Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] OverGeared

Günümüzden yıllar sonrasını konu almaktadır. E-sporun zirve oyunu olmuş Satisfy adındaki sanal gerçeklik oyunu, milyarlarca kişi tarafından oynanmaktadır. Bu oyun bizim 2002 dünya kupasında hissettiğimiz heyecanı yaşatan ve günümüz futbolu gibi dünya çapında zirve spor haline gelmiştir. Her oyuncunun kendi ülkesinin en iyi tanıtımını yaptığı bir platform olmuş, milli takımlar kurulmuş ve en çokta müthiş paralar kazandıran bir efsane haline gelmiştir.

Grid nickli, milliyetçi bir Güney Koreli olan Shin Youngwoo, yaptığı hatalardan sonra oyunda rezil sıralamalardadır. Belli tecrübelerinden sonra oyunu nasıl oynaması gerektiğini anlasa da zaman olarak biraz gecikmiştir. Bir gün aramakta olduğu, oyunda daha önce hiç kimsenin bulamadığı en üst seviye (legendary class) sınıf kitabını bulur. Sınıf değişikliği sebebiyle herşey (stat ve lvl) ''0''lanacaktır. Bu sınıfın en önemli özelliği efsanevi demirci Pagma'nın demirci güçlerini öğrenecektir. Oyunda kimsenin ulaşamayacağı efsanevi silah ve zırhları yapacaktır.Daha çok üretici bir sınıf olmasına rağmen Pvp ve Pve durumlarında en iyi şekilde kullanabilecek düzeyde öğrenmeye başlar. Arkasından bu legendray sınıfa özgü ekstra stat kazanımları ile normal bireylerden bir kaç kat daha hızlı seviye(exp) kasmaya başlar. Top ranked'lardan biri olacaktır.

Grid'in bu süreçte kimsenin hayal dahi edemeyeceği durumları başarmasını (boss kesimleri, pvp, baskınlar, krallık gibi), çok uzun saatler oyunu oynayabilmesi buna paralel olarak zorluklarını, azmini, arkadaşlık ilişkilerini, açgözlülüğünü (Favorimdir bu özelliği :alkis: Grid nicki Greed ile yakın ses benzerliği vardır. Greed'de açgözlülük anlamına gelir ) diğer ülkelerin rekabetlerini okuyacaksınız.

Okuduğum yüzlerce manga ve novellerle kıyaslama yaparsam; çok iyi bir kurgu sistemine sahip, mantık çerçevesinde kalabilen nadir serilerden. Sürekli farklı şeylerin olması ise sürdürülebilir olmasını sağlıyor. Okuyacak kişilerin bayağı zaman ayırması gereken, bu tür için başyapıt olan bir seridir. Şimdi sizlere benide heyecanlandıran ,hayal gücünüzde canlandırmanız için çok küçük bir kısmını (900 küsür bölümlerde )paylaşacağım. İyi okumalar şimdiden.

4. uluslar arası Satisfy yarışması için hazırlanan fragmanı sizlere paylaşacağım. Spoileri okurken fragman müziği olarak dinleyebilirsiniz.

Video, bulutların üzerindeki , insanların ulaşamayacağı bir gökyüzünden başladı. Kamera açısı, yere hızla düşmeye başlamadan önce, orada iki saniye kaldı. Bulutların üzerinden ve arasından anakaraya doğru düştü. Bir patlama oldu ve kamera açısı sallandı. Sonra bir sessizlik oluştu. Birkaç saniye sonra bir titreme tekrar geri geldi. Kırık bir kılıç belirdi.

4. Ulusal Yarışma'nın açılış öncesi videosu kısa ve etkileyiciydi. Video, statüsünü geçen yıla kadar koruyan Kraugel'in (bu yarışmaya kadar hep zirvede olmuş, kimsenin ona ulaşmayı dahi düşünemediği, esrarengiz, kimliği dahi bilinmeyen kişi) düşüşünü tasvir ediyordu. Videonun devamında ;

Bir el (Kraugel'in bakış açısından) kırık kılıcı yakaladı ve sonra tekrar tahta çıkmaya çalıştı. Paslı taht, efendisi tarafından terk edildi. O artık boş bir tahttı. Bu, Grid'in(yukarıda bahsettiğim ana kahraman bu zamana kadar Kraugel'i geçerek zirveye yerleşti ve bu turnuvaya bazı sebeplerden dolayı oyuncu kimliğiyle katılmama kararı aldı) yokluğunu sembolize ediyordu. İnsanlar Grid'in olmamasından dolayı üzgünlük hissetmekten kendini alamadı.

Kraugel boş tahta bakıyordu. Ardından ABD ekibinden oyuncular onun etrafında toplandı. İçlerinden biri boş tahta yaklaştı. Üzerine oturdu ve çılgınca güldü. Kimliği genel sıralamada ikinci sırayı koruyan Zibal'di. İki yıl sonra Zibal nihayet kendini tekrar gösterdi. Özellikle Amerikalılar bu konuda heyecanlıydı. ABD ekibinde dikkat edilmesi gereken daha çok insan vardı. (Günümüzdeki amerika olimpiyatlardaki sporcu kalitesi bu novelde de devam ediyor. Fena oyuncuları var.)

4. Ulusal Yarışmaya 125 ülke katıldı. Beş dakikalık açılış videosu tüm ülkeleri tanıtmadı. Sadece Satisfy'de süper güçler olarak görülen ve önemli roller oynayan 13 ülkeyi tanıttı. Daha zayıf ülkelerden yüksek rütbeli kişiler de kısa bir süre videoda yer aldı. Muhteşem manzara, birçok insanın ulusal yarışmayı dört gözle beklemesini sağladı. En çok konuşulan sahnesi ise;

Tek bir el hareketi vardı. Karanlıkta, kalenin arka fonunda, bir el kameraya işaret etti. Bu bariz bir provokasyondu. İnsanlara gelmelerini söylüyordu. Gel ve benimle yüzleş, der gibiydi.

Bu kişi kimdi ?
Başlamak isteyenler önce mahnwası ile başlayabilir.

Son düzenleme:
Mangasına denk gelip okumaya başlayınca, acaba bunun novel'i var mıdır diye google'den aradım. Varmış:)
Novelini Türkçeye çeviren siteden üyelik olmadan çeviri yapıldığı yere kadar okudum. Daha sonra hızımı alamayıp google translate kullanarak yabancı bir siteden devam ettim. Oranın günceline kadar okudum. site üyeliği olmadan tabi.

google translate çok berbat çeviriyor ama novel güzel diye sorun etmiyorum.

okuyun. pişman olmazsınız.

Novelde nerdeyse 1300 lere gelmiş vaziyette. dolayısıyla bunun mangası 10 yıl falan sürer herhalde.

One piece mi önce biter bu mu kestiremiyorum.

Şahsen okuduğum shounenlerin büyük bir bölümünden, novellerin ise tamamından daha iyi. 1 ay boyunca sabahım akşamım bu novelle geçti. Şu an ise haftalık biriktirip biriktirip okuyorum. Yalnız söylemem gerek çok kaliteli değil, serinin 10 bölüm sonrasında ne olacağını bile anlayabiliyorsun ama ona rağmen hiç hız kesmeden okutuyor/okuyorum. Özellikle ilk 150 bölüm Grid'in salak hareketlerinden soğuyacak olduğum oldu ama sonra kahkahalar attığım, ağladığım ve heyecandan havalara uçup merakla yeni bölümünü beklediğim bir seri oldu.

The Legendary Moonlight Sculptor'a benziyor.
Ayrıca Solo leveling gibi .

Bir an ne okuduğumu anlayamadım. E-Spor odaklı online oyun tanıtımı o oyunun mangası mı vs derken kafa epey gitti geldi: ))

Ama şahsi kanaatime göre LMS bir kaç tık daha iyi gibi...
Şahsen okuduğum shounenlerin büyük bir bölümünden, novellerin ise tamamından daha iyi. 1 ay boyunca sabahım akşamım bu novelle geçti. Şu an ise haftalık biriktirip biriktirip okuyorum. Yalnız söylemem gerek çok kaliteli değil, serinin 10 bölüm sonrasında ne olacağını bile anlayabiliyorsun ama ona rağmen hiç hız kesmeden okutuyor/okuyorum. Özellikle ilk 150 bölüm Grid'in salak hareketlerinden soğuyacak olduğum oldu ama sonra kahkahalar attığım, ağladığım ve heyecandan havalara uçup merakla yeni bölümünü beklediğim bir seri oldu.

Ayrıca Solo leveling gibi .
The Legendary Moonlight Sculptor'a benziyor.
Lms bencede alanının zirvesi. LMS'den en büyük farkı bana daha çok gerçek hayat-oyun oynamak arasındaki çizgiyi iyi hissettirmesi. Ayrı olarak kıyaslamazsak gerçekten çok iyi seri.

Solo leveling ile aynı yıl çıkmış bu seri galiba. O yüzden bu benzetmeye katılmıyorum. 3'üde game fantasy kategorisi olduğu için benzerlikleri çok normal. Konsept belli çünkü. Canavar kes level atla zirve ol. Ben bu tarzı sevdiğim için kıyaslama yapmıyorum o yüzden. Bahsedilen 3 seride favori novellerimdir.

Bir an ne okuduğumu anlayamadım. E-Spor odaklı online oyun tanıtımı o oyunun mangası mı vs derken kafa epey gitti geldi: ))
Aslında doğru açıkladın :D Bundan yıllar sonra, Satisfy isimli MMORPG bir oyun e-sporun zirve oyunu oluyor. Onu ele alan bir novel.

@Urek Mazino bu arada Grid aslında Greed. Ses benzerliğinden daha çok çeviri hatası Grid, okuduğum yerde çevirmen bu konuya değiniyor ama Grid'i değiştirmeyip olduğu gibi bırakıyor. Sebebi ise Grid'in ürettiği mineral yüzünden eski halinde bırakıyor.

@Urek Mazino bu arada Grid aslında Greed. Ses benzerliğinden daha çok çeviri hatası Grid, okuduğum yerde çevirmen bu konuya değiniyor ama Grid'i değiştirmeyip olduğu gibi bırakıyor. Sebebi ise Grid'in ürettiği mineral yüzünden eski halinde bırakıyor.
Ben zaten yazımda bir çağrışımdan bahsettim. Aklıma geldi bu tür birşeyde araştırmamıştım.

950 civarı ara vermiştim bir ara tekrar başlarım. Öne çıkan pozitif tarafı bana göre komedisi,her bölüm kahkaha attırmıyor belki ama arada var bir gülümsetiyor ki önemli bir şey light novel aleminde bana göre.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık