Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

One Piece Karakterler

'Diğer' forumunda Melikandor tarafından 3 May 2019 tarihinde açılan konu

?

Eiichiro Oda'nın One Piece için tasarladığı en özgün karakter veya topluluk ? (Fanı olanlar hariç)

1. Kami Enel

0 oy
    0.0%
  2. Usopp

0 oy
    0.0%
  3. Smoothie

1 oy
    20.0%
  4. Queen

0 oy
    0.0%
  5. Robin

0 oy
    0.0%
  6. Shanks

1 oy
    20.0%
  7. Marco

1 oy
    20.0%
  8. Okamalar

0 oy
    0.0%
  9. Sabo

0 oy
    0.0%
  10. Devrimci 4 Komutan

1 oy
    20.0%
  11. Den den mushi (Canlı sonuçta)

1 oy
    20.0%
  12. Diğer(Zoro -Sanji-Luffy-Kaido-Katakuri harici)

0 oy
    0.0%
  13. Tottoland halkı

0 oy
    0.0%
  14. Kutsal ejderler(Genel)

0 oy
    0.0%
  15. Tanukimiz

0 oy
    0.0%
  1. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Konu başlığı bulamadığımdan bunu tercih ettim. Eskiden oynadığım Rise of Mythos oyunundaki (profil resmimde oyundaki karakterlerden biri) High Lady Kuri adlı karakter. Komurosaki ile aynı kaynaktan alındığını düşünüyorum. [​IMG]

Son düzenleme: 4 May 2019
  2. Jenque King of Dressrosa

Jenque (King of Dressrosa)
    Mesaj Sayısı 2,132
    Üyelik Tarihi16 Şub 2013
    Hacı bu nedir?

3. arcadia Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan

arcadia (Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan)
    Mesaj Sayısı 2,314
    Üyelik Tarihi6 Ara 2014
    Aa konu duruyormuş la hala. Ben çoktan gümlemiştir diye düşünüp girmiştim halbuki

4. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
    Mesaj Sayısı 4,284
    Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
    One Piece karakterleri nerden esinlenmiştir, diye soruyor arkadaş. Çizim, hikaye vs vs.

5. Woodie Üye

Woodie (Üye)
    Mesaj Sayısı 2
    Üyelik Tarihi10 Kas 2018
    Bunun açıklaması basit değil mi? One Piece'deki çoğu karakter gerçek hayattan veya farklı mecralardan birilerine benziyor. Açıkçası bunda bir sıkıntı görmüyorum (Kendi düşüncem.). İnsanın farklı bir sıfat yaratabilecek kapasitesi yok. Sadece daha önce gördüğü şeyleri veya düşünebildiği şeyleri yapabilir ki o düşünebildiği şeyler hali hazırda görebileceği şeyler olur.

Şimdi birisi atlar "4 kollu, 8 bacaklı, sırtında 2 kanadı olan adam gördün mü?" der. Cevabım basit, o oluşturduğunuz karakterler farklı canlıların özellikleri değil mi? Yani insanların herhangi bir şey yaratacak kudreti yok.

Her neyse konu dağılmadan, Sakazuki, Kizaru gibi karakterler zaten aktörlerden esinlenerek oluşturulan karakterler (çizim) ki biz okurlar çok fazla yeni şey görmek istediğimizden Oda'nın farklı yerlerden bakarak çizim yapması ve karakter oluşturması çok normal.

6. Wbrggrdrlfy (Sabr)
    Mesaj Sayısı 1,602
    Üyelik Tarihi6 Nis 2019
    Güzel bir mesaj +1.

7. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Yok hacı aynı hikayeden esinlenip benzer karakter yaratanlar var . Onları paylaşayım dedim.

8. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Monkey D. Luffy
    Luffy İçinde çok şey barındırıyor belki ama Oda'nın ilham aldığını düşündüğüm Luffy'e bir şeyler kattığını düşündüğüm bir tarot kartı var. THE FOOL
    Kartta görünen genç, bir uçurumun kenarına doğru adım atmakta. Önünde bulunan uçurumu görmezden gelen genç adamın omzunda asılı sopada bir dağarcık bulunuyor. Sol elinde de bir özgürlüğü atıfta bulunan bir gül taşımakta.
    Deli kartı, tarotun en önemli kartlarından biridir. Yeni doğmuş bir çocuk gibidir. Hala şuuru yerine oturmamıştır. Dünyaya saf, masum ve habersiz bir şekilde gelmiştir. Takip ettiği kelebeğin izinden giderek, kendini adadığı sözünü takip eder. Bu onun bir ahittir.
    Saflık, saflıkla alınacak kararlar ve başlangıçları temsil eder. Maddeyi hayatından çıkarma ve ruhaniyete yönelmeyi temsil eder. Ruhaniyete giden yolda büyük potansiyeli vardır ve daima kalbinin sesini dinler.

Tam bir avaredir. Gereksinimlerini toplumun her alanından karşılar. Kendi yolundan giderken tabuları ve kurallara aldırış etmez. Çılgınca hareket eder. Küçük bir çocuk gibi öğrenmek adına tehlikenin her türüne doğru koşarak ilerler.

Standart yaşam yolunun dışında bulunmayı sever. Herkes normal yolda yürürken o bir patikayı tercih eder. Anılarını her daim yanında taşır. Hatalarının kendisini hapsedeceğini düşündüğünden daima ileri doğru koşar. Bu sayede kaybettiklerini yeniden kazanabileceğini düşünür. Saflık ve masumiyet hali içindedir.

Elindeki gül onun için ruhudur. Bu şekilde ilahi güçlerin bir parçası olduğunu bilir ve bu güçler hep onunla birliktedir.
    Düz:

Hayalperesttir ve masum karakterdir. Daima büyük bir hedefe ulaşma isteği vardır. Mühim bir seçim, alınması gerekli bir karar ile karşılaşılacağına işaret eder. Ve eğer çevresindeki diğer kartlar olumlu ise bu kararın doğru olacağını gösterir. Direnme ile doğru sonuca ulaşılacağını gösterir. Kartlar olumsuz ise hata yapılacağına işaret eder.
    Ters:

Tam bir aptallık ve düşüncesizlik halidir. Vurdumduymazca ve düşüncesizce yapılan hareketledir. Kendini dikkatsizce ileri sürmek, gelecek büyük problemlere işaret eder.

9. Melikandor (Üye)
    Mesaj Sayısı 249
    Üyelik Tarihi29 Eyl 2017
    Korsan Fan içinde güzel bir kaynak buldum ben burdan yürürüm.http://www.korsanfan.com/konu/gerçek-hayattan-esinlenilmiş-bazi-karakterler.1903/

10. Jiso Pinky sama

Jiso (Pinky sama)
    Mesaj Sayısı 3,454
    Üyelik Tarihi11 Ara 2017

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık