Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Evreninin Adalet Yükünü Sırtında Taşıyan Adam Filo Amirali Sakazuki

Akainu'yu nasıl bilirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    335
One Piece'te Luffy'de dahil iyi bir korsan olduğunu düşünmüyorum. En iyi diyebileceğimiz Luffy bile korsan arkadaşı için görevini yapan askerleri öldürebiliyor. Korsanların karşısında Akainu gibi hırslı biri olması gerekiyor ama Akainu masum kişileri bile istediği gibi öldürüyor. Ohara'da çoğunluğun iyiliği için falan değil hükümetin iyiliği için o gemiyi patlattı. Hainler meselesine gelecek olursam,askerlerin görevi düşmanla savaşmaktır ve bu görev esnasında ölüm kabul edilmesi gereken bir risktir. Yani düşmandan kaçan askerlere elbet bir ceza verilmesi gerekiyor ama bunun anında infaz olmaması gerekir. Ayrıca binlerce askeri öleceklerini bile bile Wb'nin önüne çıkarmak ne kadar adaletli soru işareti. Tabi bana göre diğer amiraller de pek farklı değil Akainu'dan. Örneğin Kizaru emredildiği taktirde herhangi birini öldürebilir. Sengoku büyük ihtimalle hükümet için pek çok pis iş yaptı. Kuzan diğerlerinden daha iyi olmasına rağmen onun yüzünden de pek çok masum öldü. Fuji ise Dof'un kuş kafesine müdahele etmeyince yüzlerce kişi öldü. Belki iyi bir amaç için ellemedi Dof'u ama bu kararı yüzünden Dof inene kadar halk çok acı çekti. Sonra özür dilemesi ise farklı olduğunu kanıtladı. Yani amirallerin çoğu kötü ama en kötüsü Sakazuki. Yaptığı işin adaletle ilgisi yok bana göre sadece hükümetin istediğini yapıyor. Eğer adaletin koruyucusu olmak istiyor ise önce kutsallara başkaldırması gerekiyor. Yada yonkou esirliğinde ki ülkelere özgürlük getirmesi. Ama sanırım bu fazla gelir kendisine.

"Coby'i yukseltmistir" tamam da bu bilgi bize nerden geliyor? Coby Akainu'un adaletine gore hain. Simdi Akainu Hain'i hem birakip hem yukseltiyorsa Hukumete karsi Akainu Hain olmaz mi?

Garp'in mudahalesinin olmadigi ne malum? Ya Garp "Coby'e atarsan karsinda beni bulursun" demisse? Halen bildigimiz kadariyla Coby Garp tarafindan egitiliyor.

Akainu Ohara katliaminda eger "hakli" ise o zaman Ohara'dan Robin'in kacmasina izin veren Aokiji sucludur mu diyecegiz? Yoksa kucuk kiza kiyamadigi icin oldurmeyen Aokiji'yi hakli bulup Akainu'yu mu suclayacagiz? Eger Aka Robin'in Aokiji tarafindan yardim edildigi dusunulurse her 2tarafta "Ya sucludur ya sucsuzdur" konumuna dusecektir. O zaman mantigiken Akainu oharada sucludur.

Ne kadar antitez uretilse de bu adamin "suclu oldugu" taraflar var.

Son düzenleme:
Bir düzen koruyucusu olarak sahip olması gereken bütün niteliklere fazlasıyla sahip müthiş bir karakter. Karşılaştığı karakterlere hollow cosplay yaptırması da benim gibi Bleach severleri oldukça memnun etmektedir.

Ne iyi ne kötü biridir. Her ülkenin üst seviye komutani aşağı yukarı bu ayardir.

Ohara'da sivil katliami yanlış, kitabe okuyanlari öldürme eh diyeyim. Siviller Robin ile çok dalga geçti. Belki de bela olarak gönderilmiş Akainu-san

Ace ve WB karşısında oldu diye nefret etme bana saçma geliyor. Ace'i Aokiji oldurse Aokijiden de nefret edilecekmis gibi geliyor bana. Adamın görevi yapması ile onu suçlu bulma :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık