evet BAA bitti bizimkiler yüzeye doğru çıktı.Ama bizim tayfada olay biter mi?Hoop Den-Den mushi'de isyanlar içerisinde ağlayan biri.Tayfasını Samuray'ın tekinin katlettiğini söylüyor.Arc ismi ilk defa telaffuz ediliyor.
Ve bizim Luffy hiç dururmu böylesine acı içindeki birine yardım etmek onun boynunun borcu :D
Ve adaya gitme görevide Luffy ile birlikte kısa çöpü çekenler.Kimi heycanlı,kimi umursamaz kimi de isyanlarda.Bu kişiler Robin,Zoro ve Ussopp :)D)
İşte maceremız başlıyor ve adaya Nami'nin sütlü yolu ile yol almaya başlıyorlar.Adaya adım attıklarında adanın ilginç bir şekilde sıcak olduğunu farkediyorlar.Zoro'nun deyimiyle "Bu yer fırın gibi.!!".
Fakat o da ne? Zoro'nun sadece masallarda olduğuna inandığı bir canlı neydi bu? Evet belkide bize bu Arc'ın hareketli ve eğlenceli geçeceğinin belirtisiydi.
Fakat bu efsanevi canlının ömrü çok uzun sürmedi karşısında KK adayı ve En İyi Kılıç Ustası adayı duruyordu.Onun işini bitirme zevkini ise biraz Luffy ve biraz da Ussop'un yardımıyla En iyi Kılıç Ustası adayı almış oldu.O Ünlü saldırısyla.
İyi bir renklendirme bulamadım bulan arkadaşlar olursa eklenebilir :D
Öldürdükten sonra ise konuşan bir çift bacak.Kendisini bu hale getirenin bir schibukai olduğunu söylüyor.Ve Arc'mızın ilk bilinmezi :D
O sırada da gemide ilginç gelişmeler yaşandı.Birileri tayfadaki herkesi uyutmuş fakat Sanji biraz geç farkına varmıştı.Adadakiler haber veremeden o da uykuya daldı.Peki kimdi bu adamlar?
Sonrasında adadaki grup çok ilginç bir olayla daha karşılaştılar.Adanın karşısında buzlu bir dağ.Olaylar çok ilginç bir hâl almaya başladı.Bu adanın neyi vardı böyle? Bir taraf alevler içinde bir taraf buzdan dağların olduğu soğuk bir yer.
O arada bizim tayfa kendisini bir odaya kapatılmış şekilde bulur.Sanji'nin tekmeleri ile kapıyı yamulttuğunu ama açamadığını görürüz.Ama burdaki ilginçlik kapı değil.Luffy'lerin bulduğu konuşan bacağın diğer parçası olan konuşan kafamız :D
Daha sonra Franky'nin saldırısıyla odadan kaçmayı başaran grubumuz.Daha da ilginç bir şeyle karşılaşırlar.Dev çocuklar.Ne alaka lan demiştim ilk gördüğüm zaman :D.2 grupta ilginç olaylar ile karşılaşmışlardı.
Ada'nın girişinde olan olaylara kısaca göz attıktan sonra gelelim konu başlığımız ile ilgili olan yerlere.Evet Arc en iyisini yada en iyilerini seçiyoruz arkadaşlar.Bir kaç arkadaşın görüşlerini aldıktan sonra listemi yaptım ve sizin keyfinize sunuyorum.Umarım beğenirsiniz.
Adanın Geçmişi

İlk adayımız.Adanın bir tarafı fırın,diğer tarafı dondurucu gibi.Jinbei bize bahsetmişti bundan bize.Ama bilinmeyen bir ada dediği için çoğu arkadaş gibi bende tereddütteydim.Ama merakımızı şimdinin Kor-Amirali Smoker çok güzel sözlerle gidermişti
Ruh Değişmeleri
Kesilmiş Samuray olayının arkasında Schibukai olmuş Law'ın olduğunu öğrendikten sonra meyvesinin verdiği yeni bir güç olduğunu öğrendik.Law'ın girişinide paylaşayım çok havalıydı hakketten :D
Tekrardan konuya Law'ın yeni meyve gücü karekter değiştirmeleriydi.İlk olarak kalp değiştirme sanıyorduk.İşin aslını düşündükçe öyle olmadığını anladık.Ruhların yeri değişiyordu yada onun gibi 1 şey :D Bu olaydan tek memnun olan Sanji idi :DGerçekten çok komik anlardı ben Sanji'den çok Chopper'ın yüz ifadelerine gülmüştüm:D.

Schibukai Law,Kor-Amiral Smoker'a Karşı

Arc'ın ilk kapışması daha başından böyle bir kapışma herkesi heycanlandırmıştı.Beklenmedik bir şekilde karşılaşan bu 2 düşman.Law'ın hamlesiyle ve adada olan gizli olayları saklama çabası nedeniyle kapışmaya hazırlanıyorlar.
Smoker sözleri kendine çok güvendiğinin göstergeseydi ve benim gibi bir çok kişide vs'nin favorisi olarak göüyordu.Ama hesaba katmadığımız bir şey vardı Law'ın ne kadar geliştiği.Başa baş giden vs devam ederken Smoker Law'ı yere gömmeyi başarıyor ama Law meyvesinin yardımıyla kaçmayı başarıyor.Bunuda gördükten sonra kesin Smoker'ın bu dövüş diyordum :D
Ama hiç umduğumuz gibi olmadı ve meyvesinin tam hakimiyetini sağlamış olan Law dövüşte daha darbe almayacaktır.Üstüne Haki'de kullanmayı öğrenen Law Smoker'ın bir anlık dalgınlıyla ile o bitirici vuruşunu yapar ve Smoker'a lafını sokar "Burda olanları senin kafan almaz Smoker..."

Yeti Cool Kardeşler
Evet bu ikili Dağ adamları hakketten isimlerine yakışır bir giriş yapmışlardı.Sadece ikisi Brook,Sanji ve Zoro'yu yenmişlerdi.Herkes şaşkındı.Arkadan saldırmışlardır,hazırlıksız yakalanmışlardır öyle yada böyle aynı anda 3lüyü böyle gördük.Sanji neyse diyorduk Nami'nin bedeninde.Ama Brook ve Zoro.. Çok mu güçlülerdi bunlar?Üstüne CC fazla gelmiş olabilir diye onların çok güçlü olduğunu vurguluyor.
Ama daha sonra sadece bizimkileri uyuttukları öğrenip rahatlıyoruz.Sonrasında ise bu adamların aslında balon olduklarını öğrenip rahatlıyoruz:D.Çok hızlı bir giriş yaptılar ama çabuk söndüler.Aslında şansızlıkta varmış.Law ve Luffy gibi gelecek vaadeden 2 kaptanla karşılaştılar.Gerçi Luffy Franky(chopper)'ın yardımıyla aldı ama Law çok geliştiğini bir kez daha gösterdi.

Korsan İttifakı
Daha sonrasında beklenen karşılaşma gerçekleşir Luffy ile Law karşılaşırlar.Luffy hala Law'ın Yaptıklarını unutmamıştır.Law ise her zamanki soğuk tavrını gösterip "Bana karşı kendini borçlu hissetmene gerek yok.Herşeyi içimden geldiği için yaptım...İkimizde korsanız bunu unutma" düşündürücü sözleri söyledi.Ama daha sonra Law'ın asıl planının ne olduğu belli oldu.Belki kurtarma nedeni buydu?
Ama bunun ilginç yanı İttifak olayını düşünen sadece Law değildi.Bir başka yerde bir başka ittifak adımları atılıyordu.Her ne kadar hiç anlaşımıyorlar gibi gözükselerde :D
Vergo'nun Girişi
Law Monet ile sohbet ederken.Birdenbire yere yığılıp ağzından kanlar gelmeye başladı.Sonrasında arkadan bir ses sadece gölgesi görürün bir adam.Nasıl bir gücü vardı böylede?
Law'a dokunmadan yerlerde kıvrandırıyor.Kimdi bu adam? Ayakkabısından Aokiji diyen,Vegapunk diyen hiç birisi değildi.Çok geçmeden kim olduğu ortaya çıkmıştı.G-5'in başı Koramiral Vergoydu.
Foxfire Kinemon
Puzzlemızın son parçası Sanji tarafından tamamlandıktan sonra.Bu adamın ateş kesen samuray Kinemon olduğunu öğreniyoruz.Ve vefalı biri olduğunuda Sanji'nin yaptığı iyiliği unutmayacağını söylerken şahit oluyoruz.
Ayrıca oğlu için yaptıklarıda unutulmaz.Parçalara ayrılmış haldeyken bile tek düşündüğü oğluydu.
Aday olmasının nedeni sadece buda değil.Dövüş stilide çok güzeldi.Demiri kağıtmış gibi kesen ve en büyük özelliğide ateş kesen biri olması.Bu özelliğide Zoro'nun dikkatini çekmesi için yeterliydi.

Ve oğlunu kestiğini sanıp düşünmeden ölüme atladığını da unutmayalım.Şuanlık ölü gibi duruyor ama umarım doktorlarımız bir şeyler yaparlar :D
Sanji,Denizcileri Kurtarma
Sıradaki adayımız tayfamızın aşk ahçısı.Kinemon'un son parçasını bulduktan sonra bir kaç bölüm boyunca sesi
bile çıkmayan Sanji.Hiç kimsenin ummadığı bir şey yapar ve Vergo tarafından katledilmekte olan denizcileri özelliklede Tashigi'nin etkisiyle hakisi ile bulur ve kurtarır.Çok da sağlam bir giriş yapar.Çok da sağlam bir söz söyler "Bir bayanın gözlerinden düşen yaşların sesini duydum".Vergo'yu durdurup gayet iyi karşı koyan Sanji denizci askerlerininde büyük saygısını kazanır.

Mocha'nın Fedakarlığı
Evet bu Tatlı karekterimizin yaptığı görmezden gelinemiycek kadar önemli bir hareketti.Sırf arkadaşları daha kötü olmasını engellemek için belki ordaki tüm çocuklara yetecek kadar şekeri tek seferde yutması ve ölümü göze alması.Bence çok güzel bir daha bir çocuk ama davranışı son derece olgunca ve korkusuzcaydı.

Luffy vs CC (tüm kapışmalar)
Luffy'nin logia olan Cc'ye karşı neler yapacağını hepimiz merak ediyorduk.Hakisini nasıl kullanıyor acaba diye.Ama baktık ki Logia ile kapışırken normal bir vücuda vurur gibi hiç sıkıntı çekmiyor.Dedik ilk seferde hemen bitirecek mi acaba işini diye.Ama her zamanki gibi pataküte dalan ve rakibinin ani bir hamlesiyle yere düşüyor ve ilk karşılaşmalarında salaklığının da etkisiyle kaybediyor.

İkinci kapışmaları ise Law'ın zekası sayesinde kurtulup.Smoker ile birlikte bulundukları odaya gitmeleri sayesinde olur.Smoker Vergo'yu bulamaz ama Luffy rakibi ordadır ve ilkinde daha dikkatli olduğu surat ifadesi yüzündendir.Ama bu seferde dövüşleri Cc'nin yardımıcısı olan Monet tarafından yarıda kesilmiştir.
Ve eğer Cc'ye bir şey olursa Joker(!?)'in onu öldüreceğini söyler.

Monet'ten kurtulayım derken Cc'den daha da uzaklaşan Luffy çöplük gibi bir yere düşer ve orda Kinemon'un oğluyla kısa sürede arkadaş olurlar.Ve ilginç bir şekilde ordan kaçmayı başarırlar.Bu arada Cc'de Kahverengisakal ile dalga geçmeye başlamıştır.Cc'nin saf askerleri tarafından saldırıya uğrayıp üstüne dalga geçilen KS çok zor durumdadır.Ama aniden Luffy'i uzun zamandan sonra olgunlaşıyor mu ne dediğimiz saldırısına ve sonraki Ks'a hareketi gerçekleşir.
Ardından şamaroğlanına dönen Cc daha güçlü olmak adına askerlerine havalandırmayı açmalarını emreder.Askerlerinin değersiz olduklarını açık açık söylemesine rağmen bir kaçtane gerizekalı askeri tarafından havalandırma açılır.Fakat Luffy Cc'nin askerleri hakkında söledikleri bardağı taşıran son damla olur ve Cc'nin fişini çeker.

Zoro vs Monet
Luffy Cc'nin işini bitirmeden önce.Monet çocukların peşine düşmüştür ve çocukların yanında Chopper,Nami,Robin,Zoro ve G5 askerleri vardır.Monet'in çocukların peşinden gitmeleri için Robin hamle yaptıktan sonra Monet tarafından yaralanır.Sonrasında Zoro tarafından Monet'in Logia olduğu öğrenilir ve tayfamızın Kılıçustası tarafından durdurulur.
Öncesinde sadece savunma yapan Zoro bazı insanlarda acaba Hakisi mi yok? Yoksa tam hakim değil mi gibi çeşitli sorular uyandırdı. Daha sonra Monet'in "Dürüst olayım Sana karşı kazanabileceğimi düşünmüyordum...Ama durum böyle olmayabilirde?" Demesi çoğu kişide noluya lan dedirtmiştir :D Üstüne birde Tashigi'nin yardıma gelmesi Zoro konusunda çoğu kişiyi şaşırtmıştı.
Ama işlerin öyle olmadığı anlaşıldı.Tashigi çok yorgundu ve Monet ile başa çıkamıyordu.Ama sonrasında Zoro'dan beklenen hamle gelmişti.İlk uçan kılıçsaldırılarına haki eklenildiğini gördük.Ve hakinin isteğe bağlı kullanıp kullanılmadığını.Zoro'nun bu olayı çoğu soruya cevap niteliğindeydi.Ardında Zoro'dan karizmatik bir söz"Sana bir soru hiç vahşi hayvanla karşılaşıp "asla" ısırılmama garantin olduğunu düşündün mü?"

Koramiral Smoker,Korsan Vergo'ya Karşı
Law'ın ilk başta Vergo geldiğinde yere yığılmasının nedenini öğrendikten sonra.Law SAD odasına girmiştir ama o odada Vergo vardır ve kalbide ondadır.Law kalbini almaya çalışırken çok güçlü olan Vergo Law'ı etkisiz hale getirmiştir.Ama orada olan birini unutmuştur Smoker Law'ın yardımına yetişmiştir.
Sonunda beklenen kapışma gerçekleşmiştir.Smoker meyve hakimiyetini tam sağlamış ve belki hiç bir meyvede olmayan manevralar yapıyordur.B.hakiside çok iyi kullanıp sertleştirme tekniğini kullandığını gördük.Kapışma tam olarak gösterilmedi ama sonlarına doğru ikisininde kapışmaktan harap olduğu gösterildi.Vergo Smoker'ın böyle dövüşmediğini vurguladı.Ve çok geçmeden Smoker'ın asıl nedeninin Law'ın kalbini almak olduğu anlaşıldı ama bunu yaparakta Vergo'ya kaybetti ama Law'ın kalbini almıştı.O kadar gururlu bir adam ki Korsana borçlu kalmak yerine kaybetmeyi göze alıyor.

Law Final Saldırısı ve Yeni Çağ hakkında söyledikleri
Smoker Law'a borcunu ödemiş ama Vergo'yada kaybetmiştir.Ama Vergo'nun daha rahatlaması için erken çünkü Law var ve kalbinide geri aldı.Bu sefer sadece 2si kaldı.Vergo sanki hiç zorlanmamış gibi duruyor ve hayvanımsı hakisiyle kendini tamamen kaplayıp dahada irileşiyor.O sırada Dof Vergo'yu kızdırdığında neler olduğunu Law'a anlatmaya başlar ama Law eski Law değildir.Vergoyu keser,üstüne binayı keser oda yetmiyor dağı kesiyor ve ağzından Dof'un hep gülen yüzünü asmasına neden o sağlam laflar dökülür.

"Savaşın ardından 2 yıl geçti.Kim nasıl hareket etti peki??Sen barıştan yana kaldın.Beyazsakal'ın yaptığı çağın sonunu getirmekti.Denizciler yeni bir savaş gücü hazırladı!!Bir şey yapmadıkları müddetçe...Büyük isimlerle mücadele edemezlerdi.O savaş sadece bir "Başlangıç"tı.Bunu her zaman söylersin.Durdurulamaz bir dalga geliyor."Yeni Çağ" muhteşem olacak.Dişlileri yok edeceğim.Ve kimse onları geri düzeltemeyecek."

Smile
Yavaş yavaş adaylarımızın sonlarına geliyoruz.Bu smile olayı bence E.Oda'nın ne kadar derin ve ileriyi düşündüğünün bir kanıtıdır.2 yıl öncesine gidelim Shabondy'de Disko-kun' söylediklerine.Burda haklı olarak gülme çağı olarak çevirilmiş.Olayların böyle bağlanacağı kimin aklına gelirdiki.Ve bu smile yapay zoan meyvesi imiş.Yonkoulardan biride bunları kullanarak kullanıcılarla dolu bir ordu yaratmış.Ki çoğu kişide bu Yonkou'nun Big Mom olduğunu düşünüyor.Ama Oda bu okuyucuları ters köşe yapmasını sever :D

Law Cc'yi kandırma
Evet bugün çıkan son sayı ile birlikte bu olayda bence en iyiler arasına girebilir.Cc'yi kandırıp Smoker kalbi olduğunu söylerek Monet'in kalbini vermiştir.Law'ın yaptığı bu hamle sayesinde tüm tayfa,Smoker,Tashigi,G5 askerleri,çocuklar,Momo,Kinemon ve Vergo hayatta kalmayı başardı.Bu olay sayesinde tek kaybedenin Monet olduğu.Law'ın ileri görüşlü ve zekasının tekrardan tasdiklendiği görülmüştür.
Joker(Doflamingo)
Ve gelelim son adayımıza.2 yıl öncesinde Luffy'nin muhatap olmadığı tek Schibukai.Ama Punk Hazar'da nerdeyse her deliğin altında bu adam var.Law gibi zeki birini kullanacak kadar kurnaz.Vergo gibi güçlü birini emri altına alabilecek kadar güçlü.Ve bir o kadar ilginç tayfasıyla Joker nam-ı değer Dof.Cc'nin neredeyse Yonkou ile bir tuttuğu bir adam.Luffy'nin korkması için tehdit için kullandığı biri.Yeni Dünyanın yeraltı simsarı.Bu adam ne Croco'ya benzer ne de Moria'ya bence.Bakalım klasik balonlardan mı olacak.Yoksa bu kadar yaptıklarının ve gözdağının karşılığını verecek mi?

Evet beyler benim adaylarım bunlar.Benim için yazması zor okuması kolay bir konu oldu:DGözümden kaçırdığım yada sizin başka adaylarınız varsa paylaşın genişlesin konumuz.Güzel bir tartışma ortamı olsun.
İyi okumalar

kardeş ne yapmışsın sen bildiğin arkı tekrar sayfaya yazmışsın okuyana kadar canım çıktı:ehe: ama gayet güzel olmuş ellerine sağlık:D özellikle mangaları türkçe koyman zupa olmuş, hep ingilizce ile yapma gibi bir alışkanlık var sitede anlatılan şeyi anlamak zor oluyo böyle çok daha iyi:respect:

Zoro iyiydi, ejderhayı kesmesi, monet'i ikiye yararak korkutması, Zoro'nun gittikçe güçlendiğinin göstergesiydi.
Law bazılarına göre şişirilmiş balon olabilir ama bana göre süperdi. Kalbini geri kazanmasının akabinde, Vergo'yu anında etkisiz hale getirdi.(Bana göre bu Arc'ın en iyisi Law'dır.) Sanji'den beklediğim performansı bek göremedim bu Arc, Vergo ile vs attı ama ayağının çatlamasına yol açtı bu durum. (Daha önce vücudu Namideydi, onun da etkisi vardır ama durum beni rahatsız etti.) Konu ile belki alakasız ama Zoro ve Sanji'nin Yeti cool kardeşlerin saldırısından kaçabilmeleri gerekiyordu bana göre, k.haki'yi geliştirmeleri lazım.

Öncelikle güzel konu olmuş eline sağlık.Şimdi soruna gelirsek adanın en iyisi Zoro'dur :cool: Başından beri amacı zaten kesmemekmiş Monet'i sonunda da zaten öyle bir korkuttu ki , Monet kılını kıpırdatamayacak şekilde kaldı ve öldüğünü sandı :hhh: Sanji'den ise beklediğim performansı göstermedi :of: Vergo'ya daha fazla kafa tutabilmesini beklemiştim.Ama olmadı :agla: Bunlar dışında Law-Luffy ittifağı ve Luffy'nin C.C'yi eşek sudan gelene kadar dövmesi ardından geliştirdiği tekniğini C.C'ye uygulamasıydı.

sanji ile vergonun vs ekleyebilirsin varda tam detaylı degil

bu smile (insan yapımı şeytan meyvesi) deki zoanlar impel d. daki zoanlara çok benziyor belki dof onlarada vermiştir bu meyveden

bu arc ın en iyisi law dır.vergo ile yaptığı dövüşten sonra kalbini alıp vergoyu tek kesişte halletmesi lawın korkunç olduğunun daha doğrusu olacağının göstergesidir.sanjiden beklenilen performansı o gösteremedi ama o da g5 in başında yöneticiliğini konuşturdu.g5 saygısını kazandı onlar arasında kardeş diye nitelendirildi.bu da g5 in hasır sapkalara sempati duymasını sağladı.
zoro ise 2y den sonra hiç ezilmedi ve bu arcda ezilmemeye devam etti.ilk önce devasa ejderi kesmesi sonra monetle olan dövüşündeki rahatlığı onun 2 yıl içinde aştığının habercisidir.zoro moneti öyle bir korkuttu ki daha saldırmadan monet korkudan yerinde donup kaldı.kesildikten sonra ise öldüğünü sanıp logia formundan normal formuna geçemedi ki zoro hakiyle de kesmemişti

@ kizilhagi detaylı olmadığı için ve kısa sürdüğü için koymadım.Zaten olayı Sanji vs Vergo değilde denizcileri kurtarmak olarak ele aldım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık