Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Aklıma gelmişken birşey sorayım, Balrogların efendisi Gothmog mu dha kudretliydi yoksa Sauron mu?
Sauron Melkor'un en bilinen maiarıydı ama Gothmog'un kudreti çok övülmüştü diye hatırlıyorum.
Güçler Savaşından sonra Gothmog ve Sauron Uttumno'daydı ve oranın sorumlusu ve komutanı Sauron'du. Melkor'un yokluğunda orayı daima ayakta tuttu ve Orta Dünya'nın çoğuna hükmetti.
Melkor'un hizmetkarları arasında Sauron'dan kudretlisi yoktur.

Sauron Melkor torpilli olduğu için oranın sorumlusuydu. Sauron bir necromancerken Gothmog savaşçı, Melkor'un baş maiasıdır. Hangisi daha kudretlidir bilemem de, savaş gücü olarak Gothmog daha üstündür.

arkadaslar bir basladim artik duramiyorum. hergun en az 1 film izliyorum ne olursa artik ama en cok aksiyonlu falan
tom cruise 'un filmlerinden olan jack reacher 'in 2. bolumu cikacakmis bu super oldu iste tom cruise super ajan filmleri cikariyor.
hobbit 2. bolumu hala izlemedim beklemedeyim.

Savaş gücü olarak da kudret olarak da Sauron daha üstündür bana göre.
Tabi ben Orta Dünya karakterlerini öyle karşılaştırmayı sevmem ve uygun bulmam. zira o evrende her karakter kişiliği ve azmi kadar vardır. Aklına koyup azimle çabalayan adam imkanı olan her şeyi başarabilir Orta Dünya'da. Aksi halde bir elf beyi koca bir Vala'ya kafa tutup onu topal bırakamazdı. Ya da sıradan bir insan en kudretli Vala'nın tacından olağanüstü kıymet verdiği bir taşı çalamazdı. Elf komutanları Balrog öldüremezdi.
Azmeden başarır bu evrende.

Savaş gücü olarak da kudret olarak da Sauron daha üstündür bana göre.
Tabi ben Orta Dünya karakterlerini öyle karşılaştırmayı sevmem ve uygun bulmam. zira o evrende her karakter kişiliği ve azmi kadar vardır. Aklına koyup azimle çabalayan adam imkanı olan her şeyi başarabilir Orta Dünya'da. Aksi halde bir elf beyi koca bir Vala'ya kafa tutup onu topal bırakamazdı. Ya da sıradan bir insan en kudretli Vala'nın tacından olağanüstü kıymet verdiği bir taşı çalamazdı. Elf komutanları Balrog öldüremezdi.
Azmeden başarır bu evrende.
Ne kadar azmettiğin önemli değil, gelir öper seni Tom Bombadil.

Fimlerden zevk almak için kitaplarının hiç birisini okumadım açıkçası. Hobbit ve yüzüklerin efendisi serisi önümüzdeki yıllarda okuyup filmlerinin keyfini süreceğim. Harry Potter kitaplarını önce okuyarak yeterince kızdım filmlerine aynı şeyi burada da yaşamak istemedim açıkçası.

Hobbit filmine gelirsek. Yüzüklerin efendisinde bulunan Aragorn-Arwen ilişkisini bu filmde Fili-Taurel olarak yapmışlar. Çok gerekliymiş gibi Wormtongue benzeri bir karakter yaratmışlar (kitapta var mı bilmiyorum o adam yukarıda dediğim gibi okumadım). Legolas ve Taurel'in dövüş sahneleri çok güzeldi bence ama Legolas neden Yüzüklerin efendisi filminde böyle dövüşmediğini garipsedim. Teknoloji yetmedi galiba böyle dövüşmesine :D.

Orman sahnesini çok beğendim açıkçası. Akılların gitmesi, ayakların geri geriye gitmesi filan oksijen eksikliği miydi o yoksa ormanın büyüsü mü vardı? Kafamda soru işareti kaldı o konuda. Beorn ile ilgili daha önceden bir şeyler okumuştum sanırsam. Adını duyunca dedim ben bu adamı biliyorum gibi sanki.

Dol Guldur sahnelerini beğendim. Gayet güzel olmuş. Sauron içinden "the eye" onun içinde sauron çıkması ve böyle gitmesi filan çok hoştu gerçekten. Ve anladığım kadarı ile dol guldur yerine ne bileyim daha bağımsız bir alanda olsaymış Gandalf'ın alma şansı varmış sauron'u. Yani bu demektir ki yüzüklerin efendisi kralın dönüşünde Witch King'in Gandalf'ı yalan etmesinin ne kadar gereksiz ve aptalca bir sahne olduğu ortaya çıkartıyor bence.

Orman sahnesini beğendim derken, Örümcek sahnelerinden hiç bahsetmemişim. Çok güzeldi o örümcek sahneleri. Bilbo'nun bir ağa dokunduğu gibi örümceklerin kıllanması ve gelmesi olayını gerçekten sevdim. O kırkayak'tı galiba yüzüğe dokununda Bilbo'nun saldırması... Özlemişiz böyle yüzük sahnelerini. Göz'ü görmesi de iyiydi zaman zaman. Eksiklik olarak görmüştüm yüzük sahnesini 1. filmde.

Ejderha'da ki ego nasıl bir ego'dur yaa. Ağırlık yapıyor mu acaba ona? Ejderha sahnelerini beğendim ama nasıl bu ejderha oradan çıkmamasına rağmen her bir şeyi biliyordu dışarıda olan? Vahiy mi geliyor buna?

Thranduil baya hoşuma gitti. Ice-cold bakışları. Karakteri, ve o garip bir şekilde yüzünün bir kısmının yok olması filan. Onun sebebi de gelecek filmde açıklayacaklar sanırım. Bu arada bu filmlerdeki eksiklik bence adam akıllı bir savaş sahnesi olmaması. Son filmde bunu karşılayacaktır umarım. Ejderha'nın sonunu çok belli ettilr ama. Bard, o kara ok ile, atasının kaldırdığı zırhtan vurup öldürecek %99. Hem aile ismini temizleyecek hem de yeni kurulacak olan Dale şehrinin kralı/lideri olacaktır bence.

Filmi izleyince tekrardan the battle for middle earth 2'yi indirmek istedim. Baya bi güzeldi yani. Bir de hayatımda ilk defa Imax bir filme gitmiştim oldum.

Not: Arkadaşlar kitabı okuyanlar gelecek film ile ilgili veya diğer değişle kitabın devamı ile ilgili konuşmak isterlerse spoiler butonu içine alıp üzerine de gelecek hobbit filmi ile ilgili bilgi içerir gibi bir şey yazalarsa çok mutlu olurum açıkçası.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık