Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Log Book

One Piece Log Book: Format olarak Shonen Jump formatında olan, ortalama 30 manga bölümü ve ek bilgiler içeren büyük ebatta One Piece dergisi. Bölümlerde çıkan renkli sayfalar/posterler aynı şekilde yer alır hatta ek olarak posterler, kartpostallar ve özel manga cilt kapakları da bulunur. Ayrıca içerdiği arklarla ilgili ipuçları veren yazılar da vardır.

Logların çoğunluğunda Omake adında kısa, parodi manga bölümleri vardır. Bu manga bölümlerinin bazıları anime yapıldı bunlara "Mugiwara Theater" denir.

1. Log: "First Log"

İlk çıkan logtur. Manganın 1-41 arası bölümlerini içerir ve toplam 914 sayfadır.

2. Log: "Sanji"

Manganın 42-68 arası bölümlerini içerir. Toplam 580 sayfadır. Bu log, Baratie arkını kapsadığı için ismi Sanji'dir. Ayrıca içeriğinde "Report Time" adındaki omake bulunur. Bu omake 280. anime bölümünün yanında yayınlandı.

3. Log: "Nami"

Manganın 69-95 arası bölümlerini içerir. Toplam 562 sayfadır. Manga içeriği olarak Arlong Park arkını kapsadığı için ismi Nami'dir. Ayrıca içeriğinde "Obahan Time" adındaki omake bulunur. Bu omake 281. anime bölümünün yanında yayınlandı.

4. Log: "Grand Line"

Manganın 96-129 arası bölümlerini içerir. Toplam 720 sayfadır. Bu log, tayfa için bir dönüm noktası olan Grand Line'a girişi içerdiği için ismi Grand Line'dır.

5. Log: "Chopper"

Manganın 130-155 arası bölümlerini içerir ve toplam 562 sayfadır. Chopper ile karşılaşıldığı ve tayfaya katıldığı bölümleri içerdiği için ismi Chopper'dır. Ayrıca bu logda "Jingi-nai Time (No Respect Time)" isimli omake vardır. Bu omake animenin 282. bölümüyle birlikte yayınlandı.

6. Log: "Arabasta"

Manganın 156-181 arası bölümlerini içerir ve toplam 552 sayfadır. Arabasta arkının başlangıç bölümlerini ve hemen hemen yarısını içerdiği için ismi Arabasta'dır. İçeriğinde "Chopper Man" ismindeki Omake bulunur. Bu Omake animede yayınlanan ilk omake'tir ve 279. bölümle yayınlanmıştır. Bu omake izleyiciler tarafından çok beğenilince daha sonra animenin 336. bölümünün tamamı Chopper Man'e ayrıldı.

7.Log: "Vivi"

Manganın 182-218 arası bölümlerini içerir. Toplam 778 sayfadır. Arabasta arkının final kısımlarını içerir. içeriğinde "Monster Time" adındaki omake bulunur. Bu omake animenin 283. bölümüyle birlikte yayınlandı.

8. Log: "Skypiea"

Manganın 219-245 arası bölümlerini içeririr ve toplam 572 sayfadır. Skypiea arkının başlangıç bölümlerini içerdiği için ismi Skypiea'dır.

9. Log: "God"

Manganın 246-277 arası bölümlerini kapsar. Toplam 688 sayfadır. Enel'in ilk göründüğü bölümleri içerdiği için ismi God'dır.

10. Log: "Bell"

Manganın 278-303 arası bölümlerini içerir ve toplam 572 sayfadır. Skypiea arkının final kısımlarını içerir. Ayrıca bu logta "Märchen Time" ismindeki omake bulunur. Bu omake'in yapımda Oda okuyucuların fikirlerini almıştır.

11. Log: "Water Seven"

Manganın 304-333 arası bölümlerini içerir. Toplam 648 sayfadır. Long Ring Long Land arkından Water Seven arkında Luffy-Usopp kavgasının finaline kadar olan kısmı içerir. Logun son kısmında Donanma ve Donanma'nın güç aralıkları hakkında bir rapor içeren "New World Report" adında 4 sayfalık bir kısım vardır. Logda ekstra olarak manganın 300. bölümü için özel renkli sayfalar, sadece Jump Festa'da poster şeklinde görünmüş özel bir çizim, özel kartpostal seti, manga ciltleri için Hasır Şapkaları içeren bir kapak, bir tarafında Luffy bir tarafında Usopp bulunan dev bir poster ve animenin 10. yıldönümünü kutlayan bir resim vardır.

12. Log: "Rocket Man"

Manganın 334-365 arası bölümlerini içerir ve toplam 680 sayfadır. Luffy-Usopp kavgasının finalinden Rocket Man'in göründüğü kısıma kadar olan yerleri içerir. 4 sayfalık "New World Report" adındaki kısım bu sefer Supernovalar'a ayrılmıştır. Ayrıca daha önce de bir tanıtım posteri şeklinde görünmüş olan bir çizim bu logta log için 2. bir renkli kapak şeklinde yer alıyor. Ayrıca manga ciltleri için baş kahramanları CP9 olan yeni bir kapak, bir tarafında Zoro bir tarafında Sanji olan dev bir poster ve One Piece Berry Match adındaki kart oyunu için bir tanıtım görseli vardır.

13. Log: "Nico Robin"

Manganın 366-398 arası bölümlerini içerir ve toplam 718 sayfadır. Tayfanın Rocket Man'a binişinden başlar Nico Robin'in geçmişi hakkındaki hikayenin bitişini ve "Yaşamak istiyorum" sözünün geçtiği bölümü kapsar. Bu logdaki 4 sayfalık "New World Report" kısmı ise seri içindeki farklı unsurlara ve organizasyonlara ayrılmıştır. Bunlar: Dünya Hükümeti (Gorosei, Donanma, Shichibukai, CP9,...) - Dünya Üzerindeki Önemli ve Ünlü Yerler: Impel Down, Enies Lobby, Marineford,... - Ve Tarihteki Diğer Önemli Gruplar: Devrim Ordusu, Tenryuubito, Diğer Ülke Kralları vs.
Ayrıca, biri Nico Robin'in çocuk hali diğeri ise Sogeking için 2 yeni manga cilt kapağı, Robin ve Nami'yi içeren dev bir poster, Megahouse'dan Portrait Of Pirates (POP) figürleri için bir tanıtım görseli vardır. Bu logta "Family Time" adındaki omake bulunur.

14. Log: "Franky"

Manganın 399-439 arası bölümlerini içerir ve toplam 866 sayfadır. Tayfanın CP9 ile dövüşünü ve tayfanın Water Seven'dan ayrıldığı yerleri kapsar. Franky'de bu bölümlerde tayfaya katıldığı için logun ismi Franky'dir. 4 Sayfalık "New World Report" kısmında ise bu sefer Going Merry ile Thousand Sunny arasında bir karşılaştırma yapılıyor. Ayrıca bu logta manga ciltleri için baş karakterin Franky olduğu bir yeni kapak, Franky ve Chopper'a adanmış dev bir poster, Japonya'da dağıtılan Chopper klavyelerinin tanıtım görselleri var. "Ed Sullivan Show" adındaki omake'te bu logta yer alıyor.

15. Log: "Thriller Bark"

Manganın 440-463 arası bölümlerini içerir ve toplam 518 sayfadır. Ace-Karasakal karşılaşmasını ve Thriller Bark'ta dövüşlerin başladığı kısımları içerir. Ayrıca bu logta yeni renkli çizimler ve posterler yer alır. Omake olarak ise "Meitantei Loomes (Detective Loomes)" bu logta yayınlanmış. Log, Thiller Bark arkını içeren kısımlara sahip olsada bu omake tayfanın 2 yıl sonraki görünüşlerine göre çizilmiş.

16. Log: "Brook"

Manganın 464-490 arası bölümlerini içerir ve toplam 564 sayfadır. Thriller Bark arkının finalini kapsar ve Brook'ta bu kısımlarda tayfaya katıldığı için logun adı Brook'tur. Ayrıca logta açılır kapanır şekilde yeni renkli çizimler, tayfanın açan bir gök kuşağından kayarkenki görüntüsünü içeren yeni manga cilt kapağı ve bir poster bulunur.

17. Log: "Sabãody"

Manganın 491-522 arası bölümlerini içerir ve toplam 662 sayfadır. Tayfanın Rosy-Life Riders ile yaşadığı sorunlardan, Luffy'nin Amazon Lily'deki günlerine kadar olan kısımları kapsar. Ayrıca logta Sabaody arkıda yer aldığı için adı Sabaody'dir. Ekstra olarak Supernovalar'ı içeren bir poster ve Boa Hancock'u göz önüne alan yeni bir manga cilt kapağı bulunur.

18. Log: "Impel Down"

Manganın 523-549 arası bölümlerini içerir ve toplam 554 sayfadır. Luffy'nin Impel Down'a girişini ve ayrılışını işleyen bölümleri kapsadığı için adı Impel Down'dır. Ayrıca logta, 532. bölümde yer alan Shichibukai posterine uyan yeni bir Shichibukai posteri ve Bon Kurei'yi göz önüne alan yeni bir manga cilt kapağı içerir.

19. Log: "Marineford"

Manganın 550-573 arası bölümlerini içerir ve toplam 458 sayfadır. Yeni bir dönemi başlatacak olan Marineford savaşının başlangıcını ve Ace'in kurtulduğu kısımları içerir. Bu sebeple ismi Marineford'dur. Bu logta "Circus Time" adındaki omake bulunur.

20. Log: "Ace"

Manganın 574-597 arası bölümlerini içerir ve toplam 478 sayfadır. Marineford'un bitişi ve iki önemli kişinin ölmesiyle birlikte kardeşlerin geçmişini ve 2 yıllık eğitim sürecine karar verildiği kısımları içerir. Bu logta "RPG Time" adındaki omake bulunur. Bu omake isteğini Arlong Park forumdan bazı üyeler CCC nickli üyenin aracılığıyla gönderdiler, Oda'da çizdi.

19 ve 20. loglar hakkında daha fazla bilgi bulursam daha sonra ekleme yaparım. Bundan sonra çıkan veya çıkacak olan loglar başlık içinde paylaşıldıkça ilk mesaja link şeklinde eklenecek.

21. Log: "2 Years Later"

Toplam 590 sayfa. 598. bölümden itibaren manga içeriği başlıyor. Ayrıca Balık Adam arkının bir kısmını da (22. Log'ta Balık Adam arkından bölümler içerecek) içereceği için kaçıncı bölüme kadarlık kısmı olduğu henüz paylaşılmadı.

21. Log Resimleri

22. Log: "Shirahoshi" Kapağı

Çıkış Tarihi: 28 Temmuz 2017

Gelecek Logların İsimleri ve Çıkış Tarihleri

21. Log: "2 Years Later": Çıktı.
22. Log: "Shirahoshi": 28 Temmuz 2017.
23. Log: "Punk Hazard": 25 Ağustos 2017.
24. Log: "Smile": 22 Eylül 2017.
25. Log: "Dressrosa": 27 Ekim 2017.
26. Log: "Memories": 24 kasım 2017.
27. Log: "Law": 21 Aralık 2017.
28. Log: "Lucy": 26 Ocak 2018.

22 Temmuz'da yapılacak olan duyurudan teaser yayınlanmış. 21. ve 22. loglar ile ilgili bilgiler varmış.

Oda'nın 22. logdaRob Lucci ve Water 7 arc ile ilgili yaptığım yorumlar.

Rob Lucci'nin ön planda olduğu birçok sahne vardı. Doğruyu söylemek gerekirse, Water 7 arcı gemi yapımcısının Hasır Şapkalara katılması üzerine bir arctı. Arc sonunda Franky'nin onlara katılması ve Hasır Şapkaların Going Merry'e veda etmesi, arc başlamadan önce karar verdiğim olaylardan ikisiydi. Her şeyden önce, takipçilerimin kafasını karıştırmak istedim. Franky'i birçok takipçimin ondan nefret etmesi için tasarladım. Bununla birlikte birçok gemi yapımcısı gösterdim.

Birçok karakter çizdikten sonra, "Hangisini kötü karakter yapayım?" diye düşündüm.
Pekala. Hadi şu güvercine sahip olan tuhaf adamı kötü adam karakter olarak çizelim. Evet, o Rob Lucci!!
Manga serileştirmesi harikulade bir olay. İlginç gördüğün yerlere doğru ilerle!!

W7 arcı bana göre en sağlam arclardan biriydi. Oda sensei herşeyi önceden planlayarak gidiyormuş gerçekten. Arc içinde küçük eklemeler ve karakterler de yapıyor sanırım.

@amaneden 20.yıla özel bir bölüm vardı onu cevirecektin ne aşamada acaba ? Şimdiden tskler emeklerin için:sapkali:

W7 arcı bana göre en sağlam arclardan biriydi. Oda sensei herşeyi önceden planlayarak gidiyormuş gerçekten. Arc içinde küçük eklemeler ve karakterler de yapıyor sanırım.

@amaneden 20.yıla özel bir bölüm vardı onu cevirecektin ne aşamada acaba ? Şimdiden tskler emeklerin için:sapkali:
Onu çevirdim. Ne demek. Gerisi editör arkadaşta ama çalışan biri ve resim üzerinde yazı olunca editleme süresi de uzuyor. Biraz sabredersen gelecek ama merak etme :sapkali:

Oda'nın 22. logdaRob Lucci ve Water 7 arc ile ilgili yaptığım yorumlar.

Rob Lucci'nin ön planda olduğu birçok sahne vardı. Doğruyu söylemek gerekirse, Water 7 arcı gemi yapımcısının Hasır Şapkalara katılması üzerine bir arctı. Arc sonunda Franky'nin onlara katılması ve Hasır Şapkaların Going Merry'e veda etmesi, arc başlamadan önce karar verdiğim olaylardan ikisiydi. Her şeyden önce, takipçilerimin kafasını karıştırmak istedim. Franky'i birçok takipçimin ondan nefret etmesi için tasarladım. Bununla birlikte birçok gemi yapımcısı gösterdim.

Birçok karakter çizdikten sonra, "Hangisini kötü karakter yapayım?" diye düşündüm.
Pekala. Hadi şu güvercine sahip olan tuhaf adamı kötü adam karakter olarak çizelim. Evet, o Rob Lucci!!
Manga serileştirmesi harikulade bir olay. İlginç gördüğün yerlere doğru ilerle!!
Eline sağlık.

Bu da 21. Log'da yer alan Oda'nın yorumu:

Doğruyu söylemek gerekirse birçok karakter hayal ettiğimden daha fazla önemli sahnelere sahip. Onlardan biri de Vivi. O ilk ortaya çıktığında bir Baroque Works ajanıydı ve bundan daha fazlası olacağını ummuyordum. Bir gün saçlarını inik şekilde çizince "O prenses gibi görünüyor." diye düşündüm. Ya bu kız Alabasta Prensesi olursa? Böylece Alabasta arkı ile ilgili fikrim başladı. Nefertari Vivi şimdi bile popüler bir karakter. Manga serileştirmesi harikulade bir olay.

Eline sağlık.

Doğruyu söylemek gerekirse birçok karakter hayal ettiğimden daha fazla önemli sahnelere sahip. Onlardan biri de Vivi. O ilk ortaya çıktığında bir Baroque Works ajanıydı ve bundan daha fazlası olacağını ummuyordum. Bir gün saçlarını inik şekilde çizince "O prenses gibi görünüyor." diye düşündüm. Ya bu kız Alabasta Prensesi olursa? Böylece Alabasta arkı ile ilgili fikrim başladı. Nefertari Vivi şimdi bile popüler bir karakter. Manga serileştirmesi harikulade bir olay.
Belliydi vivi'nin sonradan döndüğü başta o karaktere tamamen bürünmüştü bi daha da sevemedim.

Eline sağlık.

Senin de eline sağlık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık