Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Peki Aizen Sousuke Savaşı Kazansaydı ?

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    41
Aizen'in dengi yoktu. Aizen Shinigami seviyesindeyken kaptanlarla oyun oynar gibi kesmiş biridir. Yamaji bile adamın ilüzyon gücünden kaçınmak için bile isteye Aizen'in darbesini(göğsüne kılıç sokulması) yedi. Yamaji ile ölümüne savaşsaydı Shinigami halindeyken bence yenme ihtimali de vardı lakin riske girmek istemedi.
Güve olduğu zaman ise Aizen bu denkliğin yani Shinigami seviyesinin üzerine çıkıp başka bir varlık oldu. Adamı, kendi gibi biri olan Ichigo haricinde kimse yenemezdi ki o bile yenemedi sadece zayıflatıp mührün aktifleşmesini sağladı.
Buradan yola çıkarsam Urahara'nın Aizen'e yaptığı mührün aktifleşmesi için zayıflaması gerektiğinden ve 0. takımda da böyle bir Shinigami(zira denkliği farklı) yok Aizen'in kaybetmesi mümkün degil. Denklik derken resitsudan bahsetmiyorum. Aizen dediği gibi boyudu farklı varlık.
0. takımı yendikten sonra da zaten Ruh Kralı'nın güçlerine sahip olacak olmasa bile tüm Quincyler'i yenerdi.

Ayrıca en güçlü Shinigami olduğunu Yamaji kendi söylüyor.
0. Takımın 13 takımdan güçlü oldugunu ise Kyaroku söylüyordu.

Aizen'i dendiği gibi şinigamiler yenemez, hangisi olursa olsun. Juha Bach ise tartışılır. İlk halini Aizen yener gibi ama tüm quincylere karşı tek başına Aizen bile kazanamayabilir. Çok tuhaf yeteneği olan birçok quincy vardı. Hangi biriyle uğraşsın. Ama yine kaybetmezdi Aizen. Kaybedeceğini görüp kaçardı sonra bir plan yapar ve hepsini şamarlardı.

Aizen şu an bile kazanan konumunda. Mutlak ölümsüz ve güçlü. Hapis altında olması önemsiz. Çünkü atıyorum 100 bin yıla ne ss kalır ne dünya kalır ama Aizen kalır. Her şeyi tek sahibi Aizen, şu an sadece beklemede. Zamanı gelince göklerdeki tahtına oturacak.

Aizen'i dendiği gibi şinigamiler yenemez, hangisi olursa olsun. Juha Bach ise tartışılır. İlk halini Aizen yener gibi ama tüm quincylere karşı tek başına Aizen bile kazanamayabilir. Çok tuhaf yeteneği olan birçok quincy vardı. Hangi biriyle uğraşsın. Ama yine kaybetmezdi Aizen. Kaybedeceğini görüp kaçardı sonra bir plan yapar ve hepsini şamarlardı.

Aizen şu an bile kazanan konumunda. Mutlak ölümsüz ve güçlü. Hapis altında olması önemsiz. Çünkü atıyorum 100 bin yıla ne ss kalır ne dünya kalır ama Aizen kalır. Her şeyi tek sahibi Aizen, şu an sadece beklemede. Zamanı gelince göklerdeki tahtına oturacak.
Çok takılma biri gelir ölümsüzlügünü aldım der iş biter bu seri de. Gelecegi görüp degiştirbilen adam bile kolay yenildi ölümsüzlük filan boş işler bu seri genelin de.

Aizeni hiç bir shinigami yenemezdi ki adam shinigami sınırlarını aşmak için uğraşıyor hogyouku kullanıp. Yani bu adam shinigamilerin sınırına gelmiş artık tatmin olmuyor güç açısından yeni deneyimler için hollowlaşma gücüne de sahip olmak istiyor. Shinigamilerde zirve adam ve hogyouku ile evrimleşmeye başladığında shinigamilerin sınırını çoktan aşmış ve anca kendisi gibi evrimleşmiş biri tarafından yenilebilirdi. O da ichigo. İchigo doğal bir melez, aizen ise kendini melezleştirmeye çalışıyor hogyouku aracılığıyla bu yüzden ichigoya kaybetti bence. İchigoda yok, yok. Adam quincy, shinigami ve hollow karışımı bir şey. Bleach aleminde ichigoyu yenebilecek tek güç ruh kralının geleceği görme olayıydı bence ki ywach ichigoyu çok rahat aldı başlarda, yardım almasa tüm bleach evreni ichigo ile birlikte yok olacaktı zaten.

Aizen, 0.takımı da alırdı. ruh kralı ile birleştiğinde ise ichigo filan hikaye olurdu. Amacınada ulaşmış bir şekilde göklerdeki tahtına oturur şu manidar sözü söylerdi 'her şey planladığım gibi gitti' diyerek seri sonlanırdı.

Çok takılma biri gelir ölümsüzlügünü aldım der iş biter bu seri de. Gelecegi görüp degiştirbilen adam bile kolay yenildi ölümsüzlük filan boş işler bu seri genelin de.
Olmayan bir durumdan bahsediyorsun, ölmesinin bir yolu olsa öldürecekler ama yok.

Juha Bach'ın kaybı tıpkı Aizen'in kaybı gibi Kubo'nun halt yemesi. Yoksa o da yenilmesin bana kalsa ama şu an Kubo yok biz varız. Yani Kubo gibi yaptım oldu xdzaa yapmamıza gerek yok.

Netice olarak seri bitti ve bu saatten sonra sence Aizen ne zaman ölür? Bir tabanca mermisiyle kalbinden vurulduğunda mı? Hayır! Tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduğunda mı ? Hayır!! Zehirli bir mantardan yapılma çorba içtiğinde mi ? Hayır!!! Aizen biz onu unuttuğumuz zaman ölür.

Konuyla alakalı değil ama Yamaji İchibeiden güçlüydü demi ?
Onu net bilemeyiz sadece yorum yapılabilir vs konusu forumda olması lazım.Bu 5 muhafız kralın sarayında ekstra güçler de kazanıyor çünkü.Çok takip etmiyorum ama en son açıklanmış sanırım İchibei parçalara bölündükten sonra düzelmişti bunun sebebi sarayın ve kralın reijutsusuymuş.Gerçi yardım alarak ama başkasının o şansı da yok.Bunu diğer dördü de yapabiliyormuş.

Gelecek 1 tane değil. Juha’nın da geleceği görme gücünün sınırı var.

Ruh kralı’nın kolu (ukitake) juha’nın gücünden etkilenmedi mesela. Juha o kolun etkilediği geleceği göremedi.
Aizen’in tam güç haline karşı almighty ne kadar işe yarar belli değil. Ruh kralını ve ichigo’yu emmiş hali bile zayıf bi aizen’in ilizyonunu göremedi. Bu güç kurtaramaz juha’yı.

Ölümü saçmaydı ama geleceği gören birinin ölmesi o kadar da saçma değildi. Yani ilk ölümü (aizenin ilizyonla kandırması) gayet normaldi. Juha birçok geleceği görüyor ama o geleceği görememiş demek ki.
İkinci ölümü saçmaydı. O da juha’nın yenilmesi için değil ishida’nın yardımı şart olsun diye yapılmış bi saçmalıktı. Bi de ichigo eski zangetsuyu kullanmış oldu. Mangaka juha’yı indirebilmek için bişey uydurmadı. İshida için mangayı uzatmasa zaten gerek kalmayacaktı bişey uydurmasına.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık