Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Poneglyphler'in Sesi

Selam Arkadaşlar..

Uzun zamandır hepimizin içine girdiği bu dünya hakkında kafamı kurcalayan hatta derin bir meraka sürekleyen bazı noktalar var, sıkı takipçilerin çoğunun bildiği üzere seride en önemli bölüm Raftel Adası'nda ne göreceğimiz, ne öğreneceğimiz zira seri Kayıp Yüzyıl ile D.nin Arzusu'nun yerine getirilmesi üzerine kurulu.. Luffy'nin KK olma arzusu, Zoro'nun en iyi kılıç üstadı olma arzusu, Sanji'nin All Blue'yu bulma arzusu bunlar seride en dikkat edilmesi gereken hayaller çünkü bu hayallerin her biri bir başkasının hayalini devralma mahiyetinde.. Ve bu hayallerde Nico Robin'in hayali en fazla dikkat kesildiğimiz hayal..

Raftel'de son bulacak arayışlardan sonra büyük bir savaşın çıkacağını hepimiz biliyoruz, bu savaşta Dünya Hükümeti'ne karşı olacak.. Antik Silahlar bu savaşta kullanılacaklar mı yoksa bunlar silah değil de adaların birleştirilmesi için gereken önşartlar mı tam anlamıyla bilemiyoruz.. Gördüğümüz kadarıyla Kayıp Yüzyıl'da güçlü bir devletin varlığı ve devletin tepesindeki adam olan JoyBoy adlı kişinin düşünceleri, yapmak istedikleri Antik dilde taşlara kazınmış, D.nin Arzusu halini almış olabileceği..

Burada kafa karıştıran bir nokta var ki Gol D. Roger bu taşların sesini duyabildiği ama aynı şeyin Luffy'de henüz görülmediği çünkü Deniz krallarının sesini her ikisi de duyabiliyordu.. Peki neden Luffy ve Roger benzerliklerinin bu denli olduğu halde Luffy henüz bu taşların sesini duyamıyor, hatırlarsanız Alabasta Arc'ta düştükleri kuyuda bu taşlardan birine denk gelmişlerdi ayrıca Crocodile ile son savaştığı yerde bu taşlardan birinin olduğu yerde olmasına rağmen neden duyamamıştı.. Bu taşlar sadece D. ailesinin duyabileceği şekilde mi tasarlandı.?

Son düzenleme:
Herseyin sesini duyma güçlendikçe gelen bi mevzu olabilir.Luffy Alabastada güçsüz olduğu için duyamamıştır.KK olduğu zaman duyabilir.Hatta şimdi bele duyabilir nede olsa deniz krallarının sohbetini duydu.Bu arada JoyBoy hakkında düşüncelerim o dönemin en güçlü kişisi hatta Rogerdan bile güçlü olduğnu düşünüyorum.Bu arada eline sağlık yeni üyesin aramızada hosgeldin diyeyim.

Son düzenleme:
Bir şey mi anlatmaya çalışıyorsun yoksa soru mu soruyorsun? Genel tartışmaya yazabilirsin. Duyma işine gelince şartların oluşması gerekiyor bence. BAA da Roger ile ilişkilendirmek için mecburi duydu diye düşünüyorum. Yoksa K. haki ile ilgili ise Lufy den 10 kat fazla iyi olanlar duymadan geçip gitmiş. Kurgu gereği olan bir şey çok takmaya gerek yok.

Zaten tek paragraf.. Ama satır aralarını düzeltirim şimdi..
Teşekkür ederim. Okurken başta ne okuduğumu kaybediyordum gözümle takip edicem diye :(

Edit: Aslında 2 yıl önce bu duruma hiç denk gelmediğimiz için bence olay haki tabanlı bir durum ya da belirli bir yaşa gelince çıkmaya başlıyor ortaya. Roger'ın yaşının ileri olduğunu biliyoruz fethederken. Hakiye de daha çok hakim olduğunu hesaba katarsak yine dediğim 2 etmen ortaya çıkıyor. Seri ilerledikçe açığa çıkacak durumlardan. İnşallah basit temelli bir şey olmaz.

Son düzenleme:
Bir şey mi anlatmaya çalışıyorsun yoksa soru mu soruyorsun? Genel tartışmaya yazabilirsin. Duyma işine gelince şartların oluşması gerekiyor bence. BAA da Roger ile ilişkilendirmek için mecburi duydu diye düşünüyorum. Yoksa K. haki ile ilgili ise Lufy den 10 kat fazla iyi olanlar duymadan geçip gitmiş. Kurgu gereği olan bir şey çok takmaya gerek yok.
Evet, önce anlatıyorum sonra boşlukları doldurmam için soru soruyorum, kurgu gereği olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı Roger'ın reenkarnasyonu teorisi bir nevi haklılık kazanırdı..

Zamanla açılan bir yetenek bence haki ya da kurguya bağlamamak gerek. Mesela Shirahoshi'nin yeteneği de yeni yeni uyanıyordu işte onun gibi..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık