Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

One Piece Mitler 2

'Genel Bilgi' forumunda Smoker tarafından 19 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  http://www.korsanfan.com/forum/one-piece-mitler-t2042.html

  Önceki çevirimin devamı...

  Dadan Göründü.

  Mit : Luffy'nin geçmişinde görünen Dadan genç olan Gorousei'ye benziyor.
  Gerçek : Aslında o adam Garp'tır. Dadan asla tam olarak gösterilmemiştir.

  İç Tavuk.

  Mit : 401. Bölümde görünen tavuk aslında Usopp'un içindeki korkaklığı temsil ediyor.
  Gerçek : One Piece forumlarında sık sık tartışılan bu konu aslında yanlış bir çevirinin sonucudur. Birçok kişi o bölümün metinlerini Google'dan çevirmiş ve bu yüzden bir yanlış anlaşılma olmuştur. O görünen tavuk Jyabura'nın evcil hayvanıdır. Tıpkı Lucci'nin Hattori'si gibi bu tavukta Jyabura'yı uyaran bir yardımcıdır. Bu olay Bablefish ve Google gibi çeviri yapan yerlerin güvenilmez oldugunu gösteriyor.

  En Güçlü Aokiji

  Mit : Aokiji Denizciler'in en güçlü adamıdır.
  Gerçek : Aynen bu mitte bir yanlış çeviridir. 303. bölümde Gorousei söylemiş gibi görünmektedir. Bu konuda Aokiji yorum bile yapmamıştır. Böyle bir idda olsa bile diğer Amiraller'de en az Aokiji kadar güçlüdür (Kizaru ve Akainu). Daha sonra ise yanlışlığı düzeltmek için ''Kudretli Askeri Güç'' olarak değiştirilmiştir. Bu mit bir efsane olmuşsada sonradan unutulmuştur. Tüm Amiraller'in arasında olacak bir dövüşün galibi ise çok zor sonuca gebedir.

  Zaman Yolculuğu

  Mit : Grand Line'da yolculuk yaparken tarih içinde yolculuk yapılabilir.
  Gerçek : Bu şekilde bir saçmalığa Little Garden'da yaşayan dinozorlar sebep olmuştur. Grand Line hakkında fazla bir bilgi olmadığından çoğu fan bunu zaman yolculuğu olarak algılamıştır. Ancak gerçek çok farklıdır. Grand Line Calm Belt sayesinde dış etkilere kapalı bir okyanustur. Bunun sonucunda bazı adalar kendi kendine izole olmuş ve değişmeye uğramadan bugünlere gelmiştir. Buna sebep olan durumlardan biride neredeyse her adanın kendine ait iklimi olmasındandır. Grand Line kendi içinde yaşayan bir denizdir. Bu yüzden zamanda yolculuk felan yoktur. İnanmayın.

  Miss Goldenweek ve Carue

  Mit : Carue Miss Goldenweek'i yedi.
  Gerçek : Bu bugüne kadar hakkında en çok tartışılan, en çok kafa yorulan ve en çok konu açılan mitlerden biridir. Little Garden Arc.'ının sonunda Carue'nun Miss Goldenweek'e saldırdığı görülmüştür. Sonrasında Miss Goldenweek ortadan kaybolmuş, Luffy, Usopp ve Carue Rice Crackers yerken gösterilmiştir. Bunun üzerine çoğu kişi Carue Miss Goldenweek'i yediğini sanmıştır. Ancak Enies Lobby Arc.'ı sırasında yayınlanan Side Story Arc.'ın da yaşadığı gösterilmiştir.

  Dragon ve Şeytan Meyvesi

  Mit : Dragon Rüzgar Meyvesi yemiştir. Bu yüzden Loguetown'da Wind Blast saldırısını yapabilmiştir ya da Hava Meyvesi yemiştir. Çünkü hiç ortada yokken aniden gelmiştir.
  Gerçek : Manga'da Dragon Wind Blast yapmamıştır. Bu kısım sonradan animeye eklenmiştir. Orjinal senaryoda Dragon'un havayla ya da rüzgarla herhangi bir ilişkisi olmamıştır. Ancak gücü bilinmediğinden bu durum bir olasılık olarak ölçü alınabilir.

  Beyazsakal'da bir D.'dir.

  Mit : Beyazsakal bir D. Çünkü o çok güçlü.
  Gerçek : Gold Roger. Hepimiz onu böyle bildik. Ta ki bir gün adı Gol D. Roger olana kadar. Bu süpriz yüzünden böyle bir mit ortaya çıkmıştır. Beyazsakal'ın gerçek adı Edward Newgate olduğundan fanlar bunu Edwar D. Newgate olarak baz almıştır. Bunun sebeplerinden biride tüm D.'lerin çok güçlü olmasıdır. Ancak böyle birşey yoktur. Her güçlü olanın adında D aramak mantıksızdır.

  Uzun Zaman Oldu.

  Mit : One Piece Dünyası'n da çok uzun yıllar geçmiştir.
  Gerçek : Aslında gerçek hayattaki yıllar nedeniyle böyle bir düşünce ortaya çıkmıştır. Hikaye aşağıdaki gibi akmıştır. Luffy :

  1. Hikayenin başlangıcında maceraları birkaç hafta sürmüştür.
  2. İki gün Baratie'de çalışmış ve Don Krieg'le savaşmıştır.
  3. Birkaç gününü Nami'nin köyündeki partide geçirmiştir.
  4. Loguetown'da Smoker yüzünden yarım gün falan kalmıştır.
  5. Bir geceyi Whiskey Peak'te geçirmiştir.
  6. Little Garden'da bir gün takılmıştır.
  7. Little Garden ile Drum Island arası beş gün sürmüştür.
  8. Drum Island'da iki gün kalmıştır.
  9. Arabasta'da on gün civarı kalmıştır.
  10. Arabasta'ya giriş ve çıkış bir hafta kadar sürmüştür.
  11. Jaya'da Log Pose ayarı için dört gün beklemiştir.
  12. Skypeia'da iki gün civarı kalmıştır.
  13. Davy Back Fight'ta bir gün kadar dövüşmüştür.
  14. Longring Longland'da dört gün kadar kalmıştır.
  15. Yokozuna ile karşılaşmadan üç gün denizde geçirmiştir.
  16. Water 7 ve Enies Lobby dahil bir hafta uğraşmıştır.
  17. Thriller Bark'ta maksimum bir gün belki o kadar bile değildir.
  18. Thriller Bark ve Red Line arası bir hafta sürmüştür.
  19. İki gün boyunca Amazon Lily yolunda harcamıştır.
  20. Beş gün Amazon Lily ve İmpel Down arasında geçmiştir.
  21. Otuz saattir İmpel Down'da takılmaktadır.

  Aile

  Mit : Makino Luffy'nin annesidir.
  Gerçek : Luffy'nin annesinin kim olduğu bilinmemektedir. Sadece Luffy'nin köyünde bar işleten bir kadındır. Luffy'nin ailesi olmadığından sürekli onunla ilgilenmiş bu yüzden de Luffy'nin annesi olduğu düşünülmüştür. Makino Luffy'nin annesi değildir, arkadaşı sayılmaktadır.

  Saul'un Kaderi

  Mit : Kuzan (Aokiji) Saul'u öldürmedi. O hala yaşıyor.
  Gerçek : Aslında bu inanması güç bir durumdur. Çünkü Jaguar D. Saul Ohara Adası ile birlikte yokolmuştur. Kuzan ile Saul iyi arkadaş oldukları için onu öldürmediği düşünülmektedir. Halbuki Kuzan bu konuda çok isteksiz olsada Saul'u öldürmüştür. Kuzan'ın yaptığı Ice Time Capsule saldırısı Saul'u öldürmemiştir. Aksi kanıtlanmadığı için ölü olarak kabul edilmiştir. Ki Spandine Sengoku'ya Robin'in kaçmasına yardım etmek için Saul'un canını feda ettiğini söylemiştir. İmpel Down Hapishanesi'nin 6. katında altı tane Dev mahkum bulunmaktadır. Ancak bunlardan birinin Jaguar D. Saul olma ihtimali yok denecek kadar azdır.

  Moria'nın yarası

  Mit : Moria'nın alnındaki yara Kaidou ile olan dövüşünden kalmadır.
  Gerçek : Aslında o yara izi Moria'nın 20 yıl önceki yüzünde de vardır. Ancak nasıl oluştuğu bilinmemektedir.

  Erkek D.'ler

  Mit : Bütün D.'ler erkektir.
  Gerçek : Bütün D.'ler erkek değildir. Bir çoğu erkek olduğundan böyle düşünülmüştür. Ancak Ace'in annesinin adı Portgas D. Rouge'dir. Kadın olduğunu söylemeye gerek yok zaten.

  Lola'nın annesi

  Mit : Lola'nın annesi Son Yonkou'dur.
  Gerçek : Oda bilinmeyen Yonkou'lar hakkında hiç bir bilgi vermemiştir. Sadece Kaidou'nun adını ve az biraz yüz görünen resim göstermiştir. Ancak resimlerde Kaidou'nun erkek olduğu kesin gibidir. Son resimdeki adama ise yorum yapmaya gerek yok. Lola'nın annesinin Yonkou olma ihtimali çok düşüktür.

  Ace ve One Piece

  Mit : One Piece Ace'tir.
  Gerçek : Son dönemlerde konuşulan en tuhaf mitlerden biride budur. Ace Gol D. Roger'ın oğlu olduğu için birçok kişi One Piece'in Ace olduğunu düşünmektedir. Fakat Ace Baterilla'da doğmuştur. Roger'ın ''Herşeyi orada bıraktım'' sözü ise Baterilla'yı işaret etmemektedir.

  Işık ve Karanlık

  Mit : Pika Pika no Mi ile Yami Yami no Mi birbirlerinin antisidir.
  Gerçek : Aslında normal hayatta bu doğru olsada Şeytan Meyveleri için durum bu kadar basit değildir. Yami Yami no Mi yani karanlık sadece ışık değil herşeyi emer. Bu durumda direk Pika Pika no Mi'nin antisi olamaz. Yami Yami no Mi karşısında tüm meyveler eşittir.

  Kuma'nın Niyeti

  Mit : Kuma Hasır Şapka Korsanları'nı güçlenmeleri için dağıtmıştır.
  Gerçek : Kuma'nın Hasır Şapka Korsanları'nı neden parçalayıp dünyanın ayrı yerlerine gönderdiği hala bilinmemektedir. Kuma'nın beyni kapanmadan önce tayfayı Kizaru'dan korumak için yolladığı düşünülmektedir. Oda'nın senaryoda neden böyle bir değişiklik yaptığıda açıklanmamıştır. Oda bu konu hakkında konuşulanlara sadece spekülasyon demiştir.
  Bu durum Luffy'nin ayrı bir hikayeye sahip olması içinde yapılmış olabilir.

  Rayleigh ve Kral Haki

  Mit : Rayleigh Kral Haki'ye sahiptir.
  Gerçek : Bu hala bir mittir. Rayleigh'in hakisinin seviyesi bilinmemektedir. Haōshoku Haki kullandığı bilinen kişiler Luffy, Hancock, Shanks ve Whitebeard'dır. Haki yeteneğinin tam doğası bilinmediğinden bu konuda ne dense yalan olur.

  Sahte Ödüller

  Mit : Mihawk'ın ödülü 600.000.000 Beli'dir. Shanks'ın ödülü 700.000.000 Beli'dir.
  Gerçek : Bu ödüller fanlar tarafından uydurulmuş saçma ödüllerdir. Hiç birinin gerçekle bir bağlantısı yoktur. Başına sahte ödül koyan kişilerin kafasının kaç para ettiği bilinmemektedir.
  Örnekler :

  Akagami no Shanks : 700.000.000 Beli
  Jaracule Mihawk : 600.000.000 Beli
  Portgas D. Ace : 400.000.000 Beli
  Gol D. Roger : 1.500.000.000 Beli
  Edward Newgate : 1.200.000.000 Beli
  Monkey D. Dragon : 500.000.000 Beli
  Gecko Moria : 370.000.000 Beli
  Mr. 1 Daz Bones : 51.000.000 Beli

  Balıkadamlar ve Şeytan Meyvesi

  Mit : Balıkadamlar Şeytam Meyvesi yerse patlarlar.
  Gerçek : Bu mit iki meyve yedikten sonra neler olacağı öğrenildikten sonra çıkmıştır. Bilinen Şeytan Meyvesi yemiş bir balıkadam yoktur. Oda bu konuda sık sık sorulan sorulara cevap vermemiştir.
  Şeytan Meyvesi kullanıcılarının zayıf yönü sudur ve kullanıcılar yüzemezler. Balıkadamlar yüzücü olduklarından ve suda yaşadıklarından Şeytan Meyvesi'ne karşı nasıl bir durumda kalacakları çok şüpheli bir durumdur. Meyve yemiş bir balıkadamın yüzemeyeceğini savunan kişi sayısı bir hayli fazladır. Buna karşın balıkadamlar yarı balık olduklarından Şeytan Meyvesi'nden etkilenmeyecekleride düşünülmektedir.
  Ancak hikayeye göre Şeytan Meyvesi'nin kuralları bellidir ve bu her ırk için geçerlidir.


  One Piece Wiki (Kendi Çevirimdir.) By Smoker.
   
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim...
   
 3. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,463
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Çok güzel eline sağlık:good:
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Birincisinde tamamını çevirmemiştim... Çok uzundu... Bu devamı...
   
 5. Miko Shiro Yasha

  Miko (Shiro Yasha)
  Mesaj Sayısı 2,037
  Üyelik Tarihi27 Kas 2009
  ben mit 1 bulamadim ... Hepsi Super Iyi bir bilgilendirme mit 1 bulamadim yardimci olursaniz ... :D
   
 6. Mesaj Sayısı 49
  Üyelik Tarihi5 Eyl 2009
  Shanks ve Whitebeard'ın kral haki kullandığı nerde açıklandı ben hatırlamıyorumda.
   
 7. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,463
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
 8. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 20,482
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Ellerine sağlık amiralim :flaugh: :good:Çok ilginç bilgiler öğrendim carue ve goldenweek gibi :D

  Yalnız raylegh mitine bende inanıyorum :D öyle çıkacak bence shanksla ikisinde kral haki var.Ancak Wb ve shanksta kral haki olduğu nerede söylendi kesinleşti animede mangada geçmedi bildiğim kadarıyla.Odaya kimlerde kral haki olduğu sorulup cevabı mı alınmış?
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Ekledim şimdi linkini...
   
 10. Miko Shiro Yasha

  Miko (Shiro Yasha)
  Mesaj Sayısı 2,037
  Üyelik Tarihi27 Kas 2009
  Tesekkurler Demon Cutter Zoro Ve Smoker !!
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık