Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Evreninin Adalet Yükünü Sırtında Taşıyan Adam Filo Amirali Sakazuki

Akainu'yu nasıl bilirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    335
Coby'nin atılmaması konusunda Garp'ın müdahalesi olabilir ama son karar Akainu'dadır. İstese kovardı. Yine de Garp Coby'yi koruyacak olsa savaş alanında korurdu. :rolleyes:
Saka reyizin gönlü büyük. Birine takıntı yapacak, sonra onunla uğraşacak kadar küçük biri değil. Bağışlayıcı olması büyüklüğünden.

Dünya hükümeti kokuşmuş bir yapı burada korsan öldürmek övülmüş ama. :D Seride çok iyi korsan modelleri var.
En iyi korsan donut yapılmış korsandır. :D

One Piece'te Luffy'de dahil iyi bir korsan olduğunu düşünmüyorum. En iyi diyebileceğimiz Luffy bile korsan arkadaşı için görevini yapan askerleri öldürebiliyor. Korsanların karşısında Akainu gibi hırslı biri olması gerekiyor ama Akainu masum kişileri bile istediği gibi öldürüyor. Ohara'da çoğunluğun iyiliği için falan değil hükümetin iyiliği için o gemiyi patlattı. Hainler meselesine gelecek olursam,askerlerin görevi düşmanla savaşmaktır ve bu görev esnasında ölüm kabul edilmesi gereken bir risktir. Yani düşmandan kaçan askerlere elbet bir ceza verilmesi gerekiyor ama bunun anında infaz olmaması gerekir. Ayrıca binlerce askeri öleceklerini bile bile Wb'nin önüne çıkarmak ne kadar adaletli soru işareti. Tabi bana göre diğer amiraller de pek farklı değil Akainu'dan. Örneğin Kizaru emredildiği taktirde herhangi birini öldürebilir. Sengoku büyük ihtimalle hükümet için pek çok pis iş yaptı. Kuzan diğerlerinden daha iyi olmasına rağmen onun yüzünden de pek çok masum öldü. Fuji ise Dof'un kuş kafesine müdahele etmeyince yüzlerce kişi öldü. Belki iyi bir amaç için ellemedi Dof'u ama bu kararı yüzünden Dof inene kadar halk çok acı çekti. Sonra özür dilemesi ise farklı olduğunu kanıtladı. Yani amirallerin çoğu kötü ama en kötüsü Sakazuki. Yaptığı işin adaletle ilgisi yok bana göre sadece hükümetin istediğini yapıyor. Eğer adaletin koruyucusu olmak istiyor ise önce kutsallara başkaldırması gerekiyor. Yada yonkou esirliğinde ki ülkelere özgürlük getirmesi. Ama sanırım bu fazla gelir kendisine.
%100 iyi bir yapı bulmak çok zor. Devrimciler hakkında bir fikrimiz yok ama çoğunluk iyi bir amaçları olduğunu düşünüyor. Onlar da Luffy'ye yardım ettiler.

Akainu ve birçok Denizci Dünya Hükümeti'nin halka hizmet etmesi için çalışıyor. Bazı zamanlarda Garp dahil kötü işler de yapıyorlardır. O kötü işleri yapmamak için istifa etseler halkı kim koruyacak?

Akainu Dünya Hükümeti'nin işleyişinde memnun değil. Kim bilir belki Devrimcilerle kesişir yolu. Kuzan'ın Teach'e katılması için neden yok. Akainu ve Kuzan'dan bir hamle bekliyorum ileride. Yonko tarafında belki sadece Shanks iyi bir izlenim verdi.

Luffy-ID örneğin muhteşem olmuş.Belli karakterlerin gözünden okuduğumuz için diğer karakterler ne alemde bilinmiyor.O kaçan ''kötü'' korsanları yakalamak bu adamların görevi.Korsan katiline kötü diyen tek forum biz miyiz acaba :D Görev adamıdır görevini yerine getirmeye çalışır çalışıyor.Olayı bu.Ohara ya gelince de,o kısım devletin suçu.Emir demiri keser o olmasa oraya bir sürü rütbeli gelmişti ki bir tanesi aokiji idi.Sanmayın ki gemi de güvenle karaya gelirdi.Delik varmış su aldı,makine de yangın çıktı falan... Adam işini yapıyor.
Luffy'nin aklında direkt kötülük zor olur ama çok düşüncesiz. Sonuç olarak çok kötülükler yapmış oluyor.

Delik ve yangın kelimeleri deyince insanın aklına Akainu geliyor. :hhh:

abi korsan derken korsan CD'leri ve kitapları demiştim ya ehehe sen yani öhm siz de yanlış anladınız efendi hazret lordum

ÇOOOTTO MATTAAAA!
Hooop. Dur orada. İtirazlarım var.

Doflamingo'ya ne yaptı bu denizciler peki?

La adamı korsan olduğu için Roger'ın oğlu olduğu için öldüreceklerdi. Ne cezasından bahsediyorsun sen?:hıh:

:hoo:
Hani "umursamadı" "tehlikeye attı" falan anlarım da, "öldürmek istedi nedir yahu?

Jimbei'ye uzanan eller kırılsın.:at:

:artiz:

Başka buster call'ların kime yapıldığını bilmiyoruz. Hiç çamur atma başkasına.
:hıh:

Yaov he he!
İki tane yazı okumayı kötü yapacam diye konuyu ta nerelere çektin. :mincika:

Akainu iyi niyetli olsa devrimci falan olur Flavence'teki soykırımı durdurmaya çalışırdı. :mincika:
Dragon iyi birisiyse Akainu ve onun yolları birleşecek. Bundan eminim. ;)

En son filmde denildi. Eski bir Buster Call'a Sengoku ve Garp gelmiş. Yenisine de ayrı ayrı Kizaru ve Fujitora. :gamyon:

Saka reyizin gönlü büyük. Birine takıntı yapacak, sonra onunla uğraşacak kadar küçük biri değil. Bağışlayıcı olması büyüklüğünden.
Çok kişi bağışladı reis.

Shanks'ın Gorosei ve Sengoku abileri var.

abi korsan derken korsan CD'leri ve kitapları demiştim ya ehehe sen yani öhm siz de yanlış anladınız efendi hazret lordum
Cık cık cık. Tüm ruhumla kınadım. Şu şirinlik muskalarını mı benzettin Akainu'ya sen? :hıh:

Dragon iyi birisiyse Akainu ve onun yolları birleşecek. Bundan eminim. ;)

En son filmde denildi. Eski bir Buster Call'a Sengoku ve Garp gelmiş. Yenisine de ayrı ayrı Kizaru ve Fujitora. :gamyon:
Yolu Fujitora ile kesişti de ne yaptı düzgün?:of:

Buster call'lardan bahsederken hangisi kim gitmiş demedim. Dahası filmler ne zamandan beri canon oluyor?

Adalet uğruna savaşması, agresif ve hiddetli olması bu adamı kötü yapmaz. Ama "adalet" uğruna adalete aykırı eylemler gerçekleştirmesi bu adamı benim gözümde kötü karaktere daha yakın bir konuma koyar. Ohara'daki katliam gibi...

Ayrıca WB'nin tümen komutanlarından birini ikna edip WB'ye arkadan saldırması için onu kandırması da "adalet" için atılması gereken bir adım değildir benim gözümde. Adalet uğruna daha şerefli bir strateji uygulanabilirdi.

Akainu adayı yıkacaksın ihtiyar biraz yavaş ol diyor, ama ihtiyar durmuyor. :oops:

:hhh::sapkali:

Akainu'nun Mutlak Adelet anlayışında yanlış yapan insanlara ikinci bir şans verilmektedir: İsimsiz hain, Coby, Kuzan
Büyük ihtimal güç kaybetmek istemiyor kişi çok hain değilse.

Coby'nin atılmaması konusunda Garp'ın müdahalesi olabilir ama son karar Akainu'dadır. İstese kovardı. Yine de Garp Coby'yi koruyacak olsa savaş alanında korurdu. :rolleyes:
Aokiji ölmeyi hakedecek ne gibi bir yanlış yapmış da adalete engel olmasına rağmen onu öldürmemiş olsun? Sadece kim başa geçecek diye dövüşüyorlar. Coby'nin konuşmasında da yanlış bir durum yok. Akainu'nun çarpık adalet anlayışına karşı yanlış diye affedilecek bir pozisyonda olmasına gerek yok. Yani burada Akainu'nun affı mafya babasının affından öteye gitmez. Bir diğer konu, Akainu o kadar ahkam kesti de niye Shanks tayfası gelince duruldu? Niye Sengoku'nun emrine itaat etti? İdeali olan adam orada emirlere uymazdı kendi adalet anlayışıyla uyuşmadığı için. Ama ne oldu? Hemen sindi.

Aokiji ölmeyi hakedecek ne gibi bir yanlış yapmış da adalete engel olmasına rağmen onu öldürmemiş olsun? Sadece kim başa geçecek diye dövüşüyorlar. Coby'nin konuşmasında da yanlış bir durum yok. Akainu'nun çarpık adalet anlayışına karşı yanlış diye affedilmesi gereken bir durumu yok. Yani burada Akainu'nun affı mafya babasının affından öteye gitmez. Bir diğer konu, Akainu o kadar ahkam kesti de niye Shanks tayfası gelince duruldu? Niye Sengoku'nun emrine itaat etti? İdeali olan adam orada emirlere uymazdı kendi adalet anlayışıyla uyuşmadığı için. Ama ne oldu? Hemen sindi.
Jinbei bile övüyor Akainu'yu Kuzan'ı öldürmedi diye. Ölümüne bir savaştı ne de olsa.

Shanks konusuna girmeyeceğim. O adama herkes "sadece sen olduğun için" diyor. Dünya Hükümeti ile adamın arası iyi demek ki. Akainu Sengoku'yu dinlemese yarın görevinden alırlar Shiryuu gibi.

Jinbei bile övüyor Akainu'yu Kuzan'ı öldürmedi diye. Ölümüne bir savaştı ne de olsa.

Shanks konusuna girmeyeceğim. O adama herkes "sadece sen olduğun için" diyor. Dünya Hükümeti ile adamın arası iyi demek ki. Akainu Sengoku'yu dinlemese yarın görevinden alırlar Shiryuu gibi.
Orada Coby'e yaptığı konuşmadan sonra, devamını getirse tutarlı ve karakterli olurdu en azından. Ama iyi olamadığı gibi karakter yönünden de fire verdi biraz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık