Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece, Seinen Tarzında Olsaydı?

Soru basit.One Piece Seinen olsaydı seride ne gibi değişiklikler olurdu? Tayfanın başına neler gelirdi?Ben başlayacak olursam
- Nami ve Robin'in çocukları olurdu.
-Roger'ın kafası kesilir direkte sallandırılırdı.

Sizinde yorumlarınızı bekliyorum :)

Tayfa girdiği ölümcü dövüşlerde uzuvlarını kaybederlerdi. Zoro tek kollu, Luffy tek bacaklı falan olurdu. Usopp tek gözlü olurdu.

Kötü adam tayfayı yakaladığında tecavüz edebilirdi. İşkence de edebilirdi.

Her arc mutlaka önemli birileri kötü adamın elinde ölürdü. Kötü karakterler ya ölürdü ya da ölmekten beter halde olurlardı. Tayfadan ölümler olurdu.

Her arc mutlu sonla bitmezdi. Tayfa adayı kurtarmaya gelip tamamen perişan olmuş şekilde adadan ayrılabilirdi, Adada kötü adam katliam yapabilirdi.

One Piece'i güzel kılan bir özellik Shounen olması. Diyelim ki Seinen oldu...

Bugüne kadar Shounen'in arkasına sığınarak yaptığı şeyleri yapmamış olsa bile seride büyük değişiklikler olurdu.

Usopp, Alabasta'da kafatası çatladıktan sonra ölmüştü.
Nami Punk Hazard'da tecavüze uğramış olurdu.
Robin Ennies Lobbie'de ciddi işkence görmüş olurdu.
Sanji ya da Luffy çoktan bir uzvunu kaybetmiş olurdu ama büyük şeyler olmazdı, mesela Luffy'nin 1-2 tane parmağı kesilmiş olabilirdi.
Gökyüzü Adası halkı Enel tarafından yakılarak öldürülmüş olurdu.

Ve daha bir sürü şey...

One Piece'i güzel kılan bir özellik Shounen olması. Diyelim ki Seinen oldu...

Bugüne kadar Shounen'in arkasına sığınarak yaptığı şeyleri yapmamış olsa bile seride büyük değişiklikler olurdu.

Usopp, Alabasta'da kafatası çatladıktan sonra ölmüştü.
Nami Punk Hazard'da tecavüze uğramış olurdu.
Robin Ennies Lobbie'de ciddi işkence görmüş olurdu.
Sanji ya da Luffy çoktan bir uzvunu kaybetmiş olurdu ama büyük şeyler olmazdı, mesela Luffy'nin 1-2 tane parmağı kesilmiş olabilirdi.
Gökyüzü Adası halkı Enel tarafından yakılarak öldürülmüş olurdu.

Ve daha bir sürü şey...
Punk Hazard'a kadar kalmazdı, Arlong Namiye çok daha kötü şeyler yapmış olurdu, Absalom saçma evlenme töreni yerine daha kötü şeyler yapmış olurdu.

Biraz düşününce ilk bölümler yönünden pek seinen olsa şöyle olurdu diyeceğim sahne yok, daha doğrusu bu shounen olur böyle saçma şeyler denecek şey pek yok gibi. Oda karakterleri öldürmemek için bu kadar kasmasaydı(İgaram, Pell) ilk 100-150 bölümde çok sıkıntı yok.
Eğer seinen olsaydı Davy Back Fight Arc ciddi bir temele oturtulmuş, zevk veren bir arc olurdu.
Luffy vs Lucci dövüşü dışındaki Enies Lobby dövüşleri de çok daha sağlam olurdu.
Marineford çok ama çok iyi olurdu. Gerçi Oda şimdi Marineford'u gene çizse çok daha iyi çizer.
Olayların şansa kaldığı zamanlarda mangakanın tayfayı ittirdiği bu kadar belli olmazdı. Ben şansa karşı biri değilim ama Oda özellikle son arcda şans sınırlarını zorladı iyice.

Ama shounen olmasa asla kendini bu kadar sevdiremezdi bu kesin. Benim One Piece'den beklentim az biraz daha ciddiyet. En azından ciddi olunması gereken zamanda yeterli ciddiyetin gösterilmesi. Ciddiyeti tek bir karaktere yükleyip adamı kasıntı yapması değil(Zoro). Chopper'ın bölüm sayısı arttıkça sevimliliğinin artması değil.

Buna kesin bir cevap verilemez. Çünkü serinin çatısı shonen özelliklerine göre oluşturulmuş. Ben şimdi "Berserk'in shonen olduğunu düşünün" desem, hayal bile edemezsiniz nasıl bir şey olacağını. Çünkü o seri de seinen çatısı ile oluşturulmuş. One Piece çekirdek hikayesi ile bir shonen, içinde sadece seinene kaçan sahneler ya da olaylar barındırabilir, fakat asla bir seinen hikaye olamaz. Olduğu takdirde de, serinin tüm dinamikleri değişir.

Olacakları teker teker yazmaya gerek yok ama çok daha güzel olurdu bence. Daha gerçekçi, epik, etkili ve çarpıcı sahneler görürdük.

En azından birinin beyninde bomba patladı mı onun öleceğini bilirdik. Saçma sapan sahnelere maruz kalmazdık vs. İyi olurdu be.

Tam olarak seinen olmasa da seinen unsurları yer verilmesini isterdim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık