Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

[İKAZ]Bu konuda izlediğini fantastik türü filmleri tartışabileceksiniz, film analizi yapmak isteyen genel anlamda sohbet isteyen bu başlığa , genel sohbetten spoylır verilmesin.
[/İKAZ]

Ne olacak bu Morgoth'un hali diye başlar , Illidan'dan gider , nerden çıkar bilmem iyi tartışmalar.
Mesela Hobbit'ten memnun kalmayan felan nedenini yazarsa burdan yazbilir.
Silmaril okuyanlar esaslı tartışabilir.

Yüzük kimde ise Süleyman odur!
illuminati nin oyunları bunlar

Bu arada yıllardır Terminator serisi kan ağlıyor. James Cameron'un 2. filmde bitirdiği seriyi sırf para kazanmak uğruna ayaklar altına aldılar. Garip garip icatlar çıkardılar T-800 modelinin artık borusu ötmüyor, Arnold'da yaşlandı. Umudu kestim anlayacağınız. 2. filmden daha iyisini çekeceklerinide düşünmüyorum zaten.

OO Süper oldu :D

Hobbit değerlendirmem;

-En sevdiğim sahne Gandalf vs Azog ve Gandalf vs Sauron sahnesiydi, müthişti. Gandalf tam anlamıyla büyücü olmuş diyebilirim.
-Kitabını okumadım ama "Beorn" sahnelerini daha uzun tutulabilirlerdi. Beorn karakterinin tipini hiç beğenmedim şahsen ama ayı hali müthişti.
-Bazı yerler çok saçma çekilmişti hele Cüce Elf aşkı, birde Elfin cüceyi iyileştirdiği sahne rezalet :).
-Ejderha sahnelerine gerçekten güzeldi. Birçok kişi Ejderhayı altın ile öldürmenin saçma olduğunu düşünüyor, belki de Ejderhayı altınla eritmeye çalıştıklarını düşündükleri içindir. Orada Ejderhayı altın kalıbı içine almak istediklerini düşünüyorum. Kanatları sıvıya girince hareket kabiliyeti güçleşecek ve altın donana kadar kalacaktı yada onlar öyle düşünüyordu.
-Kitap okumasam bile ejderhanın 2. Filmde öldürülmediğine sevimdim, cüce krallığıda müthişti şahsen.
-Gölkent ve o lider ve yardımcısını hiç beğenmedim Türk filminden fırlamış gibiler.
-Azog hariç orklar o kadar korkutucu değildi. İlk filmdeki yapaylık birazda olsun giderilmişti ama yinede Orta Dünya havası sezemedim. Miğferdibine saldıran Uruk-hailer çok çok iyiydi.
-Yüzüğü takınca örümceklerin dilini anlama sahnesi çok ince bir ayrıntıydı.

Her ne kadar kitabını okuyanlar Sauron vs Gandalf karşılaşmasını iyi bulmasada bana göre en müthiş sahneydi. Yani büyücülüğü çok iyi yansıtmış, duvar kırmalar, ışınlanmalar vs. Yüzüklerin efendisindeki gibi bu adam büyücü neden sihir kullanmıyor havası yok.

Yüzük kimde ise Süleyman odur!

Bu arada yıllardır Terminator serisi kan ağlıyor. James Cameron'un 2. filmde bitirdiği seriyi sırf para kazanmak uğruna ayaklar altına aldılar. Garip garip icatlar çıkardılar T-800 modelinin artık borusu ötmüyor, Arnold'da yaşlandı. Umudu kestim anlayacağınız. 2. filmden daha iyisini çekeceklerinide düşünmüyorum zaten.
Terminatör diyince ilk 2 film efsanedir zaten.3cü film sırf para kazanmak üzerine Terminatör adı altında başka bir film izler gibiydim.Başka bi film olarak fena değildi.4. film nedense bana o havayı verir gibi oldu artık Sarah Conor'ın çok az da olsa sesini duyduğum için mi bilemedim ama bana ümit verir gibi oldu.Bakalım yönetmen McG son 2 filmi bize nasıl yansıtacak.

Edit: Son 2 filmin yönetmeni Mcg değilmiş galiba yanlış bilgi :D

Terminatör diyince ilk 2 film efsanedir zaten.3cü film sırf para kazanmak üzerine Terminatör adı altında başka bir film izler gibiydim.Başka bi film olarak fena değildi.4. film nedense bana o havayı verir gibi oldu artık Sarah Conor'ın çok az da olsa sesini duyduğum için mi bilemedim ama bana ümit verir gibi oldu.Bakalım yönetmen McG son 2 filmi bize nasıl yansıtacak.

Edit: Son 2 filmin yönetmeni Mcg değilmiş galiba yanlış bilgi :D
3ü Jonathan Mostow, 4ü McG çekiyor. Dediğin gibi 4 biraz ümit verir gibi oldu ama John Connor çok geri planda kaldı. Cıvığı çıktı serinin. Bence Nolan kardeşlerin el atması lazım bu seriye. Superman ve Batman e yeni bir yüz kazandırdılar çünkü.

Hobbit'in senaryousunu beğenmedim zira hikayeyi çok fena baltalamışlardı. Çok çok fena hem de. alakasız alakasız bir sürü şey serpiştirilmiş ve çoğu gereksiz olmuş. Hadi serpiştirdin, en azından Yüzüklerin Efendisi'ndeki gibi düzgün şeyler serpiştir.
Hobbit serisinin bir aksiyonel fantasik film olarak sevebilirim belki ancak Hobbit kitabının uyarlaması olarak asla ama asla sevmem.
Beklentilerimizin içine edilmesi de cabası tabi.
Beorn sahnesi yok neredeyse filmde! Yahu o bölümde Gandalf ne güzel bir üçkağıtla bütün cüceleri sokuyordu o eve, bir gece kalıyorlar çok güzel sohbet ediyorlardı. Beorn yabana gidip Warg avlıyor ve konuşturuyordu. Hiç biri yok. Onun yerine cüce ile uzaktan yakından alakası olmayan Fili ile Tauriel'i öpüştürecek neredeyse. Ya o sahnelerde sövecektim neredeyse sinemanın ortasında, sinirden güldüm.
Hadi Bilbo'nun Smaug'la olan konuşmaları ve o bölümler tamamen değiştirilmiş de en azından yerine güzel şeyler eklenmiş. Cüce madenleri falan çok iyi olmuştu. Adam dolduracak şey bulamamış, Esgaroth'un başkanının özel hayatını yansıtıyor bir de. Yahu o sahneleri sen Beorn'la doldursana, orman sahnlerini tam çeksene bunu yapacağına! Elflerin şarkısını, aniden yok oluşlarını ve karanlıkta hepsini paketleyişlerini yapsana! Yok, illa kendi senaryosunu oynatacak deyyus!
İyi senaryo olsa neyse. Zaten Yüzüklerin Efendisi'nden kızdığım bir çok nokta vardı adama, burada tam batırdı. ama yine de Yüzüklerin Efendisi'nin konusu o kadar iyiydi ki, o bile batıramamıştı. Christopher Tolkien hakları satmamakta sonuna kadar haklı. Böyle güzide eserleri para uğruna ne hallere sokuyorlar.
Sırf fan kitlesi oluşsun diye cüceleri maymun etmişler, cüceden başka her şeye benziyor çoğu. Bir Balin bir Thorin cüce gibi.
İlk filme biraz kızmıştım değişiklikler var diye, ruhu yansıtamamış diye ama yine de kabullenmiştim, sevmiştim biraz. Ama bu filmde batırdı aga. Tek güzelliği efektleri, aksiyonu. Bir de Legolas iyi olmuş tabi.
Ve Smaug! Smaug da muhteşemdi. Ejderhaya doyduk.

Ben filmi izlemedim ama orta dünyada tek adam tanırım o da Feanor denen asi, içindeki ateş yüzünden sapıtmış ruh hastası. Bu ruh hastası olmasa o büyük olayların hiçbirisi gerçekleşmezdi.

3ü Jonathan Mostow, 4ü McG çekiyor. Dediğin gibi 4 biraz ümit verir gibi oldu ama John Connor çok geri planda kaldı. Cıvığı çıktı serinin. Bence Nolan kardeşlerin el atması lazım bu seriye. Superman ve Batman e yeni bir yüz kazandırdılar çünkü.
Çok zor o adamların seriyi alması en azından 5ci filmi alması imkansız gibi duruyor.Kadro yavaş yavaş oturmaya başlanmış.Yönetmeni Alan Taylor imiş.İsimde Terminator: Genesis.Sarah Connor rolünde de Khaalesi olacakmış:D

Çok zor o adamların seriyi alması en azından 5ci filmi alması imkansız gibi duruyor.Kadro yavaş yavaş oturmaya başlanmış.Yönetmeni Alan Taylor imiş.İsimde Terminator: Genesis.Sarah Connor rolünde de Khaalesi olacakmış:D
İnş. iyi film çıkarır ortaya. 4.filmden sonra yeni bir boyuta girdi hikaye. Ya vezir olacak yada rezil. Ooo... O kızı çok severim :D :ehe:

Aklıma gelmişken birşey sorayım, Balrogların efendisi Gothmog mu dha kudretliydi yoksa Sauron mu?
Sauron Melkor'un en bilinen maiarıydı ama Gothmog'un kudreti çok övülmüştü diye hatırlıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık