Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Film] One Piece Film: Z

Şu filmde bile Zoro ile Sanji'den haki ile ilgili bir şey göremedik ya benim açımdan en büyük eksik buydu.Strong World'deki hallerinden farkları yoktu.Diğer açıdan güzel bir filmdi.Görüntüler,tasarımlar,dövüş sahneleri ve konu güzeldi.

Ben beğenmedim. Zoro ve Sanji, Binz'in şeytan meyvesi yeteneğine yenilmeleri ayrı bir saçmalık haki kullanarak parçalayabilmeleri gerekirdi. Tayfada K.Haki adına bir şey göremedim (vs.lerinde), tayfanın peşinde koşanları durdurmak için H.Haki kullanan Luffy, Z 'nin adamlarını tek tek yumruklayarak geçiyor çerçöple uğraşıyor buda bir saçmalıktı bunun yerine Pacifista ordusuyla karşılaşsa daha zevkli ve anlamlı gelirdi. Yine Luffy mermilerin arasında koşuşturmak için K. Haki kullanıyor ama Kairoseki kurşunu yemekten kendini kurtaramıyor tayfadakilerin hiç birşeylerini göremedik hepsi tek tük ataklarla geçiştirildi bir tek Franky şovunu yaptı. Kısacası filmi izledim ama bittiğide aklımda yer eden bir sahne olmadı gibi.
Ayrıca eyy Z(Zetto-sensei) madem emrinde Ain gibi yeteneğe sahip biri var kendini 24 yaş gençleştirsene, ihtiyar halinle bu işlere girişiyorsun :artiz:
İlk başta bu yorumu görünce mantıklı geldi ama sonra düşündüm de :
-Z'nin karısını çocuklarını öldürmüşler
-Denizciler ihanet etmiş
-Adam korsana dönmüş denizciler falan peşinde
Belki de Z daha fazla yaşamak istememiştir çünkü hayatı bitmiş adamın. İntikam için yaşıyo kaybedecek bişeyi de yok zaten. Hem şu patlatacakları yerde oturmuş bombaların patlamasını bekliyodu. Yani söylemeye çalıştığım adam zaten hayattan bezmiş ölümünü bekliyo bari ölecem ölürken de bişeler yapıyım diye düşünüyo olabilir.

O çizililenler zamanında beraber yayınlanmışlardı ve aralarında Croco'nun da çocukluğu vardı. Filme eklememek animatörlerin ayıbı olmuş.

Bu resim de hiç de kıza benzemiyor, gayet erkek. Şu Croco eskiden kadındı teorisinde vazgeçilmeli bence artık. Oda gibi bir adamın böyle akla ilk gelebilecek ihtimallerden biri üzerinden gideceğini mi düşünüyorsunuz?
Çizilenlerin hepsi koyarken sadece bu adam yok. Strong world yüzü dönük ben ki en büyük croco severi olarak bunu söylüyorum. İlk ihtimallerden bahsediyorsun dimi son manga bölümlerinde paso ilk ihtimaller ortaya çıkıyor ondan ben şikayetçiyim amiraldir aokijidir gibisinden.

Zaten Strong World'e kadar adam gibi bir One Piece filmi seyredemedik. Z de serinin çoğu filmine nazaran tabii ki daha iyi bir film. Çizimler güzeldi, Luffy'nin h.haki kullandığı sahne, Z'nin denizcilerin arasına dalıp hepsini dağıttığı sahnelerde kameranın Z'nin etrafında dolaşması (tabi kamera yok da anlatabilmek için öyle dedim), Zoro vs. Ain ve Sanji vs. Binz'de de yine aynı şekilde çekim açıları (çizim açıları) gayet güzeldi.

Ain'in meyvesinin gücü bence orjinal serideki bazı meyveler gibi kısılmıştır. Kişiyi küçültüyordur ama hastalıkları falan iyi etmiyordur mesela. Yani adam normalde kanser ama 12 yıl önce değildi, Ain meyvesiyle o hastalığı yok edemez bana göre. Böyle de olmayabilir ama ben bu şekilde düşünüyorum. Seride yer alan bir meyve olsaydı daha fazla bilgi edinebilirdik ama şu halde söylediklerimiz tahminden öteye gitmeyecek.

Film bence harikaydı. Z'nin sadece 1 amacı vardı. sadece bombaları patlatmak. Z niye kendini gençleştirmedi diyor millet. Ona bakarsak 3. adaya da en erken o varıyor. Yapacağı eline bim bomba alıp, millet gelmeden de patlatabilir di de diyebiliriz. Z'ye karizmatik bir son için senaryo böyle olmuş. Filmin sonundaki Z'nin savaşı harikaydı. Bana çok güzel hisler verdi. Z'nin kahramanlık hayallaeri falan. Z çok büyük bir kahramandı.
Aokiji yine tavan yaptı. Tek bacağının gitmesi kötü olmuş. Akainu da ne var ne yok göremedik.
Luffy'nin amiral alması zordu bu bölümde. Z'nin ne zaman enerjisi bitti. Luffy ve Kizaru öne geçti.

Sivil katliamı yapmak da ne demek oluyor, az bile yaptı Kizaru reyiz. Çizimler dövüşler falan gayet iyiydi ama konu çok çok tırt olmuş. Animeyi bu kalitede yapsalar çok bomba olurdu. Aokiji reyiz ise akıyordu yine.:) Akainu'nun yüzüne imzasını attı heralde, hatta tek gözünü almış olsa iyi olur, Akaiunu'da göz badı falan. Adamın yüzünü ısrarla göstermiyor.

Ben Luffy fanlarındanım. Luffy'i hiç bu kadar ciddi görmemiştim. Güldüğü, salaklaştığı sahne neredeyse yok gibi, çok azdı. Bi ilk sahnelerde bir şeyler var o kadar. Filmin bu yönünü çok beğenmedim.

Bu arada gemideki dövüşte Z üstad Zoro'nun elinden zor kurtuldu bağlanma noktası sayesinde yapay kolunun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık