Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece BusterCall Projesi

Yaklaşık 1.5 hafta önce One Piece'in resmi Twitter hesabının adı BUSTERCALL olarak değişti ve hesaptan birkaç video ve resim yayınlandı. Videolarda 4 Ekim tarihi yer alıyordu. Ne oluyor falan derken hesap eski haline döndü ve paylaşımlar da kaldırıldı. Daha sonra bustercall_onepiece adında bir instagram hesabı ortaya çıktı. Paylaşılan videolar:

Buster Call projesi ulusal ve uluslararası sanatçılarla One Piece'i tamamen yeni bir şekilde ifade etme biçimi. Dünya çapındaki sanatçıların özgür ve çeşitli mizahi eserleriyle geleneksel toplumu yeniden canlandırmayı ve One Piece sayesinde yeni değerler duygusu yaratmayı hedefliyor.

Bu projede dünya çapında 200 kadar sanatçı yer alacak ve ilk etapta 30 sanatçının ismi açıklandı. Bu projeye katılan tüm sanatçıların çalışmaları kasım ayında Los Angeles Long Beach ComplexCon Sokak Kültürü Festivali'nde BUSTERCALL ART GALLERY adıyla sergilenecek.

Açıklanan Sanatçılar:
PERIMETRON- Aoi Blue - Mark Conlan - Naoya Hirata - YAR - Tomoko Sato - GANMI - Kazuki Takakura - Nikuguso Taro - Takuya Kamioka - DIRTY WORKERS STUDIO - Kenzo Hara (HYPHEN) - David Porte Beckefeld - Hikaru Cho - MUNSELL - Hikaru Narita - Kris Andrew Small - MAMI - God Scorpion - Mami Kurata - Yukino Omura - yuuki (CHAI) - Yoko Yuki - Mikuru Asakura - L2C - Bruce Whistlecraft - Satoshi Miyashita - Dante Zaballa - Give me Tomotaka - Vinne

Kaynaklar:
https://www.instagram.com/bustercall_onepiece/
https://kai-you.net/article/68091
https://www.complexcon.com/news/artzone-is-back-for-complexcon-long-beach-long-beach-ca-2019

Paylaşılan Çalışmalar:

No:001 - PERIMETRON “Origin of everything” - One Piece dünyasını PERIMETRON dünyasına at, bırak oynasın.

No:002 - [HYPHEN] Kenzo Hara “CYLINDRICAL CANDY” - One Piece'in dünya görüşünü ve karakterleri nereden kestiğiniz önemli değil, hala One Piece olarak bilinen bir benliğin var olduğunu görebiliyorsunuz. Karakterlerin renk ve şekillerindeki sadece minimal parçalar çıkarıldı ve Kintarou-ame gibi görünen silindirik bir görüntü elde edildi.
(Not: Kintarou-ame silindirik şekerdir. Şekerde Kintarou'nun yüzü bulunur ve şekeri dilimlesenizde Kintarou'nun yüzü yine görünür.)

No:003 - Tomoko Sato - Başlık yok - Yiyemem ama yemek istiyorum. Karşı koyamayacağım bu güç. Güzel ve ürkütücü meyveler yapmak istiyorum. Bu yüzden düşündüm.

No:004 - Takuya Kamioka “Roronoa Zoro” - Zoro karakterini kendi airbrush tekniğimi kullanarak çizdim.

No:005 - L2C “Usopp Bigfoot” - Ormandan çıkıp okyanusa... Koca Ayak Johhny, Usopp'un en sevdiği kıyafeti giyer, Hasar Şapka Korsanları'nın adımlarını izler ve umutla dünyayı dolaşır.

No:006 - Kazuki Takakura “New World Fishman Mandala” - Kabile kaynaklı sorunları ve karma surlarını aşmak için mücadele eden bir parça insan. Budist dünyasında Buda şu rollere ayrılmıştır: Bosatsu (Bodhisattva), Myoo (Vidyaraja/Wisdom King) ve Ten-bu (Deva). Bu sebeple Güneş Korsanları lideri olarak Fisher Tiger Dainichi Nyorai (Güneş Tanrısı) olarak kabul edilir. Hachi, Otohime ve Jinbe Bosatsu olarak, Arlong ve Hody Myoo olarak, diğer balık adamlar ise Ten-bu olarak sıralanır.

No:007 - Naoya Hirata “Robin's Sculpture” - Çağdaş sanata uyanan Nico Robin tarafından yapılan ilk eser.

No:008 - Blue Aoi “Letter” - Cesarette, etkileyicilikte... One Piece'ten her zaman bunları alırım. Bu sefer kendimden bir şey vermek istedim ve mektup yazdım.

No:009 - Taro Nikuguso “Shiri Kurai (Ass Eater)” - İnsanlar ve hayvanlar arasındaki orijinal güç ilişkisi.

No:010 - Doktor A. (Bruce Whistlecraft) “Dr. Anthony T. Chopper” - Bir Victoria Dönemi robotu olarak düşünülen karakter.

No:011 - DIRTY WORKERS SUDIO “BUGGY'S BAD TRIP” - İlkokula gittiğim dönemde bütün Buggy grafitilerini çizdim. DWS'nin favorisi Buggy'nin bu şekilde live-action yorumu ve anlatımı ortaya çıktı. Böyle bir şeyi filmde görmek istiyorum.

İlginç bir etkinlik, bir de sanırım "X tarihinde X şehrinden kaçabiliyorken kaçın." tarzı 1-2 paylaşım vardı.

Enteresan çalışmalar var. Buna sokak sanatçılarını da dahil edip viral yapabilseydiler dünya çapında enfes işler görebilirdik.
İyi proje.

No:012 - Hikaru Cho “Wolf” - Inu Inu no Mi Modeli: Kurt görüntüsü çalışması.

No:013 - MUNSELL (Shu Umezawa) “The Worst Generation - 9 -” - Dünyayı alt üst etmek. “KID” “LAW” “DRAKE” “BONNEY” “BEGE” “UROUGE” “APOO” “HAWKINS” “TEACH”

No:014 - Mark Conlan “Sailing Out” - Konsept, Luffy'nin siluetinin tamamını kapsayan kısımda rahat bir ortamda yelken açan bir geminin betimlenmesiyle, geriye kalan ise kendi tarzımdaki gibi hayalden türetildi.

No:015 - Give me! Tomotaka “Straw Hat Crew Sotopa” - Hasır Şapka Tayfası'nı kendi özgün tarzımla düzenledim ve onları bir sotoba üzerine boyadım. (Sotoba: Stupa ya da Japon ahşap mezar taşı da denir.)

No:016 - Hikaru Narita - Üretilen er ya da geç tüketilecektir. Durmadan üretilen ve değerini yitiren şeyler muhakkak bir yerlerde kaybolup gidecektir. Bunların minicik bir kısmını çıkarttım.

No:017 - Satoshi Miyashita “大頭目 -Big Father-” - Saygı duyduğum ve sevdiğim bir karakter olan Gansgster Capone Bege'nin dönüşümü olan Büyük Baba'yı kilden hazırladım. 1260 santigrat derecede (2300 Fahrenheit) kendi ellerimle ve çömlekçi çarkıyla yaptım.

No:018 - David Porte Beckefeld “Coup De Burst Mementos” - One Piece evrenindeki temalar ve nesneler kaynak olarak kullanılarak hazırlanan kompozisyon, özel hatıraların heyecanını geride bırakarak 'Coup De Burst' yeteneğiyle ufka doğru kaçan Thousand Sunny'den kaynaklanan zamanın durduğu bir anı andırıyor.

No:019 - Yoko Yuki “Shall We Dance?” - Sevdiğim çok fazla karakter vardı, bu yüzden birini seçme konusunda ikilemde kalsamda en sevdiklerimden biri olan Mr. 2 Bon Clay'i çizdim. DON ile ve sonsuza dek görkemli bir şekilde dans etmesini diliyordum.

No:020 - Kris Andrew Small “Gomu Gomu No Ono” - Bir sürü tipografi ile çalışıyorum ve bu parçanın her zaman süper havalı, renkli ve enerjik olduğunu düşündüğüm Japon Tipolojisi'nden birazcık daha ilham almasını istedim. Bunu normal yöntemimi zorlamak ve yeni bir şeyler yapmak için meydan okuma olarak ele alsamda hala kendim gibi hissettim.

No:021 - Calligrapher MAMI “航” – “Navigate, Sail, Cruise”

No:022 - Dante Zaballa “Straw Hat Pirates” - Hasır Şapka Korsanları'nın enerji dolu harika bir an olan yeni bir macera için hazır olduğu bir portre yapmam gerekiyordu. Bu yüzden parlak renkler kullanmak ve ilk bakışta biraz saykodelik yapmaya çalışmak istedim. Soyut şekiller ve arkada şaşırmış ya da nerede olduklarını bilmiyor gibi bakan tanınmayan karakterleri eklemek hoşuma gitti.

No:023 - God Scorpion “Ope Ope no Mi Intersubjectivity” - Bu çalışma One Piece'teki Ope Ope no Mi'den ilham alınarak yapıldı.

No:024 - Mami Kurata “THE ONE PIECE ~Seçilen Kadın Ben Olacağım!~” - One Piece çok popüler mangalardan biri. Mami Kurata olarak dünya görüşümü özgürce yansıtabildiğim için bazı ilginç fikirlerle çizim yapabilirim. Bu çizimin anlaşılabilir bir şey olmasını istedim. Bu nedenle, katılmamın hürmetine Amazon Prime Video'da yayınlanan dünyaca popüler program olan THE BACHELOR'ın posterini One Piece stiline uyarladım.

One Piece'in yazarı Eiichiro Oda Shonen Jump'ta THE BACHELOR JAPAN ile ilgili olarak yorumda bulunmuştu, kişisel olarak burada bir işbirliğinde bulunmak istedim. Bir fanı olarak bu resmi tutkulu bir hisle çizdim.

BACHELOR bekar erkek demektir ve bu durumda Luffy'yi temsil eder. Ve bana göre Luffy mükemmel bir erkektir. Eğer Luffy seçecek olsaydı nasıl bir kadın seçerdi? One Piece popüler kadın karakterler oylamasına göre seçtiğimiz 20 karakteri çizdim. (Anket 23 Eylül 2019'da yapıldı.) Bu resimde özel bir hikaye var ve çeşitli ipuçları resmin içine ustalıkla yerleştirildi. Bu yüzden hangi hikayenin olduğunu tahmin ederken bundan zevk alırsanız mutlu olurum.

No:025 - Yukino Ohmura “Midnight Thousand Sunny” - Daire çıkartmalarıyla çizilmiş sakin bir gece manzarası.

No:026 - YAR (Koji Wagatsuma & Yuki Watanabe) “Plantation”

No:027 - Yuuki (CHAI) “PUNKなCHOPPER” - Chai'nin PUNK isimli albümünün Chopper versiyonu. Merak dolu ve mütevazi Chopper'ı severim.

No:028 - Vinne “Sunset Tashigi” - Odak noktam kendi tarzıma ait "kayış/kemer" tasarımımla birlikte sıcak bir iklim ortamı. Onu modaya uygun kıyafetlerle giydirdim.

No:029 - Mikuru Asakura “Yami ve Gomu'nun Savaşı” - Yami (karanlık) ve Gomu (lastik) arasındaki savaşın görüntüsünü oluşturmaya çalıştım.

No:030 - GANMI “Binks Sake (1.3x Hız) GANMI ver” - Birisi dans ettiğinde herkes dans eder. Birisi şarkı söylediğinde herkes şarkı söyler. Binks Sake'nin ihtişamını dans ederek ifade etmeye çalıştık. Arkadaşsız bir parti/ziyafet yapamazsın. Bu One Piece'ten öğrendiğim çok önemli bir şey.

Projenin 2. Kısmında Açıklanan Sanatçılar:
This Man - Bunta Shimizu - EL Jay Lee - nuQ - Margt - Ryosuke Yamahara - GUL - Tatsuya Shimada - Keiji Yano - KYOCO MORI - NESSI - showa - SUSHIBOYS - Ryusuke Sano - Black Weirdos - flibustierparis - Izumi Miyazaki - Q-HA - domkesterton - Dream Aya - Yoshimasa Matsuo - sylvainsarrailh - JinWoo Song - Jo Nagasaka - Takuma ASAI - BOUNCE - Diego L Rodriguez - MAKASO.Y - KAIHO

No:031 - This Man “eve” - Biz uzaylıyız.

No:032 - Keiji Yano “Kaigun Taishō Monogatari (Donanma Amirali Hikayesi)”

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık