Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Evreninin Adalet Yükünü Sırtında Taşıyan Adam Filo Amirali Sakazuki

Akainu'yu nasıl bilirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    335
Zaten kanunlara göre hareket ediyorlar.Neredeyse her potansiyel tehlike gösteren korsanın başında 5 milyon bile olsa ödül var ve neredeyse hepsinin üstünde ''Ölü ya da Diri'' yazıyor.
Bu artık onların karşısındaki Denizcinin insiyatifine kalmış bir durum.
Akaiunu gibi bir adam teslim mi alır yoksa öldürür mü?
Çok tehlikeliyse öldürebilir , Luffy için öyle söylemişti.
Kanunları şey de mi? Kutsallara dokunana ölüm.

Ha? Şurada düzgün bir şekilde bir şeyler yazıyorum kaale alıp ama ben iflah olmaz bir boşum diyorsan şöyle de "boşa" enerji harcamayalım.

Kim yok edecekti ? Akainu görünce topukları kıçına vuran Teech mi ? Tescilli hükümet köpeği olduğu için denizcilerin dokunmadığı şenks mi ? Buggy daha büyük bir tehdit.
Evet, o söylediklerin yok edecekti.

Evet , haklısın çünkü kendisine göre korsanlara merhamet gösterilmemelidir.Bence bu çok ama çok doğru.Coby'nin ''Savaşı artık bitirelim.'' sözü o kadar saçma ki , bunu anca Akaiunu gibi geçmişte korsanlar yüzünden olası acı çeken birisi anlayabilir bence.Her korsan Hasır Şapkalılar gibi değil maalesef.
Akaiunu'nun adalet anlayışını geçmişi şekillendirmiş diye de ağır bir iddiada bulunuyorum şu an.
Bazı korsanlar sivillere merhamet göstermiyorken niye Denizciler ''savaştan kaçarak'' veya ''korsanlara merhamet göstererek'' onların olası katliamlarına yol açsınlar ki?
Ne yalan söyleyeyim,Akaiunu gibi birisi hem koltuğuna yakışıyor hem de adalet anlayışını sivilleri korumak adına çok güzel uyguluyor bence.
Korsanları iyi kötü diye ayıracaksak Hasır Şapka korsanlarından üstün olarak görülecek Beyaz Sakal Korsanlarının burda suçu nedir?

Coby'nin sozunun sacmaligina ben katilmiyorum.Mf'de ki amaç Beyazsakal korsanlarını bitirmekti bitirmekle kalmadılar üstüne üstlük oldurmeye baslayip katliam yapmaya giristiler.

Klise gibi bir soz ama burda denizcilerin korsanlarla ayni isi yapmasiyla beraber ben denizciler ve korsanlar arasinda bir fark gorememeye basladim. Hatta suan denizcileri korsan olarak goruyorum diyebilirim.

Bu arada isyanları(Ohara diyelim) sonsuza kadar kanla ve gucle bastırmak yarar getirmez zarar getir. Aksine kisiler daha da bu gucu asmaya calisacaktir.

Ha? Şurada düzgün bir şekilde bir şeyler yazıyorum kaale alıp ama ben iflah olmaz bir boşum diyorsan şöyle de "boşa" enerji harcamayalım.

Kim yok edecekti ? Akainu görünce topukları kıçına vuran Teech mi ? Tescilli hükümet köpeği olduğu için denizcilerin dokunmadığı şenks mi ? Buggy daha büyük bir tehdit.
Benim doğrum bu diyorum öncesinde de görüşünü açıklamana rağmen hala üsteliyorsun. Ankete baksana kaç farklı görüş var hepsine oy atan insan var. Ben kendi görüşümü söylüyorum sen hala x2 alıntı yapıyon kendi görüşünü ispat etmeye çalışıyorsun. İspat edecek herhangibirşey yok. Bu kadar kasmaya da gerek yok kaldır kafanı yukarı bak gerçek dünyadayız.

Oradaki siviller hiç yapılmaması gereken bir hata yaptılar.Oldukça sabırsızlardı (Rayleigh'in sözleri bunlar.).
En büyük kanunlardan birini çiğnediler.Bedelini ödediler.
Ne alaka bu yaptığın tamamen dogma savunması sivillerin belirli bir kısmı hata yaptılar (hükümete göre) ki hükümet adası bile değiller gitti kendi çıkarları için sivilleri öldürdü nerede sivili korumak ? Sözde hainlerin bile öldürülmeyip hapse atılması gerekiyordu.

Üye silindi 5781

Kanunları şey de mi? Kutsallara dokunana ölüm.
Kutsallar apayrı bir konu.Biz Denizciler hakkında konuşuyoruz.
Dünya Hükümeti'nin Denizcilerin ne yaptığından haberi var ama Denizcilerin , Dünya Hükümeti'nin (Dünya Hükümeti gizlemek isterse.) ne yaptığından haberi yok.
Akaiunu da bazı konularda ters düşüyor Dünya hükümeti ile.Hatta Garp sadece bu sebepten(Kutsal ejder.) ötürü amirallik teklifini kabul etmiyor.Kutsal Ejderlere rest çekse hem kendisine zarar olur hem de bu teşkilatın içinde çatlaklara sebep olur.O yüzden Denizciler için Dünya Hükümeti'ni dinleyip Kutsalları korumak, zorunlu hale geliyor her açıdan.
Ne alaka bu yaptığın tamamen dogma savunması sivillerin belirli bir kısmı hata yaptılar (hükümete göre) ki hükümet adası bile değiller gitti kendi çıkarları için sivilleri öldürdü nerede sivili korumak ? Sözde hainlerin bile öldürülmeyip hapse atılması gerekiyordu.
Onlar okunmaması gereken , okunması yasaklı Poneglyph'leri okuyup araştırıyorlardı.Oradaki herkes bir araştırmacı olduğu için ve oradakiler olası bir tehlike olduğu için Ohara'yı yok ettiler zaten.Tehlikeli bilgilere sahip olan insanı yaşatmazsın.

Üye silindi 5781

Korsanları iyi kötü diye ayıracaksak Hasır Şapka korsanlarından üstün olarak görülecek Beyaz Sakal Korsanlarının burda suçu nedir?

Coby'nin sozunun sacmaligina ben katilmiyorum.Mf'de ki amaç Beyazsakal korsanlarını bitirmekti bitirmekle kalmadılar üstüne üstlük oldurmeye baslayip katliam yapmaya giristiler.

Klise gibi bir soz ama burda denizcilerin korsanlarla ayni isi yapmasiyla beraber ben denizciler ve korsanlar arasinda bir fark gorememeye basladim. Hatta suan denizcileri korsan olarak goruyorum diyebilirim.

Bu arada isyanları(Ohara diyelim) sonsuza kadar kanla ve gucle bastırmak yarar getirmez zarar getir. Aksine kisiler daha da bu gucu asmaya calisacaktir.
Sadece güçlü kişiler bunu aşmaya çalışacaklar.Onlar da Dünya Hükümeti bir teşkilatla karşı karşıya gelecekler tekrardan.O kadar güçlü olup aşmaya çalışan kişiler zaten bilindik korsanlar olur.Ohara'dan sonra toplu olarak Poneglyph araştırma olayı bitti.Yani amaçlarına ulaşmış oldular katliam yaparak.Ben Akaiunu-Coby tartışmasında Akaiunu'yu kesinlikle anlayabiliyorum.Denizcilerden ağır yara alan , denizcilerden o savaştan sonra çok nefret eden bir korsan artık ne yapar?
Kanun çiğner.Onun dışında bence de Denizciler de kanunları ve kuralları olan korsanlar.O konuda hem fikirim.

Şunu da belirteyim.Coby gayet iyi söyledi okuyucu tarafından.Ben sadece Akaiunu tarafından yorumluyorum.

Kutsallar apayrı bir konu.Biz Denizciler hakkında konuşuyoruz.
Dünya Hükümeti'nin Denizcilerin ne yaptığından haberi var ama Denizcilerin , Dünya Hükümeti'nin (Dünya Hükümeti gizlemek isterse.) ne yaptığından haberi yok.
Akaiunu da bazı konularda ters düşüyor Dünya hükümeti ile.Hatta Garp sadece bu sebepten(Kutsal ejder.) ötürü amirallik teklifini kabul etmiyor.Kutsal Ejderlere rest çekse hem kendisine zarar olur hem de bu teşkilatın içinde çatlaklara sebep olur.O yüzden Denizciler için Dünya Hükümeti'ni dinleyip Kutsalları korumak, zorunlu hale geliyor her açıdan.

Onlar okunmaması gereken , okunması yasaklı Poneglyph'leri okuyup araştırıyorlardı.Oradaki herkes bir araştırmacı olduğu için ve oradakiler olası bir tehlike olduğu için Ohara'yı yok ettiler zaten.Tehlikeli bilgilere sahip olan insanı yaşatmazsın.
Kanunları da kurallarıda DH koyuyor. Denizciler ve diğer oluşumları üzerinden de bunları uyguluyorlar. Bu sebeple hiç de ayrı konu değil. Komple bir yapının bir parçasını alıp sadece onu değerlendirmek bence yanlış bir tutum.

Hükümet ister bilgi verir ister vermez. Kimse gidip bekçi köpeğine şunu da şöyle yaptık diye anlatmıyor sonuçta.

Kutsallar yok edin diyor, bunlar sorgulamadan yok ediyor. Kutsallar otur diyor oturuyorlar, kalk diyor kalkıyorlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık