Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 247 69.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.6%

• Kullanılan toplam oy
    356
Adamın kaçmaya bile hali kalmamış yaw. Vivrecard'a uzanamiyordu. Uzanmaya ugrasmasa gene öldürür Luffyi. Çok zor değil 5 adım daha adim atmak amiral için

Law olmasa, Marcolar gelmese, Jinbei Crocodile gelmese, Shanks gelmese, WB gelip Akainu ile kapismasa kardeşin öldü işte. Sırf sen durdun diye.
O sırada ki olaydan bahsediyorum sadece. Yoksa zaten pek çok kişi kurtardı vb.
Fakat olayın en başı yine Luffy ile bağlantılı. Yani ne kadar Ace zaten Teach'in peşine düşmüş olsa da bu konuda haklı. Bunun dışında Bb bana katıl diyor kimse o durumda öyle birine katılmaz ki Luffy'nin peşine de düşecekti Ace olmasa...

Yani Ace ne kadar kendi yüzünden o duruma düşse de bunda az da olsa Luffy'nin payı var.

Yanlış kişilerle yanlış zaman da karşı karşıya geldi ne ya ben mi yolladım ace’i teach ile savaşmaya. Bir seçim yaptı her şeyi bok etti. Götünü kurtarsınlar diye bütün dünya seferberlik etti en sonda da duygularına yenik düşüp babalığıda yanında götürüp gitti bu kadar basit.
Senin yollayıp yollamaman bir şey ifade etmiyor ki hem o durumda Ace yanlış bir şey yapmıyor. Teach denilen eleman o zaman Ace'in altında ve sorumluluğunda olan biri. Yani o tayfanın kendi içinde bazı kuralları var ve adam bunu çiğniyor Ace de gidiyor. Ace'in yaptığı tek yanlış Akainun sözleri sonrası geri dönmesi ki bu da onun kişiliyetiyle alakalı. Adam Roger'a çekmiş...

Seriyi ilk izlediğim zaman bile bu karakter bu seriye ait değilmiş gibi sırıtmıştı bana. O zamanlar Oda'nın bu karakteri en baştan öldürmeyi planladığını bilmiyorduk yani söylememişti. Ama belli oluyordu işte :( Bu yüzden hiç içselleştiremedim o kadar yoksa karakter tasarımı falan güzeldi. Keşke daha iyi yedirebilseydi seriye Oda. Belki de en baştan aklında olan bir karakter bile değildi. Ki zaten beni rahatsız eden ve aklımdan geçen de buydu tam olarak ilk izlediğimde. Belki ileride bunu da itiraf eder. Ölü doğmuş bir karakterin ölümü de çok vurmadı beni haliyle :/ Ama Luffy'nin halini çok iyi yansıtmıştı, o vurmuştu işte.

Bu arada dediğim şeylerin hepsi Sabo için de geçerli. Bakalım onun sonu da aynı olacak mı? :/ Bu ikisi serinin ortasında gökten düşmüş gibi geldiler birden hiçbir arka planları olmadan. Ah Oda ah.. keşke seriye başlarken planını daha güzel yapsaydın ve ona sadık kalsaydın.
Bir de bunlara ilaveten finalini de yapamadı karakterin. One Piece evreninde hoş bir sada bırakıp gitmesini hedefledi ama aptal tercihleri sonucu sevdiği herkese zor anlar yaşatması ve sonunda kendi için yapılan bütün fedakarlıkları ölerek boşa çıkarmasıyla bunu da engelledi. Şimdi ne kadar fb ile iade-i itibar yapsan da kurtarmaz artık.

Tam bir gerizekalı maalesef. Wb tayfası'nın, özellikle de Babalık gibi bir adamın tüm çabalarına rağmen, oradan kaçıp kendini geliştirip sonra geri dönüp Saka'nın eline vermesi gerekirken, mallık yapıp her şeyi boşa çıkarıp gebermiş ve yanında Babalığı dolaylı yoldan Wb tayfasını da götürmüş bir ahmak.

Gerizekalı olabilir de tayfa kaptanının onurunu zedeleyecek söz söyleyen şrfsiz Akainu'nun tahrikine karşı gelmesi normal bence. He yaptığı olay saldırması ve aralarındaki uçurumu bile bile saldırması hata ve aptallık ama baska yerden bakinca biraz dogru gibi geliyor. Nasil ki Shanks "Dostlarıma laf edeni affetmem" derken Ace'da "Oyaji'ye laf edeni affetmem" mantığıyla hareket etti. Yani Ace'in yaptigini yapan veya yaptigi soylenen baya bir karekter var. Roger,Shanks,Luffy gibi korsanlara da gerizekalı ve mal diyeceksek(Luffy'e denilebilir) işimiz yaş.

Haklılık payı var denilebilir sadece. Wb o kadar Mf'ye gelmiş herşeyini Ace icin feda ediyor, Ace'de "Gidin Oyaji,kurtarmayin beni" diyor ama Oyaji yine de kurtarıyor. Yani Ace borçluluk hissine giriyor(Tabi Baba-oğulda borçluluk hissi saçma olabilir ama o da en azından oyaji için bir şey yapmak istiyor diyelim) . Birde karşıdaki adam Wb'ye çokca zarar vermiş bir amiral. Onunda etkisiyle Şrfsz Akainu'nun da bu salakça sözleri söylemesk nedeniyle Ace'in icindeki intikam duygusu tamamıyla alevlendi. Tabi bu durumda mekanında bir etkisi var.

Gerizekalı,ahmak derken biraz dusunmek gerekir. Haksizlik payi varsa haklilik payini goz onune almak gerekir.

Görende Luffy, Zoro falan kendinden güçlü karakterlere saldırmadı sanır. Ama Zoro gerizekalı değil, Luffy'de değil bir tek Ace gerizekalı. Bu kadar kindarı bir arada bu başlıkta görüyorum. Karakteri gereği sevdiklerine laf söylettirmeyen birisi. Olması gerekeni yapan birisi aynı zamanda gemide kural varmış kardeşlerini öldürmüş kaçan herif bu seferlik affedelim içimde kötü bir his var o ne la öyle. Reis kardeşimin(Thatch) kanı yere kalmasın diye yola çıkmıştır, yenilmiştir orası ayrı elinden geleni yapmıştır. Ölüm olayında insanların kaldıramayacağı bazı sözler vardır baba dediği adama yapılan saygısızlık onun zayıf noktası ve bunu karşısında ki karakteri bozuk bildiği içinde gayet güzel de kullanmıştır. İnandığı şeyler uğrunda yaptıklarının sonucunda ölmesi reisin adamlık seviyesini arşa çıkarmıştır. :D

Görende Luffy, Zoro falan kendinden güçlü karakterlere saldırmadı sanır. Ama Zoro gerizekalı değil, Luffy'de değil bir tek Ace gerizekalı. Bu kadar kindarı bir arada bu başlıkta görüyorum. Karakteri gereği sevdiklerine laf söylettirmeyen birisi. Olması gerekeni yapan birisi aynı zamanda gemide kural varmış kardeşlerini öldürmüş kaçan herif bu seferlik affedelim içimde kötü bir his var o ne la öyle. Reis kardeşimin(Thatch) kanı yere kalmasın diye yola çıkmıştır, yenilmiştir orası ayrı elinden geleni yapmıştır. Ölüm olayında insanların kaldıramayacağı bazı sözler vardır baba dediği adama yapılan saygısızlık onun zayıf noktası ve bunu karşısında ki karakteri bozuk bildiği içinde gayet güzel de kullanmıştır. İnandığı şeyler uğrunda yaptıklarının sonucunda ölmesi reisin adamlık seviyesini arşa çıkarmıştır. :D
İnandığı şeyi yapmak = adamlık, gene çok güzel bi' bilgi Taisho :m

Seçimini yaptı öldü. Kimsenin suçu değil bu. Diriltseler bir daha aynı olay yaşansa yine aynısını yapar.
Oda öldürdü tabi ben öldürmedim ya bu zoro niye ana karakter değil bu odanın suçu demek gibi bir şey.
Bak ben ölmesinden bahsetmiyorum. Önce onu düzgün anla. Ben adamın harcanışından bahsediyorum. Bir çok hikayede ölen karakter olur, hepsine "harcandı" demeyiz. Ama Ace alenen harcandı.
Merry'i harcamamış adam, Ace'i harcadı. Yani bu tamamen Oda'nın suçu.

Yoksa evet, seçimini yaptı ve öldü Ace. Bu konuda zaten herkes hemfikir.

Ben dizi veya film izlerken kolay kolay ağlayabilen biri değilimdir, fakat Ace'in ölmeden önceki son sözlerini her izlediğimde gözlerimden istemsiz bir şekilde yaşlar akar. Bence Oda'nın en başarılı karakteri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık