Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] One Piece Evreninin En Gizemli Nesnesi

Gizemli Nesneniz ?

• Doflamingo'nun Gözlükleri

Kullanılan: 6 8.1%
  • Gol. D. Roger'ın Gemisindeki Yumurta

Kullanılan: 22 29.7%
  • Mihawk'ın Kara Kılıcı

Kullanılan: 6 8.1%
  • Marijois'te Bulunan Hasır Şapka

Kullanılan: 52 70.3%
  • Şeytan Meyveleri

Kullanılan: 8 10.8%
  • Diğer (Belirtiniz)

Kullanılan: 10 13.5%

• Kullanılan toplam oy
    74
Evet arkadaşlar böyle bir konu daha önce açıldı mı bilemedim ama birden aklıma geldi cevaplarınızı da merak ettiğim için böyle bir konu açayım dedim.

1-) Doflamingo'nun Gözlükleri: Hiç bir şekilde zarar görmeyen bu gözlüklerin gizemi çözülememiştir, G4 luffy'den şehir yıkan kkg saldırısı ile zar zor kırılmıştır.

Ama tsuru ile konuşurken gözlüklerini yeniden görüyoruz sapa sağlam bir şekilde ! Gözlüklerin kendini yenileme özelliği olduğu aşikar. Doflamingo karakterinin özünü oluşuran bu gözlüğün arkasındaki gizem daha aydınlatılamamıştır.

2-) Gol D. Roger'ın Gemisinde Bulunan Yumurta: Yumurta'nın gizemli bir nesne olarak ele alınıp alınmama konusunda biraz düşündükten sonra bunu da seçeneklere koymaya karar verdim, shiki ve roger'ın savaştığı sahnede gözüken bu yumurta'nın gizemi sizlerce dikkate değer bir şeyler çıkarbilir mi ilerde yoksa e.oda okuyucuların teori kasmasından eğlendiği için böyle bir şeyi sırf zevkine yapmış olabilir mi ?

3-) Mihawk'ın Kara Kılıcı: Mihawk'ın kılıcı'nı ilk defa zoro ile savaşında gördük, Dünya'nın en iyi kılıç ustası ünvanına sahip bu adamın kılıcı'nın arkasındaki gizem tam ne olabilir ? zoro'nun şuan ki kullandığı kılıçların dahi bir hikayesi varken kara kılıç'ın arkasında ki hikaye ne olabilir sizce ? ve Gizemi dikkate değer çıkabilir mi ?

4-) Marijeois'te Bulunan Hasır Şapka: Bu dev hasır şapka'yı ilk gördüğümüz yer marijeoisin karlı bir bölgesinde özenle saklanan bir mahzende görüyoruz, bu dev hasır şapkayı özel kılan diğer sebep ise yeni tanıtılacak olan IM'in olaya bu dev hasır şapka ile karşımıza çıkmış olmasıydı şüphesiz. Bu son seçeneği ankete dahil ettiğimde, anketi domine etmesinden korksam da diğer objelerin de gizeminin hasır şapka'nın altında kalacağını düşünmüyorum peki siz ne düşünüyorsunuz ? gerçekten bu dev hasır şapkanın altında ki gizem tüm diğer gizemlerin üstünde midir ?

5-) Diğer: Sizin aklınıza gelen her hangi bir gizemli nesne varsa belirtin lütfen.

6-) Şeytan Meyveleri: Serinin başlarından beri belki'de gizemini sürekli korudu bazı zamanlar hakkında yorumlar yapıldı, 2 meyve'nin yenilemeyeceği ve neden şeytan meyvesi kullanıcıları denize girince batması gibi olaylar hep gizem kokan hareketlerdi. Ama MF arcında teach 2 meyveye sahip olunca birden teach hakkında teoriler üretilmeye başlandı belki de teach şeytan meyvelerinin sırrını keşfetmiş böylelikle 2 meyveye sahip olmuşta olabilirdi. Dressrosa arcında ise şeytan meyvelerinin 'uyanış' adı altında bir gücü olduğunu yeni öğrendik kim bilir belki ileride şeytan meyvelerinin ruhları olduğunu ve onunla irtibata geçtiğimizde bize potansiyelimizin üstüne bir güç sunacağı gerçeğini de göz ardı edemeyiz ve daha da ötesi gibi gizemler.

Son düzenleme:
O kırılan gözlükler Dof'un yedek gözlükleriydi. Asıl gözlükleri KKG'de çizilmesin diye cebine koymuş.

Kutsal Hazine gizemli değil, tam anlamıyla hayal kırıklığı.

Listedeki tek gizemli şey, Roger'in yumurtası olsa gerek.

Mihawk'ın kılıcı şekil ama gizemli olduğu pek şöylenemez.

Listedeki 2. gizemli şey, o hasır şapkanın olayı ne? Im büyük bir Luffy fanı mı yoksa?

Nesne değil, ama bunların ne olduklarını çok merak etmişimdir.

Listede gizem unsuru olan tek şey yumurta bana göre.

Tamatebako'nun içinde Enerji Steroidleri vardı.onun bir gizemi yok yani, koymana gerek yoktu.
Mihawk'ın kılıcı da gizem sayılmaz. Normal bir kılıçtan farkı yok sonuçta. Shichiseiken gibi bir kılıç olsa anlardım.
Doflamingo'nun gözlüklerinde mantık aramaya gerek yok. Asla omuzdan düşmeyen Denizci paltoları gibi bir şey.

Nesne değil, ama bunların ne olduklarını çok merak etmişimdir.

Listede gizem unsuru olan tek şey yumurta bana göre.

Tamatebako'nun içinde Enerji Steroidleri vardı.onun bir gizemi yok yani, koymana gerek yoktu.
Mihawk'ın kılıcı da gizem sayılmaz. Normal bir kılıçtan farkı yok sonuçta. Shichiseiken gibi bir kılıç olsa anlardım.
Doflamingo'nun gözlüklerinde mantık aramaya gerek yok. Asla omuzdan düşmeyen Denizci paltoları gibi bir şey.
Hody'nin kullandığı enerji steroidler tametebako'dan aldıkları mıydı ? Bunu atlamışım heralde tam hatırlayamadım, BM arcında tekrar konusu açılınca içinde bir şey olduğu fikri oturmuş bende.
Mihawk'ın kılıcı hakkında pek bir bilgi olmadığından dolayı gizemli olarak koymuştum. Bence normal bir kılıç değil sonuçta en iyi kılıç ustası ünvanına sahip kişi kullanıyor. Dof gözlükleride biraz işin espirisiydi aslında :D

Attığın resimde ki olay Gökyüzü adasında yaşayanların denize yansımaları değilmiydi ? öyle bir olay hatırlıyorum, ama bu farklı da olabilir.

Hody'nin kullandığı enerji steroidler tametebako'dan aldıkları mıydı ? Bunu atlamışım heralde tam hatırlayamadım, BM arcında tekrar konusu açılınca içinde bir şey olduğu fikri oturmuş bende.
Mihawk'ın kılıcı hakkında pek bir bilgi olmadığından dolayı gizemli olarak koymuştum. Bence normal bir kılıç değil sonuçta en iyi kılıç ustası ünvanına sahip kişi kullanıyor. Dof gözlükleride biraz işin espirisiydi aslında :D

Attığın resimde ki olay Gökyüzü adasında yaşayanların denize yansımaları değilmiydi ? öyle bir olay hatırlıyorum, ama bu farklı da olabilir.
Evet. Sonra hapları kutudan çıkarıp, içine bomba koyuyorlar.
Zoro'nun elindeki kılıcı da zamanında dünyanın en iyisi kullanmış, ama öyle ahım şahım bir özelliğini görmedik.

Hayır, senin dediğin başka bir olay. Attığım resimdekiler Thriller Bark'ın sonunda görünüyor. Hatta o balonlarda "Neyse ki sis her zaman olduğu gibi kalındı, bu yüzden denizin diğer yüzü saklı kaldı" yazıyor. Bizimkiler o şeyleri hiç görmüyor.

Kesinlikle 1. SBS'de oda doflamingo gözlüğünü çıkarınca altından başka bir gözlük olduğunu söyledi artı parçalanmıyor bu gözlükten daha sihirli ne olabilir ki dünyada

Evet. Sonra hapları kutudan çıkarıp, içine bomba koyuyorlar.
Zoro'nun elindeki kılıcı da zamanında dünyanın en iyisi kullanmış, ama öyle ahım şahım bir özelliğini görmedik.

Hayır, senin dediğin başka bir olay. Attığım resimdekiler Thriller Bark'ın sonunda görünüyor. Hatta o balonlarda "Neyse ki sis her zaman olduğu gibi kalındı, bu yüzden denizin diğer yüzü saklı kaldı" yazıyor. Bizimkiler o şeyleri hiç görmüyor.
Tamam şimdi tekrar baktım o sahneye benim dediğim olay gökyüzü adasına yolculuk yapacakları zaman oluyordu. Bence o attığın gizemden bir şey çıkmaz gibi e.oda ortaya bir sürü gizem attı hangisine zaman ayıracak merak konusu doğrusu.

Tamam şimdi tekrar baktım o sahneye benim dediğim olay gökyüzü adasına yolculuk yapacakları zaman oluyordu. Bence o attığın gizemden bir şey çıkmaz gibi e.oda ortaya bir sürü gizem attı hangisine zaman ayıracak merak konusu doğrusu.
Oda özellikle gösterdi bunları. Serideki hiçbir canlıya da benzemiyorlar. Yine de dediğin gibi bir şey çıkmaz bunlardan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık