Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece'in Geleceği ve Beklenen Adamlar

İyi geceler arkadaşlar. Öyle manga da yokken bir konu açayım dedim bir kaç parçayı birleştirip ortaya bir şey çıkarmak istedim kısaca. Süpernovalar, Yonkoular, Amiraller, Eski Shichibukai'ler derken hemen hemen her şeyin içinden geçme istediği geldi birden bana. Tabi bunu tek başına da yapmak istemedim ve konuyu açıyorum.

Aaaçtım.

Evet arkadaşlar çoğumuz bir çok karakterden pek çok şey bekliyoruz. Bazılarımıza göre güçlü olan karakterler bazılarımıza göre de güçsüz. Bunun sebebi pek çok şeye bağlanabilir ama net bir şey söylemek kesin olmaz. Çünkü mangaka bile ortaya çıkardığı rakibe zayıf deyince sinirlenen ve onu nasıl daha güçlü bir hale getireceğini düşünmeden edemeyen bir adam.

"One Piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela "düşman çok zayıftı" denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getirebileceğimi düşünmeden edemiyorum!" Color Walk 6 (2014)

Böyle bir açıklamayı Mangaka yapmış fakat hangi karakterler için yapmış ve bundan rahatsız olmuş ki karakterleri tekrar kullanma istediği doğmuş adama. Bu karakterler Crocodile, Moria, Lucci olabilir. Bana kalırsa bu söz doğrudan Crocodile için söylenmiş gibi geliyor ama diğer karakterleri de karpsıyor yinede. Neyse bunu geçelim şimdi.

Şuan Yeni Dünya da sadece Lucci'yi görmüş durumdayız. Kendisi CP-0 lideri olarak çıktı karşımıza, gücünü tam olarak bilmiyoruz ama %99 ihtimalle haki bilerek gelecek karşımıza ve gayette iyi bir konumda geliyor.

Peki Moria, Crocodile gibi adamlar ne zaman gelecek ve ne durumda gelecek? Bu konu hakkında normal tartışmalar sürerken bence bir konuda toplansın dedim bu tip yorumlar. Herkes bir şeyler söylesin ve karakterler ortaya çıktığında biz de bu konuda ki yorumlara bakalım.

İlk önce Moria'ya değinmek istiyorum. Bu adamın konuşmaları vb. şeyler şuan ki geldiğimiz arc'ı gösteriyor aslında. Bu adam tecrübeli, güçlü de fakat gücünü kullanmıyor veya saçma kullanıyor. Adam da çok iyi bir meyve mevcut ama adam meyveyi bildiğin bitirmiş durumda şuan. Fakat adamın kişiliği muhtemelen Kaido ile karşılaştıktan sonra değişiyor. Öyle bir yenilgi alıyor ki hem tayfası katlediliyor hem de kendini hani hayatı bitmiş olup da kendini içkiye vurup yarı ölü halde ki insanlar olur ya. Heh işte o duruma sokuyor. Güçlenmek istiyor bunun için zombiler yapıyor ama bir taraftan yan gelip yatıyor bu zombiler gördüğümüz Kaido'nun kılına bile zarar veremeyecek tip'den yani büyük bir umutsuzluğa hapsolmuş zaten adam.

İşte bizim tayfaya'ya hitaben söylediği sözler.

"Yolculuğunuza devam etmenize izin versem bile... Bu güç seviyenizle ölümle tanışmanız uzun sürmez... "Yeni Dünya"ya hiç hazır değilsiniz...!!! Ne kadar iyi bir tayfa olursanız olun... Yenilmeniz kaçınılmaz!!! [...] Sözlerim... tecrübemden ileri geliyor. Adamlarım... ünlü ve güçlülerdi... Buna rağmen neden onları kaybettim...?!!! Eğer onlar zombi olsalardı, ölmezlerdi. Böylece onları hiç kaybetmemiş olurdum!!! Zombiler yaralanmazlar!! Olur da yok edilirlerse, yerlerine geçecek birileri mutlaka bulunur!!!"

Evet adamın tayfası katledilmiş ve sonrasında kafayı zombilerle yemiş bildiğin adam. Bu muhtemelen onda büyük bir etki bırakmış. Kendisi Luffy yenilgisinden sonra MF de göründü fakat burada da diğer durumundan pek farklı değildi. Kendisi muhtemelen güçlü bir şekilde gelecek Kaido olayı yüzünden de muhtemelen o arc görünecek belki de az çok çarpışacak Kaido ile ama o sadece gösteriş gibi bir şey olacak. Yani geçmişe bir atıfta bulunabilir bize Mangaka veya tayfasını katleden bir komutanın karşısına çıkarıp tüm gücünü kullandırtıp bize şov yaptırabilir Mangaka ama bilinmez tabi.

Evet yukarıda Lucci dedim. Bu adam aslında Luffy'i fiziksel dövüşte en çok zora sokan adam. Kendisi yenildikten sonra kapak hikayesinde göründü ve tekrardan döneceği az çok mesaj verildi. Döndü de kendisi şuan CP-0 lideri olarak geldi ama gücü tam olarak belli değil. Kim bilir ne zaman aktif olarak göreceğiz fakat güçlü bir şekilde döneceği kesin. Seri sonlarına doğru büyük savaşta olacağını düşünüyorum. O zamana kadar daha güçlü bir hale gelir muhtemelen.

Diğer bir rakip ise Crocodile. Normal tartışmalarda da dediğim gibi Alabasta'yı pek kaale almıyorum açıkcası. O zamanın şartlarında yenilgi gerekiyordu ki MF sanki bu adam için bambaşka bir arc oldu. Eğer Alabasta olmasaydı şuan çoğu kişi bu adamı farklı seviyede görürdü net olarak. Mangaka da bunun yorumunu zaten yapmış böyle bir şey diyerek. "One Piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela "düşman çok zayıftı" denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getirebileceğimi düşünmeden edemiyorum!" Color Walk 6 (2014)

MF de az çok yükseltti fakat bu adamı Yeni Dünya'ya girerken de çizdi. Peki bu adam hangi arc da ortaya çıkacak ve çıkma amacı ne olacak? Muhtemelen son büyük savaşta ortaya çıkacak veya olası Karasakal karşılaşmasında diye düşünüyorum.

Çünkü WB korsanlarıyla bağlantılı bir yerlerde görünecek muhtemeln kendisi. Karasakal ile olan olayda çıkacak olmasını düşünmemin sebebi ID ve MF de ki sahneler. Çeviriler biraz saçma olsa da bu tip şeyler. Yani meyveyi görmesi, eskiden WB tayfasından onu tanıması vb. şeyler o arc da çıkabileceğini düşünüyorum kısaca.

Şimdi ise tüm bunlar nasıl olacak diye düşünmek gerekli. Aslında her şey hazır. Sadece bir kilit nokta bir haber duymamazı gerekiyor her şey için. Kaido harekete geçiyor ve aslında büyük savaş başlayacak. Biz Raftel Raftel diyoruz ama aslında bu sonuç sonrasında biz Rafteli görebiliriz.

Tüm Süpernovalar bir taraf seçecekler şimdi. Bu nasıl olacak diyorsanız açıklayayım. Şimdi Kid Shanks'ı hedef aldı. Fakat Kaido gelip hepsini dağıttı. Apoo Kaido'ya katıldı varan 1.

Law aslında seçimini Sabaody de yaptı. Yeni Dünyaya girdi ama bekleyeceğiz dedi Luffy'i bekledi ve onunla ittifak kurdu. Aslında kararları veren Luffy bunun o da farkında ama D'nin iradesini biliyor. Kendisi de konuşmalarıyla bizim tayfaya tam güven beslemekte ve gelecekte yapacaklarının sınırının olmadığını düşünmekte. Aslında bir nevi Roger'ın yanında ki Oden misali, tayfada değil ama bir nevi daimi ittifak gibi Luffy'nin KK olma yolunda ki en büyük destekcisi olacak muhtemelen.

Drake ve Law'ın Sabaody de ki konuşmasını az çok hatırlarsınız, karşılaşmalarını doğrusu. Onun altından da muhtemelen bir şeyler çıkacak ve Kaido arc da biz Drake'i de kendi saflarımıza. Yani Hasır şapka tarafına çekeceğiz. Bildiğiniz gibi Bonney de bizim tayfaya ters gibi görünse de az çok sempati besliyor. Bege de bu ard'dan sonra bizim tayfaya yakın olacak.

Geriye Hawkins, Apoo, Kid, Urouge kalıyor. Şimdi burada bir olay var. Kid hedefimiz Shanks dedi ve bence yine hedefi Shanks olarak kalacak. Belki de Kaido'nun elinden kurtarılıp bizim tayfa tarafa gelecek fakat bir ihtimal daha var.

Sabaody de hatırlarsınız. Ekranlardan Mf de ki savaş verilirken. Karasakal için Kid ''Ne adam ama'' tarzı bir yorumda bulunuyor. Kaido ise Kid'i hapise atınca ''Git onlara söyle biz korsancılık oynuyormuşuz de'' diyor. Yani Kid'i muhtemelen serbest bırakacak ve Kid bir şekilde Karasakal ile karşılaşacak ve Shanks olayı için onun ile ittifak kuracak.

Bonney ise muhtemelen hükümetin elinde olan en büyük koz olarak ortaya çıkacak. Yani Gorosei'leri sürekli bir seviyede tutan karakter bile olabilir kendisi. Yani kendisinde öyle bir meyve var ki hem yaşlandırıyor, hem gençleştiriyor. Hükümet zaten peşinde olduğu az çok bilinen bir şey Akainu de zaten onun hakkında bir şey diyordu. Düşünsenize Hükümet'in en büyük güçleri neden sürekli kaybolsun ki? Elde hazır güçlü adamlar varken niye onların tamamen bitmeleri beklenip arkasından yenilerinin gelip gelmeyeceği belli olmadan kendilerini riske atsınlar?

Bonney çok yaşlı bile çıkabilir. Seride 24 yaşında görünüyor fakat bu onun kendini getirdiği yaş olabilir. Yani kişilerin yaşlarıyla oynayıp onları bebek veya yaşlı hale getiren bir güç varken hükümetin elinde bunu kaybetmek büyük saçmalık olabilir. Diğer bir şey ise bir yetenek veya güç kullanıp kendini yaşlandıran biri olursa onu anında eski haline döndürebilir. Bu yüzden bile büyük güç. Mesela Hody Jones'ı hatırlayın...

Son büyük savaşta bir çok saf değiştirme olacak diye düşünüyorum. Korsanlar denizciler tarafına Denizciler ise korsanlar tarafına geçecekler.

Bu savaş Hükümet ve Korsanların savaşı olmayacak. Bu savaş İyiler ve Kötülerin savaşı olacak.

Yani Bizim tarafımıza Denizcilerden, Fujitora, Smoker, Aokiji, Garp, Coby gibi adamlar gelebilirken. Hükümet tarafına ise Teach, Mom, Kid, Kaido gibi adamlar gidebilirler. Ve niceleri...
Mangakanın da dediği gibi.

"Son arkta bütün dünya kargaşa içinde olacak."
Asahi Evening Newspaper

Yani halk bile kimin iyi kimin kötü olduğunu bilemeyecek. Sırlar ortaya döküldüğünde, tarih ortaya çıktığında Dünya gerçekten tamamen kargaşa içinde olacak. Aslında bize bir savaşta Mangaka bunun nasıl olacağını bile söyledi. İşte o sözler...

Sen değilsin... Roger'ın bekledikleri çok nadir birkaç kişi ama sen onlardan değilsin Teach. Roger'ın iradesini taşıyanlar şimdi de Ace'in iradesini taşıyor. Kan bağları yok olmuş olabilir ama henüz alevleri sönmedi. Ve bir gün...Yüzlerce yıl sonraki gelecekte hepsi tarihe yazılmış olacak. Sengoku... siz dünya hükümeti tüm dünyayı sarsacak olan savaştan korkuyorsunuz. Umrumda değil. Lakin biri o hazineyi bulduğu işte o zaman dünya ters yüz olacak. Birinin onu bulacağı gün kesinlikle gelecek. ONE PİECE GERÇEKTEN VAR!

''Biri o hazineyi bulduğu gün dünya ters yüz olacak. Birinin onu bulacağı gün kesinlikle gelecek''
işte Dünya aslında mezaci anlamda değil. BB'nin sayesinde ve antik silahlarla beraber gerçekten ters yüz olacak. WB için daha doğrusu Gura Gura için Dünyayı yok edebilecek güç deniliyordu. Bu adam iyiydi ve kötü amaçlarda kullanmıyordu meyveyi fakat BB tamamen ondan farklı. Aslında hükümetten muhtemelen nefret ediyor fakat sonunda o büyük savaşta bizimkiler tarafında yer alacağını hiç düşünmüyorum. Belki erken de yenilebilir ama böyle bir şey olması bana daha olası gibi geliyor.

Şimdi Son savaşta ki tarafları ayırın. İster iyiler ve kötüler yapın, İster Hükümet ve Korsanlar...
Ne yaparsanız yapın o zaman kesinlikle gelecek... :sapkali:

Daha uzun yapacaktım karakterlere tamamen girecektim ama böyle bile uzun oldu :(

Kime göre iyi, kime göre kötü?
Crocodile'ın aksine, Dünya'nın nasıl işlediğini bilen bir korsandan alıntı yapmak gerekirse;
Pirates are evil? The Marines are righteous? These terms have always changed throughout the course of history! Kids who have never seen peace and kids who have never seen war have different values! Those who stand at the top determine what's wrong and what's right! This very place is neutral ground! Justice will prevail, you say? But of course it will! Whoever wins this war becomes justice!
Korsanlar kötü mü? Denizciler iyi mi? Bu iki terim, tarihin akışı boyunca sürekli değişti. Huzuru hiç tatmamış ve savaşı hiç görmemiş çocukların farklı değerleri vardır! Zirvede duranlar belirler neyin doğru, neyin yanlış olduğunu. Şu an bulunduğumuz nokta tarafsız bölge! Adalet galip gelecek mi dediniz? Tabi ki adalet galip gelecek. Savaşı kazanan adalet olacak!
Bir zamanlar bir "kötü" olan Crocodile, Luffy'nin yanında savaşınca "iyi" mi olacak? Luffy tarafından değişmiş Doflamingo, kendi ırkına karşı savaşıp "iyi" mi olacak? Luffy'nin tarafı "iyi" mi olacak?
Zirvede bulunan Oda'nın belirlediği taraflar iyi veya kötü olacak. Tahmin etmek ise imkansız. Çünkü isterse Kadio ve Big Mom dahil, binlerce korsanla "iyilerin" tarafında savaşabilir.

Crocodile'ın aksine, Dünya'nın nasıl işlediğini bilen bir korsandan alıntı yapmak gerekirse;
Pirates are evil? The Marines are righteous? These terms have always changed throughout the course of history! Kids who have never seen peace and kids who have never seen war have different values! Those who stand at the top determine what's wrong and what's right! This very place is neutral ground! Justice will prevail, you say? But of course it will! Whoever wins this war becomes justice!
Korsanlar kötü mü? Denizciler iyi mi? Bu iki terim, tarihin akışı boyunca sürekli değişti. Huzuru hiç tatmamış ve savaşı hiç görmemiş çocukların farklı değerleri vardır! Zirvede duranlar belirler neyin doğru, neyin yanlış olduğunu. Şu an bulunduğumuz nokta tarafsız bölge! Adalet galip gelecek mi dediniz? Tabi ki adalet galip gelecek. Savaşı kazanan adalet olacak!
Bir zamanlar bir "kötü" olan Crocodile, Luffy'nin yanında savaşınca "iyi" mi olacak? Luffy tarafından değişmiş Doflamingo, kendi ırkına karşı savaşıp "iyi" mi olacak? Luffy'nin tarafı "iyi" mi olacak?
Zirvede bulunan Oda'nın belirlediği taraflar iyi veya kötü olacak. Tahmin etmek ise imkansız. Çünkü isterse Kadio ve Big Mom dahil, binlerce korsanla "iyilerin" tarafında savaşabilir.
Kişilerin kendilerine ve yapacaklarına göre iyi veya kötü. Şuan bilinmeyen pek çok şey var. Ne denizcilerin hepsi iyi ne korsanların hepsi kötü. Fakat sona gelindiğinde artık her şey yavaş yavaş belli olacak. Bilinmeyen asır da içinde olmak ile birlikte. Geçmişte kötülük yapmış biri iyi olamaz diye bir kural yok. Herkesin içinde bir iyilik vardır az da olsa. Önemli olan bir yerden sonra ki yaptığın seçimlerdir. Bunları seçmek sana kalıyor ister geçmişte ve o gün yakıp yıkacak tarafta savaşacaksın. İster o gün artık yıkıp, yakmak yerine dünyayı tamamen değiştireceksin. Kısacası bir Ütopya yaratacaksın...

Manga araya girdiği zaman yardıma koşan nadir kişilerden birisin. Açtığın konular çok kaliteli öncelikle teşekkür etmek isterim @Sir Crocodile .
Sadece aklımda olanları yazdım ne demek :sapkali:

Luffy'nin yaşadığı zaferler sonrası halk kutlama yaparken fazla abartmayın adam sonuçta korsan, korsanın iyisi olmaz gibi laflar geçiyordu. Luffy iyi yani kazanan tarafta bile olsa kitaplara ana kurtarıcı olarak geçecek kişi olacağını sanmıyorum.

Mf de bence crocodile luffy ye yardım etmedi
sadece denizcilerin hedeflerine ulaşmasını engelledi. Crocodile dava adamı ve böyle olması daha iyi. Crocodilein vicdana gelip luffy ye yardım etmesini istemem kendi hedefleri uğruna luffy nin yanında saf almasını isterim. Yani luffy için değil de kendisi için savaşmasını isterim aynı mf deki gibi. Crocodilein dönüşü bence dofi ile birlikte olacak ikisi aynı seviyede diye düşünüyorum ve aralarındaki dialoglar müthiş ve E.oda bunu kullanacaktır.

Lucci, luffy ile aynı seviyenin adamı bunu aksini kimse ispatlayamaz dövüş sonucunda ikisi de yerdeydi ve hareketsizdi. Lucci geri döndüğünde leopar formuyla g4 ile kapışabilecektir.

Kid ise luffy nin karanlık yönlü hali. Booneyin roger ile veya rogue ile bir ilişkisi çıkacak ama dur bakalım.

En sonda yazdığın iyiler ve kötüler arasında savaş olacak demen güzeldi ve mantıklı geliyor ama bir sorum var kizaru hangi safta olacak :oleyo:

Kişilerin kendilerine ve yapacaklarına göre iyi veya kötü. Şuan bilinmeyen pek çok şey var. Ne denizcilerin hepsi iyi ne korsanların hepsi kötü. Fakat sona gelindiğinde artık her şey yavaş yavaş belli olacak. Bilinmeyen asır da içinde olmak ile birlikte. Geçmişte kötülük yapmış biri iyi olamaz diye bir kural yok. Herkesin içinde bir iyilik vardır az da olsa. Önemli olan bir yerden sonra ki yaptığın seçimlerdir. Bunları seçmek sana kalıyor ister geçmişte ve o gün yakıp yıkacak tarafta savaşacaksın. İster o gün artık yıkıp, yakmak yerine dünyayı tamamen değiştireceksin. Kısacası bir Ütopya yaratacaksın...
İyi kavramı nedir? Pek çok inanışta ana zemin olarak kabul edilen "On" kurala uymak mı? Başkaları için bir şeyler yapmak mı? Geçmişte kötü olmak dediğimiz, kendi amaçları için diğer insanları yok sayan ve hayallerini yıkan bir insan mıdır? Luffy de böyle bir insan değil midir? Yol boyunca bir sürü korsanın hayallerini parçalamış ve kendi amaçları için yoluna çıkan herkesle savaşmıştır.
D: How come Luffy never kills his enemies? Throughout "One Piece" manga so far, he didn't kill Mohji and Helmeppo, but Axe-arm Morgan was killed by Zoro, why is that?

O: Hmm! That's a very good question. First, I have to announce that Morgan is still alive. He's currently in jail, where he was placed by his former subordinates. Why doesnt Luffy kill his enemies? Because in that era, everyone uses their lives to fight for their dreams. For an enemy, when their dream has been shattered, it is the same as losing a fight, and as painful as death. I believe, for a pirate not to kill an enemy, it's giving them a 2nd chance to fight for their dreams.
Soran: Nasıl oluyor da Luffy düşmanlarını hiç öldürmüyor? Şu ana kadar One Piece mangasına, Mohji'yi, Helmeppo'yu öldürmedi ama Balta-el Morgan Zoro tarafından öldürüldü. Neden?

Oda: Hmm! Bu çok iyi bir soru. Öncelikle, belirtmem gerekir ki Morgan hala yaşıyor. Şu an eski astları tarafından yerleştirdiği bir hapiste. Neden Luffy düşmanlarını öldürmüyor? Çünkü o devirde, herkes hayalleri uğruna hayatları pahasına savaşıyor. Bir düşman için, hayalleri parçalandığında, kavgayı kaybetmeye eşdeğer ve ölüm kadar acı verici. Bence, bir korsanın düşmanını öldürmemesi, düşmanlarına hayallerini gerçekleştirmeleri için ikinci bir şans vermesi.
Crocodile'ın bir farkı yoktur. Aradaki fark masum insanları öldürmek ve ya zarar vermek mi? Masumiyeti kim belirliyor? Dünyayı yok oluşa götürecek bir silahı topraklarında saklayan ve bunu "iyi" denizcilere teslim etmeyen Alabasta mı iyi? Krallık sistemiyle, halkına üstünlük taslayan Cobra mı iyi?

Ütopik kelime anlamıyla imkansız demek. Ütopya imkansız düzende ve güzellikte bir insan oluşumudur. Geçen gün genel sohbette benzer bir yorum attım. İnsanlar bencilliğe ve kişiselliğe evrildikçe özgürlükten bahsedilemez diye. Ütopik bir düzen yoktur. Güçlü olan her zaman güçsüz olanı ezecektir ve güçsüz olan her zaman bunun intikamını almak isteyecek, bir şeyleri değiştirmek isteyecektir. Güçsüz olan zaman içinde güçlenip kendi ütopyasını oluşturduğunda dengeler değişecek ve döngü tekrar edecektir.
Luffy'nin yaşadığı zaferler sonrası halk kutlama yaparken fazla abartmayın adam sonuçta korsan, korsanın iyisi olmaz gibi laflar geçiyordu. Luffy iyi yani kazanan tarafta bile olsa kitaplara kurtarıcı olarak geçeceğini sanmıyorum.
İyi ve kötü kavramları insanlar tarafından kelimeleştirilmiş olduğu için, doğruluğundan söz edilemez. İnsan eliyle yapılan hiç bir şey mükemmel değildir. Asla da olmayacaktır.

Son düzenleme:
Mf de bence crocodile luffy ye yardım etmedi
sadece denizcilerin hedeflerine ulaşmasını engelledi. Crocodile dava adamı ve böyle olması daha iyi. Crocodilein vicdana gelip luffy ye yardım etmesini istemem kendi hedefleri uğruna luffy nin yanında saf almasını isterim. Yani luffy için değil de kendisi için savaşmasını isterim aynı mf deki gibi. Crocodilein dönüşü bence dofi ile birlikte olacak ikisi aynı seviyede diye düşünüyorum ve aralarındaki dialoglar müthiş ve E.oda bunu kullanacaktır.

Lucci, luffy ile aynı seviyenin adamı bunu aksini kimse ispatlayamaz dövüş sonucunda ikisi de yerdeydi ve hareketsizdi. Lucci geri döndüğünde leopar formuyla g4 ile kapışabilecektir.

Kid ise luffy nin karanlık yönlü hali. Booneyin roger ile veya rogue ile bir ilişkisi çıkacak ama dur bakalım.

En sonda yazdığın iyiler ve kötüler arasında savaş olacak demen güzeldi ve mantıklı geliyor ama bir sorum var kizaru hangi safta olacak :oleyo:
Kizaru bir safta olmayacak. Savaş başlamadan önce hakili Yasakagino Magatama atıp sonra ışık hızıyla attığı şeyin önüne geçip kendini vurup ölecek son savaşta. :oleyo2:

Kizaru bir safta olmayacak. Savaş başlamadan önce hakili Yasakagino Magatama atıp sonra ışık hızıyla attığı şeyin önüne geçip kendini vurup ölecek son savaşta. :oleyo2:
Harbi kizaru fasülye olursa şaşırmam :hhh:

Şaka bir yana kizaru hükümetin yanında yer alırsa şaşırmam karakteri çok sevsem de malesef emir kulu birisi.

İyi kavramı nedir? Pek çok inanışta ana zemin olarak kabul edilen "On" kurala uymak mı? Başkaları için bir şeyler yapmak mı? Geçmişte kötü olmak dediğimiz, kendi amaçları için diğer insanları yok sayan ve hayallerini yıkan bir insan mıdır? Luffy de böyle bir insan değil midir? Yol boyunca bir sürü korsanın hayallerini parçalamış ve kendi amaçları için yoluna çıkan herkesle savaşmıştır. Crocodile'ın bir farkı yoktur. Aradaki fark masum insanları öldürmek ve ya zarar vermek mi? Masumiyeti kim belirliyor? Dünyayı yok oluşa götürecek bir silahı topraklarında saklayan ve bunu "iyi" denizcilere teslim etmeyen Alabasta mı iyi? Krallık sistemiyle, halkına üstünlük taslayan Cobra mı iyi?

Ütopik kelime anlamıyla imkansız demek. Ütopya imkansız düzende ve güzellikte bir insan oluşumudur. Geçen gün genel sohbette benzer bir yorum attım. İnsanlar bencilliğe ve kişiselliğe evrildikçe özgürlükten bahsedilemez diye. Ütopik bir düzen yoktur. Güçlü olan her zaman güçsüz olanı ezecektir ve güçsüz olan her zaman bunun intikamını almak isteyecek, bir şeyleri değiştirmek isteyecektir. Güçsüz olan zaman içinde güçlenip kendi ütopyasını oluşturduğunda dengeler değişecek ve döngü tekrar edecektir.

İyi ve kötü kavramları insanlar tarafından kelimeleştirilmiş olduğu için, doğruluğundan söz edilemez. İnsan eliyle yapılan hiç bir şey mükemmel değildir. Asla da olmayacaktır.
OP evrenindeki halk gözüyle bakınca Akainu onları ölümüne savunan bir kahraman ama okuyanların çoğunluğu gözüyle bakınca Ace'i infaz etti diye, Luffy'yi hedefledi diye kötü.

Aynı durum Luffy için de geçerli. WB ölünce halk mutlu idi. Luffy'de de benzeri olur şu an. Ne de olsa adam o kadar mahkumu saldı hapishaneden, masum erlere ölümüne saldırdı. Okuyan gözüyle bakınca ise ana kahraman.

Mükemmel bence de olmayacak. Sonucu yanlış bulan kesimler çıkacaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık