Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Hepsini toplasak ne bir Tom Bombadil eder bu balrogların, sauronların, huanların, ne de Melkor ve Bombadil de dahil hepsnin toplamı bir Ungoliath eder... :)

Ungoliant dönek bir maiadır. O saydıklarının -yaptığı saçma sapan kötülükler hariç- hiçbir konuda yanına yaklaşamaz.

Yok yahu, zamanında Melkor bile tırsa tırsa gitmişti yanına. Onun da aklını çelip hizmetkarı yapacaktı ama yemedi, en sonunda sefilce ortaklık önerip, gitti paşa paşa takip etti diyar diyar Ungoyu... :) Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

Melkor kadar hain tek yaratık, iğrenç bir yüze sahip olmasından dolayı Melkor yanına tırsarak gidiyor. Yaptığı işlerin hiçbir amacı olmayan saf açlığını dindirmeye çalışan bir yaratık. En sonunda kendini de yedi açlığı yüzünden.

Hepsini toplasak ne bir Tom Bombadil eder bu balrogların, sauronların, huanların, ne de Melkor ve Bombadil de dahil hepsnin toplamı bir Ungoliath eder... :)
İyi güldürdün. Ungoliant kim? Dandiklik sınırlarında gezen bir örümcek. Melkor'un tırsma sebebi ise, iğrenç bir sureti olması yüzünden. Zira Ungoliant hiç ışık görmemiş, karanlıktan doğmuştur. Ayrıca Balroglar onu sürmüştü zamanında. En eski ve babasız Tom Bombadil şiş kebep yapar bu çok gelişmiş örümceği. Bombadil her şeyi yapabilecek kudrete sahip olup, hiçbir şey yapmayan biridir. Arda şekillenmeden önce bile orada olan, aşmış bir karakterdir. Tek Yüzük bile ona vaadedecek bir şey bulamadı. Ayrıca Sauron'un karanlığı tüm Orta Dünya'yı ele geçirse bile, onun ormanının yemyeşil kalacağı söylenmiştir. Sauron'un onun karşısında 5 yaşında çocuktan farkı yok.

Divan'da yüzüğü Bombadil'in koruması önerilmişti ancak bilge kişiler onun da Sauron'a uzun süre dayanamayıp kaybedeceğinden söz ediyorlardı. Ayrıca gücünün de kendi bölgesiyle sınırlı olduğu söyleniyordu divanda.
Bombadil'in ne olduğu belli değil, en yaygın tahmin maia olduğu ki bence de öyle. Lakin ayrıcalıklı bir maia, Arda henüz Ea iken, hiç bir güç dünyaya ayak basmamışken oraya gelip yerleşmiştir. Bana sorarsanız onu Eru yollamıştı önden kontrol etsin diye. İradesi doğrudan Eru'ya bağlı olduğundan, bu dünyadaki hiç bir şey onun aklını çelememiştir bence.
Ayrıca Ungoliant konusunda katılıyorum.

@Dragon
Hoca sana yazacak bir şey yok, unutmuşsun 4 yıldır okumayalı. Celebrimbor'a her şeyi öğreten Sauron'dur, tam tersi değil. Daha sonra bu bilgiler ışığında 3 elf yüzüğünü kendi başına yapmıştır Celebrimbor. Ancak Sauron, yaptığı tek yüzükle o üç yüzüğe bile irade geçirebilmiştir. Elfler erkenden farkına varıp saklamamış olsaydı o yüzükleri, işler çok daha farklı ilerlerdi.

Sadece zalimliğiyle nam salan adama dönemin en güçlü sayılabilecek elflerinin elinden o stratejik kaleyi alamazdı.
Sana o kadar kader dedim, yazgı dedim hala Huan yerlerde sürükledi diyorsun, artık ne diyeyim.
Luthien'in de tek yaptığı Sauron gittikten sonra kaleyi yıkmaktı büyüsüyle. Sauron'la hiç bir işi yok onun.

Numenor'un çöküşünde Sauron'un yüzüğü yanında değil kalesinde saklıydı. O methettiğim şeyleri yüzüksüz yaptı.

Sauron Gothmog'a Uttumno'da reislik yaparken yüzük diye bir şey yoktu ortada. Mesele yüzük değil, irade kudreti.
Balroglar zaten savaş için o hale getirilmiş ainu ruhlarıdır, saf savaş kürlesidirler. Ancak Sauron hem savaş hem kudrettir. Her yönden daha üstündür Gothmog'tan. Aksi halde Melkor'un gözdesi Gothmog olurdu, Sauron değil.
Durin'in felaketi denen rütbesiz balrog o kaçtığı savaştan sonra öyle bir korkmuştur ki bir daha gün yüzüne çıkmaya cesaret edememiştir. Sauron'un onla ittifak yaptığı da yoktur. Sadece işine engel olmadığı için ona hiç müdahale etmemiş, hiç ilgilenmemiştir.

Sauron gibi pislik, yarı korkak bir karakteri savunmak amacında değilim, kendisini de o kadar sevmem zaten ama hakkı da yenmesin bir zahmet. Adam ilk çağdan sonra efendisini aratmadı.

bu hüküm dağını neden korumaya almaz sauron cücelerin yaptığı türden mühürlü bi kapı yapsa ya oraya diye düşünürken bu video ya rastladım burdada bahsetmiş adam
[YOUTUBE]MQyn4AkkGHg[/YOUTUBE]

bu hüküm dağını neden korumaya almaz sauron cücelerin yaptığı türden mühürlü bi kapı yapsa ya oraya diye düşünürken bu video ya rastladım burdada bahsetmiş adam
[YOUTUBE]MQyn4AkkGHg[/YOUTUBE]

Sauron yüzüğü ele geçirenlerin yok etmeyi isteyeceğine ihtimal bile vermiyordu. Yüzüğünün gücüne o kadar güveniyordu ki hiç kimse onu o kadar uzun süre taşıyıp da yok etmeyi isteyecek kadar yüksek irade sahibi olamazdı. Hadi birileri böyle bir iradeye sahip diyelim, hiç kimse elinde yüzükle Mordor topraklarına girip aklı çelinmeden dağa kadar gidemezdi. Hadi dağa girdi diyelim, hiç kimsenin iradesi yüzüğü ateşe atacak kadar üstün olamazdı ki olamadı da. Ne İsildur ne Frodo atabildi yüzüğü ateşe.
Frodo o yüzüğü Sam ve Gollum olmasa o kapının eşiğine kadar getiremezdi. Zaten Mordor'a girdikleri gibi yüzük Frodo'yu bitiriyor ve yüzüğe hiç dokunmamış olan Sam dostu için yüzüğü bir süre taşıyor.
Tolkien'in anlatmak istediği bu zaten; Sauron'un ihtirasları, kendinden emin oluşu, kibri bitiriyor onu.
Öyle sıradan bir hikaye gözüyle bakarsak olmaz. Kimileri de niye kartallarla girmediler Mordor'a gizlice diyordu eskiden. Bu adamlara ne diyeceksin? :/

Silinmiş Üye

Sauron yüzüğü ele geçirenlerin yok etmeyi isteyeceğine ihtimal bile vermiyordu. Yüzüğünün gücüne o kadar güveniyordu ki hiç kimse onu o kadar uzun süre taşıyıp da yok etmeyi isteyecek kadar yüksek irade sahibi olamazdı. Hadi birileri böyle bir iradeye sahip diyelim, hiç kimse elinde yüzükle Mordor topraklarına girip aklı çelinmeden dağa kadar gidemezdi. Hadi dağa girdi diyelim, hiç kimsenin iradesi yüzüğü ateşe atacak kadar üstün olamazdı ki olamadı da. Ne İsildur ne Frodo atabildi yüzüğü ateşe.
Frodo o yüzüğü Sam ve Gollum olmasa o kapının eşiğine kadar getiremezdi. Zaten Mordor'a girdikleri gibi yüzük Frodo'yu bitiriyor ve yüzüğe hiç dokunmamış olan Sam dostu için yüzüğü bir süre taşıyor.
Tolkien'in anlatmak istediği bu zaten; Sauron'un ihtirasları, kendinden emin oluşu, kibri bitiriyor onu.
Öyle sıradan bir hikaye gözüyle bakarsak olmaz. Kimileri de niye kartallarla girmediler Mordor'a gizlice diyordu eskiden. Bu adamlara ne diyeceksin? :/
Hakkaten niye girmedi ya o kartallarla ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık